خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم
(پیشگام در حماسه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی)
آخرین مطالب

۱ مطلب در خرداد ۱۳۹۷ ثبت شده است

سید محمود حسینی دولت‌آبادی نماینده سابق مردم شهرستان‌های شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس هفتم و هشتم ظهر امروز در گفت‌وگو با پایگاه خبری صدای جویا در اصفهان در خصوص راهکارهای مقابله با تنش کم‌آبی اصفهان، اظهار کرد: مشکل کمبود آب در کشور به‌خصوص در فلات مرکزی ایران به‌ویژه در استان اصفهان به علت کاهش بارندگی‌ها در سال‌های اخیر یک مشکل ریشه‌ای و دامنه‌دار است.

وی با بیان اینکه در مجلس هفتم و هشتم این احتمال داده شد که وضعیت بحران آب استان اصفهان در چند سال آینده وخیم تر خواهد شد، افزود: امروز شاهد هستیم این احتمال به حقیقت پیوسته در حالی نمایندگان مردم اصفهان با کمک نمایندگان مردم چهارمحال بختیاری در مجالس هفتم و هشتم با پیگیری‌هایی که انجام دادند توانستند تنها برای یک سال طرح مطالعاتی انتقال آب به فلات مرکزی ایران نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان بودجه اختصاص دهند.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس هفتم و هشتم با تأکید بر اینکه جدای از موضع‌گیری‌های نمایندگان کنونی مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکنون درمان قابل قبولی برای حل بحران مسئله کم‌آبی در استان اصفهان انجام نشده است، تصریح کرد: یکی از دلایلی که امروز شاهد چنین وضعیت کم‌آبی در حوزه فلات مرکزی ایران هستیم این هست که به تعهدات گذشته در خصوص حل این بحران عمل نشده است.

وی با بیان اینکه راحل رفع تنش آبی در اصفهان و سایر استان‌های همجوار نگرش جدید مدیریتی از سوی مسؤولان کشور (دولت‌مردان، نمایندگان مجلس و شورای امنیت ملی) به‌خصوص از سوی وزارتخانه نیرو است، گفت: فرهنگ‌سازی در حوزه کاهش و مدیریت مصرف آب در بین عموم مردم و اصلاح الگوی مصرف آب در حوزه‌های کشاورزی و صنایع نقش چشم‌گیری در کاهش و پشت سر گذاشتن این بحران به همراه دارد.

حسینی دولت‌آبادی با بیان اینکه باید در استان‌هایی مثل اصفهان که با تنش آبی مواجه هستند از کشت محصولات کشاورزی که نیاز به آب فراوان دارند جلوگیری به عمل آیید، بیان داشت: مدیران و کارشناسان این حوزه باید با دادن مشوق‌ها و راهنمایی‌های لازم به کمک کشاورزان و صنعت گران به‌خصوص در استان‌های فلات مرکزی بی آیند تا هم چرخ‌های زندگی این عزیزان بچرخد و هم اینکه بتوانیم با بحران کم‌آبی مقابله کنیم.

وی با بیان اینکه مسؤولان ذی‌ربط باید چاه‌های غیرقانونی که حفر شده‌اند را مسدود کنند، یادآور شد: الآن دیگر زمان استخاره گرفتن نیست چراکه بحران آب در استان اصفهان و همچنین سایر استان‌های همجوار از جمله یزد و کرمان جدی است و باید آب شرب مردم از طریق راه‌های مختلف به‌صورت حداقلی تأمین شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس هفتم و هشتم با تأکید بر اینکه جمعیت ۵ میلیون نفری مردم اصفهان در حوزه تأمین آب مظلوم واقع‌شده‌اند، ادامه داد: امروزه رساندن صدای مظلومیت این مردم به مسؤولان کشور بر دوش نمایندگان آن‌ها در مجلس شورای اسلامی است.

* تکرار خطا در حوزه برجام به هیچ عنوان قابل‌ پذیرش نیست

وی در ادامه با پرداختن به مسئله مهم برجام اظهارداشت: تنها دلیل مؤثر ثمر بودن میوه برجام این بود همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند؛ برای همگان آشکار شد همان‌طور تجارب گذشته نشان داده بود که به‌هیچ‌عنوان نمی‌شود به غرب اعتماد و تکیه کرد چراکه هم آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها تحت تأثیر صهیونیسم جهانی هستند.

حسینی دولت‌آبادی با اشتباه خواندن اینکه مسئله برجام را به هیچ عنوان نباید به مسائل اقتصادی کشور گره زد، خاطرنشان کرد: متأسفانه امروزه برخی منافقین داخلی که با شبکه‌های معاند خارج از کشور در ارتباط هستند در تلاش‌اند با سوء استفاده از مسئله برجام آن را با مسائل اقتصادی و امرار و معاش مردم گره بزنند و از این اتفاقات در راستای منافع دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از جمله آمریکای جنایت‌کار و اسرائیل غاصب استفاده کنند اما ظاهراً این شیاطین، تاریخ پر از حماسه و افتخار ملت شهیدپرور و همیشه در صحنه ایران اسلامی را که نمونه آن در راهپیمایی روز قدس به نمایش گذاشته شد فراموش کرده‌اند.

وی با بیان اینکه اعلام جشن عمومی قبل از به نتیجه رسیدن برجام یک خطای راهبردی بود که طمع دشمنان را زیاد کرد، تصریح کرد: دیپلمات‌های کشورمان بدانند انعقاد قرارداد (برجام) با اروپایی‌هایی که مستعمره آمریکا و اسرائیل هستند آمال و آرزوهای کشور را برآورده نخواهد کرد و باید بدانند تنها راه مقابله با چنین دشمنان بدعهدی ایستادگی و مقاومت است.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس هفتم و هشتم اضافه کرد: تکرار خطا در حوزه برجام به هیچ عنوان قابل‌ پذیرش نیست چراکه مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود؛ و تنها راه مقابله تهدیدات آمریکا و هم‌پیمانان او اقتصاد مقاومتی و تکیه‌بر توانایی‌های داخلی است و نه چیز دیگری!

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ خرداد ۹۷ ، ۱۹:۲۵
آقای جویا