خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم
(پیشگام در حماسه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی)
آخرین مطالب

۸ مطلب در مهر ۱۳۹۶ ثبت شده است

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از شاهین‌شهر اصفهان، حساسیت بسیار بالا نسبت به نصب دکل‌های بی تی اس یا همان مخابراتی در شهرها هر روز افزایش می‌یابد تا آنجا که اهالی محلات در اعتراض به نصب دکل‌های مخابراتی در کنار واحدهای مسکونی‌شان اجازه فعالیت به پیمانکاران مخابراتی را نمی‌دهند و با گلایه از تشعشعات مخابراتی و مضرات آن، خواستار عدم نصب دکل جدید در محله‌هایشان می‌شوند.

به همین خاطر اهالی محله‌های عطار و طالقانی و اولیای دانش آموزان مدرسه‌های امیرکبیر و حکمت شهر شاهین‌شهر سال گذشته طی نامه‌ای به مسؤولان ضمن آگاه‌سازی از خطرات و مضرات تشعشع این دکل‌های مخابراتی خواستار جمع‌آوری آن‌ها از سطح مدارس شدند، نامه‌ای که تاکنون مسئولان شهرستان شاهین‌شهر و میمه از جمله حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم در مجلس، علیرضا بصیری جزی فرماندار و رئیس آموزش‌وپرورش شاهین‌شهر نه به آن پاسخ درست و حسابی داده اند و نه اقدامی صورت گرفته است.

اولیای مدرسه امیرکبیر و حکمت شاهین‌شهر می‌گویند امواج این دکل‌های مخابراتی باعث تضعیف شدن سیستم دفاعی بدن، ابتلا به بیماری آلزایمر، تخریب DNA  سلول‌ها و ابتلا به سرطان، افسردگی، کم‌اشتهایی، سردرد و چشم درد و همچنین تأثیرات سوء بر روی کودکان می‌شود.

*دکل‌های مخابراتی بر روی انسان تأثیر منفی می‌گذارد

اما از سوی دیگر استاد مخابرات دانشگاه علم و صنعت تهران معتقد است چنانچه فرد به‌طور دائم در مقابل تشعشعات یک دکل BTS تلفن همراه قرار داشته باشد، بر روی او تأثیر منفی می‌گذارد.

این استاد دانشگاه معتقد است: زمانی که افراد با BTSها فاصله‌ی زیادی دارند، میزان تشعشع اثر کمی خواهد داشت، اما چنانچه فرد به‌طور دائم در مقابل تشعشعات یک دکل قرار داشته باشد، بدون شک بر روی انسان تأثیرگذار خواهد بود.

همچنین سید علی علویان عضو هیئت‌علمی دانشکده‌ مخابرات تهران هم بر این اعتقاد است: میزان تأثیر امواج الکترومغناطیسی آنتن‌های BTS تلفن همراه با توجه به شدت و مدت زمان قرار گرفتن فرد در برابر آن بیشتر می‌شود.

علویان اظهار داشت: آنتن‌های BTS مورد استفاده در شبکه‌ی تلفن همراه، کم قدرت و در مقایسه با فرستنده‌های مخابراتی مانند رادار و یا دستگاه‌های پر قدرت، از توان پایین‌تری‌ برخودار هستند. توان BTSها به‌طور طبیعی در حد ۲۰ یا ۳۰ وات است که در ارتفاعات پایین‌تر قدرت آن‌ها به جهت نیاز به پوشش کمتر، کاهش می‌یابد.

علویان، می‌افزاید: بیشتر تشعشعات، موازی با سطح زمین و به‌گونه‌ای قرار می‌گیرند که ما در مقابل حداکثر قدرت آن‌ها قرار نمی‌گیریم و در نتیجه تشعشعات مذکور با توان پایین مشکلی برای انسان ایجاد نمی‌کند، مگر زمانی که فرستنده‌های BTS مستقیماً بر روی پنجره قرار داشته باشند.

* امواج دکل‌های مخابراتی باعث بروز سرطان می‌شود

محققی رئیس مرکز تحقیقات سرطان در مورد مضرات آنتن‌های تلفن همراه می‌گوید: «اصولاً آنتن‌های تلفن همراه و دکل‌های مخابراتی و نیز تشعشعات ناشی از دکل‌های برق» فشارقوی هریک به‌نوبه خود اثرگذاری خفیف تا شدیدی روی افراد دارند.

به‌عنوان نمونه در مورد دکل‌های برق فشارقوی طیف‌های مختلف امواج الکترومغناطیسی، میدان‌های مغناطیسی ایجاد می‌کنند و افرادی که در حوزه این میدان‌ها قرار می‌گیرند تحت تأثیر آثار سوء این امواج واقع می‌شوند.

تأثیر این امواج روی کودکان می‌تواند باعث بروز برخی از انواع سرطان‌ها شود. در افراد بالغ نیز موضوع در مواردی باعث بروز مخاطرات و بیماری‌ها در سیستم‌های عصبی، قلب و عروق و دستگاه گوارش می‌شود و در مواردی نیز باعث ایجاد سرطان خون در این افراد شده است.

با رسانه‌ای شدن نگرانی والدین شاهین‌شهری و ترس آن‌ها از بروز سرطان در فرزندانشان باید دید پاسخ مسئولان آموزش‌وپرورش و مخابرات شهرستان شاهین‌شهر و میمه استان اصفهان درباره این جریان چیست؟

هر چند براساس ضوابط کمیسیون تنظیم مقررات فاصله محل استقرار دکل‌های آنتن در شبکه­‌‌های ارائه‌کننده خدمات ارتباطی به مردم در مناطق مسکونی نباید کمتر از ۴۰۰ متر باشد.

همچنین نصب هرگونه سایت دکل ­آنتن زمینی در مدارس، مهدکودک‌­ها، بیمارستان­‌ها و مراکز درمانی ممنوع است و پای دکل‌­های مجاور نیز از پای خارجی­‌ترین دیوار آن باید حداقل پنجاه متر فاصله داشته باشد.

محل نصب دکل آنتن باید به‌گونه‌ای انتخاب یا آماده‌سازی شود که دکل آنتن در هنگام انجام عملیات عمرانی در درون املاک مجاور، آسیبی نبیند و یا در اثر سقوط احتمالی دکل آنتن، با ابنیه و یا محدثات مجاور تصادم نکنند.

به همین خاطر هست که نصب دکل مخابراتی در حیاط سه مدرسه در شاهین‌شهر سبب اعتراض والدین دانش آموزان در این شهر شده است.

امیدواریم مسؤولان در کنار میز ریاست خود کمی هم به فکر سلامتی این گل‌های نوشکفته باغ زندگی باشند. چراکه قرار است آینده کشور ایران اسلامی به دست همین دانش آموزان امروز رقم خورده شود.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ مهر ۹۶ ، ۱۷:۲۶
آقای جویا

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از شاهین‌شهر اصفهان، با روی کار آمدن اعضاء پنجمین دوره شورای شهر و انتخاب شهردار جدید، مدیران تازه از راه رسیده دست به اصلاحاتی در بدنه شهرداری شاهین‌شهر زده‌اند که در اخبار قبلی نیز به آن‌ها اشاره کردیم(شبکه‌های اجتماعی و سایر) حالا ظاهراً در پی این اصلاحات، اکثریت اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر شاهین‌شهر نوبت به سازمان تاکسی‌رانی این شهر رسیده است.

به همین خاطر  بیش از ۱۱۰ نفر از رانندگان سازمان تاکسیرانی شهرداری شاهین‌شهر در ابتدای مهرماه امسال با نوشتن و امضای نامه‌ای چهارصفحه‌ای به علیرضا بصیری جزی فرماندار و نماینده دولت در شهرستان شاهین‌شهر و میمه که عضو هیات مدیره سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی و همچنین مدیرعامل سابق این مجموعه نیز می‌باشد. با دست به دامن شدن وی، خواستار جلوگیری از به ریاست رسیدن محمدعلی حق‌شناس گرگابی معاون سابق این مجموعه توسط برخی از اعضای شورای شهر شاهین‌شهر شدند.

برخی منابع آگاه اعلام کردند که آقای حق‌شناس یکی از فعلان ستاد انتخاباتی مهرداد مختاری رئیس کنونی شورای شهر شاهین‌شهر بوده است و به همین خاطر آقای مختاری به‌پاس تلاش‌ها و زحمت‌هایی که این شخص در ستاد انتخاباتی او انجام داده است فارغ از تخصص و راضی بودن اعضاء و تاکسی‌داران زحمت‌کش شاهین‌شهری در تلاش هست تا او را بر سر کرسی ریاست تاکسیرانی شاهین‌شهر بنشاند.

به دلیل احتمال برخی حاشیه‌سازی‌ها برای رانندگان زحمت‌کش این سازمان کدهای آنان در این نامه پنهان‌شده است، همچنین نامه بالا کپی نامه اصلی هست که به دست ما رسیده است.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ مهر ۹۶ ، ۰۶:۲۸
آقای جویا

به گزارش صدای جویا از شاهین‌شهر اصفهان، صبح امروز ۱۲ مهرماه ۱۳۹۶ جلسه ستاد مردمی اربعین حسینی(ع) شهرستان شاهین‌شهر و میمه به منظور پذیرایی از  زائرین و کاروان های پیاده اربعین در کربلا  با حضور اقشار مختلف مردم، مسؤولان نهاد و ارگان‌ها از جمله علیرضا بصیری جزی فرماندار، محمود مسلم زاده معاون سیاسی امنیتی فرماندار، ائمه جمعه شهرهای شاهین‌شهر و گرگاب و گز، هیات امنای مساجد، اهالی رسانه و سایرین در سالن جلسات فرمانداری شهرستان شاهین‌شهر و میمه برگزار شد.

مسیب نجیمی مسئول شورای هماهنگی و تبلیغات شاهین‌شهر و میمه در ابتدای این جلسه با بیان اینکه کمیته های پنج‌گانه ستاد بزرگداشت مراسم اربعین حسینی(ع) در این شهرستان تشکیل و فعالیت خود را آغاز کرده است، اظهار کرد: این کمیته ها عبارت اند از کمیته های امنیتی، فرهنگی و آموزشی، اعزام، جذب مشارکت‌های مردمی(اسکان و تغذیه) و بهداشت(درمان) که هر کدام بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته دارای وظیفه مشخصی می‌باشند.

وی با بیان اینکه اعزام زائران به صورت شبه کاروانی باعث برگزاری منظم‌تر این مراسم می شود، افزود: همه مردم شهرستان شاهین‌شهر و میمه باید به اندازه وسع خود به ستاد اربعین حسینی(ع) کمک کنند چراکه این شهرستان در کشور عراق و شهر کربلا دارای سه موکب(شاهین‌شهر و لای بید) مجوز دار می‌باشد که در زمینه اسکان و تغذیه زائرین حرم عبدالله الحسین(ع) فعالیت می‌کنند.

*حضور ۲۰ میلیون نفر در مراسم اربعین(ع) پیام بزرگی حرکت امام حسین(ع) را به گوش جهان می‌رساند

در ادامه این جلسه علیرضا بصیری جزی فرماندار شاهین‌شهر و میمه اظهارکرد: مراسم با عظمت عاشورا و تاسوعای حسینی(ع) امسال باشکوه  و امنیت خاصی در ایران برگزار شد و این در حالی بود که برخی از گروهک‌های ترویستی و معاند منطقه از جمله داعش اقدام به تهدیدات مختلفی در برپایی این مراسمات کرده بودند.

وی با تاکید بر اینکه باید قدردان زحمت‌ها و تلاش هایی که شهدا برای برقراری امنیت و محافظت از حریم اهل بیت(ع) کرده اند باشیم، افزود: پیاده‌رویی و اجتماع بزرگ زائرین حسینی(ع) در مراسم روز اربعین به‌نوعی آبروی مکتب بزرگ تشیّع در جهان است.

فرماندار شاهین‌شهر و میمه با بیان اینکه حضور بیش از ۲۰ میلیون نفر در مراسم روز اربعین از قاره‌ها و کشورها و ادیان مختلف جهان پیام بزرگی واقعه کربلا و عظمت حرکت امام حسین(ع) را به گوش همه می رساند، تصریح کرد: همه مسؤولان و ارگانها باید با کمک اقشار مختلف مردم تمهیدات ویژه ای را بی اندیشند که مراسم اربعین حسینی(ع) نسبت به سال گذشته از همه لحاظ به خصوص از لحاظ امنیتی سرآمد باشد.

وی با بیان اینکه ائمه جمعه و رسانه های نقش بسزایی در هر چه باشکوه‌تر شدن این مراسم مهم جهان اسلام را دارند، گفت: اگر در گذشته نواقصی در برگزاری این مراسم بوده باید با برنامه‌ریزی صحیح آن‌ها را برطرف و به زائران حسینی(ع) حتی آن‌هایی که از جانب شهرهای خود در عراق هیچ گونه موکب و سرپناهی ندارند خدمات‌رسانی شود.

این خبر در حال تکمیل شدن است…

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ مهر ۹۶ ، ۱۱:۵۵
آقای جویا

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا، پایگاه مطالبه گر و عدالت‌خواه شهرستان شاهین‌شهر و میمه روز گذشته ۱۰مهرماه ۱۳۹۶ طی مطلبی با عنوان «چرا پرسنل شهرداری شاهین‌شهر فقط برای منافع خود اعتراض می‌کنند» آورده است؛ «به غیر از برخی کارکنان مؤمن و عدالت‌خواه شهرداری شاهین‌شهر این گلایه از تعداد زیادی از پرسنل شهرداری وجود دارد که سال‌ها استخدامی‌های فامیلی در شهرداری، فساد و ریخت‌وپاش و حقوق‌های نجومی روسای خود را به‌خوبی مشاهده و سکوت کردند، دم نزدند، شاید از ترس از دست دادن شغل و یا به خاطر اینکه رؤسا مقداری هم آن‌ها را از این پول‌های نامشروع بهرمندکردند و یا غیره!

اما همه باید بدانند سکوت در مقابل ناعدالتی زمانی دامن هرکسی را خواهد گرفت ! وقتی کارکنان شهرداری شاهین‌شهر در مورد استخدامی‌های فامیلی مسئولین و اعضای شورا و سایرین سکوت کردند و تصور کردند که منافعشان حفظ می‌شود، باید فکر همچین روزی را می‌کردند که این بدنه شهرداری روزی اونقدر بزرگ خواهد شد که دیگر شهرداری توان پرداخت حقوق‌های پرسنل را ندارد و ناگزیر باید به کاهش اضافه‌کاری‌ها و به‌مرور اخراج کارکنان روی آورد و به این شکل دامن ساکتین در مقابل ناعدالتی هم گرفته می‌شود .
اکنون پرسنل شهرداری و کارکنان اتوبوس‌رانی برای منافع خودشان اعتراض می‌کنند؛ به‌طور مثال رانندگان اتوبوس به‌عنوان نشان دادن اعتراض ، کار را دیر شروع می‌کنند و چراغ‌های اتوبوس‌ها را روشن می‌کنند ! حال مگر چه می‌شد برای منافع مردم و حتی خودشان و بیت‌المال آن موقع که بیت‌المال تاراج می‌شد یا شهردار سابق پاداش‌های میلیونی می‌گرفت ، همین‌گونه اعتراض می‌کردند ؟!
چرا ما ایرانی‌ها فقط منافع شخصی خود را می‌بینیم ؟! ما همه سوار بر کشتی هستیم ،  این کشتی جامعه ما هست ، اگر کسی در حال سوراخ کردن این کشتی بزرگ باشد و اعتراض نکنیم ، یک نفر آسیب نمی‌بیند ، همه غرق خواهیم شد !

آقایان کارمندان و کارگران شهرداری ، چرا همان‌گونه که به کم شدن اضافه‌کار خود اعتراض می‌کنید یک اعتراض به پاداش‌های شهردار سابق و سکوت برخی مسئولین مثل امام جمعه نمی‌کنید ؟!

امربه‌معروف و نهی از منکر به‌عنوان یک واجب دینی در کجای زندگی ما قرار دارد ؟! کسی که نسبت به ظلم بی‌تفاوت باشد روزی ظلم دامن او را خواهد گرفت و این قاعده الهی است.»

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ مهر ۹۶ ، ۱۸:۴۶
آقای جویا

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا، پایگاه مطالبه گر و عدالت‌خواه شهرستان شاهین‌شهر و میمه روز گذشته ۱۰ مهرماه ۱۳۹۶ طی مطلبی با عنوان «شورای شهر مردم یا شورای شهر شهرداری» آورده است؛ «در چند روز گذشته شورای شهر شاهین‌شهر به اصلاحاتی در نحوه پرداخت‌های شهرداری دست‌زده است که اعتراضات گسترده کارکنان و پرسنل شهرداری را در برداشته است.

در گذشته شهرداری در نحوه پرداخت اضافه‌کاری به کارکنان خود بدعت‌هایی انجام داده که اکنون موجب بحران‌هایی گردیده است.
برای مثال بسیاری از پرسنل شهرداری که حتی یک ساعت اضافه‌کاری نداشته‌اند، در پایان ماه ١٧٠ ساعت اضافه‌کاری دریافت می‌کرده‌اند و با آن کارگر و کارمند زحمت کشی که حقیقتاً اضافه‌کاری انجام می‌داده، تفاوتی نداشته است.

تصویر زیر یک سند از برخی پرسنل شهرداری می‌باشد که بدون هیچ اضافه‌کاری ولی ۱۶۵ ساعت اضافه‌کاری دریافت می‌کنند!!!

از طرفی دیگر حجم بالای استخدامی‌های چند سال گذشته که حدود ۶۰۰ نیروی مازاد روی دست شهرداری خرج برجا گذاشته که تعداد قابل توجهی از این افراد یا از فامیل‌های آقایان اعضاء شورا هستند یا از فامیل‌های شهردار و معاون شهردار و سایر ارگان‌ها و یا اعوان و انصار برخی دیگر از ادارات سطح شهر هستند، که در مجموع پرداخت این حجم بالای حقوق کمر شهرداری شاهین‌شهر را شکسته است و از آن جالب‌تر که تعدادی از این نیروها اصلاً از صبح تا ظهر بیکار هستند. برای مثال مستنداتی در دست ما وجود دارد که یکی از پرسنل شهرداری حتی در سرکار هم حاضر نمی‌شود ولی حقوق و مزایا دریافت می‌کند.

که این‌ها ثمره چندین سال مدیریت یک سری از مدیران پرمدعای شهرداری و اعضای سابق شورای شهر است که شهر شاهین‌شهر را با چنین بحرانی مواجه کرده‌اند.

در این میان با کاهش بودجه‌های شهرداری، کار به‌جایی رسیده که شهرداری باید تمام بودجه‌های خود را هزینه حقوق کارمندان نماید! و برای بودجه‌های عمرانی دیگر چیزی نمی‌ماند! یعنی مردم شاهین‌شهر باید عوارض و پول پرداخت کنند، که شهرداری فامیل‌ها و اعوان‌وانصار برخی مسئولین را سیر نماید و برای رفاه مردم و ساخت امکانات عمرانی خبری نیست!

اکنون دو نکته را باید مدنظر قرارداد، نکته اول شورای شهر و شهرداری باید با قوت به اصلاحات خود ادامه دهد و از فشارها و جوسازی‌ها نهراسد، لذا کسی که اضافه‌کاری انجام نمی‌دهد حق ندارد اضافه‌کاری دریافت نماید ولی آن کارگر و کارمند زحمتکشی که ساعت‌ها تلاش و زحمت متحمل می‌شود در این میان نباید حقوقشان پایمال شود.

نکته دوم اینکه شهردار جدید و اعضای شورای شهر برای صرفه‌جویی در بودجه ابتدا سراغ خود و مدیران بروند و بعد سراغ کارمندان و کارگران، چون وقتی کارکنان شهرداری ببینند که شورا و مسئولین رده‌بالای شهرداری خود جلوی ریخت‌وپاش‌ها را گرفته‌اند با اصلاحات پرداختی  همراهی می‌نمایند.

مثلاً شهرداری باید قاطعانه تمام خودروهایی که در دست معاونان و مسئولین رده‌بالای شهرداری است باز پس گیرد، معنی ندارد یک مدیر شهرداری یک خودرو از هزینه شهرداری در اختیار داشته باشد و هر روز به اصفهان نقل مکان کند. یا شورای شهر که تعداد آن‌ها از یازده نفر در دوره قبل به ٧ نفر رسیده معنی ندارد که چهار خودرو پژو پارس داشته باشند و ماهیانه فقط چیزی حدود ۲۰ میلیون تومان  هزینه راننده‌های این خودروها گردد! الحمدالله هم اعضای شورای شهر و هم مدیران شهرداری اکثریت جزء مرفهین با درآمدهای بسیار بالا می‌باشند و می‌توانند با خودروهای خود رفت‌وآمد کنند.

رهبر انقلاب امام خامنه ای می‌فرمایند: «من الان اعلام می‌کنم و قبلاً هم نوشتم و این را گفتم که آن وقتی‌که آقایان امکانات شخصی دارند، حق ندارند از امکانات دولتی استفاده بکنند. اگر ماشین دارید، آن را سوار شوید و به وزارتخانه و محل کارتان بیایید؛ ماشین دولتی یعنی چه؟ »۱۳۷۰/۰۵/۲۳

یا خبرهای زیادی از معاونان شهرداری و مسئولین سازمان‌ها می‌رسد که حق کمسیون‌ها و پاداش‌های کلانی دریافت می‌کنند یا سفرهای خارجی و داخلی از بیت‌المال می‌روند.
شورا و شهرداری ابتدا باید سفره این موارد را جمع نمایند و بعد با قدرت به اصلاحات سازمانی دست بزنند و جلوی بدعت‌های پرداختی در رده‌های پائین شهرداری را نیز بگیرد.»

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ مهر ۹۶ ، ۱۸:۴۵
آقای جویا

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا، همان‌گونه که در اخبار قبلی بیان کردیم با روی کار آمدن اعضای جدید شورای پنجم شاهین‌شهر و انتخاب عیسی بهمنی به‌عنوان شهردار جدید این شهر ظاهراً آقای بهمنی مدیر جدید این مجموعه این روزها مشغول گرفتن تصمیمات و دستوراتی برای پیشرفت و آبادانی این شهر است که امروز یکی از این دستورات در کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی این شهر موجی از اعتراض را توسط پرسنل سازمان‌های مختلف شهرداری این شهر ایجاد کرد. و آن‌هم دستوری مبنی بر کاهش حقوق کارمندان و کارگران شهرداری بود.

مهرداد مختاری رئیس شورای اسلامی شاهین‌شهر در پی این اتفاقات نامه‌ای جهت پاسخگویی به رشته تحریر در آورده است که شرح آن به‌صورت ذیل است:

«در خصوص مشکلات حقوق پرسنل شهرداری باید عرض کنم ؛ متأسفانه بسیاری از دوستان و همکاران از اوضاع بد مالی شهرداری بی‌خبر هستند و نمی‌دانند که طبق برنامه ششم توسعه ارزش‌افزوده و حقوق شهر شاهین‌شهر در این خصوص به‌شدت کاهش‌یافته به‌نحوی‌که شهرداری حدوداً ۶۰ میلیارد تومان از بودجه ۱۶۷ میلیارد تومانی خود را از دست داده است.

از طرفی غیر از رکود بازار ساخت‌وساز در کل ایران بحث کاهش تراکم و ارتفاع ساخت‌وساز در شاهین‌شهر نیز‌ مزید بر علت شده به نحوی که شهرسازی شهرداری در ۶ ماهه اول سال جاری می بایستی ۳۵ میلیارد تومان درامد کسب‌ کرده باشد که این مبلغ حدوداً ۷ میلیارد تومان است.

به تمامی این اتفاقات و کاهش درامدها استخدام‌های بی‌ضابطه را نیز اضافه نمایید که کمر شهرداری را شکسته است. بیش از ۶۰۰ نفر نیرو مازاد در شهرداری مشغول به کار شده اند

کاری که اصلا نیست و بیکارند و فقط حقوق و مزایای آن را می‌گیرند، از طرفی اضافه‌کاری ‌از کسی کم نشده است و این حرف‌ها نوعی جوسازی‌ است، چراکه طبق قانون کار ‌حداکثر سقف اضافه‌کار برای کارگران ۱۲۰ است.

ولی این اضافه‌کار ۱۷۵ ساعت پرداخت‌شده که مشکلات قانونی و شرعی دارد و خلاف قانون می‌باشد و جالب اینکه برای همه به‌صورت مساوی در نظر گرفته می‌شود.

مثلاً کسی ‌که یک ساعت اضافه‌کار حقیقی دارد و کسی که ۱۰۰ ساعت اضافه‌کار ‌دارد و چه کسی که غیره اضافه‌کار دارد، همه یکسان دریافت می‌کنند وگرنه اضافه‌کار‌ حداکثری ۱۲۰ ساعت برای همه پرداخت‌شده است حتی ‌بدون یک ساعت اضافه‌کار؛ علی ایحال

هر فردی که فکر‌ می‌کند حقش ‌ضایع‌ شده اعلام کند تا بررسی و نتیجه‌اش به ایشان گزارش گردد؛  و من الله توفیق ارادتمند ، مهرداد مختاری رئیس شورای اسلامی شاهین‌شهر»

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ مهر ۹۶ ، ۱۷:۱۴
آقای جویا


به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از شاهین‌شهر اصفهان، در پی مطرح‌شدن خبری از سوی پایگاه مطالبه گر و عدالت‌خواه شاهین‌شهر مبنی بر اینکه شهردار سابق شاهین‌شهر جناب آقای حسین امیری ظرف حدود ۳ ماه در سال  ۱۳۹۵به غیر از حقوق میلیونی و اضافه‌کار خود، فقط ۲۵ میلیون تومان پاداش از بودجه شهرداری به بهانه‌های مختلف و واهی دریافت کرده است !

برای صحت یا کذب بودن این مطلب به سراغ یکی از اعضای دوره چهارم شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر که نخواست اسم او فاش شود رفتیم.

وی در همان ابتدای پاسخ به سؤال مطرح شده با تائید خبر پاداش ۲۵ میلیون تومانی به شهردار ، اظهار کرد: ‌این پاداش در مقابل آنچه حسین امیری شهردار سابق شاهین‌شهر برای این شهر انجام داده بسیار ناچیز بوده است.

وی با بیان اینکه امیری شهردار سابق شاهین‌شهر با فعالیت‌های شبانه‌روزی خود توانست در طول مدت خدمت کوتاه خویش بهترین درآمد زایی را برای شهر و حتی شهرداری ایجاد کند، افزود: این رویه و پرداخت پاداش تنها مختص شهردار قبلی شاهین‌شهر نبوده و از همان ابتدا با تصمیم‌گیری‌هایی که اعضاء شورای شهر انجام می‌دادند به شهردارانی که خوب فعالیت می‌کردند پاداش‌های کلان پرداخت می‌شد.

این عضو شورای چهارم شاهین‌شهر که نخواست اسم او فاش شود، ادامه داد: شهرداری شاهین‌شهر امروزه به‌نوعی مادر خرج بسیاری از ارگان‌ها و نهادهای واقع شده در شهر ازجمله دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، دفتر امام‌جمعه، فرمانداری و غیره می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: این را نباید بگوییم، ولی چه‌کار باید کرد وقتی‌که دامنه فساد به شکل کاملاً قانونی توسط برخی از خواص آن‌قدر در ارگان‌ها و سیستم‌های اداری این شهر تنیده و پیچیده شده است که به این راحتی‌ها از دست کسی کاری بر نمی‌آیید. و حل این معضل نیازمند یک انقلاب جدی و بزرگ است.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ مهر ۹۶ ، ۱۶:۱۳
آقای جویا

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، با روی کار آمدن اعضای جدید شورای پنجم شاهین‌شهر و انتخاب عیسی بهمنی به‌عنوان شهردار جدید این شهر ظاهراً آقای بهمنی مدیر جدید این مجموعه این روزها مشغول گرفتن تصمیمات و دستوراتی برای پیشرفت و آبادانی این شهر است که امروز یکی از این دستورات در کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی این شهر موجی از اعتراض را توسط پرسنل سازمان‌های شهرداری این شهر ایجاد کرد که  آن‌هم کاهش حقوق کارمندان و کارگران شهرداری بود.

به همین علت برای پاسخ به جواب این دستور و سؤال مطرح‌شده به سراغ سجاد قهرمانی فرد عضو و رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر رفتیم که همیشه در دسترس و پاسخگوی سؤالات ما بوده است.

وی در همان ابتدا با تسلیت فرا رسیدن ایام حزن‌انگیز شهادت سیدالشهدا و ۷۲ تن از یاران باوفایش اظهار کرد:‌ اعضای شورای اسلامی شاهین‌شهر در گرفتن چنین تصمیمی توسط شهردار هیچ‌گونه دخالتی نداشته‌اند.

قهرمانی افزود: ممکن هست با توجه به این‌که قریب وقوع اکثریت پرسنل شهرداری شاهین‌شهر رده شغلی آن‌ها کارگری است نه کارمندی و میزان حقوق پایه و ثابت آن‌ها برای مبنای قانون اداره کار می‌باشد. مبنای یکی از تصمیمات شهردار این دلیل باشد.

وی با توضیح بیشتر این مطلب ادامه داد: در خیلی از شهرداری‌های کشور حقوق ثابت پرسنل را به‌اضافه ترمیم حقوق آنچه قانون عنوان و دستور داده است می‌کنند تا چرخه زندگی کارمند تا کارگر بهتر بچرخد.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شاهین‌شهر با تأکید بر اینکه این ترمیم حقوق یا اضافه‌کاری برای کارمندان شهرداری ۱۷۵ ساعت و برای کارگران ۱۲۰ ساعت پیش‌بینی‌شده است، تصریح کرد: مثلاً یک کارگر با حقوق ثابت ماهیانه‌ای که می‌گیرد اگر این ۱۲۰ ساعت ترمیم حقوق نیز اضافه شود حقوق ماهیانه او چیزی در حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خواهد شد در ضمن برای کارمندان نیز به این شکل است البته آن‌ها ۱۷۵ ساعت در ماه اضافه‌کاری می‌گیرند.

وی با بیان اینکه در مجموع به نام اضافه‌کاری کمکی به کارگر و کارمند پرداخت می‌شود تا دستمزد او رشد پیدا کند، تأکید کرد: عمده پرسنل شهرداری شاهین‌شهر با عنوان کارگر استخدام‌شده‌اند نه کارمند!

قهرمانی با بیان اینکه در گذشته به‌عنوان اضافه‌کاری حتی بیش از ۱۲۰ ساعت یا ۱۷۵ ساعت به کارگر و کارمند پرداخت می‌شد که این پرداخت بیشتر خلاف قانون کار بود چراکه قانون برای پرداخت اضافه‌کار سقف تعیین کرده است و باید به کسانی این مبلغ پرداخت می‌شد که واقعاً اضافه‌کاری انجام داده بودند. گفت: ممکن است یکی دیگر از دلایل تصمیم شهردار ضعیف بودن کنونی منابع مالی شهرداری است اما من به‌عنوان نماینده مردم در شورای شهر به‌شدت مخالف این قضیه هستم و باید در این دستور تجدیدنظر شود چراکه این تصمیم نیازمند کار کارشناسی بیشتر است. و حتماً برای کارشناسی‌تر شدن این تصمیم با شهردار رایزنی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه به‌خوبی بر مشکلات کارکنان  و کارگران شهرداری شاهین‌شهر اشرافیت داریم، اظهار کرد: مشخص است که تصمیم شهردار به یک‌باره بوده نه به‌صورت ملایم، و ما اعضای شورای شهر و با کمک شهردار و همچنین به‌صورت قانونی باید تصمیماتی را اتخاذ کنیم که حقوق پرسنل شهرداری افزایش پیدا کند نه اینکه کاهش؛ چراکه امروزه خط فقر در سطح جامعه بر همگان مشخص است.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ مهر ۹۶ ، ۱۶:۱۱
آقای جویا