خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم
(پیشگام در حماسه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی)
آخرین مطالب

۱ مطلب در مرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است


امام‌جمعه شاهین‌شهر با بیان اینکه برخی از جریانات سیاسی نباید گول چهره بزک شده آمریکا را بخورند، گفت: ۲ حزب دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا تنها در خوش‌خدمتی به صهیونیست‌ها باهم مشترک‌اند.

به گزارش جویا از شاهین‌شهر، حجت السلام مرتضی ملکیان در خطبه‌های این هفته نماز پرشکوه شاهین‌شهر با تبریک ولادت باسعادت امام هشتم حضرت رضا (ع) به‌تمامی مسلمانان بخصوص شیعیان جهان اسلام اظهار کرد: مأمون با دعوت از امام رضا (ع) و دادن پیشنهاد ولایتعهدی اجباری به امام دنبال ۵ هدف مهم ازجمله اینکه شیعیان را از این خفقان بیرون آورد، چهره غاصب خود را در بین مردم تطهیر کند، فعالیت‌های شیعیان را زیر نظر و آن‌ها را کنترل کند، تظاهر به بی‌تفاوتی دنیا کند و در بین مردم بخصوص در بین مسلمانان منزلت و احترام کسب کند.

وی افزود: حضرت امام رضا (ع) در همان ابتدای حرکت علت و دستاوردهای این سفر را برای مردم به‌طور واضح و گویا تشریح کرد و از مسیری که خود حضرت برای این مسافرت از مدینه تا مرو (خراسان کنونی) انتخاب کرد موجب اتحاد و انسجام شیعیان منتظر به دیدار فرزند و خلف صالح پیامبر (ص) در آن زمان شد.

امام‌جمعه شاهین‌شهر با بیان اینکه همه با این حرکت امام رضا (ع) فهمیدند پذیرش ولایتعهدی از روی اجبار بوده است، تصریح کرد: نباید فراموش کنیم وجود این‌همه امامزاده و ابنیه مذهبی در ایران همه به برکت امام رضا (ع) است.

وی به حدیثی از امام کاظم (ع) که فرمودند: کسى که قبر فرزندم را زیارت کند براى او نزد خدا ثواب هفتاد حج مقبول است اشاره کرد و افزود: راوى مى‏‌گوید: محضرش امام کاظم (ع) عرضه داشتم: ثواب هفتاد حج؟! حضرت فرمودند: بلى، بلکه ثواب هفت‌صد حج؟! عرض کردم: هفت‌صد حج؟! فرمودند: بلى، بلکه ثواب هفتاد هزار حج. عرض کردم: هفتاد هزار حج؟! فرمودند: بلى، از این گذشته بسا حج مقبول واقع نمى‏‌شود.

خطیب نماز جمعه‌های شاهین‌شهر وی با تبریک ۲۶ مرداد سالروز بازگشت آزادگان عزیز و قهرمان به میهن اسلامی در سال ۱۳۶۹ گفت: در این روز ایران اسلامى شاهد بازگشت آزادگان سربلندی بود که پس از سال‏ها اسارت در زندان‏ها و اسارتگاه‌های مخوف رژیم بعث عراق، قدم به خاک پاک میهن اسلامى خود گذاشتند و به آغوش خانواده‏هاى خود بازگشتند.

وی با بیان اینکه اگر لطف خداوند متعال نبود ممکن نبود هیچ آزاده‌ای زنده به کشور برگردد، ادامه داد: از دلایلی که امام خمینی (ره) قطعنامه ۵۹۸ یا همان جام زهر را پذیرفت را می‌توان به بیرون راندن ارتش متجاوز عراق از تمام سرزمین‌های اشغالی و حفظ تمامیت ارضی ایران، وادار کردن عراق به پذیرش مجدد معاهده ۱۹۷۵ به‌عنوان یک معاهده مرزی معتبر، اعلام رسمی عراق به‌عنوان متجاوز در جنگ با ایران، دریافت غرامت جنگ تحمیلی، نجات مردم عراق از دست صدام حسین نام برد.

ملکیان با یادآوری ۲۸ مرداد سالروز کودتای آمریکایی – انگلیسی در سال ۱۳۳۲ که موجب برگرداندن محمدرضا شاه به قدرت شد، خاطرنشان کرد: تاریخ ایران و به‌خصوص دوران مشروطه نشان داده که نمی‌شود به‌طرف آمریکایی اعتماد کرد.

وی با بیان اینکه در حقیقت بزرگ‌ترین اشتباه مصدق این بود که به آمریکایی‌ها اعتماد کرد؛ برای اینکه بتواند خود را از زیر یوغ انگلیس‌ها نجات دهد و به آمریکایی‌ها متوسّل شد، بیان داشت: آمریکایی‌ها به‌جای اینکه به دکتر مصدق که به آن‌ها حُسن ظن پیداکرده بود کمک کنند، با انگلیس‌ها همدست شدند، مأمور خودشان را فرستادند اینجا و کودتای ۲۸ مرداد را راه انداختند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر ادامه داد: امروزه یکی از اهداف آمریکایی‌ها در فضای سیاسی کشور و در رفتارهای برخی از سیاسیون بزک کردن چهره شیطانی خودشان است که برخی از جریانات سیاسی نباید گول این چهره را بخورند.

وی با بیان اینکه ایران بیش از ۸ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مرز مشترک آبی و خاکی دارد، یادآور شد: از نیم‌نگاهی به اطراف خود بیندازیم به‌خوبی متوجه خواهیم شد هدف از ایجاد غده سرطانی اسرائیل و دولت وهابی صفت آل سعود و همچنین تشکیل گروه‌های تروریستی مثل القاعده و داعش در وسط کشورهای اسلامی منطقه برای چه چیزی بوده است آیا جزء برای نابودی اسلام و ایجاد درگیری و تشنج در بین مسلمانان هدف دیگری داشته‌اند؟

ملکیان با بیان اینکه ۲ حزب دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا تنها در خوش‌خدمتی به صهیونیست‌ها با هم مشترک‌اند، بیان داشت: به همین علت بود که امام (ره) فرمودند: «اسرائیل یک غده سرطانی است و باید از روی زمین محو شود».

وی متذکر شد: اگر مستشاران ایرانی در سوریه به مقابله با گروهک‌های تروریستی القاعده و داعش که مستقیما توسط اسرائیل و آل سعود و آمریکا حمایت می‌شوند مبارز نکنند بدون شک فردا یا پس‌فردا باید در کرمانشاه، ایلام و کردستان و همدان به مصاف آن‌ها برویم.

امام‌جمعه شاهین‌شهر به پدیده ویران گر قاچاق اشاره‌ای داشت و گفت: قاچاق کالا نابودکننده اقتصاد و صنعت کشور است و چنانچه با این پدیده زشت توسط دستگاه‌های امنیتی کشور با قاطعیت برخورد نشود بدون شک باید نظاره گره فروپاشی اقتصاد کشور باشیم.

وی با اشاره به دیدار وزیر، معاونان و برخی از مدیران وزارت اطلاعات با رهبر معظم انقلاب افزود: این وزارتخانه کلیدی و حساس نباید هیچ جناح و گروه سیاسی و یا غیر آن تعلق داشته باشد و باید در راستای اهداف نظام اسلامی به‌خوبی حرکت کند چراکه به لطف خدای متعال در امنیت مثال‏زدنی کنونی کشور، سهم جدی و مهمی داشته است.

ملکیان از برگزارکنندگان و خانواده‌های یادواره شهدای روحانی شاهین‌شهر که شب گذشته در مصلا نماز جمعه این شهر با حضور حجت السلام برادران و با مداحی سلحشور برگزار شد تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ مرداد ۹۵ ، ۱۷:۵۲
آقای جویا