خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم
(پیشگام در حماسه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی)
آخرین مطالب

۱۶ مطلب در مرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

ابر چالش شاهین‌شهر معضل بیکاری است/صالحی از کارنامه ۳ دوره‌ای خود در شورای شهر دفاع کرد/اعضای دوره پنجم به رفع تبعیض‌ها و تعادل در بودجه بیشتر توجه کنند

علی صالحی عضو شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر در دوره‌های دوم، سوم و چهارم ظهر امروز در گفت‌وگو با پایگاه خبری جویاآنلاین با تسلیت شهادت امام جواد (ع) اظهار کرد: در طول این سه دوره‌ای که در شورای شهر شاهین‌شهر به‌عنوان خادم مردم فعالیت می‌کردم با توجه به تلاش‌هایی که در حد توانم انجام دادم، توانستم در حوزه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، امنیتی، اجتماعی و سیاسی‌کارهایی را انجام و پیگیری کنم که هم در دنیا و هم در آخرت شرمنده مردم و امانتی که به من سپرده بودند، نباشم.

وی افزود: به این دلیل فعالیت‌ها، پیگیری مشکلات و کارهایی که در طول این دوره‌های مختلف در شورای شهر شاهین‌شهر را که انجام داده‌ام، رسانه‌ای می‌کنم که عده‌ای فردا در جامعه مطرح نکنند که علی صالحی عضو پیشین شورای شهر هیچ کاری برای مردم و شهر انجام نداده است.

عضو دوره چهارم شورای شاهین‌شهر ادامه داد: در همان ابتدای فعالیتم در شورا تنظیم کردن بودجه متعادل برای همه شهر، اختصاص بودجه به نقاط محروم، رفع تبعیض‌ها، وصول عوارض با تنظیم دفترچه عوارض برای نقاط مختلف شهر، جلوگیری از سلیقه‌ای دریافت کردن عوارض از مردم شاهین‌شهر، ارتقاء بودجه شهرداری از ۷۰۰ میلیون تومان در ابتدای دوره دوم به ۱۸۰ میلیارد تومان در پایان دوره چهارم و پیگیری جهت وصول عوارض از صنایع اطراف شهر از جمله فعالیت‌هایی در حوزه مالی است که با کمک سایر اعضای شورای شهر برای محقق کردن آن‌ها تلاش کرده‌ام.

وی بیان داشت: ایجاد و توسعه فضای سبز سطح شهر بخصوص در همه محلات و افزایش سرانه فضای سبز از ۷ مترمربع در ابتدای دوره دوم به ۱۷ مترمربع در پایان دوره چهارم (کاشت بیش از ۱۰ ردیف درخت در محدوده بلوار آزادگان)، توجه و نظارت و پیگیری جهت نظافت و پاکیزگی شهر با ایجاد کارخانه بازیافت و تأسیس شرکت پسماند می‌توان ازجمله کارهای صورت گرفته دیگر در طول دوره دوم تا چهارم شورا برای خدمت صادقانه به مردم نام برد.

صالحی با اشاره به فعالیت‌های عمرانی صورت گرفته توسط شورای شهر دوم، سوم و چهارم تصریح کرد: ایجاد و ساخت میدان و پل ولیعصر در ورودی شاهین‌شهر، ساخت ۸ ورزشگاه در نقاط مختلف شهر ازجمله (گلدیس، خانه کارگر، ردانی، بانک استان، حاجی‌آباد، مخابرات، حافظ شمالی، عطار و غیره) را می‌توان نام برد.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد و ساخت بیش از شش فرهنگ‌سرا در نقاط مختلف شهر از جمله (گلدیس، پردیس، خانه کارگر، مخابرات، عطار، بنیاد ازدواج و غیره)؛ ساخت نگارستان شهرداری شاهین‌شهر، پل مکانیزه عطار، ساخت و تجهیز ۳ مرکز آتش‌نشانی (گلدیس، ردانی و مسکن مهر)، ایجاد تالار شیخ بهائی، ترمینال شیشه‌ای، کمپینگ شرق، ساخت کلانتری در گلدیس، ایجاد پارکینگ طبقاتی در فردوسی و عطار، کمک به ساخت و تکمیل بیش از ۲۰ مسجد و حوزه علمیه خواهران و برادران، کمک به ساخت بیش از ۷ مرکز بهداشتی و درمانی در سطح محله‌های مختلف شهر، دعوت از سرمایه‌گذاران ساخت و راه‌اندازی ۲ استخر سرپوشیده توسط جذب سرمایه‌گذار و بخش خصوصی، ایجاد دو واحد فروشگاهی بزرگ میلاد و فدک برای رفاه مردم و همچنین اشتغال‌زایی جوانان توسط بخش خصوصی، ایجاد ۲ واحد سینما، ساخت ۳ مرکز تجاری و خدماتی بزرگ با مشارکت بخش خصوصی در خانه کارگر، بلوار طالقانی و میدان امام حسین (ع)، ساخت و راه‌اندازی باغ بانوان، ایجاد ۳ واحد پمپ‌بنزین، کمک به ساخت ۲ واحد دانشگاهی (آزاد و پیام نور)، کمک به ساخت و تکمیل ۴ نماز خانه مدارس، ایجاد خیابان‌های جدید ارتباطی در محلات گلدیس، فدک، هشت‌بهشت، مسکن مهر، حاجی‌آباد و خانه کارگر، ایجاد سازمان‌های وابسته به شهرداری جهت تسهیل و سرعت در کار و خدمات‌رسانی بهتر به مردم (سازمان اتوبوس‌رانی، تاکسیرانی، آتش‌نشانی، فضای سبز، رفاهی تفریحی، فرهنگی و ورزشی)، انجام برنامه‌های فرهنگی، مذهبی، جشن و اعیاد و مناسبت‌ها، اجرای سخنرانی‌های آموزشی، فرهنگی، مشاوره‌ای، پزشکی و غیره، تجلیل از نخبگان، نام‌آوران، ورزشکاران، اصحاب فرهنگ و هنر، معلمین، کارگران، جانبازان، آزادگان، خانواده معظم شهداء، کمک به خیریه‌ها، کمیته امداد، بهزیستی و کمک به محرومین از سایر فعالیت‌هایی هست که در دوره‌های نام برده شده می‌توان به آن‌ها اشاره داشت.

عضو دوره چهارم شورای شاهین‌شهر گفت: نهضت آسفالت تمام خیابان‌ها و کوچه‌های شهر در طول دوره‌های دوم، سوم و چهارم به‌طوری‌که در طول دوره چهارم هیچ خیابان خاکی وجود ندارد. ساخت و تعمیر بدنه سیلابی از شمال تا جنوب شهر، توجه ویژه به حمل‌ونقل شهری از جمله خرید چندین دستگاه اتوبوس، سامان‌دهی ناوگان تاکسیرانی، پیگیری مترو شاهین‌شهر- اصفهان که در نهایت منجر به انعقاد قرار داد و تصویب نهایی از سمت اتوبان آزادگان حد فاصل میدان استقلال تا گلدیس در ۲ فاز که مراحل اجرایی آن به‌زودی شروع می‌شود. جذب بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان جهت سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مختلف شهری، ایجاد شهربازی و فضای ورزشی و همچنین کمک به تأسیس هتل در کنار پارک انقلاب، تزئین ورودی شهر با عکس‌های شهداء، انتخاب شهرداران دلسوز توانمند، دارای تجربه و بافکر و غیره از جمله کارهای صورت گرفته در طول این چند دوره ذکر شده می‌باشد.

وی بیان داشت: امیدواریم با تلاش‌هایی که هم من و هم سایر دوستان و همکاران در شورای شهر شاهین‌شهر انجام داده‌ایم در نهایت شهری که در خور و شایسته مردم شهیدپرور و ولایتمدار شاهین‌شهر باشد ساخته و آن را توسعه داده باشیم.

صالحی با بیان اینکه نزدیک به ۷۰ درصد مراجعات مردمی به شورای شهر تقاضای اشتغال است، تأکید کرد: ابر چالش و بزرگ‌ترین معضل شهر جوان و باسواد شاهین‌شهر بیکاری است.

وی ادامه داد: اعضای دوره پنجم شاهین‌شهر باید با همکاری نماینده مجلس، فرماندار و سایر مسؤولان استان و شهرستان با جذب سرمایه‌گذار زمینه را به‌گونه‌ای فراهم کنند که این ابر چالش بیکاری که باعث معضل و مشکلات زیادی در جامعه شاهین‌شهر همانند سایر نقاط کشور شده است رفع کنند. همچنین اعضای دوره جدید به رفع تبعیض‌ها، تعادل در بودجه و نقاط محروم به‌خصوص توجه به حمل‌ونقل توجه داشته باشند.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ مرداد ۹۶ ، ۱۸:۴۱
آقای جویا

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین از شاهین‌شهر اصفهان، سایت عدالت‌خواهی شاهین‌شهر طی یادداشتی خواندنی و جالب آورده است که روز جمعه ۲۷ مردادماه ۱۳۹۶ همزمان با سالروز آزادی اسرای ۸ سال جنگ تحمیلی، پس از سال‌ها مطالبه مردم مؤمن و متدین شهر گرگاب پیرامون تأسیس نهاد انقلابی نماز جمعه در این شهر، اولین نماز جمعه گرگاب با لبیک شورای سیاست گزاری ائمه جمعه کشور به خواست شهروندان گرگاب اقامه گردید.

این سایت ادامه می‌دهد: با همتی که در مردم انقلابی و مسئولین شهر گرگاب وجود دارد ان‌شاءالله نماز جمعه تبدیل به یک قرارگاه فرهنگی واقعی و مطلوب در تراز انقلاب اسلامی خواهد شد.

این پایگاه مطالبه گر ادامه می‌دهد: جمع کثیری از مردم انقلابی شاهین‌شهر نیز سال‌ها است که مطالبه‌ای از مسئولین شورای سیاست گزاری ائمه جمعه دارند که منتظرند هستند در همین ایام مبارک به آن جامه عمل بپوشاند.

به هر جهت امام‌جمعه شاهین‌شهر جناب حجت‌الاسلام مرتضی ملکیان با حضور پانزده‌ساله خود زحماتی کشیده‌اند که شایان تقدیر است؛ اما بعد از سال‌های طولانی شاهین‌شهر نیاز به هوایی تازه و ایده‌های روز آمد در زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی نیاز دارد.

پایگاه مطالبه گر عدالت‌خواهی شاهین‌شهر تصریح می‌کند:  بر اساس اخبار موثق شورای سیاست گزاری ائمه جمعه کشور به بسیاری از جریان‌های مؤمن و انقلابی قول تغییر امام‌جمعه شاهین‌شهر  داده‌شده است و مردم و جریان‌های مؤمن و انقلابی منتظر این اقدام هستند.

لذا توقع است که ان شاء الله هر چه زودتر مردم شاهین‌شهر به‌دوراز لابی‌گری و زد و بندهای سیاسی همچون مردم شهر گرگاب شاهد حضور یک امام‌جمعه انقلابی و صاحب‌نظر در زمینه مسائل اخلاقی، فرهنگی، اجتماعی و مذهبی و صاحب‌نفس و اهل معنویت در تراز انقلاب اسلامی باشند.

همچنین از علمای بزرگوار  استان خصوصاً مرجع عالی‌قدر حضرت آیت‌الله حسین مظاهری و آیت‌الله سید یوسف طباطبائی نژاد نماینده محترم ولی‌فقیه در استان اصفهان نیز انتظار می‌رود در راستای برآورده شدن این مطالبه به‌حق مردم شهر شاهین‌شهر  را دارند که به آن بذل و عنایت ویژه‌ای داشته باشند.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ مرداد ۹۶ ، ۲۰:۵۹
آقای جویا

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین از اصفهان، جلسه علنی مجلس شورای اسلامی ظهر امروز پس از یک هفته برای رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم پایان یافت. بر این اساس از ۱۷ وزیر پیشنهادی دولت حجت السلام حسن روحانی معروف به تدبیر و امید و یا اعتدال، ۱۶ وزیر از مجلس رأی اعتماد کسب کردند. امیر حاتمی،  قاضی‌زاده،  علوی،  وزیر کشور و  ظریف وزرایی هستند به ترتیب حائز اکثریت آراء نمایندگان شدند. بیطرف با ۱۳۲ رای از راهیابی به پاستور جا ماند. از ۲۷۹ رای، تعداد آرای کسب شده برای هر وزیر بدین شرح است:

سیدمحمد بطحایی وزارت آموزش و پروش:

۲۳۸ موافق

۳۵ مخالف

۱۳ممتنع

محمد جواد آذری جهرمی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات:

۱۵۲ موافق

۱۲۰ مخالف

۷ ممتنع
سیدمحمود علوی، وزارت اطلاعات:

۲۵۲ موافق

۲۲مخالف

۱۳ ممتنع
مسعود کرباسیان، وزارت امور اقتصاد و دارایی:

۲۴۰ موافق

۳۱ مخالف

۱۵ ممتنع

محمدجواد ظریف، وزارت امورخارجه:

۲۳۶ موافق

۲۶ مخالف

۲۶ ممتنع
سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزارت بهداشت و درمان:

۲۵۳ موافق

۱۸ مخالف

۱۴ ممتنع

علی ربیعی، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی:

۱۹۱ موافق

۷۹ مخالف

۱۵ ممتنع

علی حجتی، وزارت جهاد کشاورزی:

۱۶۴ موافق

۹۴ مخالف

۲۳ ممتنع

علیرضا آوایی، وزارت دادگستری:

۲۴۴ موافق

۱۸ مخالف

۲۳ ممتنع

امیر حاتمی، وزارت دفاع:

۲۶۱ موافق

۱۰ مخالف

۱۳ ممتنع

عباس آخوندی، وزارت راه و شهرسازی:

۱۸۸ موافق

۷۵ مخالف

۱۴ ممتنع

محمد شریعتمداری، وزارت صنعت و معدن:

۲۴۱ موافق

۲۵ مخالف

۲۰ ممتنع

سیدعباس صالحی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

۲۴۲موافق

۲۵مخالف

۲۱ممتنع

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزارت کشور:

۲۵۰ موافق

۲۵ مخالف

۱۳ ممتنع

بیژن زنگنه، وزارت نفت:

۲۳۰ موافق

۳۵ مخالف

۱۳ ممتنع

حبیب الله بیطرف، وزارت نیرو:

۱۳۳ موافق

۱۳۲مخالف

۱۷ ممتنع

مسعود سلطانی فر، وزارت ورزش:

۲۲۵موافق

۳۹ مخالف

۲۰ ممتنع

اما در ادامه پس از عدم معرفی وزیر پیشنهادی علوم به مجلس، طبق اظهار یک منبع آگاه عصر امروز سیدضیاء هاشمی معاون فرهنگی وزیر علوم به عنوان سرپرست این وزراتخانه معرفی می‌شود.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ مرداد ۹۶ ، ۱۳:۳۱
آقای جویا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جویاآنلاین از اصفهان محمدمهدی کاظمی مسئول کمیته بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک استان اصفهان گفت: این کمیته با همکاری انجمن ایپس، سومین دوره مسابقات بازی‌های رایانه‌ای ویژه اصحاب رسانه استان اصفهان(جام شهدای مدافع حرم) را برگزار می‌کند.

وی افزود: این دوره از رقابت‌ها در دو رشته فیفا ۲۰۱۷ و بازی‌های تحرکی(کینکت) در مجموعه خدمات ویژه شهروندی برگزار می‌شود.

کاظمی تصریح کرد: رشته فیفا مختص آقایان است ولی  رشته بازی‌های حرکتی در دو گروه بانوان و آقایان هست.

وی ادامه داد: سومین دوره مسابقات رایانه‌ای اصحاب رسانه با عنوان جام شهدای مدافع حرم روز چهارشنبه اول شهریورماه از ساعت ۱۶ در مجموعه خدمات ویژه شهروندی(۱۹۳) بعد از چهار راه فرایبورگ برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است که پیش‌تر قرار بود این مسابقات روز جمعه ۲۷ مردادماه در مجموعه ورزشی اسپاد برگزار شود که به دلیل تداخل با مسابقات هیات بولینگ به‌روز چهارشنبه اول شهریورماه موکول شده است.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ مرداد ۹۶ ، ۲۳:۵۴
آقای جویا

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین از اصفهان، اخیراً گروه صنعتی گیتی پسند همانند شرکت روغن نباتی جهان که یکی از شرکت‌های زیرمجموعه‌های هلدینگ داروگر است با تشدید مشکلات اقدام به اخراج برخی از کارگران شرکت‌های این گروه صنعتی در اصفهان چالاک، مونا پلیمر، آذین لوله و نیوپایپ کرده است.

گروه صنعتی گیتی پسند که در سال ۱۳۷۷ با حمایت مالی مردم اصفهان و با مدیریت و سرمایه‌گذاری ناصر جنتی و مصطفی وعیدی تشکیل شد. در سه بخش تحقیقاتی، صنعتی و اجرایی فعالیت داشت. و نزدیک به ۳۶ واحد تولیدی در قالب (SGP) یا همان گروه صنعتی گیتی پسند فعالیت می‌کردند. به‌یک‌باره در ۱۳۹۱ رسانه‌ها از کاهش ۵۰ درصدی تولید این گروه و کمبود نقدینگی در صنایع گیتی پسند اصفهان خبر دادند. خبری که مصطفی وعیدی به‌عنوان یکی از اعضای هیئت‌مدیره این گروه در گفت‌وگو با ایلنا بر آن صحت گذاشت.

مشکلات گروه صنعتی گیتی پسند اصفهان به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین واحدهای تولید استان اصفهان که از ابتدای ۱۳۹۱ استارت آن زده شد و برای بیش از ۶۵ هزار نفر، اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرده بود، با کمبود نقدینگی برای تأمین مواد اولیه تولید مواجه شد. این جرقه، هنگامی در انبار کاه افتاد که شایعه ورشکستگی گروه صنعتی گیتی پسند اصفهان دهان‌به‌دهان گشت وصف‌های طولانی مردمی در چهارراه پلیس شهر اصفهان مقابل ساختمان این گروه صنعتی که خواستار بازگرداندن سرمایه‌های ۱۰، ۲۰ و حتی ۱۰۰ میلیون و بالا‌تر از آن بودند، مشکلات را پیچیده‌تر کرد.

چراکه در شرایط تحریم‌های اقتصادی و نوسانات بازار ارز و سکه در آن زمان، بسیاری دیگر از کارگاه‌های تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی نیز برای تأمین نقدینگی، گشایش ال سی، خرید مواد اولیه و مبادلات خارجی خود با مشکل روبرو شده بودند.

در این هنگام، وعیدی مدیرعامل گروه صنعتی گیتی پسند از کاهش ظرفیت تولید برخی از واحد‌های این گروه به ۴۰ تا ۵۰ درصد  به رسانه‌ها خبر داد و گفت: از مشکلات ما این است که ال سی گشایش نمی‌یابد، خرید نیز نقدی است و باید پول را حواله‌کرد و مواد اولیه نیز ۲۰ تا ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته گران‌تر شده است در این شرایط اگر قرار باشد ضریب تولید به سال گذشته برسد باید دو برابر سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی تزریق شود.

یکی از کارگران گیتی پسند اصفهان نیز در گفتگو با جویاآنلاین اظهار داشت: نزدیک به ۱۵ سال است که در گروه صنعتی گیتی پسند مشغول فعالیت هستم به‌گونه‌ای که چند تا مهرهای کمرم نیز دچار آسیب شده است.

وی افزود: جدای از اینکه متأهل هستم و صاحب فرزند چند ماه است که حقوق دریافت نکرده‌ام و بعد از تعطیلات نوروز که به سرکارم در شرکت مونا پلیمر از زیرمجموعه گروه صنعتی گیتی پسند مراجعه کردم. مرا حتی به داخل شرکت راه ندادند و گفتند که قرارداد کاری شما به اتمام رسیده است و محترمانه برگه‌ای جهت تصفیه‌حساب و معرفی به اداره کار جهت دریافت بیمه بیکاری به من دادند.

این کارگر با بیان اینکه جالب‌توجه برام بود که مدیران گروه صنعتی گیتی پسند به‌جای اینکه به شعار سال مقام معظم رهبری( اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال) جامعه عمل بپوشانند برعکس آن عمل کردند، بیان داشت: در گذشته نزدیک به ۵ هزار نفر کارگر به‌صورت مستقیم در این گروه صنعتی فعالیت می‌کردند که امروز به دلیل عدم همراهی و همکاری سیستم بانکی و دولت به زیر ۲ هزار نفر رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: گروه صنایع گیتی پسند اکنون با کمتر از ۲ هزار نفر پرسنل و کارگر– ۴ دفتر فروش و انبار در داخل کشور و حدود ۵۰۰۰ نمایندگی توزیع و فروش محصولات درداخل کشور دارد و همچنین محصولات صادراتی این گروه صنعتی به کشورهای کنیا – عربستان سعودی – کویت – امارات متحده عربی – عراق – ارمنستان – ترکمنستان – تاجیکستان – افغانستان – پاکستان و ترکیه صادر و با عقد قرارداد با شرکت FLXT آلمان در حال ورود و عرضه محصولات به سایر کشورهای اروپایی و آسیائی است.

درحالی‌که نمایندگان مردم شریف اصفهان در مجلس شورای اسلامی به‌طور جد با جلسات مختلف با مسؤولان کشوری پیگیر مشکلات این گروه صنعتی بوده‌اند اما تاکنون چندان این پیگیری‌ها نتوانسته حال ناخوش گروه صنعتی گیتی پسند را دگرگون کنند. هر چند امروزه خبر از اختلاف‌نظر بین اعضاء هیئت‌مدیره این گروه نیز به گوش‌ها می‌رسد.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ مرداد ۹۶ ، ۲۳:۵۲
آقای جویا

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین از شاهین‌شهر اصفهان در گستره تاریخ کهن ایران، روستا و روستاییان جایگاه خاصی از گذشته تا به امروز در تحولات اساسی کشور داشته و دارند. در دوره معاصر از انقلاب تا جنگ، حضور جامعه روستایی ایران نقش تعیین‌کننده‌ای در سرنوشت کشور داشته‌اند.

این قشر تلاشگر که امروز ۲۱ میلیون جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند شهیدان بسیاری را تقدیم انقلاب و اسلام کرده‌اند و در انتخابات اخیر نیز حضور حداکثری جامعه روستایی نقش تعیین‌کننده‌ای در سرنوشت مدیریت آینده کشور ایفا کرد، ازاین‌رو سرمایه‌گذاری مادی و معنوی و تلاش و خدمت صادقانه به این قشر از وظایف مدیران کل و میانی کشور است.

تاکنون در عرصه اقتصاد روستا با ارائه طرح‌های مختلف و اجرایی شدن آن در بسیاری از روستاهای کشور زمینه برای توسعه اقتصادی و جلوگیری از مهاجرت با رویکردی نوین طی سه سال گذشته رقم خورده است و نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان ایران زمینه‌ای مساعد برای اتصال بازار محصولات روستاییان و ارتباطات با بازارهای منطقه و جهان را فراهم کرده است که ادامه این حرکت نیازمند رویکرد هدفمند و مداوم در برگزاری این نمایشگاه است که قابلیت‌ها و ظرفیت‌های روستاییان از بالقوه به بالفعل و تبدیل آن به خطوط تولید داخلی و خارجی در مقیاس خرد و کلان در راستای تحقق مقاومتی محقق شود.

همچنین عرصه فرهنگ و هنر و ورزش روستا که گستره‌ای به پهنای تاریخ چند هزار ساله است می‌تواند زمینه‌ساز رشد اقتصادی کشور در مناطق روستایی با محوریت ورزش، فرهنگ و هنر روستاهای ایران شود.

از این رو معاونت توسعه روستایی با همکاری دستگاه و وزارتخانه‌های مرتبط این حوزه اعم از وزارت ورزش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و غیره (اولین جشنواره ملی فرهنگی و ورزشی روستا) در اصفهان مهد فرهنگ و هنر و تمدن ایران و در شهرستان هنرپرور شاهین‌شهر با اجرای گروه‌های موسیقی محلی و اجرای زنده ستاره موسیقی پاپ رضا صادقی در تاریخ‌های دوم و سوم شهریورماه (پنج‌شنبه و جمعه) در ورزشگاه ملت شاهین‌شهر همزمان با آغاز به کار دولت دوازدهم برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ مرداد ۹۶ ، ۱۷:۳۰
آقای جویا

امام‌جمعه شهر گُرگاب گفت: تشکیل و حضور در نماز جمعه آن‌قدر مهم و حساس بود که توانست فتنه‌های ۷۸ و ۸۸ را به‌طور کلی محو کند.

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین از شهر گُرگاب شهرستان شاهین‌شهر و میمه در استان اصفهان همان‌گونه که قبلاً در خبرها اشاره شد امروز جمعه ۲۷ مردادماه ۱۳۹۶ اولین نماز عبادی و سیاسی جمعه در شهر ایثار و شهادت گُرگاب به امامت حجت‌الاسلام سید مصطفی عاملی که در کارنامه خود سابقه امام‌جمعه شهرهای ایزدخواست و دستگرد را دارد؛ با استقبال مردم رأس ساعت ۱۱ صبح در مسجدقائمیه این شهر برگزار شد.

در این مراسم که حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شهرستان‌های برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس، حجت‌الاسلام محمدرضا صالحیان رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان، محمود کیانی بخشدار مرکزی شاهین‌شهر و میمه، سرهنگ دوم پاسدار سید احمد قریشی فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شاهین‌شهر و میمه، جانشین فرمانده نیروی انتظامی شهرستان شاهین‌شهر و میمه، حجت السلام مرتضی ملکیان امام‌جمعه شاهین‌شهر، اعضای شورای شهر گُرگاب و سایر مسئولین حضور داشتند.

در همان ابتدای برگزاری اولین نماز جمعه شهر گُرگاب حجت‌الاسلام مرتضی ملکیان امام‌جمعه شهر شاهین‌شهر با تأکید بر اینکه برپایی نماز جمعه در همه شهرهای مختلف ایران باعث حفظ و آبروی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است، اظهار کرد: شهر گُرگاب با تقدیم ۷۲ شهید، ۵۰۰ جانباز، آزاده و ایثارگر کارنامه خوب، قابل‌قبول و تاریخی را از خود برای حفظ دستاوردهای این انقلاب تقدیم کرده است که جای شکر و قدردانی دارد.

وی با بیان اینکه وجود بیش از ۵۰ روحانی و عالم بزرگ از افتخارات شهر گُرگاب در همجواری شاهین‌شهر است، افزود: بیش از یک هزار و ۲۰۰ دانش‌آموخته، ۴ مسجد و ۱۰ هیئت مذهبی و دارا بودن واحدهای فرهنگی و خیریه و همچنین کسب عناوین مختلف برتر ورزشی، فرهنگی و کشاورزی را می‌توان از سایر افتخارات این شهر ایثار و شهادت به شمار آورد.

امام‌جمعه شاهین‌شهر بیان داشت: آنچه را که خداوند به این شهر عطا کرده است وجود جوانان آزاده، مؤمن و انقلابی هست که همیشه در تمام صحنه‌های حساس انقلاب اسلامی از بهترین‌ها بوده‌اند.

در ادامه حجت‌الاسلام سید مصطفی عاملی امام‌جمعه گُرگاب در اولین خطبه‌های نماز جمعه این شهر با بیان اینکه سرمایه‌ای بزرگ‌تر از تقوا نداریم و نخواهیم داشت، اظهار کرد: کسی زودتر وارد بهشت خواهد شد که شروط تقوا را به‌خوبی رعایت کرده باشد.

وی افزود: کسانی که ایمان آورده‌اند و دین اسلام را برگزیده‌اند باید در روز جمعه هنگام شنیدن صدای اذن مقدمات رفتن به نماز جمعه را فراهم کنند چراکه گوش کردن به خطبه‌های نماز جمعه امری واجب و ضروری است.

امام‌جمعه شهر گُرگاب با بیان اینکه وحدت مؤمنین در گرو حفظ جماعت است، گفت: نماز جمعه یکی از مصادیق خوب وحدت مسلمانان محسوب می‌شود که انبیاء و ائمه اطهار (ع) بر روی آن تأکید فراوان داشته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه نماز جمعه مصداق بارز حل مشکلات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ازجمله اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: تشکیل و حضور در نماز جمعه آن‌قدر مهم و حساس بود که توانست فتنه‌های ۷۸ و ۸۸ را به‌طورکلی محو کند.

حجت‌الاسلام عاملی در ادامه با بیان اینکه مجلسی که ثمره عصاره ملت است باید توانمند و با صلابت باشد، افزود: جایی که اخیرا مورد هجمه دشمنان داخلی و خارجی توسط گروهک‌های تروریستی وهابی صفت از جمله داعش قرار گرفت همین مجلس شورای اسلامی بود که در این چند روز گذشته نماینده‌ای را ندیدم از وزیر پیشنهادی اطلاعات این سؤال را بپرسد که چرا داعشی ها توانستند به داخل مجلس شورای اسلامی نفوذ کنند و این چنین حادثه بیافرینند؟

وی با توصیه به جوانان که کار فرهنگی در گرو حضور در نماز جمعه‌ها نهفته است، خاطرنشان کرد: همان‌طور که ما مسلمانان در حوزه جنگ و دفاع در همه دنیا صاحب تجربه و سبک هستیم باید در حوزه اقتصاد و فرهنگ نیز چنین باشد.

امام‌جمعه شهر گُرگاب با بیان اینکه انسان دو وظیفه که عبارت است از (بندگی خدا و ضرورت زندگی با مردم) را بر عهده دارد، اظهار کرد: در آئین برگزاری نماز جمعه باید هم به مقوله عبادت و هم سیاست به‌خوبی توجه شود. چراکه نماز جمعه هم‌وزن هم جمع است و هول و هراس را دور می‌کند.

وی با بیان اینکه امام (ره) فرمودند: «نماز جمعه از آثار و برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است»، گفت: رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند: «نماز جمعه سند اساسی و مهم در مقابل تهاجم همه‌جانبه دشمنان قسم‌خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی است».

حجت‌الاسلام عاملی همچنین با اشاره اتفاقات و رویدادهای پیش رو در هفته جاری از جمله گشایش مجلس خبرگان برای بررسی نهایی قانون اساسی (۱۳۵۸ ش) – کودتای امریکا برای بازگرداندن شاه (۱۳۳۲ ش)، روز بزرگداشت علامه مجلسی، روز صنعت دفاعی، شهادت امام محمدتقی (۲۲۰ ق)، روز بزرگداشت بوعلی سینا – روز پزشک – شهادت سید اسدالله لاجوردی، دادستان دادگاه انقلاب و رئیس سازمان زندان‌های کشور به دست منافقان کوردل (۱۳۷۷ ش)، سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س))(۳ ق) – روز ازدواج، شهادت مبارز انقلابی شهید علی اندرزگو (۱۳۵۷ ش) ادامه داد: ۲۶ مرداد هر سال به نام روز ورود آزادگان سرافراز به کشور از دست رژیم بعثی و ستم‌کار صدام نام‌گرفته است که به‌حق این عزیزان حیثیت و آبروی نظام را با صبر و استقامت خود حفظ کردند.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ مرداد ۹۶ ، ۱۵:۳۱
آقای جویا

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین از شاهین‌شهر اصفهان، رسانه‌های حامی فتنه گران ۸۸ در آمریکا و انگلیس از جمله صدای آمریکا و بی‌بی‌سی از اعتصاب غذای خشک حجت السلام مهدی کروبی در صبح روز چهارشنبه ۲۵ مردادماه ۱۳۹۶در اعتراض به روند و شیوه حصر خبر دادند.

خانم فاطمه کروبی، همسر حجت السلام مهدی کروبی در مصاحبه با پایگاه خبری سحام نیوز وابسته به خود آقای کروبی با تائید این خبر گفت: همسرم روز چهارشنبه پس از نماز صبح وارد اعتصاب غذای خشک شدند.

خانم کروبی در پاسخ به سؤالی پیرامون علل این اعتصاب غذا به سحام نیوز گفتند: آقای کروبی خواسته خودشان را صریحاً اعلام کردند: ابتدا خروج مأموران امنیتی از منزل؛ که تاکنون در هیچ حصری در پیش و پس از انقلاب سابقه نداشته که مأموران امنیتی در درون منزل با فرد محصور زندگی کنند و تمام ابعاد زندگی او را به‌طور کامل شنود کنند و دوربین وصل کنند و شرایط زندگی را به‌طور بسیار عجیبی برای آن فرد و خانواده‌اش سخت کنند و دوم، همان‌طور که پیش‌تر به آقای حجت السلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشور و مطهری نائب رئیس مجلس در نامه‌ای جداگانه گفته بودند در صورت تداوم حصر برگزاری دادگاه علنی را فراهم کنند، این خواسته‌ای صریح و شفاف است که پس از گذشت ۶ سال نیم از زمان حصر، ایشان خواسته‌اند که زمان برگزاری دادگاه هر چه زودتر اعلام شود.

وی ادامه می‌دهد: البته دادگاهی علنی مطابق اصل ۱۶۸ قانون اساسی که در آن آقای کروبی به همراه وکلایشان به سؤالات مطرح‌شده پاسخ دهند و مردم را در جریان بسیاری از مسائل که مدنظرشان است قرار دهند. این خواسته بسیار مهمی است که ایشان بارها از ابتدای حصر مطرح کرده بودند.

با همه این‌ تحلیل‌های صورت گرفته برخی خبرها حکایت از عیادت قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان و برخی از مسئولان امنیتی وزارت اطلاعات از وضعیت جسمی و روحی «مهدی کروبی» یکی از رهبران فتنه ۸۸ که خسارت بسیار زیادی هم او و هم «میرحسین موسوی» برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایجاد کردند، در بیمارستانی که در آن بستری‌شده است دارد.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ مرداد ۹۶ ، ۱۹:۳۷
آقای جویا

اولین نماز جمعه شهر گرگاب به امامت حجت السلام عاملی برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین از شهر گرگاب شهرستان شاهین‌شهر و میمه در استان اصفهان برنامه ریزی شده است روز جمعه ۲۷ مردادماه ۱۳۹۶ آئین برگزاری اولین نماز عبادی سیاسی جمعه در شهر ایثار و شهادت گرگاب به امامت حجت السلام سید مصطفی عاملی و با استقبال مردم رأس ساعت ۱۱صبح از ابتدای خیابان مطهری به سمت مسجدقائمیه در این شهر برگزار شود.

انتهای پیام/ج

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ مرداد ۹۶ ، ۱۱:۳۳
آقای جویا

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین از اصفهان با توجه شهید شدن محسن حججی عضو لشکر ۸ نجف اشرف نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه که پیرو آن سرلشگر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران پیامی را با عنوان زیر صادر کردند.

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

پس از شکست‌های پی‌درپی گروه‌های تکفیری-وهابی وابسته به استکبار جهانی در برابر رزمندگان اسلام در جبهه‌های مختلف، گروه تروریستی داعش مرتکب جنایتی فجیع و غیرانسانی شد که در هیچ قاعده و قانون اسلامی و حتی انسانی نمی‌گنجد.

مردم دلاور و امت حزب‌الله خصوصاً خانواده شهید محسن حججی مطمئن باشند که فرزندان دلیر شما انتقام این اقدام ددمنشانه را با تصمیمی قاطعانه که همانا ریشه‌کن کردن شجره خبیثه وهابیت و تروریسم از جهان اسلام است خواهند گرفت.

این نوع جنایت‌ها که تاکنون هزاران مورد آن به همین شکل در عراق و سوریه بر ضد امت مسلمان اعم از شیعه و سنی به وقوع پیوسته تنها نتیجه‌ای که در برخواهد داشت اتحاد و آگاهی بیشتر عالم اسلامی نسبت به هویت و خباثت این خوارج زمان است و ما را در پاک کردن سرزمین اسلامی از لوث وجود آنان مصمم‌تر و قدرتمندتر خواهد نمود.

به حلقوم بریده این شهید عزیز و تمامی شهیدان راه اباعبدالله (ع) سوگند یاد می‌کنیم که از تعقیب این شجره ملعونه و نابودی این غده خطرناک برآمده در پیکر جهان اسلام تا آخرین نفرشان از پای نخواهیم نشست.

ما از ابتدا مصمم و به دور از تردید در این راه گام برداشتیم اما ارتکاب این جنایت‌ها عزم و اراده ما را جزم‌تر و جدی‌تر نمود تا جای‌جای اراضی اسلامی را از وجود بی‌وجود پلیدشان تطهیر نماییم.

این‌جانب به پدر، مادر، همسر و فرزند مقاوم این شهید بزرگوار که فرزندشان مانند سالار شهیدان امام حسین (ع) و با همان شیوه ظالمانه به شهادت رسید تبریک عرض می‌کنم زیرا نام خانواده شهیدپرورتان با خاندان سید و سرور شهیدان همنام و قرین گردید و شهید شما و ما سند افتخار ایران اسلامی و سپاه ولایت است.

ایران اسلامی در راه آزادی و شریعت و برای نجات دین مبین اسلام چنین قربانیان ارزشمندی را تقدیم می‌کند و از خدای سبحان عاجزانه طلب می‌کنیم که حسن عاقبت با مرگی همچون شهید محسن حججی عزیز برای مقرر فرماید.

هنیئا لک و لکم و عظم الله اجورنا و اجورکم

قاسم سلیمانی

۱۳۹۶/۵/۱۹»

و همچنین در ادامه سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پیامی به شرح ذیل صادر کردند:

«بسم رب شهدا و صدیقین

شهدا دلاورانی هستند که حصار جهالت و گمراهی را دریدند و شعاع خورشید هدایت را به دورترین نقاط عالم رساندند (مقام معظم رهبری).

بار دیگر شاهین شهادت بر شاخه‌های استوار سبزپوشی از قافله پاسداران مکتب سرخ عاشورا نشست.

پاسدار شهید محسن حججی از پاسداران فداکار نیروی زمینی سپاه، شهیدی که گلوی او را همچون سرور و سالار شهیدان بریدند تا چهره مصمم و مقاومش را از دیدگان مردم جهان بپوشانند، به هم‌رزمان شهیدش پیوست.

محسن عزیز چه صحنه زیبا و با صلابتی آفریدی وقتی حرامزادگان تو را با تمام حقد و کینه به قتلگاه می‌بردند ولی چشمان پرفروغ و سینه ستبرت با تمام وجود صدا می‌زد که ما همانند پیشوایمان حسین بن علی (ع)  تن به ذلت نمی‌دهیم، همانند علمدار کربلا می‌گفتی اجازه نزدیک شدن به حریم حرم را نمی‌دهیم.

محسن جان،  به تو اطمینان می‌دهم همرزمانت در لشکر ۸ نجف و نیروی زمینی سپاه همان‌طور که در تمام صحنه‌ها برای ایجاد امنیت مردم عزیزمان و برای دفاع از حریم حرم آل عبا سر از تن نشناخته و شبانه‌روز در این راه فداکاری و دفاع می‌کنند، برای انتقام از خون سرخ تو نیز چشم نبسته و آن‌ها را به سزای اعمال ننگین خود خواهند رساند.

این‌جانب شهادت آن پاسدار سرافراز میدان‌های جهاد و شهادت و مجاهد عرصه‌های نبرد را به محضر مقام معظم رهبری، پدر، مادر، همسر، فرزند و همرزمان آن شهید تبریک و تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای شما صبر و اجر الهی درخواست می‌نمایم. »

که انتقام خون این شهید والامقام را از گروهک تروریستی و صهیونیستی داعش خواهند گرفت به همین خاطرجمعی از اعضای شورای شهر شاهین‌شهر اصفهان و برخی از فعالان سیاسی و اجتماعی شهر از جمله حجت السلام علی کریمی، ظهر امروز جمعه ۲۰ مردادماه ۱۳۹۶ با حضور در منزل شهید محسن حججی؛ ضمن ابراز همدردی، کسب فیض و تأسی از خاطرات شهید والا مقام که به‌حق مصداق بارز تمسک و الگو برداری از اسوه حسنه است، پیام تسلیت، تبریک و عرض ارادت مردم قدرشناس شهر دانش و خلاقیت شاهین‌شهر محضر پدر داغدیده و بیت به سوگ نشسته در نجف‌آباد را ابلاغ کردند.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ مرداد ۹۶ ، ۱۹:۵۳
آقای جویا