خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم
(پیشگام در حماسه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی)
آخرین مطالب

۳ مطلب در شهریور ۱۳۹۶ ثبت شده است

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از شاهین‌شهر اصفهان، حجت السلام سید مصطفی عاملی امام‌جمعه شهر گرگاب امشب ۲۹ شهریورماه ۱۳۹۶ در مراسم اولین کنگره فدائیان انقلاب اسلامی شهر گرگاب که در محل گلزار شهدای این شهر برگزار شد، اظهار کرد: در زمانی که جنگ هشت سال دفاع مقدس اتفاق افتاد همه توجهات به این سمت متمرکز شد.

وی با بیان اینکه امنیت امروز کشوری و جهانی ما به برکت خون همین شهدا است، افزود: شهر گرگاب در زمان هشت سال دفاع مقدس نزدیک به ۳ هزار نفر جمعیت داشت که ۷۲ شهید ۹۰ جانباز و چندین ایثارگر تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

امام‌جمعه شهر گرگاب ادامه داد: برای رشد و ماندگاری این انقلاب عظیم خون‌های پاک بسیاری ریخته شده است که الحمدالله امروز نسل دوم و سوم انقلاب اسلامی به‌خوبی توانسته با دادن شهدایی همچون شهید محسن حججی پاسخ آن را بدهد.

وی بیان داشت: خروج امروز شهدای ما از مرزهای کشور موجب حمایت بیشتر از اسلام شده است.

حجت السلام عاملی تصریح کرد: با حمایت از رهبری عزیز و پاس داشت خون شهدا پیروزی‌های خود را در جهان گسترش و زمینه نابودی غده‌های سرطانی و چرکین آمریکا و اسرائیل را فراهم کنیم.

وی بار دیگر با بیان اینکه حیات امروز معنوی ما و این امنیت و آزادگی مدیون خون شهدا و امام شهدا هست، گفت: مرجعیت در عراق غوغا کرد و باعث شد گروهک تروریستی داعش نابود شود.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ شهریور ۹۶ ، ۲۲:۲۸
آقای جویا

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین، صبح امروز ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۶ مراسم تودیع و معارفه شهرداران جدید و قدیم شهرهای شاهین‌شهر، گز و گرگاب با حضور حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم  برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی، محمدعلی طرفه معاون عمرانی استانداری اصفهان، غلامحسین خانی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان، محمدرضا کمالی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای اسلامی استان اصفهان، ناصر نفری مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان اصفهان، علیرضا بصیری جزی فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه، مهرداد مختاری رئیس شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر، اعضای جدید شوراهای اسلامی شهرهای شاهین‌شهر، گز و گرگاب در دوره پنجم و همچنین برخی از اعضای شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر در دوره چهارم و کارکنان شهرداری‌های شهرهای شاهین‌شهر، گز و گرگاب برگزار شد.

*۳۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای حوزهای مختلف شهری شاهین‌شهر جذب شد

حسین امیری شهردار سابق شاهین‌شهر اظهار کرد: در طول ۲۶ ماهی که سکان‌دار شهرداری شاهین‌شهر بودم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توانستیم تا پایان دوره چهارم شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر نزدیک به ۹۹ درصد پروژه‌های عمرانی را به پایان برسانیم.

وی افزود: در طول این ۲۶ ماه  خدمتم به مردم همیشه در صحنه و شهیدپرور شاهین‌شهر ۱۱بار برنامه افتتاحیه داشتیم که ۸ بار آن با حضور مقامات کشور و استاندار اصفهان صورت گرفت. همچنین بیش از ۲۰۰ برنامه کوچک و بزرگ در شهر شاهین‌شهر اجرا شد.

شهردار سابق شهر شاهین‌شهر ادامه داد: الا رغم تنگناهای اقتصادی با تلاش‌هایی که انجام دادیم توانستیم نزدیک به ۳۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه‌های مختلف شهری اعم از عمرانی و فرهنگی جذب و استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به ۱۲ هزار میلیارد ریال طرح سرمایه‌گذاری در شاهین‌شهر به مرحله اجرا درآمد، گفت: بخشی از پروژه‌ها اجرایی شده و برخی دیگر در آینده نزدیک مردم شاهد اجرا شدن آن خواهند بود.

امیری با تأکید بر اینکه نزدیک به ۶۵۰ میلیارد تومان در حوزه شهری کار عمرانی صورت گرفت، بیان داشت: مهم‌ترین پروژه عمرانی این شهر مبحث ایجاد خط متروی شاهین‌شهر به اصفهان و بلعکس می‌باشد که توافقات اولیه با همکاری وزارت راه و شهرسازی صورت پذیرفته و امسال حتما استارت عملیاتی شدن آن با همکاری مسئولان استان زده خواهد شد.

و در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان در حساب شهرداری شاهین‌شهر هست در حالی تنها شهرداری شاهین‌شهر ۳ میلیارد تومان بدهی دارد که این بدهی نیز با کمک شهردار جدید به‌زودی پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ شهریور ۹۶ ، ۱۲:۵۹
آقای جویا


به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین از شاهین‌شهر اصفهان، صبح امروز ۱۷ شهریورماه ۱۳۹۶ سایت عدالت‌خواهی شاهین‌شهر طی یادداشتی انتقادی با عنوان «پشت پرده تمدید حکم حجت‌الاسلام ملکیان امام‌جمعه شاهین‌شهر» بیان می‌کند: همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد حکم امام‌جمعه شاهین‌شهر جناب حجت‌الاسلام مرتضی ملکیان مجدداً تمدید شد و حضور ١۵ ساله ایشان به ١٨ سال خواهد رسید!
این پایگاه مطالبه گر ادامه می‌دهد: این در حالی است که عمر انقلاب اسلامی ٣٨ سال است ولی ایشان در حدود نصف عمر انقلاب را در شاهین‌شهر حاضر بوده‌اند!

و بسیاری از دلسوزان و فعالان فرهنگی این تصور را داشتند که این بار حکم امام‌جمعه شاهین‌شهر توسط حجت السلام سید رضا تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور تمدید نخواهد شد.

حتی طرفداران معدود ایشان هم بعید می‌دانستند که حکم ایشان تمدید گردد چون معتقد بودند ایشان در این ١۵ سال فرصت کافی برای اجرای ایده‌ها و تفکرات خود را داشته و شورای سیاست‌گذاری مطمئناً شخصی دیگری را به شهر خواهند آورد که هوایی تازه و ایده و روشی نو در شهر پیاده کند.

پایگاه عدالت‌خواهی شاهین‌شهر در ادامه اظهار می‌کند: البته ما به دلایلی که خواهیم گفت این تحلیل دوستان را رد می‌نمودیم و بیان می‌کردیم که حکم ایشان تمدید خواهد شد.

این پایگاه بیان می‌دارد: بسیاری از دلسوزان و حتی مسئولان شهرستان شاهین‌شهر و میمه عنوان می‌داشتند که در دیدارهای حضوری با ریاست و مسئولان شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کل کشور در تهران و اصفهان قول تعویض امام جمعه شاهین‌شهر را گرفته‌اند ولی شرطی شورای سیاست‌گذاری گذاشته که باید شهر در آرامش باشد و منتقدین امام جمعه اگر آرام باشند و سکوت کنند ما ایشان را جابه‌جا خواهیم کرد.

به همین علت در حدود یک سال پیش سایت مطالبه گر عدالت‌خواهی با اینکه به این وعده‌ها خوشبین نبود ولی برای حفظ اتحاد و ایجاد تجربه برای دلسوزان، فتیله انتقادهای دلسوزانه از امام جمعه شهر شاهین‌شهر را پائین کشید تا شرایط تعویض ایشان طبق صحبت‌ها و مذاکرات دوستان فراهم گردد.
ولی در کمال ناباوری دوستان در حالی که رفت و آمدهای بسیاری هم بین تهران و اصفهان انجام می‌شد، حکم ایشان مجدداً تمدید گردید!

*تحت فشار قرار دادن شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه موجب تمدید حکم ملکیان شد

البته طبق صحبت‌های حجت‌الاسلام سید رضا صالحیان مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان قرار بر این بود که ایشان جابه‌جا شوند و حتی به امام جمعه جانشین ایشان اعلام شده بود که در فلان تاریخ خداحافظی نموده و آماده حضور در شاهین‌شهر شوند و به امام‌جمعه شاهین‌شهر هم گفته‌شده بود که در فلان تاریخ آماده جابه‌جایی باشند ولی مثل سنوات قبل امام جمعه شاهین‌شهر به راحتی با رایزنی با آیت‌الله طباطبایی و بزرگان استان آن‌ها را متقاعد می‌کند که با تماس با تهران و تحت‌فشار قرار دادن مجدد شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کل کشور حکمش را تمدید کنند.

البته و بدون شک اقدام حضرت آیت‌الله سید یوسف طباطبائی نژاد از سر دلسوزی و به خاطر عدم ارتباط عناصر مؤمن و انقلابی با ایشان و انتقال ضعف‌ها بوده است.

و در ادامه این اتفاق به راحتی تکرار می‌شود و تمام وعده‌ها و قول‌هایی که مسئولان شهرستان و دلسوزان از شورای سیاست‌گذاری گرفته بودند بر باد هوا می‌رود!

*اگر حجت السلام ملکیان امام‌جمعه توانمندی هستند چرا در شهرهای کلان خدمت نمی‌کنند

البته جدای از عدم وفای به عهد از سوی شورای سیاست‌گذاری در این ماجرا، تعجب بیشتر اصرار و پافشاری حجت‌الاسلام مرتضی ملکیان بر ماندن ١٨ ساله در این شهر است؟!
اگر آن‌گونه که میگویند، ایشان امام‌جمعه توانمندی هستند، چرا به شهرهای دیگر نمی‌روند تا  مردم شهرهای دیگر از مواهب وی بهره‌مند گردند؟! یا اگر ایشان این‌قدر توانمند هستند اصلاً چرا وی را امام‌جمعه شهرهای بزرگ و کلان‌شهری مثل اصفهان و شیراز نمی‌کنند تا شهرهای دیگر نیز از مواهب امام جمعه توانمند بی‌بهره نشوند! آخر چرا فقط مردم شاهین شهر باید از وجود حجت‌الاسلام ملکیان بهره‌مند شوند و این تبعیضی در حق سایر شهرها است!
و واقعاً برای ما این سؤال پر ابهام باقی است که شاهین‌شهر چه دارد که این مقدار پافشاری برای ماندن این امام جمعه در این شهر وجود دارد.

ایشان حتی به نظر شورای سیاستگذاری هم وجهی قائل نمی‌شود و پس از اطلاع از جابه‌جایی با رایزنی کردن آن‌ها را تحت‌فشار قرار می‌دهد که از تصمیم خود منصرف گردند در حالی که ایشان بارها ادعای تبعیت از سلسله مراتب و نهاد زیر نظر رهبری را داشته‌اند!

*عدم پایبندی از سوی امام جمعه شاهین‌شهر بارها تجربه شده است

البته عدم پایبندی به عهد از سوی ایشان، ما بارها تجربه کرده‌ایم و به همین علت به جابه‌جایی ایشان و وعده‌های شورای سیاست‌گذاری خوش‌بین نبودیم.

برای مثال در جریان بالا گرفتن اختلافات ما بین جریان انقلابی در شهر با امام جمعه در سال گذشته و پس از اینکه دوستان انقلابی از سر دلسوزی اقدام به بالا گرفتن جملات و پوسترهای رهبری در نماز جمعه نمودند از سوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در تهران چند نفر از نمایندگان مخالفین به همراه امام جمعه به تهران دعوت شدند  و در حضور مسئولان عالی رتبه شورای سیاست‌گذاری صحبت‌های دو طرف استماع شد و بر اساس صحبت‌های مستدل و منطقی منتقدین، در پایان جلسه قرار بر این شد که:
۱٫ امام‌جمعه شاهین‌شهر تمام شکایت‌های خود را از جریان انقلابی در اسرع وقت مختومه کند.

٢. حجت السلام مرتضی ملکیان یک کمیته و اتاق فکری با حضور تمام جریان‌های منتقد و دلسوز شهر، تشکیل دهد و تمام مسائل فرهنگی شهر در آنجا تصمیم‌گیری شود.

٣. سایت عدالت‌خواهی به انتقادات خود به امام جمعه ادامه دهد فقط قبل از درج مطلب با تهران مطلب را در میان بگذارد و طبق تشخیص خود اگر پاسخ قانع‌کننده دریافت نکردند، مطلب را در سایت درج کنند.

*امام جمعه شاهین‌شهر در راه بازگشت به اصفهان زیر توافق زد

این‌ها توافق فی ما بین بود که قرار شد مکتوب شود و به اصفهان نزد شورای سیاستگذاری استان ارسال گردد و دو طرف امضا نمایند ولی پس از بازگشت به اصفهان در حالی که در جلسه تهران امام جمعه شاهین‌شهر قبول نموده بود که به شروط پایبند باشد ولی باز با رایزنی با چند نفر از مسئولان به زیر توافق زد!

البته همین ماجرا عینا در جریان حکمیت آیت‌الله قرهی هم اتفاق افتاد و پس از توافقات لازم باز امام جمعه به عهد خود وفا ننمود و اظهار داشت من آیت الله قرهی را به حکمیت قبول نداشتم و فقط در جلسه حاضر شدم!

لذا با این تجربیات و عدم وفای به عهدها بود که ما به تعویض امام جمعه در این دوره هم خوش‌بین نبودیم و اتفاقاً باز پیش‌بینی ما تحقق پیدا کرد.

ما به تمام جریان‌های انقلابی و دوستان بارها متذکر شدیم که مذاکرات و رایزنی‌های دلسوزانه با مسئولان بالا و امام جمعه به نتیجه نمی‌رسد و تنها راه جابه‌جایی ایشان فقط و فقط مطالبات علنی و عمومی قانونی در سطح شهر است همان روشی که مردم شهرستان زرین‌شهر به کار بردند و با همین مطالبات گسترده و عمومی حجت‌الاسلام ملکیان را مجبور به حضور در شهری دیگر نمودند.

*ملکیان قبل از شاهین‌شهر امام جمعه زرین‌شهر بودند

لازم به ذکر است حجت‌الاسلام ملکیان قبل از شاهین‌شهر امام جمعه زرین‌شهر بودند که با فشار مردم و جریان‌های دلسوز مجبور به جابه جایی ایشان شدند.

و متأسفانه برخی از اعضای شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه هم با عدم احترام به نظر مردم و دلسوزان و حتی مسئولان شهرستان با تمدیدهای طولانی ائمه جمعه باعث کسر شأن آن‌ها می‌گردد و کار را به جایی می‌رساند که جان مردم به لبشان برسد و بعضی حرمت‌ها شکسته شود.

واقعاً مردم صبور شاهین‌شهر ١۵ سال ایشان را در مدیریت فرهنگی شهر قبول کردند و توقع بی‌جایی نیست که پس از این همه سال یک فرد تازه نفس دیگر را هم تجربه کنند ولی سیاست‌های غلط و ناپخته باعث می‌شود که مردم خود اقدام کنند.
در این میان ظاهراً شکسته شدن حرمت‌ها برای برخی از اعضای شورای سیاست‌گذاری هم مسئله مهمی نیست!

و با عرض تأسف این افراد با این عملکردهای ناپخته در مسئولیت‌ها سرانجام حتی باعث تضعیف رهبری می‌شوند و اینجا انسان متوجه می‌شود که چقدر رهبری تنها هستند و واقعاً دست ایشان از وجود افراد مدبر خالی است.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ شهریور ۹۶ ، ۱۳:۲۳
آقای جویا