خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم
(پیشگام در حماسه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی)
آخرین مطالب

۱ مطلب در آبان ۱۳۹۴ ثبت شده است

امام جمعه برخوار

 

جبهه دشمن با همه توانایی های ظاهری اش بسیار آسیب پذیر است

 

به گزارش خبرگزاری فارس از برخوار حجة الاسلام والمسلمین مسعود سرافراز به حضورتان ارسال می گردد. امام جمعه برخوار در خطبه دوم با تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی گفت عاشورا به ما درس می دهد که برای حفظ دین باید فداکاری کرد. درس می دهد که در راه قرآن باید از همه چیز گذشت.

درس می دهد که در میدان نبرد حق و باطل، همه افراد، اعم از کوچک و بزرگ، زن و مرد، پیر و جوان، با هم در یک صف قرار می گیرند.

درس میدهد که جبهه دشمن با همه توانایی های ظاهری اش بسیار آسیب پذیر است؛ همچنان که جبهه ی بنی امیه، در کوفه و شام و مدینه از سوی کاروان اسرای کربلا آسیب دید و سرانجامِ نهضت عاشورا به نابودی بنی امیه منتهی شد.

عاشورا به ما درس می دهد که در ماجرای دفاع از دین، بصیرت بیش از چیزهای دیگر برای انسان لازم است. بی بصیرت ها بدون اینکه بدانند، فریب می خورند و در جبهه باطل قرار می گیرند؛ چنان که در جبهه ابن زیاد کسانی بودند که فاسق و فاجر نبودند ولی بی بصیرت بودند.

این درس های عاشوراست. البته همین درس ها کافی است که یک ملت را از ذلت به عزت برساند. همین درس ها می تواند جبهه کفر و استکبار را شکست بدهد.

امام جمعه برخوار ادامه داد: عاشورا غیر از درس، عبرت هم دارد.

اولین عبرت در قضیه عاشورا این است که ببینیم چه شد که پنجاه سال بعد از پیغمبر(ص) جامعه اسلامی به جایی رسید که شخصیتی مثل امام حسین(ع) ناچار شد برای نجات جامعه چنین فداکاری و ایثار کند. باید ببینیم چه شد که فردی مثل یزید بر جامعه اسلامی حاکم شد؟

نماینده ولی فقیه و امام جمعه برخوار یکی از زیبایی های حماسه عاشورا را ترویج فرهنگ نماز دانست و خاطر نشان کرد: در زیارتنامه امام حسین(ع) میخوانیم که حضرت نماز را اقامه می نماید. اشهد انک قد اقمت الصلوة...

اقامه نماز با خواندن آن فرق می کند. اقامه یعنی برپا داشتن نماز که باید در جامعه و علنی اقامه شود؛ و امام حسین(ع) با آنکه می توانست در خیمه نماز بخواند و با اینکه نمازش شکسته بود، در مقابل جمعیت نماز بپا داشت.

امام(ع) در میدان رزم، بدون اعتنا به تیرباران دشمن، نماز عشق به جا آورد و به این صورت، اهمیت نماز را به شیعیان و پیروان راستین خود گوشزد فرمود.

امام حسین(ع) نماز را با جماعت آن هم در برابر صفوف دشمن در اول وقت برگزار می کند.

حجة الاسلام سرافراز در خصوص نامه مقام معظم رهبری در مورد برجام  و ذکر الزامات نه‌گانه برجام به رئیس جمهور محترم، گفت: این نامه برای همه  فصل‌الخطاب است.

مقام معظم رهبری با نگاهی هوشمندانه مذاکرات هسته‌ای و توافق را مورد توجه داشتند و مسأله را بسیار دقیق هم به مجلس و هم به کسانی که نقدهایی داشتند منتقل می‌کردند و این نشان می‌دهد ایشان بسیار با حساسیت عمل کردند و تمام موارد را جمع‌بندی کردند.

این مسئول ادامه داد: یکی از نکات مهم، بحث تحریم‌ها است که باید تضمین داده شود که در عین اینکه ما به تعهدات خود عمل می‌کنیم در قبال عمل به تعهدات طرف مقابل نیز بی‌تفاوت نباشیم. 

حجة الاسلام سرافراز در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع دست‏اندرکاران حج تاکید کرد: فاجعه منا هرگز نباید فراموش شود.

7 هزار مسلمان از کشورهای اسلامی با جنایتی که در صحرای منا توسط دولت سفاک و حاجی‏کش سعودی صورت گرفت مظلومانه کشته شدند و متأسفانه شاهد سکوت خفت‏بار کشورهای به‏ظاهر مسلمان‏ بودیم. به‏جز صدای جمهوری اسلامی ‏ایران صدایی شنیده نشد.

مدعیان حقوق بشر هم در برابر فاجعه منا سکوت کردند. نباید اجازه داد که عربستان سعودی با سیاست‏بازی و همکاری غرب بر جنایتی که در این حادثه مرتکب شده است سرپوش بگذارد.

گروه حقیقت‌یاب باید متشکل از تمامی کشورهای اسلامی پیگیر فاجعه منا باشد باشد.

مقام معظم رهبری هم دستگاه دیپلماسی و سازمان حج را موظف کردند که مسأله منا و کشتار حجاج را به‏صورت قاطع پی‏گیری کنند و رفتاری داشته باشند که این مسأله مهم دچار مرور زمان و فراموشی نشود.

امام جمعه برخوار با اشاره به افشاگری امام خمینی(ره) علیه پذیرش قانون کاپیتولاسیون (1343 ه.ش) گفت: کاپیتولاسیون؛ ثمره حضور آمریکا در ایران‏ بود. این نهایت ضعف و وابستگی یک ملت است که بیگانگان بیایند در این کشور، هر کاری دلشان می‏خواهد، بکنند؛ دادگاه‏های کشور و پلیس کشور اجازه نداشته باشند اندک تعرضی به این‏ها بکنند. آمریکائی‏ها این‏را از رژیم طاغوت خواستند، رژیم طاغوت هم دودستی تقدیمشان کرد(قانون کاپیتولاسیون). البته بی‏سروصدا این‏کارها را می‏کردند، نمی‏گذاشتند در مطبوعات انعکاس پیدا کند، ولی امام(ره) اطلاع پیدا کردند و افشاگری کردند. آنچه که امروز نباید از آن غفلت کرد، دشمنی کهنه و دیرینه شیطان بزرگ آمریکا با ملت شریف ایران است.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه برخوار خاطر نشان کرد: چه ساده‏لوحانه است که برخی فکر کنند، آمریکا به‏جز منافع خود، در دخالتها و نفوذ و حضورش در کشورهای مختلف دنیا، به فکر منافع دیگر ملت‏ها هم باشد. بهترین گواه، تجربه تلخ عراق و افغانستان و بلکه حضور مرموز در منطقه و حتی راه‏اندازی پر سروصدا و بی‏خاصیت ائتلاف دروغین علیه داعش می‏باشد. آیا حضور و دخالت آمریکائیها جز ناامنی بیشتر و گسترش تروریسم در این کشورها و منطقه ارمغانی داشته است؟

حجة الاسلام سرافراز متذکر شد: دو هدف مرموزی که آمریکا در شرایط پسابرجام دنبال خواهد کرد، عبارتند از: 1. نفوذ در داخل ایران‏2. حضور محوری در منطقه و کوتاه کردن نقش ایران در معادلات منطقه‏ای و بین‏المللی؛

که به فضل الهی در این عرصه هم ناکام خواهد شد.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ آبان ۹۴ ، ۲۳:۰۴
آقای جویا