خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم
(پیشگام در حماسه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی)
آخرین مطالب

۵ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

نماینده سابق مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس گفت: حملات تروریستی تهران بدون شک از آثار چراغ سبز سفر ترامپ به منطقه بود.
حجت السلام سید محمود حسینی دولت‌آبادی در گفت‌وگو با پایگاه خبری جویاآنلاین در شهرستان شاهین‌شهر و میمه، به تشریح حوادث تروریستی چند روز گذشته حرم مطهر امام (ره) و مجلس شورای اسلامی در تهران پرداخت که گروهک تروریستی داعش طی اطلاعیه‌ای مسئولیت این اقدام تروریستی را برعهده‌گرفته، اظهار کرد: بدون شک هر انسان عاقل و آزاده‌ای زمانی که خبر این عملیات تروریستی را دریافت می‌کند آن را محکوم خواهد کرد.
 وی با بیان اینکه حوادث تروریستی تهران خلاف شرع و همچنین خلاف ادیان مختلف الهی در جهان است، افزود: طبیعی بود که گروهک ترویستی داعش بعدازاین همه ناکامی‌هایی که در کشورهای سوریه و عراق به دست آورده است دست به چنین اقدامات غیرعقلانی بزند.
 نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس هفتم و هشتم ادامه داد: گروهک تروریستی داعش در ایران به‌شدت در تلاش و کوشش بود تا امنیتی را که به‌واسطه نهادهای امنیتی ازجمله (اداره اطلاعات، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی) در کشور به وجود آمده بود را برهم بزنند اما توسط همین نهادهای امنیتی به‌شدت شکست خورد.


وی به ضربات و شکست‌های سنگینی که گروهک تروریستی داعش از نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه و عراق خورده است اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از دلایل حملات تروریستی اخیر داعش که در لباس زنانه آن‌هم در مجلس و حرم امام (ره) ظاهر شدند. همین شکست از نیروی قدس سپاه در سوریه و عراق بود.
 حجت السلام حسینی دولت‌آبادی تصریح کرد: باید از دو جنبه حملات تروریستی تهران را بررسی کرد ابتدا از نگاه اینکه به خاطر کینه‌ای که از انقلاب و مردم شهیدپرور ایران اسلامی داشتند و مثل روز بر همگان روشن است که در تحریک نطفه حرم زاده داعش برای ایجاد این دسته حملات تروریستی آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی وهابی صفت نقش داشته‌اند.
 وی ادامه داد: داعش حرم زاده نه‌تنها با داغدار کردن و شهادت چند خانواده به اهداف خود نرسیده است بلکه ملت شهیدپرور ایران اسلامی در ادامه این راه منسجم‌تر کرده است.
 نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس هفتم و هشتم بیان داشت: دوما این اتفاق زنگ بیدار باشی بود برای نیروهای امنیتی ما بود که باید هر لحظه در آماده‌باش کامل به سر ببرند. چراکه دشمن ملت و انقلاب اسلامی ما حیوان خون‌آشام و درنده‌ای است که به هیچ‌کس حتی خودش هم رحم نمی‌کند.
 وی با بیان اینکه جای شکی وجود ندارد که حملات تروریستی مجلس و حرم مطهر امام (ره) با سفر اخیر ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه بی‌ربط نخواهد بود، گفت: بدون شک این اتفاقات از آثار چراغ سبز این سفر به منطقه بود.
 انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ خرداد ۹۶ ، ۱۳:۱۵
آقای جویا


کارشناس عالی امور استراتژیک وزارت امور خارجه گفت: کشورهای سلطنت‌طلب عرب منطقه از هر انقلاب مردمی که مردم در تعیین حاکمیت آن نقش داشته باشند به‌شدت ترس و وحشت دارند.

محمدحسن قدیری ابیانه امروز در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی جویاآنلاین در اصفهان با اشاره به اقدامات اخیر برخی از  کشورهای منطقه از جمله (بحرین، امارات و عربستان سعودی) علیه قطر اظهار کرد: عربستان سعودی به‌شدت در تلاش است که کل کشورهای حوزه شبه‌جزیره عربستان و حتی خلیج‌فارس را زیر سلطه خود در بیاورد تا جلوی انقلاب‌های مردمی را بگیرد.

وی افزود: عربستان مجبور است برای این کار از کشورهای ثروتمندی مثل قطر استفاده کند. چراکه کشور عمان نیز از استقلال خود دفاع می‌کند. و کشور یمن هم زمانی که سلطه عربستان را پذیرفته بود هم‌اکنون تحولات خاصی توسط مردم در آن به وقوع پیوسته است.

مدیر تأسیس انجمن نخبگان جهان اسلام ادامه داد: فقط دولت ضعیف بحرین است که زیر سلطه عربستان هست و امارت نیز چاره‌ای ندارد که منابع خود را در همسویی با عربستان وهابی صفت قرار دهد.

وی با بیان اینکه کشورهای سلطنت‌طلب عرب منطقه از هر انقلاب مردمی که مردم در تعیین حاکمیت آن نقش داشته باشند به‌شدت ترس و وحشت دارند، بیان داشت: اگر به تاریخ مراجعه کنیم به‌خوبی خواهیم فهمید برخی از همین کشورهای مرتجع عرب منطقه که هم‌اکنون توسط پادشاه اداره می‌شوند و مردم در حاکمیت آن‌ها هیچ نقشی ندارند با رژیم پهلوی ایران درگذشته هیچ مشکلی نداشتند.

قدیری ابیانه تصریح کرد: با وقع انقلاب اسلامی در ایران و حاکمیت مردم‌سالاری دینی و برگزاری ۳۸ انتخابات آزاد تاکنون در این کشور و پیشرفت‌های چشم‌گیر آن توسط مردم که خیره‌کننده است. این نظام‌های سلطنتی که مردم خود را نمایندگی نمی‌کنند و از حمایت‌های مردمی نیز برخوردار نیستند مجبوران احساس خطر کنند.

وی با بیان اینکه در هر کشوری در منطقه انتخابات برگزار شود پادشاهان عرب احساس خطر می‌کنند، گفت: آن‌ها با کمک هم‌پیمانان غربی خود تلاش کرده‌اند که انقلاب اسلامی ایران را در تبلیغات خود به تنها به ایرانی بودن و شیعه بودن محکوم کنند و با دامن زدن به بحث قوم‌گرایی و نژادپرستی، ایران را ضد حقوق بشر معرفی کنند.

سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در مکزیک، گواتمالا و استرالیا در ادامه اظهار کرد: در عراق با سرنگونی صدام غاصب توسط مردم این کشور که عرب هستند برای تعیین سرنوشت و آینده خود انتخابات آزاد برگزار شد. در کشور یمن نیز شیعه و سنی متحد شدند تا بر علیه زیاده‌خواهی‌ها و تجاوزهای عربستان یک‌صدا شوند درحالی‌که امروزه بخشی از خاک کشورشان به‌صورت ناجوانمردانه و خلاف معیارهای حقوق بشری توسط عربستان مورد اشغال گرفته است.

وی با قیام مردمی شیعیان و مسلمانان بحرین علیه حکومت آل خلیفه نیز اشاره کرد که حتی سرکوب کردن این قیام نتوانسته که مردم دست از حق و حقیقت بردارند، خاطرنشان کرد: اما در کشور مصر انقلاب مردم که منجر به پیروزی مرسی شد را نمی‌توانستند به شیعه بودن و سنی بودن ربط دهند چراکه نیمی از جمعیت جهان عرب در مصر زندگی می‌کنند.

قدیری ابیانه تصریح کرد: لذا می‌بینیم عربستان با صرف میلیاردها دلار هزینه به مبارزه با تمام حکومت‌هایی که در آن انتخابات شده می‌پردازد. اما در همه این توطئه‌ها شکست‌خورده و یا در حال شکست خوردن است.

وی گفت: کشور قطر که از طمع عربستان نسبت به کشور خود که تمامیت عرضی و همچنین به‌خوبی از منابع خود باخبر است توانسته سیاستی جدای از عربستان را دنبال کند.

کارشناس عالی امور استراتژیک وزارت امور خارجه بیان داشت: قطر تلاش کرده با اتکا به قدرت مالی خویش راهی جداگانه را طی کند. هرچند قطر در تجاوز به یمن عربستان و امارات را همراهی و همچنین مثل عربستان وهابی صفت با کمک‌های مالی از سازمان‌های تروریستی همانند داعش در عراق و سوریه حمایت کرد.

کارشناس عالی امور استراتژیک وزارت امور خارجه با بیان اینکه قطر قدری واقع‌بینانه‌تر از کشورهای عربستان و امارات است چراکه به‌خوبی می‌داند آن‌ها نمی‌توانند انقلاب اسلامی ایران و حزب‌الله را به‌زانو در بیاورند، متذکر شد: این واقع‌بینی یا عدم هم سویی با عربستان یا امارات به‌نوعی ریشه یا بهانه عربستان برای ورد و تحریم کردن قطر است.

وی با بیان اینکه قطر از اخوان المسلمین در مصر نیز حمایت می‌کند و اخوان المسلمین برای عربستان و امارات یک خطر محسوب می‌شوند، گفت: چون قدرت نفوذ اخوان المسلمین در افکار عمومی زیاد است به همین دلیل این گروه را همان‌طور که حزب‌الله لبنان را گروه تروریستی نامیده او را نیز تروریستی عنوان کرده است.

قدیری ابیانه اظهار کرد: عربستان بعد سفر منطقه‌ای ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به این کشور و طرح ناتوی عربی اظهارات منتسب به امیر کویت مبنی بر خطرساز بودن قطر را بهانه قرارداد و در این راستا نیز از حمایت ترامپ برخوردار بود.

وی بیان اینکه عربستان هم‌اکنون دو راه بیشتر ندارد یا اینکه با قطر وارد مذاکره شود و آشتی کند و یا اینکه این عرصه رویارویی را ادامه دهد، افزود: قطر به دلیل اتکا به منابع و درآمدهای خود حاضر به تمکین به عربستان نیست و نمی‌تواند واقعیت قدرت‌های منطقه ازجمله حزب‌الله و ایران را نادیده بگیرد.

سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در مکزیک تصریح کرد: آنچه از این رویارویی مشاهده‌شده فروپاشی ناتوی عربی مورد نظر عربستان سعودی است اگر قطر امکان ارتباط با ایران و استفاده امکانات این کشور را نداشت و در محاصره کامل قرار داشت شاید شاهد وضعیت دشوارتری بودیم. اما حضور ایران قدرتمند فضای نفس کشیدن را برای قطر فراهم کرده و به او امکان مقاومت داده است.

وی تأکید کرد: به‌هرحال کشورهای حوزه خلیج‌فارس وارد عرصه جدید شده‌اند این تحولات در نهایت به نفع مقاومت خواهد بود. و ایران نیز بدون شک از آن سود خواهد بود.

قدیری ابیانه با بیان اینکه امکان رویارویی نظامی با قطر بعید است هر چند نباید نادیده گرفت، بیان داشت: عربستان و امارات تلاش شدیدی برای کودتا در درون علیه قطر صورت می‌دهند چراکه قطر کشور ثروتمندی است. هر چند در گذشته قطر شاهد کودتای پسر علیه پدر بوده است و احتمال دوباره آن را نیز نباید نادیده گرفت.

انتهای پیام/ج

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ خرداد ۹۶ ، ۱۷:۵۳
آقای جویا

امام ‌جمعه شاهین‌شهر گفت: بیست و هشتمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) و شهدای قیام 15 خرداد در مصلای نماز جمعه شاهین‌شهر برگزار می‌شود.

حجت الاسلام مرتضی ملکیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در شاهین‌شهر اظهار کرد: 10 روز سخنرانی در ماه رمضان ظهرها با حضور حجت السلام علی‌اصغر قائمی استاد اخلاق حوزه علمیه قم در مسجد المهدی(عج) شاهین‌شهر همراه با نماز جماعت و شب‌ها نیز در مصلای نماز جمعه از ساعت 21:30 از شنبه 6 خرداد 96 برگزار می‌شود.

وی با اشاره به فرا رسیدن مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) و شهدای قیام 15 خرداد افزود: به همین مناسبت شنبه 13 خردادماه 1396 مراسمی بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود.

امام‌ جمعه شاهین‌شهر با بیان اینکه رمضان ماهى است که ابتدایش رحمت و میانه‌اش مغفرت و پایانش اجابت و آزادى از آتش جهنم است، ادامه داد: به همین مناسبت در مساجد سطح شهرستان شاهین‌شهر و میمه برنامه‌های ویژه‌ای با سخنرانی اساتید حوزه و دانشگاه و مداحی بعد از نماز ظهر و عصر یا مغرب و عشاء برگزار می‌شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ خرداد ۹۶ ، ۱۵:۲۱
آقای جویا

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شاهین شهر و میمه خبر مشکوک بودن ابتلای یک نفر به بیماری تب کنگو در روستای لای بید را تایید کرد و گفت: هیچ گونه ترس و وحشتی نباید نسبت به این بیماری در بین مردم وجود داشته باشد، زیرا به شدت این بیماری تحت کنترل است.

فخر السادات اعتضادی درگفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در شاهین شهر گفت: در حال حاضر این بیمار در بیمارستان تحت درمان و مراقبت‌های ویژه پزشکی است. هم‌چنین برای تایید نهایی این بیماری تا کنون سه نوبت خون از این بیمار جهت آزمایش و ارسال به تهران از وی گرفته شده است.

 وی افزود: در صورت مثبت بودن آزمایشات و تایید نهایی نامبرده تحت مراقبت‌های پزشکی قرار خواهد گرفت و درمان وی ادامه می‌یابد، در صورت منفی بودن نیز وی از بیمارستان مرخص خواهد شد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شاهین شهر و میمه تصریح کرد: سال گذشته بیش از 50 بیمار مبتلا به بیماری کنگو در کشور شناسایی شدند که بیشترین این افراد در استان سیستان و بلوچستان ساکن بودند.

اعتضادی اظهار کرد: مردم باید نکات بهداشتی را در خصوص این بیماری رعایت کنند و گوشت را از مراکز معتبر و بهداشتی تهیه کنند، هم‌چنین دام باید دارای مهر دامپزشکی باشد.

وی خاطر نشان کرد: هیچ گونه ترس و وحشتی نباید نسبت به این بیماری در بین مردم وجود داشته باشد، زیرا به شدت این بیماری تحت کنترل است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ خرداد ۹۶ ، ۱۵:۲۱
آقای جویا

مسئول اتاق اصناف شهرستان شاهین‌شهر و میمه گفت: به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان همه فروشگاه‌ها دارای فروش ویژه و فوق‌العاده هستند.

ابراهیم خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در شاهین‌شهر، به فعالیت 26 اتحادیه در سطح شهرستان شاهین‌شهر و میمه اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر بیش از شش هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در سطح شهرستان فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه ساماندهی واحدهای صنفی بدون پروانه کسب یکی از اولویت‌های مهم اتاق اصناف شهرستان شاهین‌شهر و میمه بوده است، افزود: متأسفانه بیشترین تخلفات صنفی نیز از ناحیه همین واحدهای صنفی فاقد مجوز کسب بوده است.

مسئول اتاق اصناف شهرستان شاهین‌شهر و میمه با هشدار به واحدهای صنفی بدون پروانه کسب تأکید کرد: چنانچه واحدهای صنفی بدون مجوز جهت دریافت مجوز به اتاق اصناف شهرستان شاهین‌شهر و میمه مراجعه نکنند با آن‌ها به‌ شدت برخورد خواهد شد.

خسروی با بیان فعال شدن سیستم باز‌رسی اتاق اصناف در یک سال گذشته یادآور شد: شکایت از اصناف شاهین‌شهر و میمه دو حالت دارد که عبارت از شکایت مردم از مغازه‌دارها و دیگری شکایت صنف از اتحادیه است.

وی با بیان اینکه کمیسیون بازرسی اتاق اصناف هر هفته به تخلفات صنفی می‌پردازد، گفت: شهروندان شاهین‌شهری و میمه‌ای می‌توانند شکایت خود را از اصناف به شماره تلفن گویای 124 یا 45278283-031 اداره صنعت و معدن اعلام و یا با مراجعه حضوری به خیابان پروین اعتصامی نبش فرعی دو شرقی ساختمان اتاق اصناف طبقه دوم واحد بازرسی اعلام تا مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

مسئول اتاق اصناف شاهین‌شهر و میمه ادامه داد: در جلسه‌ای که اخیراً با حضور مسؤولان کل اتحادیه‌ها در خصوص فرا رسیدن ماه رمضان برگزار شد، تصمیم‌گیری شد اصناف در این ماه هیچ‌گونه افزایش قیمت کالا یا جنسی نداشته باشند تا مردم به‌راحتی خرید کنند، به همین علت برای راستی آزمایی این موضوع بازرسین اصناف در سطح شهرستان به‌شدت فعالیت خود را دوچندان کرده‌اند.

خسروی از فروش ویژه و فوق‌العاده همه فروشگاه‌ها در سطح شهرستان شاهین‌شهر و میمه به مناسبت ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: با اتحادیه میوه و تره‌بار شهرستان نیز هماهنگی به‌عمل‌آمده است که در ماه مبارک رمضان زیرمجموعه‌های آن‌ها اجناس باقی‌مانده خود را به‌صورت صلواتی بین مردم به خصوص ایتام تقسیم کنند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ خرداد ۹۶ ، ۱۵:۱۳
آقای جویا