خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم
(پیشگام در حماسه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی)
آخرین مطالب

۱۵ مطلب در مهر ۱۳۹۷ ثبت شده است

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان؛ عبدالصمد محمودی فارغ‌التحصیل دکتری ارتباطات و معاون مدیرکل دفتر امور شهری استانداری طی یادداشتی در خصوص سفر روز جمعه دکتر مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور به شهرستان‌های برخوار، شاهین‌شهر و میمه آورده است؛ روز جمعه ۲۷ مهرماه ۱۳۹۷ در نشست دکتر جمالی نژاد ،معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور با فرمانداران، شهرداران و اعضای شوراهای شهر و روستای شهرستان‌های شاهین‌شهر و میمه و برخوار، بحث‌های فراوانی مطرح شد.

اما از میان همه این مباحث، یکی از آن‌ها محل مناقشه و بحث بین جناب آقای حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مجلس شورای اسلامی و  علی مقدس زاده معاون عمرانی استاندار اصفهان شد.

*تقریر محل نزاع

در این جلسه، آقای حاجی دلیگانی پروژه قطار سریع‌السیر تهران به اصفهان را بهانه‌ای برای نقد و ناکارآمدی دولت قرار داد و اشاره کرد که دولت تدبیر و امید رغبتی چندانی به اجرای این پروژه ندارد.

بلافاصله پس از صحبت‌های آقای حاجی دلیگانی، آقای مقدس زاده معاون عمرانی استاندار گفت؛ که هزینه های اجرای این پروژه با توجه به بودجه عمرانی ۶۰۰ میلیاردی استان اصفهان و شرایط کنونی اقتصاد کشور، چندان با واقعیت‌های موجود همخوانی ندارد و بیان آن در چنین شرایطی صرفاً جنبه شعاری و تبلیغاتی دارد.

*تبیین محل نزاع

اجازه دهید برای تبیین این مسئله و تعیین صحت‌وسقم صحبت‌های هر کدام از این عزیزان از آمار و ارقام کمک بگیریم:  بر اساس قانون بودجه کشور برای سال ۹۷، بودجه عمرانی کشور ۶۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده است که این رقم نسبت به بودجه سال ۹۶ با توجه به شرایط پیش‌بینی‌شده اقتصاد کشور و قیمت پیش‌بینی‌شده نفت، حدود ۱۸ درصد کاهش داشته است.

بر اساس برآوردهای انجام‌شده احداث هر کیلومتر خط آهن قطار سریع‌السیر، حدود ۲۵۳ میلیارد تومان هزینه خواهد داشت. که با احتساب مسیر ۴۱۰ کیلومتری اصفهان-تهران می‌توان گفت؛ برای اجرا و اتمام چنین پروژه‌ای نزدیک به ۱۰۴۰۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز است.

این در حالی است که در سال گذشته از کل بودجه ۱۳۰۰ میلیارد تومانی پیش‌بینی‌شده برای اجرای پروژه‌های عمرانی استان، تنها ۶۵۰ میلیارد تومان محقق شد و امسال پیش‌بینی می‌شود که با شرایط کنونی  این رقم حتی به نصف نیز کاهش پیدا کند.

به‌عبارت‌دیگر، یعنی کل بودجه عمرانی استان اصفهان برابر با کمتر از  ۰.۶۲ درصد نیاز اجرایی پروژه قطار سریع‌السیر است و اگر کل بودجه عمرانی استان به همین یک پروژه هم اختصاص داده شود در بهترین حالت تنها ۰.۶۲ درصد می‌تواند پیشرفت پروژه را به دنبال داشته باشد!!

حال سؤال این است که مطرح‌شدن چنین مسئله‌ای و مستمسک قرار دادن آن توسط آقای حاجی دلیگانی به عنوان نماینده مجلس که خود به خوبی از وضعیت منابع و مصارف اقتصادی کشور آگاه است، چه دلیلی جز توسل به مکتب پوپولیسم می‌تواند داشته باشد.

نماینده محترم برخوار و شاهین‌شهر و میمه می‌داند که امروز در کشور ناشی از انجام همین اقدامات عجولانه و نامنطبق با واقعیت اقتصاد کشور، بیش از ۵۰۰ هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور وجود دارد.

سؤال این است که امروز چه کسی می‌تواند پاسخگوی هدر رفت چنین منابع عظیمی در کشور باشد؟

متأسفانه باید گفت که (به فرض نبود نیتی خاص) تنها فردی می‌تواند در وضعیت کنونی اقتصاد و بودجه کشور مدعی اجرای چنین پروژه عظیمی شود که نسبت به وضعیت پیشاروی اقتصاد کشور، تنها ذهنیت (intuition) دارد، نه شناخت.

چراکه بنیاد شناخت بر اساس آمار و اطلاعات دقیق است. و این شیوه  مناسبت چندانی با بولتن خوانی و بروشور خوانی که شبحی از واقعیت موجود در اختیار فرد قرار می‌دهند، ندارد.

لازم است یادآوری شود، پوشیدن کسوت نمایندگی مجلس امر خطیری است چراکه نماینده، روح یک ملت را با خود به یدک می‌کشد و در نتیجه می‌بایست در درجه اول حافظ منافع ملی باشد‌. به عبارت دیگر،  زمانی که یک فرد در کِسوت مهم نمایندگی قرار می‌گیرد، دیگر نمی‌تواند محلی بی اندیشد و ملی اقدام کند. چراکه مسیر نمایندگی از اندیشه ملی و اقدام محلی می‌گذرد.

بپذیریم که شترسواری دولادولا نمی‌شود. به‌عبارت‌دیگر، نمی‌شود نماینده‌ای در مجلس(همچون آقای حاجی دلیگانی)  اقدام به پاره کردن CFT و آتش زدن پرچم کند، در نهایت نیز انتظار داشته باشد که سرمایه‌گذاران خارجی با فراغ بال به سمت تأمین اعتبار اَبَرپروژه های ما بی آیند.

تجربه دنیا نشان داده که منابع داخلی محدود هستند و با تکیه صرف بر همین منابع نمی‌توان انتظار تولید ثروت و توسعه متوازن در هیچ کشوری را داشت.  استفاده از منابع خارجی و ورود به بازار جهانی و قفل شدن به اقتصاد دنیا مسیری است که کشورهایی چون چین، کره جنوبی، مالزی، مکزیک، لهستان، امارات و… سال‌ها پیش رفتند و امروز در حال درو کردن محصولش هستند.

جالب آنکه پیوستن به اقتصاد جهانی برای کشور کمونیستی چین آن‌قدر جذاب و پر از منفعت بوده که شی جین پینگ، رئیس‌جمهور این کشور در کنفرانس داووس سال گذشته به دفاعی همه جانبه از بازار آزاد دست می‌زند. و طنز ماجرا اینکه آمریکای لیبرال که زمانی مبتکر همین شعار بازار آزاد  بود، در همین کنفرانس شعار اول آمریکا و گذر از اقتصاد بازار آزاد را سر می‌دهد!!

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ مهر ۹۷ ، ۰۱:۰۳
آقای جویا

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، عصر امروز با حضور حجت‌الاسلام سید علی موسوی نژاد معاون قضایی دادگستری استان اصفهان و سایر مسؤولان شهرستان برخوار آیین تکریم و معارفه رئیس جدید دادگستری شهرستان برخوار برگزار شد.

معاون قضایی دادگستری استان اصفهان در این مراسم گفت: تکریم ارباب‌رجوع محور فعالیت‌های دادگستری است و مسئولان دادگستری باید ارتباط خود با مردم را بیشتر کنند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در کل کشور کادر قضایی با کمبود نیرو مواجه است و باید فکری برای آن شود اما امسال مشکل نیروی اداری بهتر شده است و تا پایان سال ۴۰۰ نفر به کادر اداری دادگستری در استان اصفهان اضافه خواهد شد.
به اطلاع می‌رساند در این آیین عباس احمدی به‌عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان برخوار معرفی و از خدمات علی محمدی رئیس سابق تجلیل به عمل آمد.
احمدی پیش از این رئیس شعبه ۱۰۱جزایی دادگستری برخوار بود که قبلاً به‌عنوان مستشار دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان منصوب‌شده بود.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ مهر ۹۷ ، ۲۳:۲۲
آقای جویا

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان؛ امروز با حضور مدیرکل آموزش و فنی و حرفه‌ای استان اصفهان مرکز آموزش جوار کارگاهی در صنعت تولید آجر برای نخستین بار در کشور، در یکی از کارخانه جات آجر در بخش حبیب‌آباد در شهرستان برخوار افتتاح شد.

آرش اخوان در این مراسم گفت: توجه به آموزش‌های مهارت؛ علاوه بر تولید با کیفیت و به‌کارگیری نیروی‌های متخصص؛ کاهش بیکاری را نیز همراه دارد.
وی اضافه کرد: با راه‌اندازی این مرکز آموزشی‌ در استان اصفهان، ۱۲ مرکز جوار کارگاهی در بخش‌های فولاد، انرژی هسته‌ای، سیمان، چینی، تولید لوازم‌خانگی، پلی اکریل و آجر فعال هستند و آموزش تخصصی را اجرا می‌کنند.
مدیرکل آموزش و فنی و حرفه‌ای استان اصفهان تصریح کرد: آموزش در این مراکز بیشتر در کارگاه‌های عملی و خط‌های تولید انجام می‌شود و نیروها در روند تخصصی شغل مربوطه آموزش می‌بینند.
وی با بیان اینکه مجوز ‌مراکز آموزش جوار کارگاهی در کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی که بیش از ۲۵۰ نیرو داشته باشند داده می‌شود، بیان داشت: برای اولین در کشور طرح صلاحیت حرفه‌ای کارکنان در استان اصفهان اجرا شده است که در این طرح توانایی شغلی افراد مشغول کار، سنجش می‌شود و کسانی که نیاز به آموزش و مهارت دارند به دو روش آموزش کلاسی و یا تجربی آموزش داده می‌شود.

همچنین در این آیین با حضور محمدحسن قمی سرپرست فرمانداری برخوار از تابلوی مرکز آموزش جوار کارگاهی گروه آموزشی آجر نماچین، کتاب کاربرد نانو فناوری در نمای ساختمان و تابلوی آجر میراث جهانی رونمایی شد.
در ضمن برای راه‌اندازی مرکز آموزش جوار کارگاهی صنعت آجر در سه بخش آموزش، کارگاه و آزمایشگاه بیش از ۵ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی هزینه شده است.
انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ مهر ۹۷ ، ۲۳:۲۲
آقای جویا

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا برخی منابع خبری اعلام کردند؛ عصر امروز با حکم سردار سرتیپ حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور و بنا بر پیشنهاد سردار مهدی معصوم بیگی فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان؛ سرهنگ حسین بساطی فرمانده سابق نیروی انتظامی گلپایگان به سمت فرمانده انتظامی شهرستان شاهین‌شهر و میمه منصوب گردید و از زحمات چند ساله سرهنگ رجبعلی مختاری فرمانده سابق نیروی انتظامی شهرستان شاهین‌شهر و میمه تقدیر و تشکر به عمل آمد.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ مهر ۹۷ ، ۲۳:۲۱
آقای جویا

به گزارش صدای جویا از اصفهان؛ خبرگزاری دولتی عربستان سعودی اعلام کرد، هجده نفر تاکنون در ارتباط با پرونده«جمال خاشقجی»دستگیر شده‌اند و تحت بازجویی قرار دارند. اما نام هیچ یک از بازداشت‌شدگان در این گزارش عنوان نشده است.

این گزارش همچنین عنوان می‌کند، که ژنرال احمد العسیری، معاون سازمان اطلاعات و امنیت عربستان سعودی، و چهار نفر دیگر از مقامات بلند پایه امنیتی اخراج شده‌اند، اما باز توضیحی به دست نمی‌دهد که این مقامات چه نقشی در کشته شدن جمال خاشقجی داشته‌اند.

پیش از این برخی اخبار تایید نشده از این احتمال سخن می‌گفت: که حکومت عربستان برای فیصله دادن به پرونده جمال خاشقجی که ابعاد بین‌المللی گسترده‌ای داشته است، ژنرال العسیری را مقصر اصلی اعلام کند. در این اخبار از آقای العسیری به عنوان چهره نزدیک به محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، و مشاور او نام برده شده بود. رژیم آل سعود پیش از این بارها قتل جمال خاشقجی را انکار کرده بود، تا اینکه روز شنبه حکومت این کشور در اطلاعیه‌ای آن را تایید کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «پادشاهی عربستان نهایت تاسف خود را از اتفاق دردناکی که در این پرونده رخ داده است اعلام می‌کند و بر تعهد مقامات این کشور تاکید دارد که واقعیات را به اطلاع عموم برسانند و کسانی را که در این رخداد نقش داشته‌اند پاسخگو سازند.»

این اطلاعیه می‌‌گوید که آقای خاشقجی پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول با افرادی که در آنجا مواجه شد مشاجره و درگیری فیزیکی پیدا کرد که این امر به قتل او منجر شد و سپس این افراد تلاش کردند که قتل وی را لاپوشانی کنند.

عربستان سعودی کمیسیونی را مسئول تحقیق درباره این پرونده کرده که یک ماه فرصت دارد گزارش خود را آماده کند. این کمیسیون متشکل از مقامات امنیت ملی، وزیر خارجه و وزیر کشور عربستان است.

کمتر از یک روز قبل از این اطلاعیه گزارش‌هایی منتشر شده بود که از ورود ملک سلمان، پادشاه عربستان، به پرونده در پی بالا گرفتن بحران خبر می‌داد. این گزارش می‌گفت که پادشاه عربستان مورد اعتمادترین مشاور خود را روانه ترکیه کرده تا با مقامات ترکیه بر سر این پرونده گفت‌وگو کند.

روز پنج‌شنبه نیز دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، گفته بود که اعتقاد دارد آقای خاشقجی کشته شده و اگر مشخص شود که عربستان پشت این رخداد بوده است، تبعات بسیار شدیدی برای آن خواهد داشت.

واشینگتن حکومت وهابی صفت آل سعود را متحد اصلی خود در خاورمیانه می‌داند و از این رو آقای ترامپ در ماموریتی اضطراری برای تحقیق درباره این پرونده مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، را روانه عربستان و ترکیه کرده بود.

پس از آن هم استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، اعلام کرد که از صحبت با آقای ترامپ و آقای پومپئو به این نتیجه رسیده که سفر خود به ریاض برای شرکت در کنفرانس سرمایه‌گذاری را لغو کند.

در روزهای اخیر مقامات اقتصادی و تجاری و همین طور وزیران خارجه کشورهای فرانسه، بریتانیا، آلمان و هلند نیز اعلام کرده‌اند که در این کنفرانس شرکت نخواهند کرد. همچنین رسانه‌های بین‌المللی و برخی چهره‌های شاخص جهان تجارت از حضور در این کنفرانس انصراف داده‌اند از جمله نشریه اکونومیست، نیویورک‌تایمز و دارا خسروشاهی، مدیرعامل اوبر!

*واشینگتن: خواستار اجرای عدالت هستیم

ساعتی پس از انتشار اطلاعیه حکومت عربستان سعودی، دونالد ترامپ آن را یک «گام اولیه خوب» نامید و عنوان کرد که اعتقاد دارد توضیحات ریاض در این باره معتبر است.

همچنین کاخ سفید نیز به این اطلاعیه واکنش نشان داد و بر انجام تحقیقات بین‌المللی در رابطه با این پرونده و اجرای عدالت تاکید کرد.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید، در توییتر نوشت که ایالات متحده از اقدام پادشاهی عربستان سعودی که اعلام کرده تحقیقات پیرامون سرنوشت جمال خاشقجی در حال انجام است و علیه مظنونان این حادثه نیز دست به اقداماتی زده است تشکر می‌کند.

وی در ادامه عنوان کرد: «ما همچنان به دقت تحقیقات بین‌المللی درباره این رخداد تراژیک را دنبال می‌کنیم و خواستار اجرای عدالت به‌هنگام، شفاف و مطابق قانون هستیم.»

خانم سندرز در نهایت عنوان کرده است: «ما از شنیدن تایید مرگ آقای خاشقجی اندوهگین شده‌ایم و مراتب عمیق تسلیت خود را به خانواده، نامزد و دوستان وی اعلام می‌کنیم.»

*تاکید سناتور منندز بر تحریم عوامل درگیر در پرونده

اما از سویی سناتور دموکرات باب منندز خواستار اقدام ایالات متحده در تحریم عوامل سعودی شد که در قتل جمال خاشقجی نقش داشته‌اند.

آقای منندز در توییت خود به قانونی که کنگره آمریکا به نام سرگئی مگنیتسکی، حسابدار روس ضدفساد، به تصویب رسانده اشاره کرده است. آقای مگنیتسکی در زندان روسیه به قتل رسیده است.

سناتور منندز نوشت: «قانون جهانی مگنیتسکی هیچ استثنایی درباره چنین حوادثی قائل نیست. حتی اگر خاشقجی بر اثر یک درگیری کشته شده باشد، هیچ عذری را نمی‌توان از قاتل او پذیرفت.»

وی افزود: «هنوز راه بسیاری تا پایان این ماجرا وجود دارد و ما باید هچنان فشارهای بین‌المللی را ادامه دهیم.»

پیش از این نیز برخی از چهره‌های شاخص دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه خواستار تحریم عربستان سعودی به خاطر این رهداد شده بودند.

انتهای پیام/د

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ مهر ۹۷ ، ۰۷:۲۳
آقای جویا

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، حجت‌الاسلام ابوالقاسم لطفی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر علویجه شهرستان نجف‌آباد با تبیین فرمایشات امام خامنه‌ای در خصوص اینکه چه کسانى و با چه اهدافى بن‌بست نمایى می‌کنند و این افراد عمدتاً چه کسانى هستند و چه انگیزه و اهدافى را دنبال مى‌کنند؟ اظهار کرد: بررسى و مطالعه نوشته‌ها، تحلیل‌ها و نامه‌هایى که در این‌ رابطه منتشر شده به‌ویژه نامه ‌۲۹۲ نفره، ۳۰ نفره و ۱۰۰ نفره اى که به‌منظور فشار به نظام جهت مذاکره مستقیم با آمریکا منتشر گردیده، نشان مى‌دهد امضاء کنندگان چنین نامه‌ها و نویسندگان این‌گونه تحلیل‌ها که به‌صراحت با توان موشکى و دفاعى کشور مخالفت کرده و کنار آمدن با غرب را تنها راه ممکن پیشنهاد مى‌کنند، از سه گونه عمده خارج نیستند.

وی با بیان اینکه دسته اول مأموران و مواجب‌بگیران هستند که در این‌ رابطه به‌عنوان مهره اصلى همسو و بعضاً همکار با سرویس‌هاى اطلاعاتى آمریکا و غرب مى‌باشند، ادامه داد: دسته دوم عناصر ضد انقلاب و معاند با نظام مى‌باشند که موفقیت نظام را شکست و نابودى خود مى‌دانند لذا براى پیروزى دشمن تلاش مى‌کنند تا شاید بهره‌اى ببرند.

امام‌جمعه علویجه نجف‌آباد متذکر شد: اما در دسته سوم اشخاصى دیده مى‌شوند که نه مزدور رسمى غرب هستند و نه در زمره اپوزیسیون برانداز نظام‌اند، اما همان‌گونه فکر می‌کنند که دشمن مى‌خواهد در داخل ایران فکر کند.

وی بیان داشت: این افراد را نیز مى‌توان در سه دسته جاى داد؛ دسته اول کسانى هستند که با بزرگ‌نمایى قدرت غرب در واقع خودشان را بزرگ مى‌کنند و اصطلاحاً از این ‌راه ارتزاق مى‌کنند. کسانی که به ظاهر فلسفه مى‌گویند و در قالب روشنفکرى مطالب خود را ترویج مى‌کنند.

وی ادامه داد: اما در واقع مبلغ فکرى و سیاسى ناتوانى در برابر غرب هستند. عمل این عده اگرچه ممکن است در دراز مدت به مفهوم کندن قبر خودشان باشد، چراکه با بزرگ‌نمایى غرب در واقع خود را کوچک مى‌شمارند، اما نان امروزشان را در همین رفتارها مى‌بینند زیرا بدون آن حرفى براى گفتن و طرح خویش ندارند. البته باید حساب آن دسته که به‌واسطه مأموریت به شکل مستقیم از این راه روزى وافر مى‌خورند به جهت آن‌که نفوذى سیاسى هستند، جدا کرد و به دنبال شناسایى آن‌ها بود.

حجت‌الاسلام لطفی تصریح کرد: در دسته دوم کسانى قرار دارند که با شناخت خود از غرب و آمریکا، باور به مقابله در برابر آن‌ها را از دست داده و یا نسبت به عواقب این راه بیمناک هستند. این افراد خود را به‌ظاهر دلسوز ایران و ملت دانسته اما در تشخیص راه به دلیل ترسى که در دل دارند دچار اشتباه شده و یا با معادله هزینه و فایده، قائل به هزینه بالاى ایستادگى و مقاومت در مقابل هزینه اندک عقب‌نشینی و تعامل مى‌باشند.

وی ادامه داد: درحالی‌که گذشته این رفتار هم در کشور ایران و هم در همه نقاط دنیا نشان می‌دهد که اتفاقاً همه هزینه‌هاى تعامل با استکبار بیهوده بوده و آن‌ها به دلیل همین خوى برترى‌طلبى خود را ناگزیر به تعامل و مذاکره با کشورهاى پایین‌تر از خود نمى‌بیند. رفتارى که نمونه بارز آن را مى‌توان در پاره کردن برجام توسط دولت آمریکا مشاهده کرد.

امام‌جمعه علویجه اصفهان گفت: در دسته سوم افرادى هستند که بعضاً سابقه انقلابى نیز داشته و عنوان خط امام را نیز یدک مى‌کشند، اما با استحاله فکرى تغییر رویه داده و به‌جای «استکبارستیزى»، «آمریکا ستایى» را پیشه کرده‌اند.

وی افزود: اگرچه نمى‌توان تأثیر دو گروه قبلى بر استحاله این گروه را نادیده گرفت اما ترجیح منافع شخصى و گروهى بر منافع ملى بزرگ‌ترین دلیل آن‌ها براى عبور از نظام و همسویى با بیگانگان هست.

حجت‌الاسلام لطفی خاطرنشان کرد: مشکل اساسى این عده آن است که حقانیت راه نظام را باور داشته اما موفقیت آن را به پیروزى تفکر انقلابى، بسیجى و ولایى مى‌دانند که آن‌ها در برابرش قرار داشته‌اند.

وی با بیان اینکه همین نوع نگاه، سبب بروز تناقضاتى در عمل و رفتار این طیف مى‌شود که نمونه‌هایى از آن‌را مى‌توان در مانور اقتدار موشکى سپاه و رزمایش هفت‌صدهزارنفری بسیج مشاهده کرد، اظهار کرد: از یک‌سو، به تمجید اقدامات بازدارنده نظام می‌پردازند و از سوى دیگر، با بحرانى نشان دادن وضعیت کشور، نومیدى را به جامعه و جوانان تزریق کرده و تنها راه نجات کشور را تعامل با آمریکا و مذاکره با شیطان مى‌دانند.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ مهر ۹۷ ، ۱۴:۵۶
آقای جویا

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، نورالله جویا خبرنگار و تحلیل‌گر مسائل اجتماعی و سیاسی طی یادداشتی با عنوان «چرا شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه از تغییر مهره‌ای قدرتمند همچون حجت‌الاسلام مرتضی ملکیان امام‌جمعه شاهین‌شهر عاجز است؟» آورده است؛ «پس از گذشت بیش از یک ماه از حواشی ایجاد شده در فضای رسانه‌ای علیه حجت‌الاسلام محمد نقی لطفی نماینده سابق ولی‌فقیه و امام‌جمعه استان ایلام وی هفته گذشته پس از نزدیک به دو دهه از فعالیت‌ها خود، با تریبون نماز جمعه ایلام خداحافظی کرد و با ارسال نامه‌ای به دفتر مقام معظم رهبری استعفا خود را چنین اعلام عنوان کرد؛

«محضر مبارک رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای مدظله عالی؛
سلام‌علیکم/ با آرزوی سلامتی و بقای عمر شریف آن حضرت به عرض عالی می‌رسانم بعد از قریب به دو دهه به دوش کشیدن بار امانت امامت جمعه و نمایندگی حضرت‌عالی در استان ایلام اینک احساس می‌شود زمان آن فرا رسیده تا بر حسب وظیفه این امر خطیر و رسالت عظیم را به صاحب اصلی آن بازگردانم تا ان شاالله شخص دیگر در این سنگر انجام وظیفه کند. لازم است از آن مقتدای خویش به خاطر اعتماد به این سرباز خویش صمیمانه تشکر نمایم و در پایان طول عمر با عزت و برکت را از خدای منان برای حضرت‌عالی خواستارم/ ارادتمند حقیر محمد نقی لطفی»

امام خامنه‌ای نیز در جوابیه این نامه با تقدیر از زحمات نزدیک به دو دهه حجت‌الاسلام محمد نقی لطفی به‌جای او حجت‌الاسلام الله نور کریمی تبار را به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه ایلام معرفی کرد.

حال این همه مقدمه چینی کردیم تا به سراغ حجت الاسلام مرتضی ملکیان دستجردی امام‌جمعه شاهین‌شهر و داماد حضرت آیت‌الله محمدعلی ناصری دولت‌آبادی معروف به آیت‌الله ناصری برویم، امام جمعه‌ای که تا حدود زیادی سرنوشت مشابه ای مثل حجت‌الاسلام لطفی امام جمعه سابق ایلام داشته با این تفاوت که امام‌جمعه شاهین‌شهر دارای پشتوانه‌ای قدرتمند غیر مردمی و قدرت لابی‌گری بسیار بالا از فرمانداری شهرستان شاهین‌شهر و میمه، استانداری اصفهان، مجلس شورای اسلامی، دولت به‌خصوص برخی منابع کاملاً آگاه عنوان می‌کنند که وی ارتباط نزدیک و تنگاتنگی با معاون اول رئیس‌جمهوری و برخی مقامات قضائی دارد و در دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه صاحب نفوذ است.

حجت‌الاسلام ملکیان دستجردی با قدرت لابی و نفوذ بالایی که داشت توانست در سال ۱۳۶۱ به امامت جمعه پابدانا از توابع زرند کرمان منصوب شود و در سال ۱۳۶۴ امامت جمعه زرند کرمان را به عهده گرفت و در ادامه این تلاش‌های خود در ۲۱ آبان ۱۳۷۴ شمسی، امامت جمعه زرین‌شهر اصفهان را عهده‌دار شد و از سال ۱۳۸۱ تا هم اکنون با وجود مخالفت‌های گسترده و علنی نزدیک به دو دهه هست که عهده‌دار تریبون نماز جمعه شاهین‌شهر است.

طی سال‌های گذشته بسیاری از اقشار و احزاب مختلف مردم شاهین‌شهر ازجمله؛ (طلاب، دانش آموزان، جوانان، دانشجویان، فرهنگیان، بانوان، انقلابی‌ها و حتی خانواده‌های شهدا و ایثارگران) با اعتراضات گسترده خود در خصوص فعالیت‌های وی و خطبه‌های محتوای او چه در صوف نماز جمعه، چه با امضاء طومار دادن به شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کل کشور، چه با تجمع و راهپیمایی و چه با دادگاه رفتن تاکنون نتوانسته‌اند مسئولان و بزرگان کشور و استان اصفهان را از جمله آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه اصفهان، حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کل کشور و یا حتی حضرت آیت‌الله محمدعلی ناصری دولت‌آبادی استاد اخلاق حوزه‌های علمیه استان اصفهان و پدر خانم حجت‌الاسلام ملکیان را به‌درستی متقاعد کنند که تاریخ انقضاء حجت‌الاسلام ملکیان دستجردی دیگر گذشته و باید گزینه جوان، انقلابی، مردمی و یک چهره جدید دیگری را پس از نزدیک به دو دهه به جای وی به مردم شهیدپرور و همیشه در صحنه شاهین‌شهر معرفی کنند.

حال چند سؤال مهم مطرح می‌شود؛ ابتدا چرا مسئولان کشوری و استانی به‌خصوص شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کل کشور با وجود شنیدن صدای این‌همه معترض که بیش از ۶ سال هست علیه امام‌جمعه شاهین‌شهر دست به اعتراض و تجمع می‌زنند و هر دفعه با در دست داشتن پلاکاردهایی انتقادات و اعتراضات خود را نسبت به حضور و ادامه فعالیت حجت‌الاسلام ملکیان اعلام می‌دارند هیچ اهمیتی نمی‌دهد و هر دفعه این جمعیت معترض به در بسته برخورد می‌کنند؟

دوما اگر واقعاً مهره قدرتمندی همچون حجت السلام مرتضی ملکیان نقش بسزا و تأثیرگذاری در شهر شاهین‌شهر داشته است که مطئنا نداشته است چرا در شهر دیگری از این مهره قدرتمند استفاده نمی‌شود؟

سوما اگر حجت‌الاسلام ملکیان در این دو دهه منصب‌داری امام‌جمعه شاهین‌شهر واقعاً کار فرهنگی، علمی و اخلاقی و به‌خصوص معنوی انجام داده است که نداده است چرا حال روز شاهین‌شهر در حوزه‌های ذکر شده هر روز بدتر از دیروز می‌شود که اسناد و مدارک موجود است؟

و چهارما همه گونه که در بالا گفته شد حواشی امام‌جمعه شاهین‌شهر اگر بیشتر از حواشی امام‌جمعه ایلام نباشد بدون شک کمتر نخواهد بود و ما ایرانی‌ها ضرب‌المثلی داریم که می‌گوید «تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها» حال اگر حجت‌الاسلام ملکیان راست می‌گویید که بدون شک نمی‌گویید و دل‌بسته پست و مقام نیست چرا با وجود این‌همه اعتراض و تجمع استعفای خود را تقدیم شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کل کشور نمی‌کنند تا تریبون نماز جمعه شاهین‌شهر اصفهان به شخصیت انقلابی و مردمی دیگری واگذار شود؟

امیدواریم، شاهد پاسخ‌های قانع‌کننده‌ای به‌خصوص از طرف شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کل کشور به افکار عمومی در خصوص چرایی دلایل ادامه حضور حجت‌الاسلام ملکیان به‌عنوان امام‌جمعه شاهین‌شهر با وجود این‌همه مخالفت‌ها باشیم.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ مهر ۹۷ ، ۲۳:۵۷
آقای جویا

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله سیدعلی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی طی حکمی حجت الاسلام کریمی تبار را به عنوان نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه ایلام منصوب کردند.

متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجه‌الاسلام آقای حاج شیخ الله نور کریمی تبار دامت‌افاضاته

در پی استعفای جناب حجه‌الاسلام آقای لطفی دامت توفیقاته از امامت جمعه‌ی ایلام، با قدردانی و تشکر از خدمات چندین ساله‌ی ایشان، جنابعالی را که از میان مردم مؤمن و وفادار آن استان برخاسته و مدتها به خدمت در آن سامان اشتغال داشته و بحمدالله از صلاحیت لازم برخوردار میباشید، به امامت جمعه و نمایندگی خود منصوب میکنم.

مردم عزیز آن استان مرزی، دورانهای دشواری را در سالهای دفاع مقدس و پس از آن گذرانیده و با همه‌ی مشکلات، وفاداری خود به نظام اسلامی را حقاً به اثبات رسانیده‌اند. اکنون جنابعالی در میان این مردم بزرگوار و فداکار به قبول وظیفه‌ی سنگینی مفتخر گشته‌اید. انتظار میرود با همه‌ی توان در خدمتگزاری به آنان کوشیده و با تقویت مجموعه‌های دلسوز و انقلابی به مجاهدات فکری و عملی در زمینه‌های گوناگون مدد رسانید. ارتباط نزدیک و صمیمی با جوانان و سلوک مردمی با همگان و بهره‌گیری از نخبگان و دانشگاهیان را توصیه میکنم و مزید توفیقات الهی را برای جنابعالی مسألت مینمایم.

سیّدعلی خامنه‌ای

۱۷ مهرماه ۱۳۹۷»

انتهای پیام/د

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ مهر ۹۷ ، ۱۳:۰۸
آقای جویا

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، ۱۹ شهریورماه ۱۳۹۷ بود که شعبه هشتم دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان طی رأی قطعی به شماره (۹۷۰۹۹۷۰۳۶۸۹۰۱۰۵۹) مهرداد مختاری عضو فعلی و رئیس سابق شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر را به «اتهام شهادت دروغ در دادگاه نزد مقامات رسمی» به شش ماه حبس تعزیری محکوم کرده بود.

که پس از مدت زمان کوتاهی هفته گذشته رأی قطعی صادره جهت اجرای حکم به دادگاه شهرستان شاهین‌شهر و میمه ارسال شد. و روز شنبه ۱۴ مهرماه ۱۳۹۷ مأموران امنیتی آقای مهرداد مختاری را دستگیر و جهت سپری کردن دوران محکومیت شش‌ماهه خود به زندان دستگرد اصفهان انتقال دادند.

به همین خاطر عصر امروز علیرضا جهانگیری نائب رئیس شورای شهر شاهین‌شهر در گفت‌وگو با این پایگاه خبری با تائید خبر فوق اظهار کرد: وکیل محکوم‌علیه توانسته رضایت شاکی را جلب و وثیقه‌های لازم جهت آزادی آقای مهرداد مختاری عضو فعلی شورای شهر شاهین‌شهر را تأمین کند و به احتمال زیاد امروز یا نهایتاً تا فردا از زندان آزاد خواهد شد.

اما در ادامه پایگاه خبری صدای جویا همچنان منتظر پاسخ سؤال مطرح‌شده در خصوص چگونگی تائید صلاحیت آقای مهرداد مختاری از سوی هیئت نظارت به مردم شاهین‌شهر است؟

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ مهر ۹۷ ، ۱۴:۳۹
آقای جویا

غلامرضا اشرفی مهابادی ظهر امروز در گفت‌وگو با پایگاه خبری صدای جویا در اصفهان اظهار کرد: متأسفانه با ادغام شدن سازمان تاکسیرانی و اتوبوس‌رانی با همدیگر در سازمانی به نام حمل‌ونقل شهرداری شاهین‌شهر نه‌تنها دردی از رانندگان تاکسی حل نشده است بلکه مشکلات با بدهی ۴٫۳ میلیارد تومانی سازمان اتوبوس‌رانی وخیم‌تر شده است.

وی افزود: اتوبوس و تاکسی به جز حمل مسافر در هیچ موردی سنخیت ندارند. هزینه رانندگان و سایر به‌صورت دولتی پرداخت می‌شود ولی راننده تاکسی با هزینه‌ای که برای خرید و تعمیرات و غیره انجام داده باید بسوزد و بسازد.

عضو اتحادیه تاکسیرانی شاهین‌شهر ادامه داد: اگر در گذشته راننده اتوبوس جلوی تاکسی فقط مسافر سوار می‌کرد الآن همه‌چیز بالعکس شده است و ما رانندگان تاکسی باید به مسافر التماس کنیم که ما را هم با خود تا یک مقصدی برسان.

وی با تأکید بر اینکه بیشتر درآمدهای سازمان تاکسی‌رانی شاهین‌شهر صرف سازمان اتوبوس‌رانی شده است و کسی هم پاسخ‌گو نیست که این هزینه‌ها کجا خرج شده است، گفت: کسی هم جرات مطرح کردن این پرسش را از مسئولان شهرداری یا سازمان اتوبوس‌رانی و یا تاکسی‌رانی شاهین‌شهر را ندارد.

اشرفی مهابادی با بیان اینکه شرکت‌های اینترنتی حمل‌ونقل مسافر که ظاهراً زیر نظر سازمان صنعت و معدن (صمت) هستند، عملاً در کار تاکسی‌دارها دخالت و به راحتی در شهر فعالیت می‌کنند، بیان داشت: جالب اینجاست که سختگیری به راننده تاکسی از طرف سازمان حمل‌ونقل بیشتر شده است.

وی با اشاره به اینکه برخی پرسنل سازمان تاکسی‌رانی شاهین‌شهر با دستور رئیس سازمان به رانندگان شریف تاکسی‌دار برای صدور کارت سلامت و غیره فخرمی فروشند و در بعضی مواقع طلب کارند، افزود: هزینه‌های رانندگان تاکسی‌دار (تعمیرات و غیره) چند برابر شده ولی هفت ماه از سال می‌گذرد تازه با کشمکش شورا و فرمانداری شهرستان شاهین‌شهر و میمه نرخ کرایه را چنددرصدی افزایش می‌دهند که با این اوصاف جوابگوی امر و معاش و تأمین قطعات یدکی وسیله نقلیه ما هم نمی‌شود.

عضو اتحادیه تاکسیرانی شاهین‌شهر یادآور شد: اگر چنانچه مسؤولان شهرستان شاهین‌شهر و میمه و همچنین استان اصفهان چاره‌ای برای رفع مشکلات ما رانندگان نکنند به‌زودی شاهد اوضاع نابسامان حمل‌ونقل مسافر در مسیر شاهین شهر-اصفهان خواهیم بود.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ مهر ۹۷ ، ۱۵:۱۱
آقای جویا