خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم
(پیشگام در حماسه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی)
آخرین مطالب

۱۰ مطلب در آذر ۱۳۹۳ ثبت شده است

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس:
مجلس موظف به حل مشکلات ایثارگران و جانبازان است

نماینده شاهین شهر و برخوار

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی زمینه خدمتگزاری بیشتر به ایثارگران و جانبازان را فراهم ساخته و در این راستا موظف به حل مشکلات این قشر است.
خبرگزاری فارس: مجلس موظف به حل مشکلات ایثارگران و جانبازان است

به گزارش خبرگزاری فارس از شاهین‌شهر، حسینعلی حاجی ظهر امروز در نشست بررسی مشکلات ایثارگران و جانبازان شاهین‌شهر و میمه اظهار کرد: مهم‌ترین مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران شهرستان شاهین‌شهر و میمه، مسکن و مسئله درمان و خدمات درمانی است.

وی در ادامه با تاکید بر حل مشکل مسکن و درمان خانواده‌های ایثارگر این شهرستان، افزود: مسئولان، اداره راه و شهرسازی و بهداشت و درمان پیگیری لازم را در این راستا انجام دهند و اگر در این زمینه با مشکلی مواجه شدند، نماینده مردم در مجلس خود را موظف به حل آن می‌داند.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی زمینه خدمت‌گزاری بیشتر را به این قشر عزیز فراهم ساخته و در این راستا همه موظف به رفع مشکلات آنان هستیم.

به گزارش فارس در این مراسم مدیر کل بنیاد شهید و ایثارگران استان اصفهان، فرماندار و سایر مسئولان شهرستان در این نشستی حضور داشتند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۳ ، ۱۶:۰۴
آقای جویا

حسینعلی حاجی

حسینعلی حاجی پیرامون طرح اخیر خرید خدمت سربازی از سوی مشمولان غایب، توسط معاونت منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، اظهار کرد: مشکل افرادی که از خدمت مقدس سربازی غیبت کرده‌اند را باید مد نظر داشت، اما در این موضوع به نوعی شک و شبهه‌ وجود دارد.

وی افزود: اما طبق قانونی که مشمولان هشت سال غیبت، هم‌اکنون بخواهند با پرداخت جریمه 20 تا 50 میلیونی به خدمت مقدس سربازی نروند، بدون تردید پیام مثبتی را به جامعه مخابره نخواهد کرد.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تجربه گذشته نیز نشان داده است افرادی که از مزایای خرید خدمت سربازی استفاده کرده‌اند آثار خوبی برای نظام و انقلاب نداشته است.

وی تاکید کرد: با این قانون بعضاً این تفکر در قشر متوسط جامعه به وجود خواهد آمد که اگر آنها هم توانایی مالی داشتند مجبور نبودند در چنین فضایی بمانند، لذا خرید خدمت سربازی پیامدهای منفی را به وجود خواهد آورد که بیشتر از مزیت‌های آن خواهد بود.

حاجی  تاکید کرد: نباید به خاطر چند ورزشکاری که در این زمینه خلافی انجام داده‌اند تصمیمی وضع شود که به سود آنان تمام شود و در جامعه بدبینی ایجاد شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هر چند این طرح با اعلام موافقت ستاد کل نیروهای مسلح بوده است اما احتمال بسیار زیاد وجود دارد، مجلس با پیشنهاد فروش سربازی برای افراد دارای بیش از هشت سال غیبت موافقت نکند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۳ ، ۱۵:۵۶
آقای جویا

شماره دوم نشریه حماسه سازان منتشر شد

شماره دوم نشریه حماسه سازانصفحه نشریه حماسه سازان

فایل شماره دوم نشریه حماسه سازان جهت دانلود
عنوان: فایل شماره دوم نشریه حماسه سازان جهت دانلود و بهره برداری
حجم: 6.8 مگابایت


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ آذر ۹۳ ، ۰۸:۲۳
آقای جویا

تصویر شماره دوم نشریه حماسه سازانصفحه آخر نشریه حماسه سازان

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ آذر ۹۳ ، ۲۰:۲۲
آقای جویا

گذری بر  پیگیری های(6):  حسینعلی حاجی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار  در مجلس به مسئله حیاتی آب اصفهان


حاجی

525252525252

حاجی دلیگانی: کمبود آب استان اصفهان ناشی از مدیریت نادرست منابع آبی است

نماینده مردم شاهین‌ شهر و میمه، برخوار در مجلس گفت: مشکل مهم درحوزه آب، مدیریت است که این موضوع آثار بسیار نامطلوبی برای نقاط مختلف کشور برجای گذاشته است.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خانه ملت، درباره مشکلات آبی استان اصفهان با بیان اینکه نباید چالش کمبود آب موجب ایجاد اختلافات قومی شود، افزود: به وزیر نیرو اعلام کرده ایم که اگر مساله  کمبود آب را درست مدیریت نکنیم در بین شهرستان ها و استان ها اختلاف ایجاد خواهد شد.

نماینده مردم شاهین‌ شهر و میمه، برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال های گذشته با کاهش نزولات آسمانی مواجه شده ایم و این مساله موجب تغییر اقلیم نیز شده است، افزود: مشکل مهم درحوزه آب، مدیریت است که این موضوع آثار بسیار نامطلوبی برای نقاط مختلف کشور برجای گذاشته است.

وی با اشاره به برخی مشکلات مدیریتی در حوزه آب ، رفع مشکل آب و مدیریت واحد حوضه آبریز زاینده‌ رود را به عنوان مهم‌ترین درخواست مردم اصفهان از دولت عنوان کرد و گفت: دولت آینده باید با اقتدار کامل مدیریت واحد را به این حوضه بازگرداند و با برنامه‌ریزی‌های صحیح اقداماتی را انجام دهد که از طرفی آب در رودخانه جاری باشد و از طرف دیگر مشکلات بخش‌های مختلف درگیر در این حوزه مانند آب شرب، صنعت، کشاورزی رفع شود.

به گفته این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس متأسفانه مدیریت پیرامون منابع آب، شهری یا استانی شده است و این موضوع سبب شده وزارت نیرو طرح هایی را که برای تامین و انتقال آب برنامه ریزی کرده بود، به موقع اجرا نکند.

حاجی‌ دلیگانی با اشاره به رشد قابل توجه جمعیت استان اصفهان در سال و مهاجرت مردم استانها و شهرهای پیرامون آن به اصفهان اشاره کرد و گفت: بسیاری از طرح هایی که در راستای رفع معضل کم آبی این استان  مانند تونل دوم گلاب و طرح بهشت آباد تصویب شده است متاسفانه متوقف گردیده است.

نماینده مردم شاهین‌ شهر و میمه، برخوار در مجلس با اشاره به آبرسانی به ۵۹ شهر، ۱۳ شهرستان و ۴۰۰ روستا و بهره مندی  ۵ میلیون نفر از طرح شبکه اصفهان بزرگ، افزود: دغدغه‌ اصلی امروز استان اصفهان، آب است و امروز تامین آب استان در بلند مدت و کوتاه مدت در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

وی افزود: سد زاینده‌رود امروز یک چهاردهم ظرفیت نرمال خود آب دارد پس امکان باز کردن دریچه‌های سد هم وجود ندارد و این در حالی است که برای تامین آب شرب کلان‌شهر اصفهان نیازمند ۱۴ تا ۱۵ متر مکعب آب در ثانیه هستیم.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه امروز از تصفیه‌خانه باباشیخ علی  تنها ۱۰ تا ۱۲متر مکعب بر ثانیه آب وارد شهر می‌شود، افزود: زمانی که آب در رودخانه زاینده رود جاری بوداز تعدادی از چاههای فلمن برداشت می شد که با کاهش سطح آب زاینده رود و خشک شدن رود این چاهها دیگر کارایی خود را از دست داده اند.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه دولت و مجلس برای رفع معضل آب باید تلاش کرده و اعتبار کافی تخصیص دهند، افزود: مردم اصفهان و چهار محال بختیاری و خوزستان یکپارچه هستند و مشکلی با هم ندارند اما مسئولان برای پوشش دادن ضعف خود این مشکلات را به سطح مردمی می کشانند که این البته باعث گسست شده و به نوعی خود تهدید محسوب می شود.

5252525252525252

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه/برخوار در مجلس: اصفهان بدون وجود آب تا سال ۱۴۰۴ دوام نمی‌آورد

نماینده مردم شهرستان‌های شاهین‌شهر و میمه در مجلس گفت: اگر نیاز اصفهان به آب تامین نشود، اصفهان در افق چشم‌انداز ۱۴۰۴ دیگر جایی برای زندگی نخواهد بود.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور کشورمان در حوزه آب در جمع مردم خوزستان، اظهار کرد: حجت‌الاسلام روحانی اشتباه احمدی‌نژاد را دوباره تکرار کرد.

وی با بیان اینکه چه رئیس‌‌جمهور قبلی و چه رئیس‌‌جمهور فعلی تاکنون به موضوع بحران آب در فلات مرکزی درست توجه نکرده‌اند، افزود: احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق کشورمان اشتباهی که در رابطه با بحران آب در فلات مرکزی ایران انجام داد، این بود که اظهارنظرهای غیر عاقلانه در مورد بحران آب در کشور کرد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مدیریت آب در زمان احمدی‌نژاد تجزیه شد، ادامه داد: در حال حاضر هم حجت‌الاسلام روحانی این اشتباه را در خوزستان تکرار و اعلام کردند فقط برای مصارف شرب می‌شود آب برداشته شود.

وی با بیان اینکه هم مسئولان استان خوزستان و هم مسئولین استان چهارمحال بختیاری یک نوع استفاده ابزاری از مردم می‌کنند، خاطرنشان کرد: می‌خواهند با استفاده از افکار عمومی، ضعف مدیریتی که مربوط به خودشان هست را جبران کنند.

حاجی‌دلیگانی با بیان اینکه مردم خوزستان و چهارمحال بختیاری با مردم اصفهان هیچ‌گونه مشکلی ندارند، تصریح کرد: این‌گونه مشکلات را مدیران به وجود می‌آورند که رئیس‌جمهور، وزیر نیرو و سایر مسئولین در آن سهیم‌اند.

وی با بیان اینکه طرح انتقال آب به فلات مرکزی به‌ویژه اصفهان ۱۲ سال است که مطالعات لازم بر روی آن انجام گرفته است، گفت: خوزستانی‌ها و چهارمحال بختیاری خون گرم و عزیز ابتدا باید برای مصارف شرب و مصارف صنعتی نیاز آب آن‌ها تأمین شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار با بیان اینکه همه باید بپذیرند که اصفهان از جهت آب نیازمندتر است، اظهار کرد: اصفهان در همه بخش‌ها دچار کمبود آب است و این کمبود را نمی‌شود جبران کرد، مگر اینکه از نقاطی که آب وجود دارد آب را انتقال داد.

وی با تاکید بر اینکه هر چه زودتر باید بحران آب در اصفهان حل شود، تصریح کرد: اگر نیازمندی آب اصفهان تا سال ۱۴۰۴ تأمین نشود اصفهان دیگر جایی برای زندگی نخواهد بود.

5353535353535

حسینعلی حاجی‌ دلیگانی در گفت وگو با موج: عدم مدیریت در حوزه آب، موضوع را قومیتی خواهد کرد

مردم شاهین‌ شهر و میمه، برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: به وزیر نیرو تذکر دادم اگر مساله ی آب را درست مدیریت نکنیم، موضوع قومیتی می شود و در بین شهرستان ها و استان ها اختلاف ایجاد خواهد شد.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی، نماینده ی مردم شاهین‌ شهر و میمه، برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی اختصاصی با خبرگزاری موج در شهرستان های شاهین شهر و میمه، برخوار گفت: درست است که در سال های گذشته با کاهش نزولات آسمانی مواجه شده ایم و این مساله موجب تغییر اقیلم نیز شده است، ولی مشکل مهم درحوزه ی آب، مدیریت است که این موضوع آثار بسیار نامطلوبی برای نقاط مختلف کشور برجای گذاشته است.
وی با اشاره به برخی مشکلات مدیریتی در حوزه ی آب گفت: متأسفانه مدیریت پیرامون منابع آب، شهری یا استانی شده است و این موضوع سبب شده وزارت نیرو طرح هایی را که برای تامین و انتقال آّب برنامه ریزی کرده بود، به موقع اجرا نشود.
حسینعلی حاجی‌ دلیگانی گفت: درحالی که در وضعیت مناسبی قرار نداریم، وزارت نیرو برای مدیریت منابع آب سند چشم انداز ندارد و متأسفانه بیشتر نقاط کشور به نوعی از پدیده کمبود آب یا نبود آب رنج می برند.
وی به مسأله ی خشکسالی زاینده رود نیز پرداخت و گفت: متأسفانه با عدم مدیریت صحیح، زاینده رودی که همیشه به عنوان یک تمدن،یک فرهنگ و به عنوان یک پدیده ای که اصفهان و کشور همیشه به آن افتخار می کرده است، از بین رفته است.
نماینده ی مردم شاهین‌ شهر و میمه، برخوار در مجلس شورای اسلامی به مشکل آب شرب استان اصفهان نیز اشاره کرد و افزود: در مساله ی آب باید همه ی کشور دیده شود، چرا باید برای آب شرب در استان اصفهان مشکل داشته باشیم و حتی درخوزستان هم برای تأمین آب شرب، مردم با مشکل مواجه باشند و این نشانه ای است از عدم مدیریت صحیح در حوزه ی آب.
وی با انتقاد از طرح برخی رفتارهای دولتی ها و حتی عملکرد برخی نمایندگان مجلس گفت: متأسفانه چرا بعضی نمایندگان استان های خوزستان و چهار محال مسائل را به مردم می کشانند و حاضر نیستند موضوعات را منطقی حل کنند.
حاجی دلیگانی گفت: چرا نمایندگان برای موضوع آب به تحریک افراد می پردازند، زنجیر انسانی تشکیل می دهند و در سایت های شان چنان مطالبی را درج می کنند و چنان کامنت هایی گذاشته می شود که هر کسی از واقعیت ها اطلاع نداشته باشد بگوید چه خبر است؟
نماینده ی مردم شاهین‌ شهر و میمه، برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد چنین تنش هایی را نمی توان به حساب مردم خوزستان نوشت و به اعتقاد بنده این مشکل دولت و سیستم مدیریت در حوزه ی آب است.
وی گفت: دولت باید بی حالی و بی توجهی را کنار بگذارد و از وزیر نیز پرسش چرا چنین وضعیتی به وجود آمده و این وزیر است که باید پاسخ گو باشد.
حاجی گفت: همچنین تذکر دادم اگر مساله ی آب را صحیح مدیریت نکنیم موضوع قومیتی می شود و در بین شهرستان ها و استان ها اختلاف ایجاد خواهد شد.
وی گفت: از وزیر نیرو خواستم به جاهایی برود که تحرکات از جانب مسوولان صورت گرفته و برخی افراد موضوع را به مردم کشانده اند و از مردم خواسته اند به موضوع ورود پیدا کنند، درحالی که مردم استان اصفهان هوشیاری بیشتری به خرج داده و منتظر اقدام مسوولان هستند.
حسینعلی حاجی دلیگانی گفت: متأسفانه در شورای آب که سه شنبه ی دو هفته ی پیش با حضور معاون اول تشکیل شده و استاندار اصفهان نیز در آن حضور داشته است، تصمیمات خوبی گرفته نشده و درآن نشست موضوع تونل دوم گلاب را به نوعی زیر سوال برده اند و دیروز هم متأسفانه وزیر پروژه بسیار مهم بهشت آباد را که در استان اصفهان دهها سال از آن نام می بردیم، زیر سوال برد.
نماینده ی مردم شاهین‌ شهر و میمه، برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: جای تاسف است که بعداز ۱۲ سال مطالعه بر روی پروژه ی بهشت آباد وزیر بیاید و بگوید گزینه های بهتری وجود دارد.
وی گفت: چه کسی معطلی ۱۲ ساله مردم یک استان را پاسخ می دهد؟ براستی خسارات مادی و معنوی این انتظار را چه کسی پاسخگوست؟
حاجی دلیگانی افزود: بنده به عنوان پرسش کننده از وزیر نیرو، پاسخ ها قانعم نکرد و در پی آن خواهم بود که در صحن علنی مجلس، مردم پاسخ های وزیر را بشنوند و در جریان مذاکرات قرار گیرند.

54545454545454

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:صنایع تبدیلی بخش کشاورزی از تسهیلات بخش صنعت استفاده می کنند

تهران-ایرنا- عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: صنایع تبدیلی بخش کشاورزی از این به بعد می توانند از تسهیلات بخش صنعت استفاده کنند.

ˈحسین علی حاجیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به دستور کار امروز کمیسسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: طرح استفساریه مربوط به جزء پنج یک قوانین بودجه سال های ۹۱ و ۹۲ در نشست این کمیسیون بررسی و مورد تصویب قرار گرفت.

حسین علی حاجی اضافه کرد: بر اساس این استفساریه طرح هایی که مربوط به صنایع تبدیلی کشاورزی بوده و از وزارت جهاد کشاورزی مجوز دریافت کرده اند می توانند از تسهیلات بخش صنعت هم استفاده کنند.

به گفته نماینده مردم شاهین شهرومیمه / برخوار در مجلس شورای اسلامی پیش از این صنایع تبدیلی بخش کشاورزی نه می توانستند از بخش کشاورزی و نه از بخش صنعت تسهیلات دریافت کنند.

علی حاجی ادامه داد: کمیسیون برنامه و بودجه در جلسه امروز مصوب کرد صنایع تبدیلی بخش کشاورزی که از وزارت جهاد کشاورزی مجوز دریافت کرده اند بتوانند از تسهیلات بخش صنعت هم استفاده کنند و جزو رشته های اقتصادی isic محسوب شوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز ادامه بررسی طرح ایجاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی بود که به عنوان کمیسیون فرعی مورد بررسی قرار گرفت.

حسین علی حاجی ادامه داد: در این زمینه کمیسیون اصلی گزارش داده ولی هنوز کمیسیون فرعی درگیر است و گزارش خود را اعلام نکرده است.

وی ادامه داد: بررسی گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۰ که پیش از این در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفته بود دیگر دستور کار امروز کمیسیون برنامه و بودجه بود.

به گفته وی مقرر شد نمایندگان ظرف ۴۸ ساعت نظرات خود را درباره  گزارش تفریغ بودجه سال ۹۰ به کمیسیون بدهند که در نهایت  نظرات کمیسیون به مجلس ارائه و به تصویب برسد و اگر خطایی در بودجه سال ۹۰ رخ داد به دیوان ارجاع شود.

55555555555555

حاجی دلیگانی در گفت و گو با دانا عنوان کرد: فردا تک‌تک کلمات تفاهم‌نامه را بررسی می‌کنیم تا حقی از ملت ضایع نشود/امتیازاتی که دادیم با امتیازاتی که گرفتیم برابر نیست

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس گفت: قطعا فردا در مجلس با حساسیت و دقت تک تک کلمات تفاهم نامه را بررسی خواهیم کرد که مبادا حقی از ملت بزرگ ایران ضایع شده باشد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی دانا اظهار داشت: در وحله اول جا دارد که حمایت خود را از تیم مذاکره کننده اعلام کنیم؛ ولی با توجه به اظهارات ضد و نقیضی که بیان شده نیاز به شفاف سازی، ضروری است.

وی افزود: در همین خصوص فردا وزیر امور خارجه به صحن علنی مجلس خواهد آمد و در مورد تک تک بند های تفاهم نامه توضیح خواهد داد و در مقابل نیز سه نفر از نمایندگان مجلس به قید قرعه در این خصوص صحبت خواهند کرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دانا در خصوص امتیازات رد و بدل شده و تناسب آنها اظهار داشت: آنچه که آمریکایی‌ها و طرف‌های دیگر غربی متعهد شدند در حد انتظار و خواست ملت ما نیست و غربی ها می بایست بیشتر از اینها در مقابل ملت ایران زانو می زدند؛ در کل میزان امتیازاتی که ما دادیم با میزان امتیازاتی که طرف مقابل داده است برابری نمی کند.

این نماینده مجلس افزود: قطعا فردا در مجلس با حساسیت و دقت تک تک کلمات تفاهم نامه را بررسی خواهیم کرد که مبادا حقی از ملت بزرگ ایران ضایع شده باشد.

برای تامین نظر شورای نگهبان؛ مجلس لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۹۲ کل کشور را اصلاح کرد

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس در موافقت با این اصلاحیه گفت: در لایحه اصلاحیه دولت پیشنهاد شده بود که سهم صندوق توسعه ملی از ۲۶ درصدی که آمده به ۲۰ درصد کاهش یابد و ۶ درصد مابه التفاوت علاوه بر سهم فعلی دولت به خزانه کشور جهت فعال سازی پروژه های تملک سرمایه داران واگذار شود.

«حسینعلی حاجی دلیگانی» افزود: این موضوع در مجلس رای نیاورد و قرار شد که همان عدد به صورت وام در اختیار بانک ثالث گذاشته شود.

حاجی دلیگانی ادامه داد: حال که ما نتوانستیم برای منابع ۶ درصدی کمکی به دولت بکنیم باید در چهار ماهه آخر سال این مبلغ را در اختیار دولت قرار دهیم.

565656565656565656565656565

حاجی دلیگانی: فرهنگ و تفکر بسیجی باید در کشور نهادینه شود

نماینده مردم شاهین شهر ، میمه و برخوار گفت: تشکیل بسیج قوام، استقلال و ماندگاری جمهوری اسلامی ایران را تضمین کرده است .

حسین علی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان اظهارکرد: خدمات و دستاوردهای بسیج در عرصه‌های مختلف به قدری درخشان و زیاد است که با هیچ واحد اندازه گیری نمی‌توان آن را اندازه گیری کرد .

وی افزود: فرمانده بسیجیان مقام معظم رهبری است؛ رهنمود و توصیه‌های ایشان وظایف و اولویت‌های کاری بسیج را مشخص می‌کند، برهمین اساس مدیران و مسوولان رده‌های بسیج باید این توصیه‌ها و رهنمودها را در قالب دستورالعمل ابلاغ کنند تا در سطح کشوراجرایی شود.

وی با اشاره به ضرورت هرچه بیشتر نهادینه شدن فرهنگ و تفکر بسیجی در جامعه گفت: اگر فرهنگ وتفکر بسیجی در کشور نهادینه شود بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد، در این زمینه همه باید دست به دست هم بدهیم تا به این مهم دست پیدا کنیم .

این نماینده مجلس بیان کرد: مقابله با تهدیدات نرم دشمن یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و اولویت‌های بسیج است.

 57575757575

رفع ایرادات اصلاحیه بودجه ۹۲ در کمیسیون برنامه و بودجه/ دولت تا سقف ۳۵ درصد مجاز به جابه جایی اعتبارات عمرانی می شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: ایرادات شورای نگهبان به اصلاحیه لایحه بودجه با حضور نمایندگان دولت و شورای نگهبان برطرف شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، درباره جلسه عصر یکشنبه این کمیسیون که با حضور نمایندگان دولت و شورای نگهبان برای رفع ابهامات وارده به اصلاحیه قانون بودجه برگزار شد گفت: شورای نگهبان دو ایراد به اصلاحیه لایحه ودجه ۹۲ وارد کرده بود که برای رفع آن، اصلاحیه لایحه بودجه به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارجاع شد.

وی با اشاره به ایراد نخست شوای نگهبان افزود: ایراد نخست شورای نگهبان درخصوص برداشت ۶ درصد دولت از صندوق توسعه ملی بود که به موجب اصلاحیه بودجه بنا بود دولت این ۶ درصد را برداشت کرده و در اختیار یکی از بانک های عامل قرار دهد تا آن بانک ۲ برابر این مبلغ را برای پرداخت به پروژه ها و ما به ازای ۷ درصد تامین فاینانس پروژه های عمرانی بپردازد که شورای نگهبان این مسئله را خلاف قانون اعلام کرد.

این نماینده مجلس ادامه داد: به گفته شورای نگهبان نمی توان در این زمینه قانون را به ابتدای سال تسری داد زیرا موجب بروز مشکل خواهد شد.

حاجی دلیگانی گفت: براساس جمع بندی های انجام گرفته در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه مقرر شد که از تاریخ ۹۲/۹/۱ سهم صندوق توسعه ملی از فروش نفت از ۲۶ درصد به ۲۰ درصد کاهش یافته و ۶ درصد منابع تامین شده از این محل برای تامین مالی طرح های داخلی و فاینانس در اختیار دولت قرار گیرد.

نماینده مردم شاهین شهر درباره ایراد دوم شورای نگهبان گفت: برابر اصلاحیه لایحه بودجه، دولت خواسته بود که اختیار داشته باشد تا بودجه کشور را برای تامین هزینه های جاری و حقوق و مزایا به هر میزان که می خواهد جابه جا کند که شورای نگهبان به این بند لایحه اصلاح بودجه نیز ایراد گرفت.

این نماینده مجلس افزود: براساس جمع بندی هایی که با حضور نمایندگان دولت و شورای نگهبان انجام شد مقرر شد که دولت تا سقف ۳۵ درصد حق جابه جایی داشته باشد؛ به عبارت دیگر تا کنون دولت حق جابه جایی تا سقف ۱۰ درصد را داشت که کمیسیون این اجازه را به دولت داد تا این جابه جایی تا سقف ۳۵ درصد انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: این تصمیم کمیسیون باید در صحن علنی مطرح و به تصویب نمایندگان برسد.

حاجی دلیگانی همچنین درباره اینکه لایحه بودجه چه زمانی از سوی دولت تقدیم مجلس خواهد شد گفت: آقای نوبخت در جلسه دیروز با اعضای کمیسیون برنامه و بودجه اعلام کردند که در موعد مقرر لایحه بودجه را تقدیم مجلس خواهیم کرد.

وی درباره اینکه گفته شده که ممکن است دولت دیرتر از وقت قانونی لایحه بوده را تقدیم مجلس کند افزود: ما هم این خبر را شنیده ایم اما امیدواریم دولت به موقع لایحه بودجه را تقدیم مجلس کند تا مجلس فرصت کافی برای بررسی آن را تا پایان سال داشته باشد و شورای نگهبان نیز زمان کافی برای بررسی لایحه مصوب مجلس را در اختیار داشته باشد.

به گزارش مهر، طبق آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی دولت موظف است تا ۱۵ آذر ماه، لایحه بودجه سالانه را برای بررسی به مجلس تقدیم کند.

58585858585

اظهار نظر مجلس درباره توافق ایران و ۱+۵ منوط به بررسی مفاد است

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: هر گونه اظهار نظر نمایندگان مجلس در خصوص مذاکرات ایران و ۱+۵ و توافقنامه بعد از بررسی دقیق مفاد توافقنامه ایران و غرب خواهد بود.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر در خصوص نظر مجلس پیرامون توافق ایران با ۱+۵ گفت: مقاومت ملت ایران و خون شهدای هسته ای بسیجی ثمر داد و حق غنی سازی به عنوان حق مسلم ملت ایران شناخته شد.

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی هر گونه اظهار نظر در خصوص مفاد توافقنامه ایران و ۱+۵ را به بررسی دقیق این توافقنامه منوط می دانند.

وی تاکید کرد: مجلس با احتیاط و با دقت موضوع را دنبال می کند تا متن توافقنامه را به طور دقیق بررسی کند و بعد در این خصوص اظهار نظر خواهد کرد.

دلیگانی ادامه داد: فعلاً نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص مذاکرات اظهار نظری نخواهند کرد.

به گزارش مهر، تیم مذاکره کننده هسته ای ایران و گروه ۱+۵ صبح روز یکشنبه به توافقاتی در خصوص موضوع هسته ای ایران رسیدند که در نتیجه این توافقنامه، درگام نخست، در برابر تعلیق ۶ ماهه غنی سازی ۲۰ درصدی بخشی از تحریم ها علیه ایران کاهش می یابد.

59595959595959

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس: صحبت‌های جان کری بر خلاف NPT است

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: این که جان کری حق غنی‌سازی برای ایران را به رسمیت نمی‌شناسد بر خلاف NPT است و آژانس، حق غنی‌سازی برای کشور‌ها را براساس نظارت بین المللی به رسمیت می‌شناسد.

حسینعلی حاجی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، پیرامون شروع دور جدید مذاکرات هسته‌ای و کارشکنی بعضی از کشور‌های ۱+۵ در مذاکرات اظهار کرد: کشور‌های جزء گروه ۱+۵ بیشتر از ایران نیاز به مذاکره دارند و دولت آمریکا نیز بیشتر از سایر کشور‌ها به دنبال مذاکرات است.

وی تصریح کرد: اگر این مذاکرات برای ایران نتیجه مثبت به همراه نیاورد ما به مذاکرات ادامه نخواهیم داد و کشور‌های ۱+۵ اگر به دنبال نتیجه در مذاکرات هستند باید به صورتی گفت وگو کنند که نتایج برد برد برای طرفین حاصل شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا که حق غنی‌سازی را برای ایران به رسمیت نشناخته، گفت: این که جان کری حق غنی‌سازی برای ایران را به رسمیت نمی‌شناسد بر خلاف NPT  است و آژانس، حق غنی‌سازی برای کشور‌ها را براساس نظارت بین المللی به رسمیت می‌شناسد.

وی افزود: جان کری این صحبت‌ها را فقط برای رضایت و دل خوشی صهیونیست‌ها مطرح کرده و خود آمریکایی‌ها به این حرف اعتقادی ندارند چرا که مقامات واشنگتن نگران وضعیت داخلی و اقتصاد آمریکا هستند و شخص اوباما می‌داند که اگر مذاکرات به نتیجه نرسد در عرصه داخلی با شکست روبه رو می‌شود.

حاجی درباره خطوط قرمز ایران در این مذاکرات اظهار کرد: غنی‌سازی یکی از مواردی است که به هیچ وجه تعلیق نمی‌شود و از حقوق اصلی ملت ایران به شمار می‌آید.

وی با بیان اینکه فعالیت سایت هسته‌ای فردو ادامه می‌یابد، بیان کرد: مواد غنی شده در داخل کشور باقی می‌مانند و توسعه راکتور آب سنگین اراک نیز به مانند گذشته ادامه پیدا خواهد کرد و جمهوری اسلامی در این ۴ مورد هیچ معامله‌ای انجام نمی‌دهیم.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که تاریخ، بدبینی ملت ایران به دولت آمریکا را تائید می‌کند، تصریح کرد: ما به مذاکرات هسته‌ای خوشبین نیستیم چرا که دولت آمریکا در طول زمان نشان داده قابل اعتماد نیست و هر لحظه که منافع خود را در خطر دید همه تعهدات خود را به شکلی یک جانبه لغو می‌کند اما با این وجود جمهوری اسلامی برای نشان دادن حسن نیت خود مذاکرات را ادامه می‌دهد و مجلس شورای اسلامی نیز از هیئت مذاکره کننده ایرانی حمایت می‌کند.

وی درباره تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه نهاد‌های مالی و شرکت‌های ایرانی اظهار کرد: این اقدام اتحادیه اروپا ناشی از ضعف آنها در جامعه بین الملل بوده و اقدام تروریستی در مقابل سفارت ایران در بیروت نیز برگرفته از همین موضوع است.

حاجی افزود: اگر کشور‌های غربی با تحریم‌ها و اقدامات تروریستی به دنبال امتیاز گرفتن از ایران هستند سخت دچار اشتباه استراتژیک شده‌اند چرا که ملت عاشورایی ایران به طور قطع تسلیم فشار‌ها  نخواهد شد.

وی نقش منفی دولت فرانسه در مذاکرات را شکستی برای این کشور در صحنه بین الملل دانست و خاطر نشان کرد: فرانسوی‌ها تصور کردند از دیگر کشور‌ها عقب افتادند و شروع به سنگ‌اندازی در مذاکرات کردند که به طور مشخص در این بخش سایر کشور‌های ۱+۵ راهبرد فرانسه را دنبال نمی‌کنند و این کشور به مانند موضعی که در قبال سوریه  گرفت تنها خواهد ماند و همکاری رئیس جمهور این کشور با نخست وزیر جنگ طلب رژیم جعلی صهیونیستی یک اشتباه تاریخی است و فقط مردم فرانسه را تحقیر می‌کند.

6060606060606060

حاجی دلیگانی: حواشی سیاسی بر شاخص های بورس بی تاثیر نیست

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به اینکه حواشی سیاسی روی بورس اثرگذار است ،گفت: اگر تیم اقتصادی دولت بتواند از انسجام بیشتری برخوردار باشد و براساس شاخص‌ها و متدهای مشخص و اهداف برنامه ریزی شده حرکت کند می‌توان آینده روشنی برای بورس متصور شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به رشد اخیر شاخص‌های بورس، گفت: برخی از شاخص‌های بورس کشور حبابی بوده و طبیعتا فضای سیاسی کشور نیز در نوسانات شاخص‌های بورس تاثیرگذار است.

نماینده مردم شاهین ‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حواشی سیاسی روی بورس اثرگذار است ،افزود: باید عنوان کرد مذاکرات آتی کشورمان با گروه ۱+۵ در نوسانات شاخص‌های بورس تاثیرگذار بوده و چنانچه این مذاکرات به هر نحوی به نتیجه لازم نرسد ممکن است تحولات دیگری نیز در شاخص‌های بورس ایران ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه مذاکرات هسته‌ای در تحولات اقتصادی کشورمان تاثیرگذار است، تصریح کرد: مذاکرات هسته‌ای نوعی تمرین دیپلماسی برای کشورمان محسوب می‌شود، اما ایران به طرف‌های مذاکره کننده اعتمادی ندارد.

حاجی دلیگانی اظهار کرد: اگر تیم اقتصادی دولت بتواند از انسجام بیشتری برخوردار باشد و براساس شاخص‌ها و متدهای مشخص و اهداف برنامه ریزی شده حرکت کند می‌توان آینده روشنی برای بورس متصور شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، عنوان کرد: برخی تفاوت دیدگاه‌ها و عدم انسجام مواضع اقتصادی مسئولین مختلف دولت می‌تواند در نزول شاخص‌های بورس تاثیرگذار باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، خاطر نشان کرد: اینکه گفته می‌شود رشد شاخص‌های بورس حبابی و سیاسی نیست، اظهار نظر درستی به نظر نمی‌رسد، از این رو در آینده باید شاهد نوسانات و یا انفجار حباب این بورس، بویژه در آستانه  مذاکرات ژنو، باشیم.

616161616161616161

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس: مسئولان براساس ملاحظات ملی نسبت به مسائل آبی تصمیم‌گیری کنند

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان امر باید براساس ملاحظات ملی و واقعیات نسبت به مسائل آبی و مشکلات زاینده‌رود تصمیم بگیرند.

حسینعلی حاجی دلیگانی امروز  در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با بیان اینکه در جلسه‌ای که با حضور نمایندگان سه استان اصفهان، چهارمحال و بختیاری و یزد در وزارت نیرو تشکیل شد، نسبت به مشکلات آب در این سه استان بحث و تبادل نظر صورت گرفت، اظهار کرد: در این جلسه نمایندگان مجلس نسبت به نحوه توزیع و مدیریت آب مطالبی را عنوان کردند.

وی با تاکید بر اینکه در این جلسه بنده عنوان کردم که جمعیت بسیاری از چهارمحال و بختیاری در استان اصفهان زندگی می‌کنند و مسئولان امر باید براساس ملاحظات ملی و واقعیات نسبت به مسائل آبی و مشکلات زاینده‌رود تصمیم بگیرند، ادامه داد: خوشبختانه آقای وزیر خودشان شخصاً در این موضوع ورود پیدا کرده و درصدد است با طرحی کارشناسانه و ملی این معضل را تا حد امکان حل و فصل کند.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه آتی که مقرر شده در این ارتباط تشکیل شود، تصریح کرد: در حال حاضر مقرر شده است که مطالعات کارشناسی مجددی صورت بگیرد تا در جلسات دیگر بررسی و اجرایی شود، اما تاریخ مشخصی برای جلسه آتی مشخص نشده است.

وی به جمع‌بندی این جلسه اشاره کرد و افزود: مقرر شده است که آقای چیت‌چیان وزیر نیرو مدیریت واحدی را بر منابع آب اعمال کند.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه این مدیریت باید به صورتی باشد که منافع سه استان در این زمینه لحاظ شود، تاکید کرد: موضوع آب و انتقال آن با جدیت و همکاری مسئولان مربوطه دنبال شده تا مشکل آب استان برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حمید چیت‌چیان در نخستین نشست خبری خود در جمع نمایندگان رسانه‌ها گفته بود که «برای انتقال آب از حوضه‌ای به حوضه دیگر مقررات و اصول سختگیرانه‌ای گذاشته شده که باید رعایت شود و غیر از نیاز شرب آب منتقل نمی‌شود، اصولی که در انتقال آب رعایت می‌شوند نه تنها اصول در نظر گرفته شده در ایران است، بلکه اصولی بوده که در سازمان یونسکو مصوب شده و در چارچوب آن باید عمل شود، بنابراین در صورت نیاز انتقال آب از حوضه‌ای به حوضه دیگر، وزارت نیرو مسئله را باید در شورای عالی آب مطرح کند تا پس از در نظر گرفتن ابعاد زیست محیطی، اجتماعی، اقتصادی و سایر ابعاد آن به تصویب برسد

62626262626262

علت عدم اعمال مدیریت واحد بر حوضه زاینده رود

 

رویش نیوز: آیا شما خودتان به اهمیت اعمال مدیریت واحد در حوضه آبی زاینده رود اعتقاد دارید؟ بالاخره این اتفاق خواهد افتاد؟

حاجی- (نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه):وزارت نیرو برای اجرای مدیریت یکپارچه مجاب شده است ولی اراده ای برای اجرا این مسئله وجود ندارد!
به هر حال این موضوعی هست که ضرورت دارد الان هم نمایندگان استان روی آن تاکید دارند اما هنوز به مرحله اتخاذ تصمیم نرسیده است. الان فقط همه بر ضرورت این مسئله تصریح دارند.

رویش نیوز:موانعی که هنوز باعث اجرایی نشدن این مسئله بوده چه چیز هایی است؟
دو مانع در این زمینه وجود دارد. یکی مانع قانونی مسئله و دیگری مانع تصمیم دولت. در واقع دولت باید به این جمع بندی برسد و دنبال کند و اگر هم جایی نیاز به گذراندن قانون بوداز مجلس در خواست کند که قانون این مسئله را تصویب کند.

رویش نیوز: یعنی اعمال این مدیریت واحد حتما تصویب قانون مجلس را می خواهد؟
خوب این به نوع نگاهها بستگی دارد. یک وقت دولت در این زمینه از اختیاراتش استفاده می کند خوب
 در این صورت نیاز به تصویب قانون نیست؛ یک وقت هم نه دولت می گوید من برداشتم این است که نیاز به تصویب قانون هست که اگر این چنین باشد باید مجلس مصوبه بگذراند.

رویش نیوز: پس یعنی شما معتقید هنوز وزارت نیرو نسبت به اعمال این مدیریت واحد کاملا مجاب نشده است؟
چرا- زمینه اجرای این بحث در وزارت خانه به وجود آمده است ولی هنوز آن اراده لازم برای اجرای این مسئله را ما شاهد نیستیم

رویش نیوز:  آیا این عدم اراده ناشی از مواردی مثل نارضایتی استان های دخیل دیگر مثل چهارمحال  بوده است؟
خوب بالاخره این مسائل هم مد نظر هست

636363636363

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس مطرح کرد: مدیریت واحد زاینده‌رود تنها راه‌حل بحران آب استان‌های هم‌جوار اصفهان


خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شهرستان شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها راه حل بحران آب استان‌های هم‌جوار ایجاد مدیریت واحد آب در کل حوضه آبریز زاینده‌رود است چراکه حق خواهی‌های جنجالی بحران‌زاست.

حسینعلی حاجی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان در واکنش به اظهارات نماینده مردم شهرکرد در مجلس مبنی بر اینکه حفر هرگونه تونل برای انتقال آب به استان‌های هم‌جوار غیرقانونی است و با تمام توان جلوی اجرای این پروژه‌ها را می‌گیریم، اظهار کرد: مسائل کشور بر اساس قانون رتق و فتق می‌شود چرا که اگر همه مردم بخواهند این گونه حق خواهی کنند سنگ رو سنگی بند نخواهد شد.وی با اشاره به اینکه منابع کشور همچون آب و نفت یک سرمایه همگانی و جزو منابع ملی کشور است، تصریح کرد: برابر قوانین جاری کشور  این منابع باید به صورت عادلانه توزیع شوند و همه مردم ایران حق استفاده از آن را دارند.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس در مورد اینکه چه میزان حفر تونل‌های آبی می‌تواند برای چهارمحالی‌ها مشکل‌آفرین باشد، ادامه داد: مردم چهارمحال نیز در این مورد نگرانی‌هایی دارند و نگرانی آنها نیز تا حدی به جا است اما باید اجازه دهند که مدیریت کلان کشور این موضوع را حل کند.

وی اذعان کرد: مزیت حل مسائل به دست مدیریت کلان کشور این است که با یک دید فرا استانی موضوعات میان همه حوضه آب ریز زاینده‌رود را می‌بیند و به همین دلیل همه مردم ساکن این حوضه آب ریز را مدنظر قرار داده و اعمال سیاست‌گذاری می‌کند.

حاجی درباره  راهکارهای حل این بحران، گفت: تنها راه حل این مسئله ایجاد مدیریت واحد آب در کل حوضه آبریز زاینده‌رود است.

وی همچنین در مورد اظهارات مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران مبنی بر احتمال جیره‌بندی آب در استان‌های اصفهان و یزد و میزان تأثیر جیره‌بندی در کاهش مصرف آب، با اشاره به اینکه من اطلاعی از استدلال‌های حاج رسولی‌ها که منجر به این اظهارات شده ندارم، خاطرنشان کرد: به نظر من این صحبت نشان می‌دهد که وضعیت آب در مرکز ایران نامناسب است و باید هر چه سریع‌تر برای رفع این مشکل راهکاری اندیشیده و اجرا شود تا بتوانیم به مشکلات این استان‌ها به ویژه اصفهان پایان بخشیم.

6464646464

نماینده مردم شاهین‌شهرو میمه، برخوار در مجلس: رفع مشکلات آب مهم‌ترین خواسته مردم اصفهان از رئیس‌جمهور آینده است

 

نماینده مردم شاهین‌شهر ومیمه/برخواردر مجلس گفت: آب اصفهان به مشکلی جدی برای مردم این شهر و استان‌های هم‌جوار تبدیل شده است و دولت آینده باید برای رفع مشکلات این شهر در وهله نخست در راستای رسیدگی به این مشکل و مدیریت آب اصفهان تلاش کند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: در سطح ملی مباحث اقتصادی به عنوان نخستین خواسته مردم از دولت آینده به شمار می‌رود که رفع این مشکلات تنها با روی کار آمدن کابینه‌ای قوی از افراد متخصص امکان‌پذیر است.

وی افزود: در این راستا کنترل تورم، نقدینگی، ارز، مقابله با رکود اقتصادی و ایجاد اشتغال از جمله اولویت‌های مهمی است که دولت آینده باید در راستای آنها برنامه‌ریزی کند.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مهم‌ترین انتظار مردم اصفهان از رئیس‌جمهور آینده تصریح کرد: رفع مشکل آب و مدیریت واحد حوضه آبریز زاینده‌رود به عنوان مهم‌ترین درخواست مردم اصفهان از آقای روحانی است.

وی ادامه داد: دولت آینده باید با اقتدار کامل مدیریت واحد را به این حوضه بازگرداند و با برنامه‌ریزی‌های صحیح اقداماتی را انجام بدهد که از یک سو آب همواره در رودخانه جاری باشد و از سوی دیگر مشکلات بخش‌های مختلف درگیر در این حوزه مانند آب شرب، صنعت، کشاورزی و فضای سبز رفع شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ آذر ۹۳ ، ۱۶:۱۲
آقای جویا

گذری بر  پیگیری های(5):  حسینعلی حاجی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار  در مجلس به مسئله حیاتی آب اصفهان


حاجی

حسینعلی حاجی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار  در مجلس به مسئله حیاتی آب اصفهان

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس: وزیر نیرو عصر امروز برای ارائه توضیحات به مجلس می‌رود

 

خبرگزاری تسنیم: عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث استیضاح وزیر نیرو دنبال می‌شود، گفت: وزیر نیرو عصر امروز برای ارائه توضیحاتی درباره تونل بهشتآباد و مشکلات آب شرب به مجلس می‌آید.

حسینعلی حاجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان اظهار کرد: قرار است بعد از ظهر امروز وزیر نیرو برای ارائه توضیحاتی در مورد تونل بهشتاباد و مشکلات آب شرب به مجلس بیاید.

وی افزود: در جلسه‌ای که ۳ هفته پیش در مجلس برگزار شد مقرر شد که از کارشناسانی از سوی ۲ طرف و کارشناسان مستقل از دانشگاه‌ها دعوت شوند و  جلسه‌ای با حضور نمایندگان استان، استاندار اصفهان، امام جمعه استان و وزیر نیرو و معاونان وی تشکیل شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه /برخواردر مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه به چه میزان به طرح تونل بهشت‌آباد خوشبین است، تصریح کرد: ما حرف خود را حق می‌دانیم و محکم بر روی مواضع خود ایستاده‌ایم و اعتقاد داریم که حرف ما حق است و طرف مقابل باید بحث کارشناسی را بپذیرد و اگر بخواهد این موضوع را سیاسی کند و مباحث غیر کارشناسی را در آن دخیل کند، خوشبین نیستیم اما اگر این بحث در فضای کارشناسی و علمی دنبال شود، ما می‌توانیم به آن خوشبین باشیم.

وی با بیان این که خط قرمز نمایندگان اصفهان، تونل بهشت‌آباد است، بیان کرد: در جلسه گذشته علاوه بر این که بر ضرورت استفاده از کارهای کارشناسی تاکید شد، لغو مصوبه ۱۸ فروردین سال جاری شورای عالی آب را نیز از وزیر نیرو درخواست شده است.

41414141414141414141

روایت حاجی از دیدار نمایندگان اصفهان با وزیر نیرو

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر نیرو عصر امروز در جلسه با نمایندگان مجلس در پاسخ به موضوعات مطرح شده استدلالی نداشته و اعلام کرد که جلسه بررسی مشکلات زاینده‌رود هفته آینده در مجلس برگزار می‌شود.

حسین‌علی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به جزئیات جلسه نمایندگان اصفهان با وزیر نیرو در مجلس اظهار کرد: وزیر نیرو به همراه معاونان خود امروز در مجلس حضور پیدا کرد و از طرف نمایندگان استان بنده و آقایان سالک، کامران، ایرانپور، صرامی، فولادگر و خانم اخوان  و با یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی جلسه تشکیل شد.

وی افزود: در این جلسه قرار بود که وزیر نیرو گزارشی در مورد مدعی شدن موضوع غیر کارشناسی دانستن تونل بهشت‌آباد ارائه دهند و جلوی ابلاغیه‌ای که بر اساس مصوبه غیرکارشناسی در تاریخ ۱۸ فروردین ۹۳ صادر کردند را بگیرند که هیچ‌کدام را انجام نداده بود.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که چیت‌چیان در برابر مطالبی که از سوی نمایندگان مطرح می‌‌شود، از پاسخگوئی صحیح طفره می‌رفت، تصریح کرد: من به وزیر گفتم که پروژه بهشت‌آباد اصفهان مانند پروژه هسته‌ای شده که در حالی که موضوعی علمی و کارشناسی بود، استکبار جهانی آن را به موضوعی کاملا سیاسی برای انتقام‌جوئی از ایران اسلامی دنبال می‌کنند و هرچه قدر که ما فریاد می‌زنیم که پرونده هسته‌ای ما یک پرونده علمی است اما آنها راه خود را می‌روند.

وی با بیان این‌که در مورد موضوع آب نیز وزارت نیرو، نه گذشته خود و نه کار کارشناسی که در مدت ۱۳ سال انجام شده را قبول دارد، افزود: آغاز طرح کارشناسی تونل بهشت‌آباد از سفر مقام معظم رهبری به اصفهان در سال ۸۰ عملیاتی شده که اگر وزارت نیرو این کار کارشناسی را قبول ندارد باید مستندات خود را ارائه دهد که وزیر نیرو از پاسخگوئی طفره رفت.

حاجی با اشاره به صحبت‌های وزیر نیرو در برنامه تلویزیونی ثریا خاطرنشان کرد: من به وزیر گفتم که نوع صحبتی که در این برنامه مطرح کردند سبب ایجاد جو بدبینی در بین مردم و تشویش اذهان عمومی شده و سناریوئی است که برای او طراحی شده که وزیر دانسته و یا ندانسته حرف‌هائی را مطرح کردند که نباید از زبان  وزیر یک کشور مطرح می‌شود.

وی تصریح کرد: به وزیر گفته شد که شما چطور زمانی که آب را به دیگر استان‌ها می‌دادید، قانون را مبنا نمی‌دانستید و قبل از ایجاد تونل سوم و ۱۵ سال زودتر در مورد آن تصمیم می‌گیرید اما برای اصفهان حرف‌های غیرمنطقی می‌زنید و وزیر نیرو مگر مسئول تامین آب کل کشور نیست، چگونه می‌خواهید جواب ۵ میلیون اصفهانی را بدهید و در زمان عید نوروز که آب آلوده برخی مردم اصفهان را بیمار کرد، چگونه می‌خواهید پاسخگوی آن‌ها باشید.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وزیر برای فروپاشی این طرح خوب که می‌تواند علاوه بر اصفهان، یزد و کرمان را نیز نجات دهد، در راستای فروپاشی این طرح قدم بر می‌دارد، نخستین قدم آن بود که از سهم یک میلیارد متر مکعبی اصفهان را به ۵۸۰ میلیون متر مکعب کاهش داد و بعد موضوع تامین آب به قید شرب را مطرح کرد.

وی افزود: به وزیر نیرو گفته شد که خط ۲ یزد و کرمان را از مسیر دیگری می‌گشید و از ۵۸۰ میلیون متر مکعب سهم آب اصفهان، ۱۸۰ میلیون به یزد و ۱۵۰ میلیون به کرمان اختصاص دادید و دوباره از ۲۵۰ میلیون متر مکعب سهم آب اصفهان ۱۰۰ میلیون را به یزد اختصاص دادید و قدم به قدم در جهت زیر سوال بردن کل پروژه حرکت می‌کنید.

حاجی بیان کرد: چیت‌چیان در برابر موضوعات مطرح شده هیچ استدلالی نداشت و دچار یک حالتی شده است که واقعیات را نمی‌بیند و توجهی به حرف‌های کارشناسانه که از سوی معاونان خود نیز مطرح می‌شود، ندارد و برای من جای سوال است.

وی اظهار کرد: مطالعات تونل بهشت‌آباد ۲۵ میلیارد هزینه در برداشته و این طرح ماده ۳۲ برنامه چهارم را گذرانده و تمام سازمان‌های مرتبط کشوری آن را امضا کردند و کار کارشناسی آن انجام شده اما وزیر نیرو این کار کارشناسی را نمی‌بیند.

نماینده مردم شاهین‌شهر ومیمه /برخواردر مجلس شورای اسلامی با اشاره به جمع‌بندی جلسه امروز مجلس با حضور وزیر نیرو بیان کرد: مقرر شد که از کارشناسانی از سوی ۲ طرف و کارشناسان مستقل از دانشگاه‌ها دعوت شوند و در این مدت وزیر به دلیل مشکلاتی که در صحبت‌های اخیر خود به وجود آورده، مصاحبه‌ای نداشته باشد و جلسه ‌آینده با حضور نمایندگان استان، استاندار اصفهان، امام جمعه استان و وزیر نیرو و معاونان وی تشکیل شود.

وی در پاسخ به این‌که به چه میزان به سرانجام رسیدن طرح تونل خوشبین است، اظهار کرد: ما حرف خود را حق می‌دانیم و محکم بر روی مواضع خود ایستاده‌ایم و اعتقاد داریم که حرف ما حق است و طرف مقابل باید بحث کارشناسی را بپذیرد و اگر بخواهد این موضوع را سیاسی کند و مباحث غیر کارشناسی را در آن دخیل کند، خوشبین نیستیم اما اگر این بخث در فضای کارشناسی و علمی دنبال شود، ما می‌توانیم به آن خوشبین باشیم.

حاجی در پایان خاطرنشان کرد: وزیر نیرو اعلام کرد که جلسه بعد بررسی مشکلات زاینده‌رود دوشنبه هفته آینده در مجلس شورای اسلامی تشکیل می‌شود.

4242424242424242424242

حاجی در برنامه زنده نگاه پنج تلویزیون: توجه کافی از سوی نخبگان و مسئولان استان به مشکل آب نمی شود.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی عصر روز شنبه ۱۳۹۳/۲/۲۷به همراه فرماندار شهرستان برخوار به صدا و سیمای مرکز اصفهان رفت و در برنامه زنده نگاه پنج به سئولات مختلف مطرح شده پاسخ گفت.

از آنجائیکه مهمترین مسئله عنوان شده در این برنامه، موضوع آب کشاورزی بود به ذکر قسمت هایی از سخنان ایشان می پردازیم.

آقای حاجی با اشاره به اهمیت تأمین آب برای بیش از ۵ میلیون نفر مصرف کننده افزود: موضوع آب یک موضوع اساسی برای استان اصفهان است ولی متاسفانه توجه کافی از سوی نخبگان و مسئولان استان به مشکل آب نمی شود. علاوه بر این احیای زاینده رود برای اصفهان امری حیاتی است. ما داریم تمدن چند هزار ساله زاینده رود را از دست می دهیم.

وی در همین زمینه اضافه کرد: در جلسه ای که با وزیر نیرو داشتیم به ایشان گفتم اگر قصد ندارید آب در زاینده رود رها کنید، بستر رودخانه را تغییر کاربری دهید، بفروشید، ساخت و ساز کنید واقعاً فاجعه دارد اتفاق می افتد متنها کسی آن طور که باید و شاید به فکر نیست. در واقع حیات زاینده رود یک مسأله ملی است. شما ببنید چقدر روی صنعت توریسم و تعداد گردشگران داخلی و خارجی تأثیر منفی داشته است.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در پاسخ به سؤال مجری در مورد اقدامات انجام شده تصریح کرد: اسناد یک کار کارشناسی ۱۲ ساله که هزینه مطالعات آن ۲۵ میلیارد تومان است و از سال ۱۳۸۰ همزمان با سفر مقام معظم رهبری به اصفهان آغاز شده نشان می دهد تنها گزینه درست برای انتقال آب از سرچشمه کارون به زاینده رود، اجرای پروژه بهشت آباد و فقط از طریق «تونل» است. امّا اکنون و پس از اتمام مطالعات، یک مباحثی پیش آمده که تمام آنها را از طریق رسانه نمی توانم اعلام کنم و به یکباره بایک سلیقه شخصی این طرح به قول معروف روی هوا رفته است.

آقای حاجی در همین باره خاطر نشان کرد: بنده بارها به وزیر محترم نیرو تذکر دادم، سؤال کردم، مکاتبه کردم و وقتی نتیجه نداد طرح استیضاح وی را در ۲۰ بند تهیه کردم و به امضاء بسیاری از نمایندگان استان و سایر استانها رساندم. پس از این اقدام آقای چیت چیان تقاضای جلسه کرد، به اتفاق معاونین و همکارانشان آمدند صحبت کردند و قانع نشدم. باز یک جلسه دیگری را درخواست کردند که روز دوشنبه برگزار خواهد شد. در کنار این موضوع در حال شکایت به کمیسیون اصل ۹۰ هستم هم از وزیر و هم از کسانی که عضو شورای عالی آب هستند و مصوباتی را گذرانده اند که به ضرر استان اصفهان است.

وی پذیرش کار کارشناسی را بهترین راه حل و فصل الخطاب دانست و گفت: اینجانب از طریق ماده ۲۰۶ آئین نامه مجلس هم موضوع را دنبال می کنم چرا که باید همه به کار کارشناسی گردن بنهیم . چه جایی دارد که وزیر نیرو چند شب پیش در برنامه ثریا بگوید کار کارشناسی را قبول ندارم؟ چرا نمی پذیرید؟ همه مردم ما کار کارشناسی را قبول دارند آن وقت یک وزیر چرا باید این را بگوید؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم به وضعیت حادث شده برای کشاورزان ناشی از نبود آب نیز اشاره ای کرد و افزود: یک مردمی که تا دیروز زکات دهنده بودند امروز زکات گیرنده شده اند. کشاورزان ما به خاطر نبود آب به استان های دیگر کشور برای کشاورزی مهاجرت کردند و با ده ها میلیارد تومان ضرر به خانه برگشته اند تعدادی از آنها نان شب ندارند.

ایشان بحث سر رسید تسهیلات کشاورزی را نیز مشکل مضاعف برای مردم عنوان و اضافه کرد: آب در منطقه ما تا ۳۰۰ متر پائین رفته است، کشاورزان به توصیه جهاد کشاورزی با توجه به کمبود آب رفته اند طرح آبیاری نوین اجرا کرده اند، به پشتوانه اینکه آب منطقه ای به تعهدش در رها سازی و تخصیص آب کانال پایبند است، وام گرفته اند از بانک ها، و الان سر رسید وام آنهاست، لوله هایی زیر خاک است که آب به خود ندیده است و هوا داخل آنهاست، این مردم مستضعف از کجا قسط وام را بدهند؟ در همین جا از بانک های استان می خواهم ملاحظه کشاورزان را بکنند.

آقای حاجی به رها سازی آب توسط شرکت آب منطقه ای استان در کانال نکو آباد و اعمال تبعیض در تخصیص اشاره کرد و افزود: ۷۰۰ هکتار باغات دو شهرستان ما در حال خشک شدن است. با وجودیکه با وزارت نیرو برای عدم اعمال تبعیض تفاهم نامه امضاء کردیم امّا متأسفانه به دلیل نا معلوم هنوز آبی به منطقه ما نداده اند و در همین زمینه از مدیران عامل سابق و فعلی اب منطقه ای گله مندم. امّا هم مردم و هم مسئولان ذیربط بدانند تا آخرین نفس پای دریافت حق مردم می ایستم.

43434343434343

حاجی دلیگانی در گفتگو با بولتن نیوز: به حل و فصل استیضاح وزیر نیرو خوشبین نیستم

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در خصوص آخرین پیگیری استیضاح وزیر نیرو گفت: جلسه استیضاح وزیر نیرو قرار بود در هفته گذشته برگزار شود، به خاطر اینکه وزیر به ماموریت رفته بود و به دوشنبه هفته آینده موکول شد.

گروه سیاسی- حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی بولتن نیوز با اشاره به روند استیضاح حمید چیت چیان وزیر نیرو گفت: هفته گذشته قرار بود جلسه ای میان استیضاح کنندگان و وزیر نیرو در هیئت رئیسه مجلس برگزار شود به جهت اینکه وزیر به ماموریت رفته بودند، تقاضا کردند که جلسه به هفته آینده موکول شود.

وی تصریح کرد:ما استیضاح را مطرح کردیم ولی هیئت رئیسه واسطه شده تا بتواند با مذاکرات مسائل را روشن کند ولی ما خوشبین نیستیم و در حال حاضر تا الان به هیچ نتیجه مشخصی نرسیده ایم.

عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس افزود:ما در عین حال مذاکره را ادامه می دهیم تا ببینیم وزیر نیرو به نظرات کارشناسی قانع می شود و نظرات را می پذیرد یا نه.

دلیگانی نماینده شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس گفت: به هر حال خواسته ما این است که اول نظر کارشناسی باشد، نه اینکه نظرات خلق الساعی که زیر بنای کارشناسی ندارد.

44444444444444

حاجی به تسنیم خبر داد ۲۹ اردیبهشت؛ تعیین تکلیف استیضاح چیت‌چیان

 

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس از تعیین تکلیف استیضاح وزیر نیرو در نشست مشترک هیئت‌رئیسه مجلس و استیضاح‌کنندگان خبر داد و گفت: این نشست در روز دوشنبه هفته آینده برگزار می‌شود.

حسین حاجی دلیگانی یکی از طراحان استیضاح وزیر نیرو در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به آخرین وضعیت استیضاح چیت‌چیان در مجلس، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است نشستی بین ضرغام صادقی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس و نیز استیضاح‌کنندگان چیت‌چیان برگزار شود.

وی افزود: قرار است این نشست در روز دوشنبه هفته آینده ۲۹ اردیبهشت برگزار و وضعیت استیضاح وزیر نیرو در مجلس تعیین تکلیف شود.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس، اظهار داشت: قرار است در این نشست چیت‌چیان توضیحاتی را در مورد اقداماتش در زمینه حفر تونل گلاب ۲ که به انتقال آب از استان‌های اصفهان، چهار محال و بختیاری و خوزستان مربوط است به استیضاح‌کنندگان ارائه کند که اگر توضیحات وی قانع‌کننده باشد، نمایندگان استیضاح‌کننده از استیضاح‌شان صرف‌‌نظر می‌کنند، در غیر این صورت، استیضاح به جریان می‌افتد.

حاجی‌دلیگانی تأکید کرد: بنده معتقدم چیت‌چیات آدم خوبی است، اما از او می‌خواهم که برای اتخاذ تصمیماتش از اطلاعات درستی استفاده کند و مبنای تصمیماتش را براساس اطلاعات صحیح قرار دهد. البته این توصیه نه تنها باید در این مورد اخیر، بلکه در تمامی موارد باید رعایت شود.

به گزارش تسنیم، حسین حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس و یکی از طراحان استیضاح وزیر نیرو از تشکیل کمیته‌ای ۳ نفره برای بررسی استیضاح چیت‌چیان خبر داده بود.

4545454545454545

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با اصفهان شرق: تهدید بهشت آباد را به فرصت تبدیل کنیم

نماینده مردم شاهین شهر ومیمه/برخوارگفت: پیگیری نمایندگان اصفهان در خصوص پروژه بهشت آباد تا صرف نظر کردن از تن دادن به موضوع غیرکارشناسی قطع تونل بهشت آباد ادامه می یابد تا اعتماد کامل به عقب نشینی وزیر از این موضوع حاصل شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی اصفهان شرق با اشاره به محورهای مطرح شده در رابطه با موضوع استیضاح وزیر نیرو در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متن آماده شده در خصوص استیضاح وزیر نیرو شامل ۲۰ محور اعم از مساۀل ملی کشور در زمینه فاضلاب، برق و خصوصا آب آمده است که در اصفهان و بقیه نقاط کشور وجود دارد و با امضای ۲۰ نفر از نمایندگان تقدیم به هیئت رییسه مجلس شد.

وی در پاسخ به وقفه ی ایجاد شده در استیضاح وزیر در مجلس و دادن مهلت به وزیر در این خصوص گفت: با توجه به دیدگاه هیئت رییسه مقرر شد که مهلتی به وزیر داده شود چرا که اگر استیضاح اعلام وصول بشود ظرف ۱۰ روز می بایست وزیر در مجلس حاضر و پس از صحبت وی، رای گیری از سوی نمایندگان به عمل آید لذا بدنبال این موضوع وزیر تقاضای جلسه داشت و حدود ۳ ساعت مطالبی را در حضور نمایندگاه خصوصا ۱۰ نفر از نمایندگان استان اصفهان مطرح کرد و نهایتا منجر به دنبال کردن این موضوع توسط بنده و موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در خصوص پیگیری موضوعات مطرح شده انجامید.

حاجی از دنبال کردن موضوعات مرتبط با وزرات نیرو خبر داد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه اخیرا یک سری عقب نشینی هایی را در حوزه وزارت نیرو شاهد هستیم. منتهی هنوز به صحبت های مطرح شده و پایبندی به آن اعتماد نداریم لذا همچنان بر مواضع خودمان هستیم و موضوع را دنبال میکنیم.

۲۵ میلیارد تومان هزینه از بیت المال صرف پروژه بهشت آباد

نماینده مردم شاهین شهر و میمه/برخوار با توجه به وقفه ی موجود در پروژه ی بهشت آباد و تبدیل این طرح چند ساله به پمپاژ، پیگیری نمایندگان اصفهان را در رابطه با این موضوع مطرح و گفت: حرف ما این است که کار کارشناسی ای که در حدود۱۲الی ۱۳ سال در جهت پروژه ی بهشت آباد انجام شده و حدود ۲۵ میلیارد تومان هزینه از بیت المال پرداخت شده است توسط یک یا دو نفر یا حتی یک مشاور ظرف یک ماه زیر سوال برود و روش تامین آب را عوض بکند. خوشبختانه در جلسه ی استانداری با حضور وزیر نیرو معلوم شد آنها هم بحث کارشناسی رو دنبال کردند ولی هنوز ما اعتماد لازم را به آنها نداریم و لذا بر موضع خودمان هستیم تا حقوق اصفهان و استان اصفهان را بتوانیم به نحوی تامین و به یقین برسانیم.

حاجی به عملکرد خوب نمایندگان اصفهان در برخورد با موضوع آب تا احقاق حقوق مردم اشاره و تصریح نمود: تصمیم قطع پروژه ی تونل بهشت آباد و طرح این موضوع با مقاومت نمایندگان اصفهان مواجه شد، در حالی که وزیر نیرو از بخشی از مطالبات و مواضعشان عقب نشینی کرد ولی ما تا آنجایی که بطور کلی از موضع خود عقب نشینی کند و مطمئن بشویم که به کار کارشناسی گردن نهاده این موضوع را دنبال میکنیم و امیدواریم که بتوان این مسیر را ادامه دهیم.

وی در پاسخ به نحوه ی پیگیری فعال نمایندگان چهارمحال در مجلس در خصوص تعطیل کردن تونل بهشت آباد گفت: بنده این موضوع را قبول دارم که نمایندگان مربوطه منسجم تر و و فعال تر عمل میکنند ولی طبیعی هست که نمایندگان استان اصفهان با تدبیر تر روی این موضوع تمرکز دارند، در این جهت انتظار ما از همکاران ذیربط در استان می باشد که بیشتر به این موضوع همت نشان دهند و می بایست نمایندگان استان اصفهان با اهمت بیشتری مسائل را دنبال بکنند.

حاجی به جلسه ی برگزار شده با حضور استاندار و نمایندگان استان اشاره و استفاده از توان نخبگان را دربررسی این موضوع موثر خواند و اظهار داشت: با توجه به مشکل بهشت آباد به عنوان یک تهدید برای استان، می توان از شرایط به وجود آمده به عنوان یک فرصت استفاده کرد. می بایست افراد نخبه و شاخص استان با هر سلیقه ای دور هم جمع شوند و در خصوص این مسئله حیاتی استان دستشان را در دست هم بگذارند و قوت هایشان را روی هم بریزند لذا آن زمان هست که می توانیم از عهده آنهایی که دوست ندارند زاینده رود دوباره زنده شود برآییم.

اتحاد مردم مناطق استان اصفهان در عبور از مشکلات آب

نماینده مردم شاهین شهر و میمه/برخوار با رساندن سلام گرم به مردم شرق اصفهان، اتحاد مردم مناطق استان را با همدیگر از راههای فایق آمدن بر مشکلات خواند و افزود: به عنوان نماینده کشاورزان شمال اصفهان سلام گرم خود را به مردم شرق اصفهان از طریق این رسانه می رسانم و اعتقاد دارم تا با اتحاد بین مردم همه مناطق استان می توانیم از عهده این مشکل برآییم تا بتوانیم از این شرایط و تهدید پیش آمده در طرح بهشت آباد ان شا الله با موفقیت عبور کنیم.

4646464646464646

حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با فارس خبر داد : تلاش نمایندگان برای تفاهم با وزیر نیرو و انصراف از استیضاح

 

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به آخرین تحولات استیضاح وزیر نیرو گفت: مذاکرات بین نمایندگان خواهان استیضاح و وزارت نیرو همچنان ادامه دارد و دو طرف تلاش می کنند به یک تفاهم برسند.

وی افزود: با این تاکنون تغییری در موضع نمایندگان خواهان استیضاح ایجاد نشده است اما ممکن است با تلاشی که صورت گرفته، نمایندگان از استیضاح منصرف شوند.

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار ادامه داد: توقع ما از وزارت نیرو رسیدگی جدی به توقعات نمایندگان خواهان استیضاح است تا به مطالبلات مردم هم رسیدگی شود.

چندی پیش استیضاح حمید چیت چیان وزیر نیرو با نزدیک با چهل امضا تقدیم هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی شد.

474747474747474

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس خبر داد جزئیات جلسه نمایندگان اصفهان با وزیر نیرو درباره استیضاح

خبرگزاری تسنیم: عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: علاوه بر این که بحث استیضاح وزیر نیرو دنبال می‌شود در جلسه با چیت‌چیان به این موضوع تاکید شد که خط قرمز نمایندگان اصفهان، تونل بهشت‌آباد است.

حسینعلی حاجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون جلسه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با وزیر نیرو اظهار کرد: جلسه با وزیر نیرو بسیار موثر، سازنده و مثبت بود و نمایندگانی که بحث استیضاح را دنبال می‌کردند در این جلسه حضور پیدا کردند.

وی با بیان این که جلسه مورد نظر به درخواست وزیر نیرو برگزار شد، تصریح کرد: نمایندگان استان از جمله حجت‌الاسلام موسوی لارگانی، حجت‌الاسلام سالک، اخوان، کامران، فولادگر، صرامی، حیدرپور، منصوری، نماینده مردم کاشان و ایرانپور در این جلسه شرکت کردند.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: در این جلسه علاوه بر شرح موارد استیضاح به نوع برخورد‌های تبعیض‌آمیز وزارت نیرو در قبال مردم اصفهان اشاره شد.

وی بیان کرد: در جلسه با وزیر نیرو به این موضوع تاکید کردم اگر می‌خواهید اصفهان و زاینده‌رودی در آینده وجود نداشته باشد به طور عمومی این موضوع را اعلام کنید تا شهرداری نیز تغییر کاربری دهد و برج‌سازی در محل خشک رودخانه را آغاز کند و درآمدی خوبی نیز برای وزارتخانه شما دارد.

حاجی خاطرنشان کرد: خط قرمز ما در مسئله آب، تونل بهشت‌آباد است زیرا طرح مطالعاتی این پروژه از ۱۲ سال قبل شروع شده و از این که وزارت نیرو و معاون برنامه‌ریزی رئیس جمهور میان اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری تبعیض قائل می‌شوند، ناراحت هستیم.

وی با بیان این که در چارچوب ابزار‌های قانونی به شکلی قاطع درباره مسئله بهشت‌آباد ایستادگی می‌کنیم، افزود: پروژه بهشت‌آباد با نظرات کارشناسی تهیه شده و نمی‌توان در مدت زمانی ۳ ماهه آن را تغییر داد.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: میلیارد‌ها تومان پول از مردم برای حق اشتراک آب دریافت شده اما نه تنها آبی به آنها داده نشده و شاهد هستیم، آب به استان‌های بالا‌دستی تخصیص داده می‌شود.

وی با توضیح این که در جلسه با وزیر نیرو به کمبود آب شرب در استان اصفهان اشاره شده، گفت: به شخص وزیر نیرو این مسئله توضیح داده شد که کمبود آب شرب، تهدیدات بهداشتی را به دنبال دارد و باید به موضوع آلودگی آب توجه شود.

حاجی تصریح کرد: در جلسه با وزیر نیرو به ضرورت اجرای طرح گلاب ۲ نیز تاکید و خطرات ناشی از خشکیدگی باتلاق گاوخونی و ریزگرد‌های ناشی از آن نیز مطرح شد.

وی با بیان این که برخلاف ضابطه آب شرب در مصارف کشاورزی به کار می‌رود، بیان کرد: نمونه این مسئله را می‌توان در فروش خیار یزدی مشاهده کرد که با آب شرب  در اصفهان به فروش می‌رود.

نماینده مردم شاهین‌شهر ومیمه/برخواردر مجلس شورای اسلامی با توضیح این که وزیر نیرو ۹۵ درصد مطالب مطرح شده از سوی نمایندگان اصفهان را پذیرفت، خاطرنشان کرد: درباره بحث تونل بهشت‌آباد نیز به صورت واضح این مسئله را مطرح کردم که نباید به خاطر برخی مسائل و راضی کردن چند نفر، طرح را تغییر داد.

وی با بیان این که خط قرمز نمایندگان اصفهان، تونل بهشت‌آباد است، بیان کرد: در این جلسه علاوه بر این که بر ضرورت استفاده از کارهای کارشناسی تاکید شد، لغو مصوبه ۱۸ فروردین سال جاری شورای عالی آب را نیز از وزیر نیرو درخواست کردیم.

حاجی تصریح کرد: حجت‌الاسلام موسوی لارگانی، نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی از طرف نمایندگان این مسئله را پیگیری می‌کند و طرح استیضاح وزیر نیرو نیز دنبال می‌شود.

4848484848484848

نماینده شاهین شهرومیمه/برخوار: در نوروز، آب چاه را به خورد مردم اصفهان دادند و عده ای بیمار شدند

 سلامت نیوز:نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس گفت: در ایام سال نو به دلیل آلوده بودن آب‌ شرب، تعدادی از شهروندان دچار بیماری شدند که بر اساس تائید پزشکان، موضوع آلوده بودن آب شرب اصفهان بررسی می‌شود.
حسینعلی حاجی درباره بحران آب در استان اصفهان و صحبت‌های مطرح شده درباره تغییر در طرح آبرسانی بهشت‌آباد گفت: متاسفانه در بحث آب، شرایط خوبی را سپری نمی‌کنیم و کار‌های صورت گرفته نتیجه مثبتی نداشته است.
او به جلسه هفته گذشته وزیر نیرو در اصفهان اشاره کرد و گفت: با این که من در این جلسه دعوت نشدم اما به دلیل اهمیت موضوع در جلسه شورای مدیریت بحران آب حضور یافتم و نماینده کشاورزان نیز نظرات خود را مطرح کردند.
حاجی به کمبود آب شرب در ایام نوروز نیز اشاره کرد و گفت: در ایام سال نو به دلیل کمبود آب شرب در شبکه، از آب فضای سبز و چاه‌های حفر شده برای تامین آب مورد نیاز مردم استفاده شد که به دلیل آلوده بودن این آب‌ها، تعدادی از شهروندان دچار بیماری شدند.
او با توضیح این که جمع‌بندی پزشکان، موضوع آلوده بودن آب را در بخش‌هائی تایید می‌کند، گفت: همه‌ امید‌ها برای حل مشکل آب اصفهان به اجرای درست طرح آبرسانی از طریق تونل بهشت‌آباد مربوط می‌شود که مطالعات آن از ۱۴ سال قبل آغاز شده است.
نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: مطالعات صورت گرفته نشان می‌دهد، فقط حفر تونل برای این خط ارتباطی، این طرح آبرسانی را به نتیجه مثبت می‌رساند و به عنوان تنها راه نجات زاینده‌رود به شمار می‌آید.
حاجی گفت: امیدواریم مسئولان مرتبط، منطق کارشناسی را قبول داشته باشند زیرا ما به دنبال توزیع آب به طور مساوی و براساس عدالت هستیم و کسانی که حق‌آبه و سهم اشتراکی دارند باید از آب برخوردار شوند.
حاجی با توضیح این که این گونه برخورد‌ها با مردمی که ۲۳ هزار شهید داده‌اند درست نیست، گفت: افرادی هستند که از ۲۰ سال قبل برای دریافت آب، پول پرداخت کرده‌اند اما هیچ تخصیصی صورت نگرفته و برداشت‌های غیرقانونی همچنان ادامه دارد.

منبع: تسنیم

494949

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس: موضوع آلودگی آب شرب اصفهان بررسی می‌شود

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس گفت: در ایام سال نو به دلیل آلوده بودن آب‌ شرب، تعدادی از شهروندان دچار بیماری شدند که بر اساس تائید پزشکان، موضوع آلوده بودن آب شرب اصفهان بررسی می‌شود.

حسینعلی حاجی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون بحران آب در استان اصفهان و صحبت‌های مطرح شده درباره تغییر در طرح آبرسانی بهشت‌آباد اظهار کرد: متاسفانه در بحث آب، شرایط خوبی را سپری نمی‌کنیم و کار‌های صورت گرفته نتیجه مثبتی نداشته است.

وی به جلسه هفته گذشته وزیر نیرو در اصفهان اشاره کرد و گفت: با این که من در این جلسه دعوت نشدم اما به دلیل اهمیت موضوع در جلسه شورای مدیریت بحران آب حضور یافتم و نماینده کشاورزان نیز نظرات خود را مطرح کردند.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه /برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان این که ۵ میلیون از کل جمعیت کشور در استان اصفهان به آب شرب نیاز دارند، تصریح کرد: برآورد‌ها حکایت می‌کند ۱۴٫۵ متر مکعب در ثانیه آب نیاز داریم اما ظرفیت تونل اشترجان ۱۰ متر مکعب بر ثانیه و تصفیه خانه آب باباشیخعلی ۱۲٫۵ متر مکعب در ثانیه است و کسرهائی درباره آب شرب وجود دارد.

وی با بیان این که تونل گلاب ۲ باید عملیاتی شود، افزود: در حال حاضر آبرسانی به ۵۹ شهر، ۱۳ شهرستان و ۴۰۰ روستا استان اصفهان باید عملیاتی شود.

حاجی به کمبود آب شرب در ایام نوروز نیز اشاره و بیان کرد: در ایام سال نو به دلیل کمبود آب شرب در شبکه، از آب فضای سبز و چاه‌های حفر شده برای تامین آب مورد نیاز مردم استفاده شد که به دلیل آلوده بودن این آب‌ها، تعدادی از شهروندان دچار بیماری شدند.

وی با توضیح این که جمع‌بندی پزشکان، موضوع آلوده بودن آب را در بخش‌هائی تایید می‌کند، اظهار کرد: همه‌ امید‌ها برای حل مشکل آب اصفهان به اجرای درست طرح آبرسانی از طریق تونل بهشت‌آباد مربوط می‌شود که مطالعات آن از ۱۴ سال قبل آغاز شده است.

نماینده مردم شاهین‌شهر ومیمه /برخواردر مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مطالعات صورت گرفته نشان می‌دهد، فقط حفر تونل برای این خط ارتباطی، این طرح آبرسانی را به نتیجه مثبت می‌رساند و به عنوان تنها راه نجات زاینده‌رود به شمار می‌آید.

وی با بیان این که جایگزینی لوله در طرح بهشت‌آباد امکان برداشت آب را در بالا دست میسر می‌کند، بیان کرد: انتقال آب از بهشت‌آباد فقط باید از طریق تونل صورت گیرد و علاوه بر این که این صحبت یک نظریه کارشناسی است، خط قرمز استان اصفهان نیز محسوب می‌شود.

حاجی خاطرنشان کرد: امیدواریم مسئولان مرتبط، منطق کارشناسی را قبول داشته باشند زیرا ما به دنبال توزیع آب به طور مساوی و براساس عدالت هستیم و کسانی که حق‌آبه و سهم اشتراکی دارند باید از آب برخوردار شوند.

وی به اظهارنظر وزیر نیرو درباره طرح آبرسانی بهشت‌آباد نیز اشاره کرد وگفت: وزیر نیرو هفته گذشته در جلسه استانداری اذعان کرد که شورای عالی آب به این نتیجه رسیده حفر تونل اجرا نشود و خط لوله اجرائی شود.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه /برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: در پاسخ به این صحبت وزیر نیرو به این مسئله تاکید کردم که امکان ندارد یک کارکارشناسی ۱۴ ساله، در مدت یک ماه کنار گذاشته شود و این یک خیانت است و ما نمی‌گذاریم چنین اتفاقی رخ دهد و از ظرفیت‌های قانونی خود استفاده می‌کنیم.

وی با بیان این که نمایندگان مردم از تمام ظرفیت‌های قانونی خود برای جلوگیری از این موضوع استفاده می‌کنند، خاطرنشان کرد: در این جلسه مطرح شد که طرح جایگزینی لوله در آبرسانی بهشت‌آباد مصوب نشده در حالی که وزیر نظری دیگر داشت و در نهایت اصل قضیه آشکار نشد.

حاجی با توضیح این که این گونه برخورد‌ها با مردمی که ۲۳ هزار شهید داده‌اند درست نیست، گفت: افرادی هستند که از ۲۰ سال قبل برای دریافت آب، پول پرداخت کرده‌اند اما هیچ تخصیصی صورت نگرفته و برداشت‌های غیرقانونی همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام / ق

5050505050

در گفت‌وگو با تسنیم مطرح شد/ انتقاد شدید عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس از نحوه تقسیم آب زاینده‌رود

خبرگزاری تسنیم: عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: در صورتی که مصوبه روز گذشته درباره حوزه آب زاینده‌رود و تونل بهشت‌آباد، اجرایی شود، نمایندگان اصفهان به حق قانونی خود عمل کرده و اجازه نمی‌دهند حق کشاوزران اصفهانی ضایع شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به جلسه صبح امروز وزیر نیرو با کشاورزان اصفهانی اظهار کرد: من قرار نبود در این جلسه حضور داشته باشم و به جلسه دعوت نشده بودم اما زمانی که خبرش را گرفتم، با پرواز ساعت ۵٫۵ صبح امروز راهی اصفهان شدم تا در جلسه حضور داشته و از حق مردم دفاع کنم؛ در این جلسه کشاورزان ۹ شهرستان اصفهان حضور داشتند و نمایندگان کشاورزان نیز مشکلات خود را مطرح کردند.

وی افزود: عمده مشکلات این است که وزیر نیرو تحت تاثیر یک کارشناس، مطالعات ۱۲ ساله کارشناسی شده را کنار گذاشته اما من باید بگویم که نباید این مسئله اجرایی شود و نباید تصمیم بدون کارشناسی گرفته شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه /برخواردر مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نزدیک به ۱۰۰ هزار کشاورز اصفهانی و ۵۰۰ هزار خانوار کشاورزان اصفهانی در حوزه کشاورزی فعالیت می‌کنند و زندگی آنها از طریق کشاورزی صورت می‌گیرد اما وزارت نیرو نسبت به وظیفه‌ای که برای تامین آب آنها دارد، اقدام مناسبی صورت نداده است.

وی خاطرنشان کرد: به نظر من شرایط به وجود آمده به دلیل عدم مدیریت جامع بر حوضه زاینده‌رود بوده و سبب شده که برخی خانواده‌ها به نان شب خود محتاج شوند و بی‌عدالتی نسبت به آنها روا داشته شده است.

حاجی دلیگانی افزود: من در این جلسه از وزیر نیرو این سئوال را پرسیدم که شما که نتوانستید تعهدات ۲۰ سال پیش خود را درباره حق‌آبه، سهم‌آبه و حق اشتراکی‌ها عملی کنید، چرا آمدید و مجددا تخصیص آب به بالادستی‌ها دادید و چرا اینگونه برخورد کردید.

وی بیان کرد: چرا عده‌ای بدون خرید آب، به هر میزان که می‌خواهند آب برداشت می‌کنند اما حقابه دارانی که پول آب را از ۲۵ سال پیش پرداخت کرده‌اند، بدون آب هستند.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه /برخواردر مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از این کشاورزان به دلیل بازپرداخت وام‌های خود با مشکلات بسیاری مواجه شده و جریمه شده‌اند، تصریح کرد: هر ساله این مسائل مطرح می‌شود اما من امروز در مقابل آنچه او گفت و غیر منصفانه هم بود، موضع گرفتم زیرا کار باید کارشناسی صورت گیرد و اجرای تونل بهشت‌آباد، خط قرمز ماست و ما اقدامات لازم را در این زمینه انجام می‌دهیم.

وی پیرامون شایعه تبدیل تونل بهشت آباد به لوله و انتقال آب از طریق لوله گفت: بدون شک ما نمی‌گذاریم که حق مردم زجر کشیده استان اصفهان در این حوضه ضایع شود.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه اعتراض دیگر من به نحوه تخصیص و تقسیم آب بوده، گفت: متاسفانه در تقسیم و تخصیص آب، همه را نمی‌بینند زیرا در یک نوبت تنها حق‌آبه داران را می‌بینند، یک نوبت سهم‌ اشتراکی‌ها و یک نوبت سهم‌آبه داران را اما سئوال اینجاست که چرا کشاورزان زحمت‌کشی که نزدیک به ۵ سال است به آنها آب داده نشده، مورد توجه قرار نمی‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: من به وزیر گفتم که باید در تصمیمی که گرفتید، تجدید نظر کنید و اگر این اتفاق صورت نگیرد، من به وظیفه قانونی خود عمل می‌کنم و در جلسه نیز اعلام کردم که ۲۰ نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی هم قسم‌ شده‌ایم که درباره موضوع آب استان، پیگیری‌های لازم را صورت دهیم.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موضوع دیگر مشکلات ما، مسئله آب شرب بوده و وزیر که می‌گوید، ما عید را به خوبی رد کردیم و می‌خواهیم تابستان را نیز به خوبی طی کنیم، نمی‌داند که در عمل بسیاری از منازل اصفهان در ایام این با مشکل قطعی آب مواجه بود و ۵ میلیون اصفهانی از کم‌آبی رنج می‌برند.

وی خاطرنشان کرد: آیا وزیر نمی‌داند که به خاطر مشکلات کم‌آبی و کمبود آب در شبکه آبرسانی، همه چاه‌های کشاورزی و فضای سبز استان به شبکه آبرسانی متصل شده و این مسئله بیماری‌های بسیاری را برای مردم استان به دنبال دارد.

حاجی دلیگانی افزود: مسئولان باید نسبت به تعهداتی که نظام به کشاورزان داده عمل کنند و حق این کشاورزان زحمت‌کش اصفهان نباید بیش از این ضایع شود.

انتهای پیام/ ق

515151515151

آقای حاجی : بی‌آبی کمر کشاورزان شهرستان را خم کرده است

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه /برخوار در مجلس، مشکل عدیده حوزه انتخابیه خود را بحث کم‌آبی خواند و گفت: متاسفانه حدود ۵ سال است که دولت آب کشاورزانی که حق‌آبه خود را پرداخت کرده‌اند را به آنها نداده است که همین امر سبب شده حدود ۳۰ هزار خانوار در این مدت هیچ درآمدی نداشته باشند.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، مشکل عدیده حوزه انتخابیه خود را بحث کم‌آبی خواند و گفت: متاسفانه حدود ۵ سال است که دولت آب کشاورزانی که حق‌آبه خود را پرداخت کرده‌اند را به آنها نداده است که همین امر سبب شده حدود ۳۰ هزار خانوار در این مدت هیچ درآمدی نداشته باشند.وی در رابطه با رفع این معضل با وزرای نیرو و جهاد کشاورزی صحبت‌هایی شده، اظهار داشت: بنا بر این بود، وزیر نیرو خسارت عدم کشت را از سوی دولت پیگیری کند که تاکنون خبری مبنی بر این جبران خسارت کشاورزان نشده است.  این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه بی‌آبی کمر کشاورزان شهرستان را خم کرده است، ادامه داد: اگر در این وضعیت خشکسالی به داد کشاورزان شهرستان‌های برخوار، شاهین‌شهر و میمه رسیدگی نشود، مشکلات معیشتی کشاورزان آنها را وادار به مهاجرت خواهد کرد.حاجی‌دلیگانی در پایان یادآور شد: در خصوص کشت بهاره ضرورت دارد به کشاورزان آب داده شود که اما وزارت نیرو هنوز تصمیمی را در این‌باره اعلام نکرده است.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ آذر ۹۳ ، ۱۶:۰۵
آقای جویا

گذری بر  پیگیری های(4):  حسینعلی حاجی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار  در مجلس به مسئله حیاتی آب اصفهان

 

حاجی

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس: پروژه گلاب ۲ در اصفهان تعطیل شد

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین شهر ومیمه/برخواردر مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه گلاب ۲ در اصفهان در سفر وزیر نیرو به چهارمحال و بختیاری تعطیل شد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون توقف پروژه گلاب ۲ توسط وزیر نیرو، اظهار کرد: وزیر نیرو به اتفاق چند نفر از نمایندگان استان چهار محال و تعدادی از اهالی به وسیله یک فروند هلی کوپتر بر سر پروژه گلاب ۲ که در استان اصفهان بوده رفته و دخالت کرده و پروژه را تعطیل کردند.

حاجی گفت: بحث ما هم با وزیر و هم با آقای رئیس جمهور است که  البته ما در گذشته هم گفته بودیم که این وزیر ثبات قدم و نظر ندارد و در این موضوع هم نشان داد که ثبات نظر ندارد.

وی بیان کرد: در جلسه‌ای که با حضور رئیس مجلس داشتیم خود وزیر اعلام کرد که گلاب ۲ از نظر ما کارشناسی است و ما هم گفتیم پروژه شروع شود و مشکلی هم ندارد و در جلسه‌ای هم که معاون امور آب وزیر نیرو بود حتی برای شروع خط انتقال آب از محل گلاب ۲ به شبکه اصفهان بزرگ اعتبار تخصیص دادند.

نماینده مردم شاهین شهر ومیمه/برخواردر مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بعد از این صحبت‌ها و تخصیص اعتبارات دوباره وزیر وقتی به استان چهار محال می‌رود و تحت تاثیر و فشار چند نفر از نمایندگان این استان که بی‌جهت و غیر کارشناسی می‌خواهند حرف خود را به کرسی بنشانند، قرار گرفته و پروژه را تعطیل می‌کند.

انتهای پیام/ ب

3131313131313

نماینده مردم شاهین شهر ومیمه/برخوار در مجلس به تسنیم خبر داد/ ارسال نامه‌ نخبگان اصفهان به رئیس جمهور در موضوع آب

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین شهر ومیمه /برخوار در مجلس گفت:نامه‌ای با امضای اکثر نمایندگان فعلی‏، نمایندگان قبلی و نخبگان استان خدمت رئیس جمهور تنظیم شده و روز گذشته کارهای آن صورت گرفته تا به وی ارائه شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به سفر آتی ریس جمهور به چهار محال و بختیاری، اظهار کرد: ما از رئیس جمهور انتظار داشتیم که ابتدا از استان اصفهان بازدید داشته باشند چرا که ما در سال گذشته دعوت نامه‌ای برای ایشان با ۲۰ امضا از نمایندگان استان فرستادیم و انتظار داشتیم که این اتفاق بیفتد.

وی افزود: اگر رئیس جمهور می‌آمد و وضعیت بی‌آبی اصفهان را می‌‌دیدند و بعد به چهار محال می‌رفتند بدون شک در تصمیم گیری اثر بهتری داشت و البته ایشان با شناختی که از استان بزرگی مانند اصفهان دارند بعید است که تصمیمی بگیرند که فردا نتوانند جوابگوی آن باشند.

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات نمایندگان استان در موضوع آب اصفهان‏ تصریح کرد: اقداماتی را نمایندگان استان انجام دادند و جلساتی با معاون اول رئیس جمهور برگزار شده و نامه‌ای با امضای بیشتر نمایندگان فعلی‏، نمایندگان قبلی و نخبگان استان خدمت رئیس‌جمهور تنظیم شده و روز گذشته کارهای آن صورت گرفته تا خدمت رئیس جمهور داده شود.

وی بیان کرد: در جلسه‌ای که با وزیر نیرو با حضور رئیس مجلس داشتیم این نکته را یادآوری کردیم که مبادا تصمیمی بگیرند که سبب شرایطی شود که بعدا برای استان اصفهان محدودیتی ایجاد کند.

حاجی گفت: اینها نکاتی است که تذکر دادیم و اکنون نیز انتظار ما این است که رئیس جمهور قبل از سفر به آن استان به طور حتم جلسه‌ای را با مسئولان استان اصفهان در این رابطه داشته باشند.

وی پیرامون استیضاح وزیر نیرو خاطر نشان کرد: درست است که نمایندگان اصفهان اتحاد نمایندگان چهار محال را ندارند اما توانی هم ما نمایندگان اصفهان در موضوع استیضاح وزیر نیرو گذاشتیم توان کمی نبوده و وزیر هم کاملا به این موضوع واقف است.

وی افزود:  با نمایندگان استان چهار محال و یزد رایزنی‌هایی را داشتیم و موضع آنها نیز با موضع ما هماهنگ و یکی بوده و بدون شک رئیس جمهور بدانند که هرگونه تصمیمی که منافع ۳ استان اصفهان، یزد و چهار محال را در بر نگیرد طبیعتا این تصمیم از منظر ما نمایندگان استان قابل پذیرش نیست.

انتهای پیام/ ب

323232323232

حاجی‌دلیگانی به فارس خبر داد :نشست ۱۲ نفر از استیضاح‌کنندگان وزیر نیرو با لاریجانی و چیت‌چیان/ مهلت یک ماهه به وزیر

 

یکی از طراحان استیضاح وزیر نیرو از مهلت یک ماهه نمایندگان استیضاح کننده به حمید چیت‌چیان برای رفع دغدغه‌ها و مشکلات در حوزه کاری این وزارتخانه خبر داد

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه مشترک استیضاح کنندگان با وزیر نیرو گفت: در این جلسه که با حضور ۱۲ نفر از استیضاح کنندگان، رئیس مجلس و وزیر نیرو برگزار شد پیرامون دغدغه‌های مطرح شده توسط استیضاح کنندگان بحث و بررسی‌هایی صورت گرفت.

وی اضافه کرد: در این نشست مقرر شد تا فرصت یک ماهه از سوی نمایندگان استیضاح کننده برای رفع مشکلات به وزیر داده شود و در این یک ماه نماینده وزیر با تک تک استیضاح کنندگان به صورت جداگانه و با حضور رئیس کمیسیون انرژی مجلس جلساتی را در جهت حل مشکلات برگزار کند.

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهارداشت: در این نشست، وزیر نیرو ضمن پذیرش دغدغه‌های نمایندگان گفت، ما در وزارت نیرو با محدودیت اعتبارات مواجه هستیم و در صورتی که حل مشکل آب روستایی نیازمند ۹ هزار میلیارد تومان اعتبار و آب شهری نیازمند ۱۴ هزار میلیارد تومان اعتبار است در بودجه سال جاری ۲۰۰ میلیارد تومان به بخش آب روستایی و ۴۸۰ میلیارد تومان به بخش آب شهری اختصاص داده شده است.

حاجی‌دلیگانی ادامه داد: در این جلسه رئیس مجلس شورای اسلامی بر رفع مشکل آب زاینده‌رود تاکید کرد و در بخش دیگری از صحبت‌های خود به وزیر پیشنهاد داد تا با بازدید از مناطق مختلف کشور از نزدیک با مشکلات آنان آشنا شود.

وی افزود: همچنین مقرر شد تا یک گروه کارشناسی بی‌طرف تشکیل و موضوع انتقال آب بهشت‌آباد به اصفهان و سایر مناطق را مورد بررسی قرار داده و نتیجه کار را به مجلس ارائه کند.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی در همین زمینه گفت: همچنین مقرر شد تا در بحث حق‌آبه داران مالکیت آنها بر آب‌های در اختیارشان که از سوی دولت به آنها فروخته شده به رسمیت شناخته شود.

333333333333333333333

حاجی در گفت‌وگو با تسنیم خبر داد امروز؛ تعیین تکلیف استیضاح چیت‌چیان در نشست مشترک با لاریجانی

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس گفت: استیضاح وزیر نیرو امروز در نشست مشترک استیضاح‌کنندگان با لاریجانی و چیت‌چیان تعیین تکلیف می‌شود.

حسین علی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم از برگزاری نشست مشترک استیضاح‌کنندگان وزیر نیرو با رئیس مجلس خبر داد و گفت: قرار است عصر امروز نمایندگان استان‌های چهار محل و بختیاری و اصفهان در نشست مشترکی با حضور چیت‌چیان وزیر نیرو و علی لاریجانی رئیس مجلس در مورد استیضاح وی به جمع‌بندی نهایی برسند.

وی با تأکید بر اینکه اعلام وصول شدن و یا اعلام وصول نشدن استیضاح وزیر نیرو امروز تعیین تکلیف می‌شود، افزود: قرار است در این نشست، نمایندگان استیضاح‌کننده نظرات کارشناسی خود را در زمینه انتقال آب از کانال بهشت‌آباد با وزیر نیرو مطرح کرده و از طرفی نیز نظرات وی را بشنوند؛ اگر توضیحات وی برای انجام اقدامات عملی نتیجه‌بخش بود و وزیر به کار کارشناسی اعتقاد داشت، به طور قطع استیضاح به تعویق می‌افتد.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس در ادامه اظهار داشت: موارد طرح شده در استیضاح چیت‌چیان ۲۰ مورد است که انتقال آب از کانال بهشت‌آباد فقط یکی از موارد آن است که اگر برای استیضاح‌کنندگان محرز شود که وزیر نیرو عزمی برای انجام اقدامات عملی و کار کارشناسی دارد، به این جمع‌بندی می‌رسیم که وی کار کارشناسی را قبول دارد و احتمالا استیضاح‌کنندگان فعلا از استیضاح‌شان صرف‌نظر کنند.

حاجی در پایان خاطر نشان کرد: به طور قطع این آخرین جلسه برای رسیدگی به استیضاح وزیر نیرو است و این استیضاح امروز تعیین تکلیف می‌شود.

انتهای پیام/

3434343434343434343434

چیت چیان، نمایندگان اصفهان را قانع نکرد/ وزیر نیرو چند قدم تا استیضاح

 

به گزارش اصفهان شرق؛ به گزارش ایمنا مدتی است که سناریو جدیدی برای اصفهان و زاینده رود از سوی استان های همجوار طراحی شده به گونه ای طرح های انتقال آب به این استان غیر کارشناسی است و موجب تشدید بحران آب در استان چهارمحال و بختیاری می شود. این سناریو تا جایی ادامه یافته که وزیر نیرو با قاطعیت اعلام کرد که طرح تونل بهشت آباد، غیرکارشناسی است و باید به لوله تبدیل شود در حالی که این طرح حاصل ۱۲ سال مطالعات کارشناسی است. با ادامه این جریانات و فشار نمایندگان چهارمحال و بختیاری، وزیر نیرو در برنامه ثریا اعلام کرد برخی از دوستان اصرار دارند که انتقال آب از سد بهشت‌آباد به اصفهان ازطریق تونل به طول ۶۵ کیلومتر انجام شود، اما انتقال این آب ازطریق تونل راهکار مناسبی نیست چراکه با تجربه‌های ناموفقی که در گذشته در طرح‌هایی نظیر تونل انتقال آب کوهرنگ ۳، سرشاخه‌های دز به قمرود و نواحی غرب با پدیده خشک شدن چشمه‌ها٬ چاه‌ها و قنات‌ها مواجه شدیم، برای جلوگیری از این موضوع قرار شد آب از طریق لوله و ایستگاه پمپاژ منتقل شود که با اجرای این کار، افزون‌ بر تامین آب موردنیاز شرب اصفهان، حساسیت مردم چهارمحال و بختیاری برای خشک شدن ۴۰ تا ۵۰ چشمه برطرف می‌شود ضمن آنکه به نظر مردم خوزستان توجه شده است.
این اتفاق موجب شد نمایندگان مخالف این تصمیم، بار دیگر موضوع استیضاح وزیر نیرو را مطرح کنند و روز گذشته نشستی در هیات رئیسه مجلس با حضور نمایندگان اصفهان و وزیر نیرو برگزار شد.
در این خصوص نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس و طراح استیضاح وزیر نیرو  با تاکید عصر گذشته در هیات رئیسه مجلس وزیر نیرو، نمایندگان اصفهان را قانع نکرد، اظهار داشت: با این وجود چیت چیان فرصتی دیگر برای توضیح خواست اما نمایندگان اصفهان همچنان بر مواضع خود بر موضوع بهشت آباد محکم ایستاده اند.
حسینعلی حاجی دلیگانی افزود: براین اساس عصر گذشته به این جمع بندی رسیدیم که دوشنبه هفته آینده نیزجلسه ای با حضور امام جمعه و استاندار اصفهان و نمایندگان استان با حضور وزیر نیرو در هیات رئیسه مجلس تشکیل شود.
وی تصریح کرد: در جلسه روز گذشته مباحث مهمی از سوی نمایندگان اصفهان و به خصوص بنده مطرح شد اما وزیر نیرو پاسخ نداد.
نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس تاکید کرد: اگر هفته آینده از صحبت های وزیر قانع نشویم به طور قطع استیضاح چیت چیان به طور رسمی به جریان خواهد افتاد.
وی پیرامون صحبت های مطرح شده در جلسه عصر گذشته، بیان داشت: بنده عصر گذشته خطاب به وزیر نیرو تعبیری به کار بردم که شما موضوع آب اصفهان را همانند موضوع هسته ای کردید، چرا که هر چه ایران اعلام کرد موضوع هسته ای یک مساله علمی و کارشناسی است اما دیگران نخواستند این مساله را بپذیرند و آن را سیاسی و امنیتی قلمداد کردند؛ متاسفانه در خصوص آب نیز این اتفاق افتاده است.
حاجی دلیگانی افزود: روز گذشته خطاب به وزیر نیرو عنوان کردم شما به جای اینکه به نظرات کارشناسی و علمی توجه کنید و آن را مبنا و ملاک قرار دهید، متاسفانه ملاک تصمیم خود برای بهشت آباد را مسائل سیاسی و محلی قرار دادید.
وی با انتقاد بر اینکه چطور وزیر نیرو می خواهد حق و حقوق یک استان ۵ میلیون نفری را نادیده قرار دهد، گفت: بنده به چیت چیان هشدار دادم که فردا از تصمیمات امروز خود پشیمان می شوید چرا که این تصمیم برای نابودی یک تمدن و استان و مردمی که نجیبانه منتظر تصمیمات قانونی دولتمردان و دیگر مسئولان کشور هستند، کافی است.
نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس با تاکید بر اینکه چیت چیان باید بداند که نمایندگان اصفهان بر سر حق و حقوق خود محکم می ایستند و ذره ای کوتاه نخواهند آمد، گفت: نمایندگان اصفهان حرف خود در خصوص بهشت آباد را با استدلال به همه اعلام می کنند و وزیر نیرو نیز در نهایت مجبور است حرف منطقی ما را بپذیرد.
وی افزود: چطور می شود یک وزارتخانه ۱۲ سال کار مطالعاتی انجام داده و به نتیجه کارشناسی مشخصی برسد و طرحی را با آغاز سفر مقام معظم رهبری به اصفهان در سال ۱۳۸۰ به نوعی استارت زده شود و مصوبه کمیسیون ماده ۳۲ را برای اجرای تونل بگیرد و اعتباری به اجرای تونل تخصیص یابد به گونه ای که تمام سوابق و نوشته ها نشان دهنده تایید متفق القول مجموعه وزارت نیرو و کارشناسان بر اجرای تونل بهشت آباد باشد اما یک مرتبه این همه تصمیم و بررسی از سوی چیت چیان زیر سوال برود.
حاجی دلیگانی با انتقاد بر اینکه به چه دلیل وزیر نیرو مرحله به مرحله طرح تونل بهشت آباد را که می تواند بخش کوچکی از نیازهای آبی استان را تامین کند زیر سوال می برد و قدم به قدم این طرح را تضعیف می کنید، بیان داشت: میزان آب طرح بهشت آباد حدود یک میلیارد متر مکعب بود که بعدا به ۵۸۰ میلیون متر مکعب کاهش یافت بعد از آن در دولت جدید به کلمه انتقال آب به روش توتل، قید شرب را اضافه کردند در حالی که پیش از این قید شرب وجود نداشت.
وی ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر سناریو جدیدی برای انتقال آب از سرچشمه های کارون در قالب خط یک و دو به یزد مطرح شده که با این تصمیم باز سهمیه های تخصیصی آب به اصفهان کاهش می یابد که این تصمیم باز غیر کارشناسی است.
نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس با اشاره به سوال اساسی که عصر گذشته از وزیر پرسیده شد اما نمایندگان اصفهان پاسخی دریافت نکردند، گفت: بنده در سوالی از چیت چیان پرسیدم شما که معتقدید طرح بهشت آباد با ۱۲ سال مطالعات کارشناسی و هزینه شدن ۲۵ میلیارد تومان برای آن غیر کارشناسی است باید مدارک و مکتوبات مستدل ارائه دهید اما چیت چیان این دلایل را ارائه نداد.
وی تصریح کرد: با وجود این صحبت ها در جلسه عصر گذشته هیات رئیسه مجلس، متاسفانه وزیر نیرو از پاسخ صریح به سوالات به حق نمایندگان اصفهان طرفه رفت و پاسخی منطقی ارائه نداد و سعی داشت بهشت آباد را به سمت مسائل دیگری سوق دهد.
حاجی دلیگانی همچنین افزود: از جمله نکات مورد انتقاد به وزیر نیرو، حضور وی در یک سناریوی طراحی شده در برنامه ثریا از شبکه یک سیما بود که با قرار گرفتن در شرایط خاص دانسته و یا نادانسته مسائلی را در خصوص بهشت آباد مطرح کرد که برخلاف مصالح کشور و امنیت ملی بود چرا که این نوع رفتار شایسته یک وزیر جمهوری اسلامی نیست.
وی با بیان اینکه وزیر نیرو عصر گذشته خطاب به نمایندگان اصفهان اعلام کرد که اعتقاد و اطمینان شما به طرح بهشت آباد چقدر است، افزود: بنده به عنوان نماینده اصفهان حاضر به مباهله برای دفاع از موضوع بهشت آباد هستم و اطمینان دارم تمام نظرات ما از دیدگاه کارشناسی است.

منبع: ایمنا

35353535353535353535353

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس: وزیر نیرو به انتقادات درباره مشکلات آب پاسخ دهد

 

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهر ومیمه/برخواردر مجلس شورای اسلامی گفت: اگر چیت‌چیان به نظرات کارشناسی تمکین کند و تحت تاثیر نظرات غیرکارشناسی و فضاسازی شده قرار نگیرد، بخش زیادی از مشکلات مرتفع می‌شود و او باید به انتقادات مختلف درباره مشکلات آب پاسخ دهد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره استیضاح وزیر نیرو اظهار کرد: وزیر نیرو کافی است تنها نظرات کارشناسی را بپذیرد و نظرات غیرکارشناسی را کنار بگذارد و متوجه باشد که آنچه را که می‌تواند پاسخگو باشد و یا عمل کند را قبول کرده و صادقانه با موضوعات روبرو شود.

وی افزود: کسانی که در مجلس به عنوان نمایندگان مردم مشغول به کار هستند، براساس منطق, محدودیت‌ها و فرصت‌ها قضاوت می‌کنند و این طور نیست که بگویند اگر اعتباری نبوده چرا فلان پروژه اجرا نشده، و متوجه اعتبارات آن پروژه بوده و آیا وزارت‌خانه در اولویت‌بندی خود دچار اشتباه شده یا خیر، و نظرات کارشناسی در اجرا طرح‌ها در نظر گرفته شده یا خیر، اینها نکاتی است که برای نمایندگان از اهمیت برخوردار است.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیری که صادقانه و بدون حاشیه با مجلس در چهارچوب قانون و استقلال قوا و بر اساس مسئولیت‌ها و پاسخگوئی که باید براساس قانون اساسی داشته باشد و رفتار کند، مشکلی برای او به وجود نمی‌آید و مورد استیضاح، تحقیق و تفحص از سوی نمایندگان قرار نمی‌گیرد.

وی پیرامون به تاخیر افتادن استیضاح وزیر نیرو اظهار کرد: مذاکراتی با رئیس مجلس صورت گرفت و تذکر داده شد که چرا جلسه استیضاح وزیر نیرو که ۳ هفته پیاپی قرار بود برگزار شد، برگزار نشد که مقرر شد که جلسه‌ای روز دوشنبه هفته آینده با حضور وزیر نیرو، معاونان و نمایندگان مجلس برای مذاکره پیرامون موارد مربوط به استیضاح  برگزار شود.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر چیت‌چیان به نظرات کارشناسی تمکین کند و تحت تاثیر نظرات غیر کارشناسی و فضاسازی شده قرار نگیرد، بخش زیادی از مشکلات مرتفع می‌شود.

انتهای پیام/ج

36363636363636363636

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس خبر داد: وضعیت نگران کننده آب در دو شهرستان شاهین‌شهر و برخوار

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس گفت: در چند روز گذشته در محله‌ها و شهرستان‌های شاهین شهر و برخوار آب شرب قطع شده و مردم وضعیت سختی دارند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اعلام خبر بی‌آبی در منطقه شاهین‌شهر، اظهار کرد: در ۱۰ روز گذشته در ۲ شهرستان شاهین‌شهر، میمه و برخوار وضعیت آب شرب مردم بسیار نگران کننده بوده، به طوری که بعضی از شهرها ۵ شبانه روز آب شرب آنها قطع شد و بعد هم با تلاش پرسنل شرکت آب و فاضلاب بخشی از آب تامین می‌شد دوام نمی‌آورد و در حال حاضر چندین شهر ما آب ندارد و دچار مشکل است.

وی افزود: مردم مرتب تماس می‌گیرن و با توجه به شروع ماه مبارک مشکلات زیادی در بحث نظافت و بهداشت و همین‌طور آب شرب دارند که همه اینها برای مردم ایجاد نگرانی کرده است.

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه به دلیل اینکه ۲ مشکل هم در منطقه داریم یکی اینکه مجموعه شهرستانی ما مخزن ذخیره آب ندارد و از طرفی چاه‌های مطمئن و آب شیرین دار هم نداریم که در شبکه بگذارند بنابر این کمبود آب بیشتر از همه جا احساس می‌شود.

وی بیان کرد: از مسئولان استان انتظار است که به این موضوع توجه بیشتری داشته باشند و من از استاندار تقاضا کردم که اگر واقعا کمبود هست شما آب را جیره بندی کنید و اگر کمبود نیست پس مشکل ما را هم رفع کنید.

حاجی گفت: وقتی که مشکل از طریق رسانه‌های عمومی اعلام نمی‌شود، مردم فکر می‌کنند که مسئولان شهرستانی پی‌گیر موضوع نیستند اما وقتی مسئولان استانی خیلی شفاف با مردم در میان گذاشته شود مردم نیز رعایت صرفه‌جویی را می‌کنند اما اکنون با وضعیتی که هست یه جایی آب هست و صرفه‌جویی نمی‌شود و جای دیگری مردم بدون آب ماندند و زندگی بسیار سختی دارند.

وی اظهار کرد: آب شهرهای ما از طرح آب اصفهان بزرگ تامین می‌شود و اکنون در محله‌های شاهین‌شهر و در شهر گز، شهر شاپورآباد، شهر دولت آباد و محله امام زاده نرمی دچار مشکل عدیده‌ای در مسئله آب هستند.

373737373737373737

اعلام وصول استیضاح وزیر نیرو پیگیری شود

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: اعلام وصول استیضاح وزیر نیرو باید به سرعت پیگیری شود و هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی باید این مسئله را مورد توجه قرار دهد.

به گزارش جهان، حسینعلی حاجی در گفت‌وگو با تسنیم، پیرامون عدم حضور وزیر نیرو در مجلس شورای اسلامی برای ارائه توضیحات اظهار کرد: با هیئت رئیسه مجلس صحبت کرد از ریاست جسله آقای باهنر سوال کردم که چرا طرح استیضاح وزیر نیرو اعلام وصول نمی‌شود زیرا ما در تاریخ ۲۱ فروردین امسال این طرح را دادیم و هر جلسه آن به تعویق می‌افتد.

وی افزود: این تعویق به صورت ضرورت و قانون پیش‌بینی نشده بوده اما قرار است این طرح به زودی در مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه /برخوار در مجلس شورای اسلامی درباره صحبت‌های اخیر نمایندگان چهارحال و بختیاری در مورد تونل بهشت‌آباد تصریح کرد: ما طرفدار کار کارشناسی هستیم کاری که در حدود ۱۳ سال بر روی آن پژوهش و کار کارشناسی شده بوده و همکاران ما در چهارمحال و بختیاری باید به کار کارشناسی تمکین کنند.

وی بیان کرد: جلساتی که تا به حال برگزار شده و مراحل نیز انجام شده است اما نتیجه آن قابل قبول نبوده که گام آخر استیضاح وزیر است که قرار بوده جلسه با حضور رئیس مجلس تشکیل شود که هر هفته به تعویق افتاده است که ما خواستار اعلام وصول استیضاح شدیم.

38383838383838383838

حاجی دلیگانی در نطق میان دستور: اصفهانی ‌ها منتظر حضور رییس جمهور و حل مشکل آب زاینده رود هستند

عضو کمیسیون برنامه ،بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه سه ماه از درخواست نمایندگان اصفهان مبنی بر حضور رییس جمهور در این استان می‌گذرد، گفت: مردم استان اصفهان منتظر حضور شما و حل مشکل آب زاینده رود هستند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی امروز( سه شنبه ۳ تیر)  در نطق میان دستورخود در صحن علنی مجلس خطاب به رییس جمهور گفت: جناب آقای روحانی می گویید اکنون نیاز داریم پرچم صلح امام حسن(ع) را با به احتزاز در آوریم. اگر جنابعالی روحیه و ویژگی هایتان مثل سپاه امام حسن(ع) حق دارید بخواهید صلح ننگین را به امام مسلمین تحمیل کنید اما بدانید امروز سپاه ۷۲ نفری کربلای سال ۶۱ هجری قمری ۷۲ میلیون ملت عاشورایی پا در رکاب ولی امر مسلمین هستند و به کسی اجازه نمی دهند به خواست فتنه گران جام زهر به ملت و امام بنوشاند شما رییس قوه مجریه هستید نه ایدئولوگ انقلاب و بنیانگذار مکتب جدید نیاوران.

نماینده مردم شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شعار همیشگی مردم “کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا” بوده و هست توضیح داد: مملکت و انقلاب صاحب دارد. آقای رییس جمهور به کار مردم برسید و به معیشت مردم فکر کنید و به داد کشاورزان و صیفی کاران برسید و به انجام اجرای قولهایتان که داده اید عمل کنید.

وی به مصاحبه معاون اول رییس جمهور در آمل اشاره کرد و افزود: آقای جهانگیری جنابعالی در ۳ فروردین در آمل اعلام کردید دولت در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها میزان پرداختی اقشار آسیب پذیر را افزایش می دهد ولی هنوز اتفاقی نیافتاده و جمعی از مردم به نان شب محتاجند.

حاجی دلیگانی خطاب به وزیر بهداشت گفت: به علت کمبود آمبولانس هر ۵ روز یک نفر در حوزه انتخابیه مرگ را ملاقات می کنند و این چندمین تذکر است ولی شما رسیدگی نکرده اید.

وی در ادامه به مشکلات صیفی کارن شاهین شهر، برخوار و  میمه اشاره کرد و گفت: صیفی کاران بدهکار و زیان‌دیده مهاجر منتظر اقدامات جدی شما برای استهمال وام و پرداخت مابه تفاوت ۴ برابر شده کرایه حمل و نقل شده اند.

عضو کمیسیون برنامه ،بودجه و محاسبات مجلس افزود: آقای وزیر نیرو هشدار می دهم به قول و امضا سند دادن آب به حق اشتراکی های حوزه انتخابیه اینجانب وفادار باشد و خلاف وعده نکنید. آقای وزیر نیرو چرا پیام بیش از یک میلیون نفر جمعیت چهار محال و بختیاری ساکن استان اصفهان را مبنی بر اجرای طرح کارشناسی شده بهشت آباد را نمی شنوید چرا مردن زاینده رود برای شما اهمیتی ندارد. اگر به مردم استان اصفهان می خواهید ظلم کنید به ملت ایران ظلم نکنید چراکه زاینده رود مربوط به همه ملت ایران است.

وی خاطرنشان کرد: آقای رییس جمهور سه ماه از دعوت نمایندگان استان اصفهان برای بازدید از این استان می گذرد لطفا تاریخ آن را مشخص کنید زیرا مردم استان اصفهان منتظر حضور شما و حل مشکل آب زاینده زود هستند.

وی به رای دادگاه کرسنت در خصوص پرونده کرسنت اعتراض کرد و گفت: از داور پرونده کرسنت که با داور اماراتی از بچگی هم بازی و دوست شفیق  هم بوده اند نمی توان انتظار صدور حکم عادلانه و بی طرفی داشت چراکه در همین شرایط رسیدگی به پرونده جلسات  هم فکری و هماهنگی مخفیانه با داور طرف اماراتی داشته و دارد و جهانیان بدانند با این تبانی هایی که صورت گرفته رای نامبرده فاقد ارزش بوده و ملت ایران زیر بار زور نمی رود.

نماینده مردم شاهین شهر، برخوار و  میمه در مجلس ضمن تبریک هفته قوه قضاییه به رییس و همه ی قضات کشور گفت: با گرامی داشت یاد و خاطره شهید آیت الله بهشتی از این قوه انتظار است با عاملین فساد در پرونده کرسنت به دقت رسیدگی و ملاحظه هیچ فردی را ننموده و آنان که به منافع ملت ایران خیانت کرده اند را به سزای اعمالشان برسانند.

وی همچنین در پایان نطق خود خطاب به مردم عراق گفت: ملت و دولت عراق مواظب آمریکای جنایت کار باشد زیرا که از یک طرف حکم اعزام و حمله گروه تروریستی داعش را به عراق صادر کرده است و از طرف دیگر با اعزام وزیر خود برای چانه زنی و فشار بیشتر به شما می خواهد دسیسه دیگری را به انجام برسانه که با فتوا و جهاد علمای شیعه و اهل سنت در برابر زیاده خواهی های آمریکای جنایتکار ایستادگی کنید که خداوند مقدر کرده عراق گور هجمی داعش باشد.

3933939393939

حاجی‌ به تسنیم خبر داد دوشنبه؛ تعیین تکلیف استیضاح وزیر نیرو در مجلس با حضور لاریجانی

یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ در آینه رسانه ها

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس از تعیین تکلیف استیضاح وزیر نیرو در مجلس خبر داد و گفت: قرار است موضوع استیضاح چیت‌چیان با حضور رئیس مجلس و استیضاح‌کنندگان وزیر نیرو با برگزاری نشستی در روز دوشنبه این هفته تعیین تکلیف شود.

حسین حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به آخرین وضعیت استیضاح وزیر نیرو در مجلس، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است استیضاح چیت‌چیان با حضور لاریجانی و نیز استیضاح‌کنندگان وزیر نیرو با برگزاری نشستی تعیین تکلیف شود.

وی افزود: قرار است این نشست در روز دوشنبه این هفته ۲۹ اردیبهشت برگزار و وضعیت استیضاح وزیر نیرو در مجلس تعیین تکلیف شود.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس، اظهار داشت: قرار است در این نشست چیت‌چیان توضیحاتی در مورد اقداماتش در زمینه حفر تونل گلاب ۲ که به انتقال آب از استان‌های اصفهان، چهار محال و بختیاری و خوزستان مربوط است به استیضاح‌کنندگان ارائه کند که اگر توضیحات وی قانع‌کننده باشد، نمایندگان استیضاح‌کننده از استیضاح‌شان صرف‌‌نظر می‌کنند، در غیر این صورت، استیضاح به جریان می‌افتد.

حاجی‌دلیگانی تصریح کرد: تمامی استیضاح‌کنندگان وزیر نیرو همچنان بر نظرشان در این مورد مصرّ هستند و اگر چنانچه در گفت‌وگوها با وی به جمع‌بندی خوبی برسیم، روند استیضاح را ادامه نمی‌دهیم، اما در صورتیکه در روز دوشنبه به جمع‌بندی مطلوبی در مورد موضوعات استیضاح نرسیم، به طور قطع آن را از طریق هیئت رئیسه اعلام وصول می‌کنیم.

انتهای پیام/

404040404040404040

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس مطرح کرد بی‌توجهی وزارت نیرو نسبت به مشکل آب اصفهان

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان کشوری فکر می‌کنند که کمبود آب شرب یک شوخی است، اما یک واقعیت است و مسئولان کشوری و دولت همه نوع دغدغه‌هائی را مطرح می‌کنند به جز اصفهان، انگار که زاینده‌رودی وجود نداشته است.

حسینعلی حاجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره مشکل آب شرب استان اظهار کرد: از طرف چند تن از نمایندگان استان موضوع آب شرب در حال پیگیری است اما از طرف وزارتخانه، جدیت در مورد این موضوع دیده نمی‌شود و فکر می‌کنم که منتظر هستند که حادثه‌ای رخ بدهد و یا وضعیت بدی ایجاد شود و آن زمان اقدام کنند که آن موقع دیر است.

وی افزود: در حال حاضر اصفهان هر ثانیه ۴ متر مکعب آب شرب کمبود دارد و با این روندی که پیش می‌رود در تابستان، آب در شبکه آب اصفهان بزرگ جیره‌بندی می‌شود.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه مسئولان به این موضوع کم توجه هستند و مردم هم به خریداری و نصب پمپ آب روی آوردند اما زمانی که آب نباشه، این هزینه اضافه به مردم تحمیل می‌شود.

وی بیان کرد: من تعجب می‌کنم از اینکه مسئولان استان و کشور کمتر به این مسئله مهم توجه می‌کنند و هنوز فکر می‌کنند که کمبود آب شرب یک شوخی است، اما یک واقعیت است و مسئولان کشوری و دولت همه نوع دغدغه‌هائی را مطرح می‌کنند به جز اصفهان، انگار که زاینده‌رودی هیچ‌گاه وجود نداشته و هیچ مشکلی در اصفهان نیست و نابود شدن تمدن چند هزار ساله اصفهان را هم به هیچ انگاشتند.

حاجی درباره حضور با تاخیر وزیر نیرو در مجلس برای ارائه توضیحات پیرامون مسئله آب خاطرنشان کرد: اگر که تا هفته آینده وزیر نیرو در مجلس حضور پیدا نکند، ما از حق قانونی خود استفاده می‌کنیم و استیضاح وزیر را در دستور کار قرار می‌دهیم.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ آذر ۹۳ ، ۱۶:۰۰
آقای جویا

گذری بر پیگیری های(3):  حسینعلی حاجی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار  در مجلس به مسئله حیاتی آب اصفهان

 حماسه سازان

حاجی‌دلیگانی در نطق میان‌دستور: جریان یک سویه‌ رسانه‌ای غرب در جنگ غزه بر هم خورد

پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ در آینه رسانه ها

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس گفت: جریان رسانه‌ای غرب تلاش کرد تا صدای مردم غزه به جایی نرسد اما صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با عملیات عظیم رسانه‌ای توانست این جریان یک سویه را بر هم بزند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حسینعلی حاجی‌دلیگانی در نطق میان‌دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (پنجم شهریورماه ۹۳ ) گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز به آن اشاره داشتند همه باید به دولت کمک کنیم تا دولت بتواند در جهت اصلاح امور اقتصادی و معیشت مردم اقدامات عاجلی را به عمل آورد.

وی افزود: حل مشکل ازدواج و اشتغال جوانان و همچنین اعطای تسهیلات به ویژه پرداخت وام خود اشتغالی به متقاضیان و حل مشکل مسکن ۳ موضوع مهمی است که امیدواریم دولت در این زمینه اقدامات لازم را به انجام برساند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: از ستاد هدفمندی یارانه‌ها درخواست دارم تا نسبت به رفع اشکالات پرداخت نقدی یارانه‌ها به فوریت اقدام و نگرانی‌ خانواده‌های ضعیف را برطرف کند.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: ایستادگی و مقاومت مردم غزه نتیجه داد و من این پیروزی را به رهبر معظم انقلاب، مردم غزه و همچنین ایران اسلامی تبریک می‌گویم. این پیروزی در شرایطی به دست آمد که جریان رسانه‌ای استکبار و صهیونیستی تلاش فراوانی کردند تا صدای مردم غزه به جایی نرسد. اما صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با عملیات عظیم رسانه‌ای توانست جریان یک سویه و تبلیغات غربی و صهیونیستی را برهم زده و با اطلاع رسانی به موقع و دقیق و ایجاد حساسیت‌های لازم در داخل و کشورهای منطقه و جهان جنبش ضد صهیونیستی را رقم بزند.

وی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابی خود در بخش‌های مختلف از مسئولان مربوطه خواست تا اقدامات لازم را در جهت حل این مشکلات صورت دهند.

2121212121212121212121212121

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس: ۵ میلیون نفر از مردم اصفهان از مشکل آب رنج می‌برند

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: ۵ میلیون نفر از مردم اصفهان از مشکل آب رنج می‌برند و مسئولان باید زمینه رفع این مشکل را برطرف کنند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون سفر معاون اول رئیس جمهور به استان اصفهان‏، اظهار کرد: نخستین و مهم ترین موضوعی که با توجه به شناختی که آقای جهانگیری از استان دارند باید بررسی شود‏، موضوع آب بوده که باید به آن توجه شود.

وی بیان کرد: موضوع آب شرب که تهدید جدی برای ۵ میلیون استفاده کننده از طرح آبرسانی به اصفهان بزرگ بوده و موضوع آب به معنای رودخانه زاینده رود و همچنین حق اشتراکی‌هایی که آب خریداری کردند یعنی کشاورزانی که اکنون ۵ سال است آب به آنها داده نشده و همچنین حق آبه دارانی که بر اساس طومار شیخ بهایی دارای حق هستند از جمله محورهای موضوع آب بوده که باید برای معاون اول تبیین شود.

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع فرار سرمایه گذاران از استان اصفهان، تصریح کرد: تا ۱۰۰ سال پیش سرمایه گذاران از سایر مناطق به استان اصفهان سرازیر می‌شدند اما امروزه شاهد هستیم که همه افرادی که توانایی سرمایه گذاری داشته و همچنین افراد کار آفرین به دلیل سختی و محدودیتی که در استان اصفهان برای سرمایه گذاری بوده به نقاط دیگر استان رجعت می‌کنند.

وی مشکلات مربوط به جمعیت پذیری نقاط مختلف استان و مسائلی که از نظر زیر بنایی برای پذیرش این جمعیت مهاجرت کننده به استان وجود داشته را از دیگر چاش‌های استان معرفی و خاطرنشان کرد: توجه به شهرها و روستاهای پیراموینی کلان شهر اصفهان که با توجه به واقع شدن در کنار کلان شهر اصفهان یک سری از حقوق و نیازهای آنها با محدودیت مواجه شده و از طرفی تلاشی برای جبران حق شهرها و روستاهای اطراف به آنها اعطا نشده نیز از جمله مشکلات موجود در استان است.

حاجی با اشاره به تلاش‌هایی که برای نرسیدن صدای مردم و مسئولان استان به اعضای هیئت دولت انجام می‌شود‏، افزود: این حالت نا میمون در استان اصفهان وجود داشته و از خود رسانه ملی در استان که این سیاست اشتباه را دنبال می‌کند تا مسئولانی که تا الان تنها فکرشان حفظ وضعیت موجود بوده و همه چیز را عالی جلوه می‌دهند ساری و جاری است و این هم ناهنجاری فرهنگی است که در بین مسئولان استان وجود دارد.

وی با اعتقاد بر اینکه جهانگری در دولت جایگاه خوبی داشته و می‌تواند برای مسائل استان تصمیم بگیرد، اظهار کرد: ما این گلایه را از دولت داریم که چرا آقای رئیس جمهور با وجود اینکه ما از ۶ ماه پیش از ایشان دعوت کردیم که در استان اصفهان حضور پیدا کنند هنوز به این استان سر نزده و اکنون نیز نفر دوم دولت را به استان فرستادند.

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: فکر می‌کنیم که مانند بقیه مسائل که اصفهان را دسته دوم می‌گیرند در این جهت نیز یک نوع بی محبتی نسبت به مردم اصفهان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه زمان حضور معاون اول مناسب نبوده‏، خاطرنشان کرد: ما این گلایه را داریم که چرا در این زمانی که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در محل کارشان در تهران و مجلس هستند این جلسه برگزار می‌شود.

حاجی افزود: اگر ۲ روز دیرتر این برنامه برگزار می‌شد زمینه این بود که بعد از یک سال از معرفی استاندار حداقل با وساطت جهانگیری یک جلسه شورای اداری برگزار شده و نمایندگان بتوانند مدیران استان را ببینند.

وی تصریح کرد: متاسفانه در یک سال گذشته این حرکت توسط استاندار صورت نگرفته هرچند که براساس مصوبه شورای عالی اداری از جمله وظایف استاندار برگزاری جلسه شورای اداری استان به طور مرتب است.

222222222222222222222222

حاجی‌دلیگانی در تذکر شفاهی: قنات‌های شاهین شهر و میمه نیاز به لایروبی دارد

 

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس با تاکید بر رسیدگی و حل مشکلات کشاورزان درخصوص رفع کمبود آب در منطقه گفت: قنات‌های شاهین‌شهر با مشکل جدی روبر است و نیاز به لایروبی دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی‌دلیگانی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۸ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی با تسلیت رحلت پدر شهیدان یاسینی در تذکری شفاهی گفت: از قوه قضائیه به دلیل رسیدگی به جرایم ۱۲ گانه آقای “م- ه” و به قول خارجی‌ها جونیور تشکر می‌کنم که در دهه چهارم انقلاب که دهه عدالت و پیشرفت است این مهم انجام شده است.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخواردر مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متن کیفرخواست نامبرده آنقدر سنگین است که بدون اطلاع کامل مردم از آن، نمی‌توان انتظار داشت عدالت در مورد وی محقق شود.

وی افزود: از قوه قضائیه می‌خواهم دادگاه ایشان را به صورت علنی برگزار کند تا همه بدانند چه بر سر انقلاب توسط نامبرده آمده است.

حاجی‌دلیگانی گفت: از وزیر کشور و هیات دولت می‌خواهم طرح ارتقای بخش میمه را که دو سال است آماده تصویب شده را در هیات دولت به تصویب برساند و همچنین وزیر جهاد کشاورزی از کشاورزان دفاع کند به دلیل آنکه هزینه‌های بالای تولید محصولات کشاورزی مانند هزینه تامین کودهای شیمیایی کار کشاورزان را دشوار کرده است.

این نماینده مردم در خانه ملت افزود: به دلیل بالا بودن قیمت نهاده‌های دامی تولیدکنندگان با مشکلات جدی روبرو شده‌اند، البته قیمت بالای محصولات تولیدی به دلیل حضور واسطه‌ها نیز هست که از این موضوع سودی به تولیدکنندگانی مانند مرغداران نمی‌رسد.

وی تصریح کرد: قنات‌های شاهین‌شهربا مشکل جدی روبر است و نیاز به لایروبی دارند.

حاجی‌دلیگانی با بیان اینکه ۵ سال است حقابه‌های منطقه پرداخت نشده است، گفت: وزارت جهاد کشاورزی به مشکل کمبود آب کشاورزان و مسئله خریداری آب از سوی وزارت نیرو برای آنها رسیدگی کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: وزارت جهاد کشاورزی به مشکل و زیان صیفی‌کاران منطقه رسیدگی کند. 

2323232323232323232323

برای تجدیدنظرخواهی در مورد تعطیلی پروژه تامین آب شرب اصفهان؛ نمایندگان اصفهان به رییس جمهور نامه نوشتند

این عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان از نامه نمایندگان اصفهان به رییس جمهور برای تجدیدنظر در تصمیم اخیر وزیر نیرو در مورد تعطیلی پروژه تامین آب شرب استان خبر داد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: نمایندگان اصفهان نامه‌ای را خطاب به رییس جمهور تنظیم کردند تا مشکل تعطیلی پروژه تامین آب شرب استان را به ایشان منعکس کنند و بگویند که چرا پروژه‌ای که اعتبار لازم را داشته و همه مراحل قانونی را گذرانده بوده متوقف شده است.

وی با بیان اینکه نمایندگان اصفهان پیگیر استیضاح وزیر نیرو هستند تصریح کرد: یکی از محورهای استیضاح این است که ثبات در تصمیم‌گیری در وزارت نیرو وجود ندارد و آقای وزیر مرتب در تصمیماتش تجدیدنظر می‌کند و این تصمیمات مبنای کارشناسی ندارد.

نماینده مردم شاهین شهرومیمه / برخوار در مجلس اضافه کرد که استیضاح وزیر نیرو پس از طرح استیضاح وزیر علوم، در صحن علنی مجلس اعلام وصول خواهد شد.

حاجی همچنین گفت که اعتراض نمایندگان اصفهان به دفتر ریاست جمهوری در مورد نحوه برخورد با نمایندگان در جلسه سران قوا مطرح شده و رییس جمهور گفته اشتباهی رخ داده و نباید ریاست جمهوری به نحوی عمل می‌کرد که چنین اتفاقی بیفتد و بنا شده موضوع با جدیت از سوی دولت پیگیری شود.

 242424242424

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس‌ خبر داد جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس و جلسه سران قوا درباره مشکل آب اصفهان

 

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس‌ شورای اسلامی گفت: جلسه غیر علنی مجلس و جلسه سران قوا درباره مشکل آب اصفهان برگزار و بنده از وزیر نیرو به دلیل رفتارهایش در کمیسیون اصل ۹۰ شکایت کردم.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره تعطیلی تونل گلاب اظهار کرد: استاندار اصفهان یک هفته قبل از تعطیلی تونل گلاب به میرمحمدصادقی تاکید داشته که پروژه ادامه پیدا کند که این پروژه برقرار بوده است و اعتبار داشته اما این پروژه  برای برخی از افراد از جمله افرادی که دیدگاه درستی نسبت به اصفهان ندارند، خوش نمی‌آمده است.

وی با اشاره به عمل اشتباه وزیر درباره تعطیلی تونل گلاب افزود: وزیر نیرو حق این کار را نداشته و بنده از وزیر هم در کمیسیون اصل ۹۰ راجع به این نوع اقدامات شکایت کردم و هم در کمیسیون امنیت ملی به دلیل نوع رفتار وزیر و ایجاد تشویش در اذهان عمومی و تحریک قومیت‌ها شکایت کردم.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکیل جلسه با سران سه قوه تصریح کرد: در این جلسه درباره موضوع ضرورت توجه به مسئله آب اصفهان و توجه به تامین آب اصفهان صحبت‌های خوبی انجام شد و امید داریم که رئیس‌جمهور در این موضوع نیز همان‌طور که نسبت به آب دیگر نقاط کشور از جمله دریاچه ارومیه و کارون دلسوزی می‌کند، نسبت به این موضوع هم رفتار مشابه داشته باشد.

وی درباره نظرات نمایندگان استان پیرامون عدم باور دولت درباره بحران آب در اصفهان بیان کرد: با حرکتی که نمایندگان استان در روز یکشنبه انجام دادند، در حال حاضر کم کم موضوع آب اصفهان، جایگاه خود را پیدا می‌کند و در واقع مطرح کردن این این موضوع سبب شده که در محافل داخلی مجلس، نمایندگاه دیگر استان‌ها از مشکلات آب اصفهان سخن می‌گویند.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: امروز در جلسه غیر علنی نیز درباره مشکل آب اصفهان توسط دیگر نمایندگان صحبت شد که نشان می‌دهد باید این قبیل حرکت‌ها ادامه پیدا کند تا بتوانیم توجه‌ها را به این مشکل جلب کنیم.

وی درباره تونل گلاب گفت: تونل گلاب باید کار خود را انجام ‌دهد و تحت تاثیر اینگونه مسائل قرار نگیرد.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی درباره استیضاح وزیر نیرو تصریح کرد: با توجه به دغدغه‌هائی که نمایندگان دارند و چندین فرصتی که در اختیار وزیر قرار گرفت که به نوعی دغدغه‌ها را رفع کند اما اقدام مناسبی صورت نگرفت، و با توجه به فضائی که امروز در صحن مجلس در زمان اعلام وصول اتیضاح وزیر نیرو دیدم، استیضاح وی رای می‌آورد.

2525252525252

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس: مدیریت توزیع آب شرب در سطح استان‌های کشور عادلانه باشد

 

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس گفت: اگر مدیریت توزیع آب شرب در اصفهان همانند مناطق محروم صورت می‌گرفت، شاید برخی مشکلات وجود نداشت و مدیریت توزیع آب شرب در سطح استان‌های کشور و استان اصفهان باید عادلانه باشد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با بیان اینکه قرار بود در جلسه دیروز سران قوا موضوع بی‌توجهی به مشکلات آب اصفهان و توقف پروژه گلاب ۲ مطرح شود، اظهار کرد: با توجه به اینکه امروز مجلس علنی نبوده و آقای لاریجانی حضور ندارند، از جزییات جلسه سران قوا اطلاعی نداریم و فردا صبح معلوم می‌شود که چه اتفاقی افتاده است.

وی در بحث کمبود آب در استان اصفهان، بیان کرد: اگر مدیریت توزیع آب شرب در اصفهان همان طور که آب را در بعضی نقاط محروم اصفهان مانند شهر گز، سین و برخوار جیره بندی کرده و اینها نصف شب یا ظهر شیر آب را باز می‌کنند و متوجه می‌شوند آب قطع شده در نقاط برخوردار  شهر اصفهان مانند خیابان مشتاق و غیره هم انجام می‌دادند شاید نگرانی‌ها برای کم آبی بیشتر می‌شد.

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: سلیمانی که استاندار چهار محال بوده و یا برخی نمایندگان استان چهار محال که در خیابان مشتاق منزل دارند و هیچ وقت آب آنها قطع نمی‌شود اگر اینگونه می‌شد که آب در نقاط برخوردار نیز برای مدتی به میزان دیگر نقاط قطع شود اینها متوجه می‌شوند که کم‌آبی چه معنایی داشته و وقتی ما می‌گوییم آب شرب نداریم یعنی چه و شاید اینگونه مشکل آب شرب و سنگ اندازی‌ها برطرف می‌شد.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: برخی از مسئولان چهار محال در استان و شهر اصفهان ساکن هستند و نمک خورده و نمکدان می‌شکنند و چون اینجا آب به روی آنها قطع نمی‌شود استفاده کرده و متوجه نمی‌شوند که بی‌آبی چه معنایی دارد.

وی خاطرنشان کرد: استاندار چهار محال ۴ جلسه با استاندار کرمان گذاشته و از وی تعهد می‌گیرد که در طرح بهشت آباد هیچ گونه همکاری را با استان اصفهان نداشته باشد و به دنبال ایجاد تفرقه بین استان اصفهان و کرمان است.

26262626262626262

ختصاصی تسنیم/ ۱۶ نماینده معترض اصفهان به رئیس جمهور چه کسانی بودند + اسامی نمایندگان

 

خبرگزاری تسنیم: ۱۶ نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در اعتراض به لغو اجرای طرح تونل گلاب ۲ و مشکلات آب اصفهان مقابل ساختمان ریاست جمهوری تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، ۱۶ نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در اعتراض به لغو اجرای طرح تونل گلاب ۲ مقابل ساختمان ریاست جمهوری تجمع کردند.

این نمایندگان بیش از ۳ ساعت در مقابل ساختمان ریاست جمهوری تجمع کرده بودند اما نتوانستند با رئیس جمهور دیدار داشته باشند.

نمایندگان اصفهان پس از آن خواستار جریان رودخانه زاینده‌رود در اصفهان، ادامه طرح تونل گلاب و بهشت‌آباد، و عزل وزیر نیرو به دلیل دستورات غیر کارشناسی شدند.

اسامی ۱۶ نماینده مردم استان اصفهان به شرح ذیل است:

۱- حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی، نماینده مردم فلاورجان در مجلس

۲- حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه /برخوار در مجلس

۳- علی ایرانپور، نماینده مردم مبارکه در مجلس

۴- حسن کامران، نماینده مردم اصفهان در مجلس

۵- حجت‌الاسلام احمد سالک، نماینده مردم اصفهان در مجلس

۶- نیره اخوان، نماینده مردم اصفهان در مجلس

۷- عباس مقتدایی، نماینده مردم اصفهان در مجلس

۸- حمیدرضا فولادگر، نماینده مردم اصفهان در مجلس

۹- محسن صرامی، نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس

۱۰- سکینه عمرانی، نماینده مردم سمیرم در مجلس

۱۱- عوض حیدرپور، نماینده مردم شهرضا در مجلس

۱۲- محمدعلی اسفنانی، نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس

۱۳- سید محمد حسین میرمحمدی، نماینده مردم گلپایگان در مجلس

۱۴- مجید منصوری بیدکانی، نماینده مردم لنجان در مجلس

۱۵- ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس

۱۶- روبرت بلگریان نماینده اقلیت ارامنه جنوب ایران در مجلس

2727272727272727

نماینده مردم شاهین شهر ومیمه/برخوار در مجلس خبر داد جزئیات تجمع نمایندگان اصفهان مقابل ساختمان ریاست جمهوری

 

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجمع مقابل دفتر ریاست جمهوری، گفت: به دلیل دخالت‌های غیر کارشناسی وزیر نیروی دولت یازدهم تجمعی مقابل دفتر ریاست جمهوری ترتیب دادیم.

حسینعلی حاجی دلیگانی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به تجمع امروز نمایندگان اصفهان مقابل دفتر ریاست جمهوری اظهار کرد: به دلیل دخالت‌های بی‌جا و غیر کارشناسی آقای چیت چیان وزیر بی‌کفایت دولت یازدهم تجمعی مقابل دفتر ریاست جمهوری ترتیب داده و ما از ساعت ۱۳ همچنان اینجا هستیم و حتی اجازه نماز خواندن را نیز به ما ندادند.

وی با اشاره به خبر عزل مدیر آب منطقه‌ای استان اصفهان، تصریح کرد: استاندار هفته گذشته به میر محمد صادقی تاکید کرده که باید پروژه را اجرا کند اما وزیر آمده و در واقع سر ایشان را بریده و وی را برکنار کرده و بعد هم که به او می‌گوییم که ایشان آمده ریزش تونل را رفع کند گفته چرا زودتر به من نگفتید تا او را عزل نکنم وای به حال مردم ایران است با چنین وزیری که به هر حال از مجلس رای اعتماد گرفته است.

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چیت چیانت در ابتدا میرمحمد صادقی را برکنار می‌کند بعد که به اشتباه خود پی‌ می‌برد به او دستور داده که به مرخصی برود اما عملا وی را عزل کرده و او را شکسته و این کار چیت چیان فرقی با عزل ندارد.

چیت‌چیان در حضور رئیس مجلس گفت که پروژه گلاب ۲ مشکلی ندارد

وی گفت: چیت چیان عملا پروژه گلاب ۲ را تعطیل کرده در حالی که در حضور رئیس مجلس گفت اجرای این پروژه هیچ مشکلی ندارد.

حاجی پیرامون واکنش دفتر ریاست جمهوری در برابر این اعتراض، اظهار کرد: شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور آمده حرف‌ها را شنیده و بنا شد به داخل رفته و هماهنگی کند اما از درب دیگری بیرون رفت.

وی بیان کرد: با این اتفاقات ما طرح سوال از رئیس جمهور را کلید می‌زنیم چرا که وقتی رئیس جمهور حرفی را زده وزیر وی باید عمل کند نه اینکه برخلاف او رفتار کرده و در حالی که رئیس جمهور در استان چهار محال می‌گوید آب شرب باشد، ایشان آمده و جلوی آب شرب را گرفته در حالی که باید تشویق کند که پروژه‌ای برای تامین آب شرب در دست اجرا داریم.

انتهای پیام/ ب

282828282828282828

نماینده مردم شاهین شهر و میمه/برخوار اعلام کرد وزیر نیرو به حرف‌های مدیر بالادست خود توجه کند / آب اصفهان آلوده است

 

نماینده مردم شاهین شهر و میمه /برخوار در مجلس شورای اسلامی دباره اجرای تول انتقال آب موسوم به گلاب گفت: آقای رئیس جمهور گفتند مشکلی در اجرای طرح‌های انتقال آب وجود ندارد و انتظار می‌رود وزیر نیرو به حرف‌های مدیر بالادست خود توجه کند.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: جای تعجب است که وزیر نیرو روز گذشته به صورت سرزده به منطقه‌ای رفته‌اند و دستور توقف پروژه انتقال آب موسوم به تونل گلاب به اصفهان را دادند، در حالی که مبدأ و مقصد این پروژه در اصفهان بوده و ارتباطی به استان‌های اطراف ندارد.

وی با تاکید بر اینکه در صورت عدم رسیدگی به خواسته نمایندگان مردم اصفهان علاوه بر اعلام وصول استیضاح وزیر نیرو، طرح سئوال از رئیس جمهور را پیگیری می‌کنند.

وی با انتقاد از بی‌عدالتی‌های صورت گرفته در مورد اصفهان و تأمین انتقال آب این شهر اذعان کرد: آقای رئیس جمهور گفتند که مشکلی در اجرای طرح‌های انتقال آب وجود ندارد و انتظار می‌رود وزیر نیرو دستکم به حرف‌های مدیر بالادست خود توجه کند.

وی ادامه داد: ما نمی‌دانیم علت این بی‌عدالتی‌ها چیست و چرا باید دستور ویژه رئیس جمهور برای احیای دریاچه ارومیه صادر شود و توجهی به رودخانه زاینده‌رود نشود و تونل انتقال آب گلاب که برای تأمین آب شرب اصفهان است و هم مصوبه و هم ردیف اعتبار دارد باید متوقف شود.

حاجی‌دلیگانی با بیان اینکه توقف پروژه انتقال آب موسوم به تونل گلاب ادامه داد: جای تعجب برای نمایندگان مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی است که پروژه‌ای که در محدوده استان اصفهان است به دلایل نامعلوم متوقف می‌شود.

وی تصریح کرد: ما واقعاً مدیون و شرمنده مردم اصفهان هستیم که هم اکنون به خاطر کمبود آب، از آب‌های آلوده برای شرب استفاده می‌کنند و من در آینده در مورد آلوده بودن آب اصفهان به خاطر استفاده از آب‌های زیر زمینی سکوت خود را خواهم شکست.

292092929292929

واکنش نماینده شاهین شهر ومیمه/برخوار به تعلیق حکم مدیرعامل آب منطقه‌ای اصفهان

 

اصفهان خبرگزاری مهر: نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه با اشاره به معلق شدن حکم مدیر عامل آب منطقه‌ای اصفهان به دستور وزیر نیرو گفت: این اقدام وزیر نیرو به نوعی پاداش مدیری بود که کوچکترین دفاعی را از استان اصفهان نداشت و در مقابل هر تصمیمی سر خم می‌ کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، قانونی بودن اجرای تونل گلاب ۲ خبری بود که چهارشنبه هفته گذشته با حضور سخنگوی دولت و معاون امور هماهنگی استان‌های معاونت راهبردی و برنامه ریزی رئیس جمهور با توجه به سفر چند ساعته این مسئولان به اصفهان و در محل استانداری این استان اعلام شد و این در حالی است که امروز خبر تعلیق میر محمد صادقی، مدیرعامل آب منطقه‌ای اصفهان به دلیل از سرگیری عملیات اجرایی این تونل شنیده می‌شود.

در این راستا حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تایید این خبر و با اشاره به معلق شدن مدیر عامل آب منطقه‌ای اصفهان به دستور وزیر نیرو اظهار داشت: این اقدام وزیر نیرو به نوعی پاداش مدیری بود که کوچکترین دفاعی را از استان اصفهان نداشت و در مقابل هر تصمیمی سر خم می‌ کرده است.

وی با بیان اینکه در وزارت نیرو مدیرانی که با تصمیمات مقابله می کردند و حرف خود را به کرسی می نشاندند مورد تشویق وزیر نیرو قرار می‌گرفتند، افزود: این در حالی است که مدیرعامل آب منطقه‌ای اصفهان با توجه به اجرای دستورات نه تنها مورد تشویق قرار نمی‌گرفت بلکه عزل شد.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از مقامات بلند مرتبه اجرایی کشور و تعدادی از شهروندان استان‌های همجوار با استفاده از خطوط هوایی و بدون هماهنگی با استاندار و هیچ یک از مسئولان استان اصفهان وارد خاک این استان شده و از تونل گلاب ۲ بازدید کرده‌اند، ادامه داد: در این راستا به جرات می توان گفت که بسیاری از مشکلات موجود در حوزه آبی کشور تصمیمات غیر کارشناسانه وزیر نیرو است.

وی ادامه داد: نمایندگان مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی به شدت با این تصمیم وزیر نیرو مخالفت کرده و این اقدام را به نوعی دهن کجی به استان شهید پرور اصفهان می‌دانند.

حاجی دلیگانی در ادامه به عدم ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با استاندار وقت این استان اشاره کرد و افزود: استاندار اصفهان در طول ۱۰ ماه فعالیت خود تاکنون جلسه شورای اداری استان را برگزار نکرده است و این گونه نتایج را نیز می توان به گونه‌ای عامل عدم ارتباط نمایندگان با بالاترین مقام استان دانست.

به گزارش مهر، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در راستای تصمیم وزیر نیرو برای معلق کردن مدیرعامل آب منطقه‌ای اصفهان را محکوم کرده و خواستار نشستی با استاندار اصفهان در این ارتباط بودند.

 گفتنی است که بر اساس نظر اکثر آراء اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان چنانچه وزیر نیرو در این خصوص اقدامی در راستای بهبود شرایط زاینده رود انجام ندهد تمام اعضا از سمت خود استعفا خواهند داد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ آذر ۹۳ ، ۱۵:۵۶
آقای جویا

گذری بر  پیگیری های(2):  حسینعلی حاجی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار  در مجلس به مسئله حیاتی آب اصفهان

 حاجی

در گفت‌وگو با تسنیم مطرح شد:

 «مُسکن موقتی» زاینده‌رود به روایت نماینده شاهین‌شهر؛ جریان آب زاینده‌رود دائمی شود

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس گفت: آب جاری بر بستر زاینده‌رود مانند مُسکن موقتی است و نباید از کارهای اساسی پیرامون حوزه آبریز رودخانه زاینده‌رود غافل بمانیم.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، پیرامون جریان رودخانه‌ زاینده‌رود اظهار کرد: نباید با باز شدن آب و دیدن کمی آب بر بستر رودخانه زاینده‌رود فکر کنیم که مشکل کم‌آبی استان حل شده است.

وی افزود: این آب مانند مسکن موقتی است و نباید از کارهای اساسی پیرامون حوزه آبریز رودخانه زاینده رود غافل بمانیم.

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح بهشت آباد که از سال ۸۰ تا کنون کلید خورده، کارشناسی شده و منتظر اجرا است، افزود: یکی از طرح‌‌های تامین آب برای انتقال آب، طرح بهشت آباد بوده و ما انتظار داریم که این طرح برای احیای زاینده‌رود به صورت تونل اجرا شود.

وی افزود: مسئولان باید همه توان خود را به کار گیرند که خشکی زاینده‌رود برطرف شده و جریان آب در رودخانه به صورت دائمی وجود داشته باشد.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مردم استان اصفهان انتظار دارند که آب به صورت عادلانه به اصفهان اختصاص داده شود و نباید آب به برخی نقاط استان داده ‌و به برخی نقاط داده نشود.

111111111111111111111

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس: کشاورزان شاهین‌شهر اصفهان به دلیل کمبود آب، قادر به بازپرداخت وام خود نیستند

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه /برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: کشاورزان بابت وام‌هایی که گرفته و تجهیزات آبیاری دبی را پیاده کردند اکنون بدهی زیادی داشته و دیرکرد و جریمه هم به آنها تعلق گرفته است.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون خبری مبنی بر انتقال آب اصفهان به رفسنجان، اظهار کرد: وزارت نیرو در این باره اقدام کرده اما در جلسه‌ای که حدود ۳ هفته پیش با وزیر داشتیم ایشان اعلام کردند که این ابلاغ را لغو می‌کنند و اینکه چه مقدار این گفته ایشان عملیاتی شود یا خیر، بحث دیگری است که باید ببینیم چگونه رفتار می‌کنند.

وی پیرامون پرداخت خسارت به کشاورزان آسیب‌دیده از خشکسالی، اظهار کرد: این موضوع در اختیار جهاد کشاورزی استان بوده و آنها باید این وام را توزیع کنند و انتظار است که جهادکشاورزی استان تمام تلاش خود را برای برقراری عدالت انجام داده که یکی از وجوه آن این است که به کسانی که در گذشته کمتر از زاینده‌رود و شبکه‌های آبیاری دریافت کردند نسبت به کسانی که بخشی از نیاز خود را به آب دریافت کردند، بیشتر توجه شود.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: بیشتر زمین‌های زراعی و باغی در اطراف ۲ کانال بل و حاجی‌آباد بوده و مجموعه‌هایی که از این کانال‌ها بهره‌گیری می‌کنند به آبیاری‌های دبی مجهز شدند اما در این چند سال آبی داخل لوله‌ها نبوده که از آن استفاده شود و متاسفانه کشاورزان بابت وام‌هایی که گرفته و تجهیزات را پیاده کردند اکنون بدهی بانکی زیادی داشته و دیرکرد و جریمه هم به آنها تعلق گرفته است.

وی با اظهار تاسف از مشکلاتی که برای کشاورزان منطقه شاهین‌شهرومیمه /برخوار به وجود آمده، تصریح کرد: بی‌عدالتی در این باره بیداد می‌کند و مسئولان استان به مشکلات کشاورزان برخوار، شاهین‌شهر و میمه بسیار بی‌توجه هستند.

12121212121212121212

حاجی دلیگانی در گفتگو با ایمنا مطرح کرد: دست‌های پشت پرده در اجرایی شدن طرح انتقال آب از سمیرم به رفسجان چرا تونل برای طرح انتقال آب به دشت رفسنجان ایرادی ندارد؟

خبرگزاری ایمنا: نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس گفت: شنیده ها حاکی از این است که دست هایی پشت پرده در اجرایی شدن طرح انتقال آب از سمیرم به دشت رفسنجان در بین مسئولان دو منطقه وجود دارد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی ایمنا این روزها سیاست وزارت نیرو یک بام و دو هوا شده چرا که از یک طرف گفته می شود تونل برای طرح بهشت آباد خوب نیست اما از طرف دیگر تونل برای طرح انتقال آب از سمیرم به رفسنجان تایید می شود

در خصوص طرح انتقال آب از سمیرم به رفسنجان، اظهار داشت: در آخرین جلسه برای مذاکره با استیضاح وزیر نیرو حدود ۲۰ روز پیش برگزار شد، مقام عالی وزارت خانه اعلام کرده این طرح بحثی قدیمی بوده و تا چند روز آینده نیز مجوز داده شده خود به خود باطل می شود.
وی در پاسخ به این سوال که در سفر رحیم میدانی معاون وزیر نیرو، این مقام مسئول بر اجرای طرح انتقال آب از سمیرم به رفسنجان تاکید کرد، اظهار داشت: متاسفانه حرف های وزارت نیرو طی چند ماه گذشته دوگانه بوده و بیشتر نمایندگان مجلس هیچ اعتقادی به مدیران آب کشور از وزیر گرفته تا پایین تر ندارند.
نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس با بیان اینکه متاسفانه وزارت نیرو این روزها به تعهدات خود نیز پایبند نیست، تصربح کرد: این روزها سیاست وزارت نیرو یک بام و دو هوا شده چرا که از یک طرف گفته می شود تونل برای طرح

متاسفانه اجرای طرح های انتقال آب در قالب تونل برای اصفهانی ها سم مهلک اما برای دیگر استان ها شربت است

بهشت آباد خوب نیست اما از طرف دیگر تونل برای طرح انتقال آب از سمیرم به رفسنجان تایید می شود.
وی تاکید کرد: این گونه رفتارها نشان می دهد اجرای طرح های انتقال آب در قالب تونل برای اصفهانی ها سم مهلک اما برای دیگر استان ها شربت است.
حاجی دلیگانی در خصوص اینکه چرا منابع آب استان به خارج از این منطقه هدایت می شود، گفت: وزارت نیرو در این باره باید پاسخگو باشد با این حال نمایندگان اصفهان پیگیر این موضوع هستند.
وی با اشاره به اینکه شنیده ها حاکی

گفته شده مسئولان شهرستان سمیرم قولی را از مسئولان کرمان برای ایجاد واحد صنعتی در این منطقه گرفتند که در قبال آن اجازه انتقال آب به دشت رفسنجان داده شود

از این است که توافقاتی در شهرستان سمیرم برای اجرای طرح انتقال آب از سمیرم به رفسنجان صورت گرفته است، بیان داشت: گفته شده مسئولان شهرستان سمیرم قولی را از مسئولان کرمان برای ایجاد واحد صنعتی در این منطقه گرفتند که در قبال آن اجازه انتقال آب به دشت رفسنجان داده شود.
نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس تاکید کرد: گمان نمی کنم طرح انتقال آب از سمیرم به رفسنجان اجرایی شود البته وزیر نیرو پیش از این به راحتی از اجرای این طرح گذشته بود.
وی با اشاره به گفته های وزیر نیرو مبنی بر اینکه جلوی اجرای طرح انتقال آب از سمیرم به رفسنجان به زودی گرفته می شود، گفت: سوال این جاست که اگر قرار است این طرح لغو شود چرا وزارت نیرو مجوز اجرای طرح انتقال آب از سمیرم به رفسنجان را طی دو ماه گذشته دوباره صادر کرد.

13131313131313131313131313

حسینعلی حاجی دلیگانی:تونل گلاب ۲ پروژه انتقال آب از حوضه اصفهان به اصفهان است

 

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در واکنش به سخنان نماینده مردم شهرکرد در مجلس مبنی بر اینکه با حفر تونل گلاب ۲ و انحراف آب کارون فاجعه زیست محیطی رقم خواهد خورد، گفت: پروژه تونل گلاب ۲ ربطی به استان همجوار ندارد و این کار یک کار درون استانی است.

به گزارش پایگاه خبری“شاهین ناعضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در واکنش به سخنان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان مبنی بر دریافت مجوز برای تونل گلاب ۲ از وزارت نیرو، گفت: هیچ اعتمادی به صحبتهای آقای وزیر آن هم از نوع آبی ندارم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خبر دریافت مجوز برای تونل گلاب ۲ را باور نمی کنم چون در این خصوص دروغهای زیادی از سوی مسئولان شنیده‌ام.
حسینعلی حاجی دلیگانی افزود: متاسفانه مسئولان توافقاتی را هم که در این خصوص امضاء کرده‌اند قبول ندارند، بنابراین چطور انتظار دارند حرفهای آنها را باور کنیم.
وی تاکید کرد: همانطور که مدیران ذیربط یک کار کارشناسی ۱۲ ساله در خصوص تونل گلاب را غیرکارشناسانه اعلام کردند ممکن است در خصوص دریافت مجوز تونل نیز توافقات خود را کنار زده و آن را غیرقانونی و غیرکارشناسانه عنوان کنند.
نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در واکنش به سخنان نماینده مردم شهرکرد در مجلس مبنی بر اینکه با حفر تونل گلاب ۲ و انحراف آب کارون فاجعه زیست محیطی رقم خواهد خورد، گفت: پروژه تونل گلاب ۲ ربطی به استان همجوار ندارد و این کار یک کار درون استانی است.
وی گفت: تونل گلاب ۲ پروژه انتقال آب از حوضه اصفهان به اصفهان است و هیچ ارتباطی به استان چهارمحال و بختیاری ندارد.
حاجی دلیگانی با اشاره به پایان مهلت وزارت نیرو در خصوص جلوگیری از برداشت غیر مجاز آب در بالادست زاینده رود و ابراز نگرانی از ادامه این روند، تاکید کرد: بحث استیضاح وزیر نیرو را به طور حتم طی هفته آینده دنبال می‌کنیم.
گفتنی است مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان در نشست شورای اسلامی شهر اصفهان اعلام کرده بود اجرای تونل گلاب ۲ بر اساس تفاهم‌نامه و مجوزی که بین سازمان محیط زیست و وزارت نیرو انجام گرفته، پیش خواهد رفت و مجوز آن صادر شده است.

141414141414141414141

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس در گفت‌وگو با تسنیم: دولت هرچه سریعتر اجرای تونل بهشت‌آباد را عملیاتی کند

 

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس گفت: یکی از طرح‌‌های تامین آب برای انتقال آب، طرح بهشت آباد بوده و ما از دولت انتظار داریم که خبر اجرای دوباره طرح بهشت آباد برای احیای زاینده‌رود به صورت تونل را اعلام کنند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه علاقه‌مند است که زاینده‌رود را پر آب ببیند، اظهار کرد: بر اساس ذخیره‌سازی صورت گرفته در چند ماه گذشته، آبی که حق کشاورزان و خریداران آب بوده تا کنون به آنها تا داده نشده است و مسئولان در این مدت حدود ۴۲۰ میلیون آب ذخیره کردند و بنا شده که برای بخشی از کشاورزان استان، آب در زاینده‌رود رها سازی شود.

وی بیان کرد: اما باید گفت که این مشکل زاینده‌رود را رفع نمی‌کند و مشکل زاینده‌رود این است که آب به میزانی که حق‌آبه خود زاینده‌رود بوده و به میزانی که آب به کشاورزان، حق اشتراکی‌ها و سهم‌آبه داران فروخته شده به همان میزان در زاینده‌رود آب موجود باشد.

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح بهشت آباد که از سال ۸۰ تا الان کلید خورده، کارشناسی شده و منتظر اجرا است، افزود: یکی از طرح‌‌های تامین آب برای انتقال آب، طرح بهشت آباد بوده و ما از رئیس جمهور و دولت انتظار داریم، اعلام کنند که طرح بهشت آباد برای احیای زاینده‌رود به صورت تونل به زودی اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مردم ما منتظر هستند که خبر شروع این رخداد عظیم ملی توسط رئیس جمهور داده شود.

حاجی گفت: بنابر برنامه قرار شده از اوایل آبان ماه این آب باز شود اما مشکلی که در این میان وجود دارد، این است که کشاورزان شمال اصفهان اکنون بسیار نگران بوده و در حالت اضطراب به‌سر می‌برند به این دلیل که مسئولان وزارت نیرو بهار امسال به آنها قول دادند که آب می‌دهند و به قول خودشان عمل نکردند و بعد از آن قول دادند که پاییز آب می‌دهند اما هنوز به این موضوع نیز اطمینان ندارند بنابراین مشکل بزرگی سر راه کشاورزان وجود دارد.

وی اظهار کرد: هفته گذشته با معاونان آب و مجلس وزیر نیرو و همچنین مدیر حوزه زاینده‌رود صحبت کردم و اولتیماتومی به آنها دادم که اگر آنچه که وظیفه آنها است درباره تامین آب کسانی که از ۲۰ سال پیش آب خریداری کردند اقدام نکنند، منتظر هر اقدام قانونی بنده و مردم باشند.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد مردم ما پذیرش این بی‌عدالتی و ظلم را ندارند که ببینند آب به برخی نقاط استان داده می‌شود و به برخی نقاط داده نمی‌شود.

1515151515151515151515151515

جزئیات نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان/ کمبود آب مهم ترین مشکل کشاورزان اصفهان

 

 

در نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان با استاندار این استان مشکل کمبود آب کشاورزی بررسی شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان با استاندار این استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این جلسه نمایندگان مشکلات مردم در حوزه های انتخابیه خود را مطرح کردند.

دراین نشست سکینه عمرانی نماینده مردم سمیرم در مجلس با تاکید بر رفع مشکل کمبود آب در منطقه گفت: شاید یکی از بحرانی ترین نقاط کشور از لحاظ کمبود آب منطقه سمیرم است بنابراین باید تمامی مسئولان استانی کمک کنند تا این مسئله رفع شود.

احمد سالک کاشانی نماینده مردم اصفهان در مجلس در ادامه این جلسه گفت: باید میزان موجود آب در استان اصفهان مشخص شود و نکته دیگری که باید شفاف شود این است که آیا وزارت نیرو مصوبه ای داشته که آب استان اصفهان به دیگر نقاط کشور منتقل شود همچنین باید مشخص شود که شورای عالی آب کشور چگونه وضعیت آبی کشور را کنترل می کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: باید آب مورد نیاز کشاورزان در موعد مقرر در اختیار آنها قرار گیرد و تا زمان برداشت آب کشاورزی آنها تامین شود.

سالک کاشانی یادآور شد: باید به مطالبات مردمی پاسخ داده شود و در حل مشکلات  نباید صورت مسئله را پاک کرد.

احمد بخشایشی اردستانی نماینده مردم اردستان در مجلس نیز در نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان با تاکید بر ضرورت رفع مشکل کم آبی در این شهرستان گفت: باید از قنات های منطقه استفاده بهینه شود و همچنین تلاش کرد که صنایع آلاینده از مناطق که در معرض خطر شدید قرار دارند خارج شوند.

بخشایشی اردستانی افزود: باید استاندار اصفهان نظارت کافی را بر بخش معاونت سیاسی داشته باشد.

محمد علی اسفنانی نماینده مردم فردین، فریدون شهر، چادگان در مجلس در این نشست گفت: باید به موضوع کم آبی توجه اساسی شود و نکته مهم این است که باید برنامه ای برای مهار آب های منطقه طراحی کرد.

اسفنانی افزود: وزارت نیرو باید تعهدات خود را در زمینه حفر چشمه انجام دهد و تلاش کند آب کافی را در اختیار مزرعه داران قرار دهد.

عضو کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس یادآور شد: استاندار اصفهان باید به وضعیت انتساب فرمانداران ، معاونان فرماندار و بخشداران را در حوزه انتخابیه  ام مشخص کنم.

براساس این گزارش در نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان محسن صرامی فروشانی نماینده مردم خمینی شهر با تاکید بر رفع مشکلات مردم گفت: برای رفع مسائل مردم باید نشست هایی بین نمایندگان مردم و شورای معاونان استاندار برگزار شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: به دلیل مشکلات در حوزه اخذ مالیات بسیاری از سرمایه داران استان اصفهان مایل به سرمایه گذاری در این استان نیستند. بنابراین باید استاندار اصفهان مشکلات اصحاب صنعت را در زمینه مالیات حل کند.

وی با تاکید بر رفع مشکلات کمبود آب کشاورزان در این استان ادامه داد: متاسفانه برخی از مسئولان با لابی گری آب مورد نیاز استان را به استانهای دیگر منتقل کردند که باید به این موضوع رسیدگی شود. و نکته دیگر اینکه باید با  توزیع مواد مخدر در شهرستان خمینی شهر مقابله شود.

صرامی فروشانی یادآور شد: اعضای هیات مدیره پالایشگاه اصفهان دلسوزی لازم را برای رفع مشکلات ندارند. که باید به این موضوع رسیدگی شود.

سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان بر ضرورت رفع مشکلات مردم این شهرستان تاکید کرد و گفت: نباید در حل مشکلات بین شهرستانهای غربی و شرقی استان اصفهان تفاوت قائل شد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: متاسفانه استاندار اصفهان به دعوت های مسئولان شهرستان فلاورجان برای حضور در این شهرستان پاسخ نداده است که در اینجا از استاندار اصفهان درخواست می کنم با حضور در شهرستان از نزدیک در جریان مشکلات مردم قرار گیرد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس گفت: با توجه به ماده ۲۲ مصوبه شورای عالی اداری کشور باید بین دستگاههای اجرایی هماهنگی وجود داشته باشد و در این زمینه شورای عالی اداری استان با مدیریت استاندار و شورای عالی اداری شهرستان با مدیریت فرماندار تشکیل شود و یک وحدت رویه برای کلیه واحدهای اجرایی وجود داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: باید آب مورد نیاز باغات کشاورزی در حوزه انتخابیه ام تامین شود نکته دیگر اینکه ارزیابی مدیران بخش مالیاتی نباید به میزان اخذ مالیات بیشتر انجام شود.

حاجی دلیگانی افزود: هیچ پروژه ای از طرف دولت در حوزه انتخابیه ام اجرایی نشده  و نکته دیگر اینکه باید صدا و سیما مشکلات استان اصفهان را مطرح کند.

مجید منصوری بیدکانی نماینده مردم دلیجان در مجلس در نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: باید مشکلات در زمینه مسکن مهر و بیمه کارگران حل شود.

منصوری بیدکانی با تاکید بر رفع مسئله اخذ مالیات از مسکن مهر افزود: باید از ورود فاضلاب به رودخانه ها جلوگیری شود و همچنین هویت هماهنگی برای توسعه بخش کشاورزی اجرا شود.

نیره اخوان بی طرف نماینده مردم اصفهان در مجلس در این نشست گفت: باید زمان اختصاص آب به کشاورزان مشخص شود و نکته دیگر اینکه استاندار اصفهان در زمان تدوین بودجه در مجلس حضور یابد تا زمینه لازم برای تامین بودجه های مورد نیاز فراهم شود.

اخوان بی طرف افزود: باید مشکل کمبود آب کشاورزی در منطقه حل و به موضوع حقابه داران توجه شود.

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس نیز در این نشست با تاکید بر این نکته که باید به مشکل کمبود آب توجه کنند گفت: نباید آب از شهرهای این استان به استانهای دیگر منتقل شود و همچنین باید به مشکلات مردم در عمل رسیدگی شود.

محمد فیروزی نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی با تشکر از استاندار اصفهان گفت: باید به وضعیت مشکل کشاورزان در استان اصفهان رسیدگی جدی شود و به این موضوعات در سفر آتی وزیر جهاد کشاورزی به استان اصفهان رسیدگی شود.

فیروزی افزود: مدیرعامل منطقه ای آب عملکرد مطلوبی ندارد که باید به این موضوع رسیدگی شود.

رسول زرگرپور استاندار اصفهان در نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس بعد از شنیدن سخنان نمایندگان گفت: باید در رفع مشکلات مردم به کمبود منابع نیز توجه داشت.

زرگرپور افزود: بسیاری از مطالبی که نمایندگان  در این جلسه عنوان کردند مشکلاتی است که شخصا به رفع آنها تاکید دارد اما نمایندگان باید به بعضی مسائل توجه کنند.

استاندار اصفهان افزود: با توجه به اینکه مدیریت حوزه آبریز کشور در اختیار استاندار اصفهان نیست بنابراین نباید انتظار داشت تمامی مسائل کمبود آب را استاندار حل کند البته در این زمینه تمام تلاش خود را خواهم کرد.

زرگر پور ادامه داد: در رایزنی که با وزیر اقتصاد و رئیس سازمان امور مالیاتی برای کاهش مالیات تولیدکنندگان داشتم این مسئولان عنوان کردند مالیات در استان اصفهان نیز به طور قانونی اخذ می شود.

وی افزود: باید توجه داشت برخی از شهرها در زمینه خشکسالی خسارات خود را به صورت نقدی دریافت کردند و برخی از شهرها خواستار انجام کارهای اجرایی دریافت خسارات نقدی شده اند.

استاندار اصفهان در این نشست یادآور شد: نمایندگان توجه داشته باشند شخصا از وضعیت عملکرد بانکها دراستان اصفهان رضایت ندارند اما برای رفع این موضوع از اختیارات کافی برخوردار نیستم.

16161616161616161616161616

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس: جلسه‌ استیضاح کنندگان با وزیر نیرو یکشنبه برگزار می‌شود/ آب به کشت پائیزه می‌رسد

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین شهر ومیمه/برخواردر مجلس گفت: روز شنبه جلسه‌ای با حضور استیضاح کنندگان وزیر نیرو با مسئولان وزارت نیرو برگزار شد و هیئت رئیسه جلسه‌ای را برای روز یکشنبه در نظر گرفته که با حضور مسئولان وزارت نیرو برگزار کند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به زمان جریان دوباره زاینده‌رود اظهار کرد: قرار است در ابتدای آبان آب زاینده‌رود باز شود و این موضوع در ظاهر نهایی شده است.

وی در رابطه با این موضوع که آیا بعد از باز شدن آب امکان جاری ماندن آن وجود دارد یا خیر بیان کرد: بستگی به میزان آب موجود دارد.

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به باز شدن آب زاینده رود تصریح کرد: بنا است که این آب هم برای کشت پاییزه باشد و هم برای رودخانه باز شود.

وی پیرامون اینکه آیا بهتر نبود آب برای تابستان و فصل گردشگری باز شود گفت: اگر آب داشتیم این اتفاق بهتر بود که در تابستان بیفتد و اگر اصل آب تامین شود و بتوانند آب را در رودخانه روان کنند، بهتر است که این اتفاق بیفتد اما زمانی که آب نباشد، نمی‌توان انتظار آن چنانی داشت و این موضوع به اصل بحث آب بر می‌گردد که ما این خشکی زاینده‌رود را بخشی در کمبود آب می‌دانیم و بخشی را هم ناشی از مدیریت نادرست وزارت نیرو می‌دانیم.

حاجی اظهار کرد: روز شنبه جلسه‌ای را با حضور من و استیضاح کنندگان وزیر نیرو با مسئولان وزارت نیرو در هیئت رئیسه مجلس داشتیم.

وی افزود: در این جلسه بحث استیضاحی که داشتیم و هنوز اعلام وصول نشده مطرح شد و هیئت رئیسه, جلسه‌ای را برای روز یکشنبه در نظر گرفته که با حضور مسئولان وزارت نیرو برگزار کند و ما پیگیر این استیضاح بودیم.

171717171717171717

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس: رئیس‌جمهور به مسئله آب اصفهان ورود کند/ ۶۰ هزار کشاورز، منتظر آب برای کشت پائیزه

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهر ومیمه/برخواردر مجلس شورای اسلامی گفت: کشاورزان اصفهان در حال حاضر به امید ورود رئیس‌جمهور به مسئله خشکسالی اصفهان بوده و ۶۰ هزار کشاورز، منتظر آب برای کشت پائیزه هستند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره سفر اعضای هیئت دولت به اصفهان و بررسی مشکلات آب اصفهان اظهار کرد: در درجه نخست باید گفت که هیئت دولت به اصفهان نیامد و اینکه چند نفر از وزاری دولت به همراه معاون اول رئیس‌جمهور به اصفهان آمدند، نه برای رفع مشکل آب بوده و  بیشتر برای افتتاح پروژه‌ها بود، هرچند که مشکل آب استان در این سفرها از سوی مسئولان مطرح شد.

وی افزود: این موضوع تفاوت دارد که هیئت دولت خود برای حل موضوعی به استان سفر کند، بنابراین نمی‌توان از این سفر انتظار داشت که کار عملی انجام شود؛ البته در اینکه مسئولان آمدند و بخش کوچکی از وضعیت اصفهان را دریافت کردند، شکی نیست و ما از مسئولان برای سفر به اصفهان و بازدید از تاثیرات خشکسالی در اصفهان استقبال می‌کنیم اما هنوز ابعاد موضوع خشکسالی و بی‌آبی در استان برای مسئولان کشور تبیین نشده و برداشت صحیحی از آن وجود ندارد.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر وزیر نیرو، جهاد کشاورزی و دیگر وزرا به اصفهان بیایند و ببینند که به طور مثال بر شمال استان صفهان چه گذشته و ببینند که سالانه چند متر از آب‌های سطحی استان پائین رفته، شرایط بهتر می‌شود زیرا آنها باید ببینند که یک دوم چاه‌های کشاورزی خشک شده و بقیه آنها با یک سوم ظرفیت، استحصال می‌شود.

وی بیان کرد: کشاورزان در آتش بی‌آبی و نداری در حال سوختن هستند و متاسفانه کسی این سوختن را بر نمی‌یابد و آه این‌ها را کسی نمی‌شنود زیرا به صورت تدریجی در حال انجام است.

حاجی با بیان اینکه هر کدام از شهرها که قرار بوده از شبکه توزیع آب برخوار آب ارسال شود و وضعیت خود را بهبود ببخشند، امروز در آتش بی‌آبی می‌سوزند، خاطرنشان کرد: طرح آبیاری نوین در چند هزار هکتار انجام شده و ده‌ها میلیارد تومان از بودجه‌های مردم زیر خاک رفته و سالیان سال است که تنها هوا داخل این شبکه‌ها وجود دارد و آبی به آنها نرسیده اما اگر وزرا و اعضای هیئت دولت می‌آمدند و این وضعیت را از نزدیک مشاهده می‌کردند، خیلی در نوع تصمیم‌گیری آنها اثرگذار بود.

وی با اشاره به صحبت‌های مطرح شده از سوی استاندار اصفهان در ابتدای سال مبنی بر تامین آب مورد نیاز برای کشت پائیزه بیان کرد: این یک مطالبه مردمی بوده و همه مردم و حدود ۶۰ هزار کشاورز منتظر این آب هستند اما اگر استاندار به قول خود و وزرات نیرو به دست نوشته‌ها و امضای خود عمل نکنند، بنده از خودم رفع مسئولیت می‌کنم زیرا دیگر بیش از این نمی‌شود قانع کرد به اینکه باز هم بدقولی مسئولان را بپذیرند.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس‌جمهور به همان میزانی که به دریاچه ارومیه اهمیت می‌دهند و به همان اندازه‌ای که به تامین آب دیگر نقط کشور اهمیت می‌دهند که درست هم هست، به استان اصفهان و شهرستان‌هائی مثل برخوار و شاهین‌شهر که بیشترین پائین رفتن سطح آب را در کل استان داشته نیز توجه کنند.

وی خطاب به رئیس‌جمهور گفت: هیچ مشکلی پیش نمی‌آید که یک بار شما بیایید ودرد کشاورزان استان اصفهان و هم‌چنین ۲ شهرستان برخوار و شاهین‌شهر را ببینید و بشنوید؛ ما پیشنهاداتی داریم که شما می‌توانید بشنوید و با آن مشکل مردم را مرتفع کنید، ما منتظر حضور شما هستیم همانطور که ۷ ماه پیش هم دعوت‌نامه‌ای با امضای همه نمایندگان استان به شما تحویل داده شد اما در این رابطه هیچ‌گونه جوابی را نشنیدیم اما هم‌چنان منتظر می‌مانیم.

حاجی خاطرنشان کرد: ما از وزیر نیرو دیگر نامید شدیم زیرا می‌‌دانیم که او نه اراده‌ای برای رفع مشکل آب در استان اصفهان و نه درک درستی از مشکلات آب اصفهان ندارد، بنابراین ما چشم امید ما تنها به رئیس‌جمهور بوده که ببینیم که چه اقدامی در این رابطه انجام می‌دهد.

1818181818181818

نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه: بستن ناف ۵ میلیون اصفهانی به یک تصفیه خانه کاملا اشتباه است

حاجی دلیگانی گفت: نباید بیان واقعیات برای مسؤولان تلخ باشد چرا که کشور باید بداند تامین آب ۵ میلیون اصفهانی تنها از طریق تصفیه خانه بابا شیخ علی” کاملا اشتباه است و از نظر علمی و عقلی کار درستی نیست.

به گزارش اصفهان شرق: نماینده مردم شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی پنجمین نشست خبری خود را در دهمین روز از شهریور ماه سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی برگزار کرد.

حسینعلی حاجی دلیگانی دیروز در ابتدای این نشست پیرامون کیفیت آب اصفهان سخن به میان آورد و گفت: میزان مصرف آب شرب شبکه بزرگ اصفهان برای ۳۰۰ روستا، ۱۶ شهرستان و بیش از ۶۰ شهر در زمان پیک مصرف آب این شبکه ۱۴٫۵ مترمکعب بر ثانیه است اما میزان تولید آب شرب در تصفیه خانه بابا شیخ علی ۱۰٫۵ متر مکعب بر ثانیه است و این بدان معناست که ۴ متر مکعب بر ثانیه آب کسری داریم.

وی با اشاره به اینکه این میزان کسری در گذشته از چاه های فلمن و در حد کلر زنی به آب بدون تصفیه تامین می شد، اظهارداشت: حرف ما این است که آن مقدار کمبود آب (۴ متر مکعب) بدون عملیات تصفیه و فقط در حد کلر زنی وارد شبکه آب شرب مردم می شود و از این رو بسیاری از کودکان خردسال گرگاب، گلدیس، شاهپورآباد و سین دچار اسهال و استفراغ شده اند که اگر به شبکه های بهداشتی این مناطق مراجعه و موضوع را بررسی کنید آمار گویای این حقیقت است.

نماینده مردم شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امسال ۷۰ حلقه چاه در اصفهان بزرگ توسط شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان حفر شد که برخی از آنها آب قابل شرب ندارند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با خشک شدن زاینده رود، دبی آن چاهها پایین آمده است، ادامه داد: در جلسات مدیریت بحران از شهرداری ها خواسته شده که هر گاه پیک مصرف به بالاتر از حد خود رسید، از چاههای فضای سبز استفاده کنند.

حاجی تاکید کرد: نباید بیان واقعیات برای مسؤولان تلخ باشد چرا که کشور باید بداند بستن ناف ۵ میلیون نفر به یک تصفیه خانه “بابا شیخ علی” کاملا اشتباه است و از نظر علمی و عقلی کار درستی نیست.

وی با اشاره به اینکه باید حقیقت ها بدون کم و زیاد اعلام شوند تا مسؤولان به فکر بیفتند، گفت: “چطور یک مشکل زیست محیطی در ارومیه به وجود می آید همه مسؤولان و صاحب نظران آن را تشریح و برای حل آن طلب کمک می کنند اما کسی غیر از اصفهانی ها درباره زاینده رود حرف نمی زند؟!”

نماینده مردم شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: نوع مصالح به کار برده شده در ساخت پل های قدیمی مسیر زاینده رود که افتخارات این شهر و کشور هستند، نیازمند آب است؛ بنابراین اگر ما از مشکلات آب و خشکسالی در اصفهان سخن نگوییم چه کسی باید بگوید؟؛ دولتی ها که نگران صندلی های خودشان هستند پس ما باید حرف مردم را بازگو کنیم.

وی خاطر نشان کرد: ما نمی گوییم آب اصفهان به طور مستمر آلودگی دارد اما وقتی آب کم و مصرف بالا می رود، از هر چاهی آب در شبکه توزیع قرار می دهند و این صحیح نیست.

حاجی تاکید کرد: من متخصص آب نیستم اما حاضرم در خصوص مسائل آب و وضعیت بهداشتی آن مناظره کنم چرا که انسان درباره مسائل عمومی با پرسش مطلع می شود.

وی با بیان اینکه در سال ۸۰ در سفر مقام معظم رهبری درباره تونل بهشت آباد سخن به میان آمد تا آب از سرچشمه های کارون در فلات مرکزی و شهرهای اصفهان، یزد و کرمان بیاید، افزود: جالب است که حالا عده ای می گویند احداث این تونل کارشناسی نیست!

نماینده مردم شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: آب باید مدیریت ملی داشته باشد تا همه انسان ها به حق خود برسند.

وی ادامه داد: استان اصفهان با سخاوتی که از خود نشان داد ۱۰ سال زودتر از بهره برداری کوهرنگ ۳، آب را به یزد رساند و این در حالی است که اکنون قضاوت ها در این باره ناعادلانه است.

حاجی تاکید کرد: اگر من استاندار اصفهان بودم و وزیر نیرو بدون اطلاع من به گلاب ۲ رفته و طرح را بازدید نموده و با قضاوتی اشتباه گلاب ۲ را متوقف می کرد، بدون شک استعفا می دادم، چون با این اندازه بی احترامی به مردم یک استان بعید است تکانی نخوریم!

بانک ها به دنبال تامین منافع خود هستند

نماینده مردم شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی در خصوص تحقیق و تفحص از بانک‌ها  توسط مجلس، اظهارداشت: بدون تردید یکی از ابزارهای نظارتی مجلس تحقیق و تفحص است که براساس قانون اساسی، مجلس می‌تواند از هر مجموعه، نهاد و یا ارگانی بدون هیچگونه محدودیت دولتی و خصوصی بودن تحقیق و تفحص کند.

وی یکی از اثرگذارترین بخش های اقتصاد کشور را مجموعه بانک‌ها دانست و ادامه داد: ما معتقدیم در حال حاضر بانک‌ها آن گونه که شایسته و بایسته بود، نسبت به انجام رسالت خود برای خروج از رکود اقتصادی و ایجاد رونق اقتصادی اقدام نکرده اند.

حاجی با اشاره به اینکه سیستم بانکی کشور در حال حاضر بیش از آنکه به دنبال تأمین منافع ملی باشد، به دنبال تأمین منافع مربوط به خودش است، بیان داشت: نوع عملکرد بانک‌ها در ماه‌های اخیر حرکت به سمت رو به جلو و گشایش نبوده است.

وی اضافه کرد: با توجه به مسائل یادشده، جمعی از نمایندگان مجلس به این نتیجه رسیدند که از بانک‌ها تحقیق و تفحص به عمل آورند که طبیعتاً پس از به رأی گذاشتن این مورد و کسب رأی اکثریت مجلس در صحن علنی این مورد انجام می‌شود.

نماینده مردم شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به انتقادات زیادی که از سوی مردم حوزه انتخاباتی‌ام نسبت به عملکرد بانک قوامین شده است، طرح تحقیق و تفحص از بانک قوامین را برای ارائه به هیئت رئیسه مجلس تهیه کرده‌ام، چراکه احساس کردم قشر ضعیف جامعه از سوی بانک قوامین از بابت وام‌های پرداخت شده دچار مشکل بزرگی شده‌اند.

در برخوار ۳۰ هزار نفر از اتباع بیگانه ساکن شده اند!

حاجی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از چالش‌های مهم منطقه برخوار را حضور زیاد اتباع بیگانه دانست و گفت: در شهرستان برخوار حدود ۳۰ هزار نفر از اتباع بیگانه ساکن هستند و این تعداد از مهاجرین موجب وجود و بروز مشکلات و معضلات اجتماعی زیادی شده‌اند.

وی در ادامه از اسف‌بار بودن وضعیت مواد مخدر و همچنین رشد بالای طلاق و مسائل فرهنگی مخرب حاصل از  هجمه‌های دشمن عنوان مهمترین چالش‌ها در حوزه انتخاباتی خود یاد کرد.

نماینده مردم شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکل گیتی پسند و نگرانی های سرمایه گذاران و کارگران شاغل در این مجموعه ،این نوید را داد که بخشنامه مبنی بر ممنوعیت اعطای وام به شرکت گیتی پسند توسط بانک مرکزی لغو شد.

191919191919191919

پنجمین نشست خبری آقای حاجی با اصحاب رسانه برگزار شد .

سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ اخبار شهرستان, در آینه رسانه ها, مطالب مهم

 

ساعت ۱۶ روز دوشنبه ۱۰/۶/۹۳  تالار شیخ بهایی شاهین شهر، میزبان پنجمین نشست خبری نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی بود .در این نشست، خبرنگارانی از خبر گزاری های :ایرنا ،فارس ،ایسنا،مهر ،ایمنا،باشگاه خبر نگار ان جوان،تسنیم، موج ،ایکنا و قدس و نیز نشریات :همشهری ،زاینده رود ،جمهوری اسلامی ،اصفهان امروز ،هشت بهشت ،جوان ،اصفهان زیبا ،خبر رسان ،کیهان و قدس و همچنین پایگاههای خبری :رویش نیوز ،صاحب نیوز ،خبر ما ،شاهین نا ،تبسم و رفاهی تفریحی بهمراه خبرنگاران دفاتر خبری صدا و سیما حضور داشتند .

 

خبرنگاران به خاطر؛ در دسترس بودن ،پاسخگوی تلفن بودن ،نترسیدن از بیان حقیقت ،اتخاذ مواضع درست و انقلابی ،توجه به خبرنگاران ،سرآمد بودن بین نمایندگان استان ،فعال بودن در مجلس ،مطرح شدن نام منطقه در کشور ،داشتن اطلاعات به روز و دفاع  از موضوع آب زاینده رود از آقای حاجی در شروع صحبت و طرح سئوال تشکر کردند .

 

نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر ومیمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه از حضور خبرنگاران تشکر کرد و با عرض تبریک دهه کرامت که با میلاد حضرت معصومه (س) آغاز وبه ولادت با سعادت امام رضا (ع) ختم میشود، گفت :خوشحالم که برای پنجمین بار در بین شما هستم. البته به صورت تلفنی بارهابا شما مصاحبه داشته ام اما پاسخ به پرسش هایتان به صورت رو در رو لطف دیگری دارد. همکاران عزیز دیگری هم در رسانه خودتان دارید که گاهی آنها ارتباط می گیرند  ولی امروز شما به نمایندگی از آنها آمده اید، جا دارد از آنها هم تشکر کنم .

 

*بانک ها به وظیفه خود در کمک به دولت برای خروج از رکود عمل نکردند.

 

عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه ،بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ به سئوال خبرنگارخبر گزاری فارس در خصوص تحقیق و تفحص از بانکها اظهار داشت :یکی از ابزارهای نظارتی مجلس شورای اسلامی تحقیق و تفحص است که بر اساس قانون اساسی مجلس می تواند از هر دستگاهی چه خصوصی، چه دولتی و چه عمومی تحقیق و تفحص بعمل آورد. طبعاً یکی از بخشهای اثر گذار اقتصاد ،بانکها هستند وبه اعتقاد ما ،بانکها در این شرایط باید کمک بیشتری به دولت برای خروج از رکود میکردندولی عملاً منافع بانک خود را بر وظیفه اصلی بانکداری ترجیح دادند.

 

در مجموع حرکت آنها برای گشایش در اقتصاد نیست. برای همین تعدادی از همکاران بنده تحقیق و تفحص از بانکها رادر دستور کار خود قرار داده اند .

*بنده متخصص” آب” نیستم اما آنچه را می بینم که باید بگویم !

خبر نگار نشریه زاینده رود پرسید :استاندار اصفهان در پاسخ به سخنان شماگفته اظهار نظر  در مورد کیفیت آب با دانشگاه علوم پزشکی است چه نظری دارید ؟و آقای حاجی پاسخ داد :بنده بایستی راجع به موضوع آب شرب اصفهان قدری توضیح دهم .پیک مصرف آب اصفهان بزرگ ۵/۱۴ متر مکعب بر ثانیه است اما میزان تولید آب شرب توسط تنها تصفیه خانه یعنی بابا شیخ علی حدود ۵/۱۰ متر مکعب بر ثانیه است .بقیه آب توسط چاه های فلمن تولید می شود که بخاطر خشک سالی های اخیر این چاه ها که دردرچه واقع شده است و آب مطلوبی هم داشت خشک شده است . امسال۷۰ حلقه چاه توسط شرکت آبفای استان در نقاط مختلف ،بعنوان جایگزین چاه های فلمن حفر شد که بعضی آب قابل شرب داشت و بعضی هم بخاطر نزدیکی به نقاط سکونت گاهی که هنوز شبکه جمع آوری فاضلاب در آن مناطقنیست و از چاه های جذبی استفاده می کنند ،آب مطلوبی نداشت و شرکت آبفا فقط با کلر زنی (نه با تصفیه )این آب را وارد شبکه می کرد و مثلاً در ایام نوروز در همین منطقه ،آمار کسانیکه بخاطر نوشیدن آب شرب دچار اسهال و استفراغ شدند و به مراکز درمانی مراجعه کردند،بسیار بالا رفت و آمار آن در شهرهای گز،گرگاب ،شاپور آباد،سین ،محله گلدیس شاهین شهر و محله های دولت آباد موجود است. بنده کیفیت آب را با چشم می بینم رنگ تغییر کرده آنرا که نمیتوانم بگویم نمی بینم! نباید گفتن حقیقت برایمان تلخ باشد. حدود ۱۰ روز پیش آب اصفهان و بسیاری از نقاط حوزه انتخابیه ام قطع شد. بنده مطلع شدم از ویلایی در باغبهادران، گازوئیل وارد آب در سد چم آسمان شده و لکه بزرگ نفتی در حال نزدیکی به تصفیه خانه است ،آب را قطع کردند ،مردم برای آب شرب دچار مشکل شدند ،آب معدنی در مغازه ها نایاب شد. بلافاصله مصاحبه کردم ،در مجلس فریاد زدم که چرا باید ۵میلیون نفر آب شرب شان تنها از یک تصفیه خانه باشد؟ پس پدافند غیر عامل کجاست ؟ الان ببینید نتیجه تصمیم اشتباهتان را. مسئولین استان وجود گازوئیل در آب را تکذیب کردند و دلایل فنی را علت قطع آب اعلام کردند. اما پس از سفر معاون اول رئیس جمهور ،استاندار مصاحبه کرد و نشت گازوئیل در آب راتایید کرد.

چرا پنهان کاری بکنیم؟ مگر مردم محرم ما نیستند؟ مگر آنها در مواقع لزوم به ما کمک نمی کنند؟ بایستی با آنها رو راست باشیم .

 *این چه منطقی است که آب شیرین را شور کنیم و بعد با هزینه بالا دومرتبه شیرین کنیم ؟

 

سخنگوی فراکسیون کارشناسی طرح ها و لوایح مجلس نهم در پاسخ به سوالی درخصوص تونل بهشت آباد گفت : ما در قضیه تونل بهشت آباد به دنبال اجرای کار کارشناسی ۱۲ ساله هستیم . همزمان با سفر مقام معظم رهبری در سال ۸۰ به اصفهان کار مطالعاتی  این تونل آغاز شد و هدف از اجرای آن انتقال آب از سرشاخه های کارون به فلات مرکزی ایران بود ، تامین آب شرب چند استان ،جاری شدن آب در زاینده رود ،جلوگیری از تخریب پلهای تاریخی که حیات آنها بستگی به آب دارد ،احیای تالاب گاوخونی و جلوگیری از مشکلات زیست محیطی و پدیده ریزگردها در این مطالعات دیده شده، متاسفانه وزیر نیرو دستور توقف اجرای پروژه را صادر کرد . این مطالعات توسط شرکت های خارجی انجام شد که نه منافعی در اصفهان داشتند نه در استان های همجوار ،اما آقای چیت چیان تحت تاثیر بعضی از افراد، کار کارشناسی را نادیده گرفت و در ازای آن پروژه انتقال آب از خلیج فارس را مطرح کرد ، این چه منطقی است که میلیارد ها متر مکعب آب شیرین را از مرکز کشور به دریا بفرستیم تا شور شود و بعد با هزینه بسیار بالا آنرا شیرین کنیم؟ و با هزینه بسیار بالاتر به مرکز کشور منتقل کنیم ؟ البته بنده در نطق ۰۵/۰۶/۹۳ در صحن علنی مجلس شورای اسلامی عرض کردم بایستی ۵ استان :اصفهان ، چهارمحال و بختیاری ،خوزستان، یزد و کرمان با توجه به نیازها و ظرفیت ها در این خصوص با هم مذاکره کنیم و به اختلاف اندازها بین استان ها توجهی نکنیم چرا که خبر داریم یک استاندار ۴ مرتبه در این مدت به استان دیگر رفته و آنها را علیه استان ما تحریک کرده است و آقای سالک نماینده محترم مردم اصفهان هم در همان روز روی این موضوع در نطق خود تاکید کردند .

*اعتقاد دارم نباید از موضوع آب استفاده سیاسی بشود.

خبرنگار خبرگزاری ایسنا پرسید« آقای جهانگیری گفته مانع بهره برداری سیاسی و انتخاباتی از موضوع آب می شویم و آقای چیت چیان هم گفته اصفهان به این همه فضای سبز احتیاجی ندارد. نظر شما چیست ؟ » عضو هیأت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی پاسخ داد : استفاده سیاسی را کسانی میکنند که به فکر تشنگی مردم نیستند و به حیات ۵ میلیون نفر هم وطن و هم جوار خود اهمیت نمی دهند ،ما هم اعتقاد  داریم نباید استفاده سیاسی بشود. اما در مورد سخنان وزیر نیرو باید بگویم بسیاری از باغات و مزارع استان ما از بین رفته است. این هم یکی از اظهار نظرهای عجیب آقای چیت چیان است ما در مجموع شاهد افزایش فضای سبز نیستیم، بلکه کویر در حال پیشروی به سمت ماست و لوله های خالی از آب در مزارع ما که سالهاست بجای آب ،آفتاب سوزان میخورد، با بی تدبیری مسئولین در چند سال گذشته شاهد و گواه این ادعاست.

 

*معرفی نجفی برای وزارت علوم بعید به نظر می رسد .

 

« بعید می دانم آقای نجفی برای وزارت علوم معرفی شود » پاسخ خبرنگار خبرگزاری تسنیم در مورد وضعیت این وزارتخانه بود. آقای حاجی ادامه داد : خبرهای داریم که رئیس محترم جمهور روی افرادی چون دکتر صالحی (انرژی اتمی)،دکتر ستاری (معاون علمی و فناوری) و دکتر صدوقی تمرکز دارند .

*مخالف تکنولوژی و علم نیستیم .

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر ، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در خصوص نسل سوم تلفن همراه و نگرانی مراجع عظام تقلید تصریح کرد : برداشت ما این است که افرادی چون اعتقاد دارند صدا و سیما در اختیارشان نیست بدنبال افزایش پهنای باند برای راه اندازی تلویزیون و دیگر خدمات رسانه ای هستند البته ما مخالف تکنولوژی و علم نیستیم اما بایستی بستر فرهنگی لازم را فراهم کنیم ،به نگرانی علما در این زمینه توجه داشته باشیم و تا زمانی که در این عرصه مردم را از خطرات احتمالی مطلع نکرده ایم محتاط باشیم .

*وزیر نیرو اظهار نظرهای متفاوت دارد !

خبرنگاری از تجمع ۱۶ نماینده استان اصفهان روبروی نهاد  ریاست جمهوری پرسید و جواب شنید : متاسفانه آقای چیت چیان چند نوع صحبت میکند در حضور رئیس محترم مجلس گفت راجع به تونل گلاب ۲ مشکلی نداریم اما در یک حرکت کاملاً تعجب برانگیز ۱۶/۰۵/۹۳ با یک فروند بالگرد بهمراه نمایندگان و مسئولان استان چهارمحال و بختیاری وارد حریم استان اصفهان شد و در روستای ورپشت از توابع شهرستان تیران و کرون، پروژه گلاب ۲ را که ابتدا و انتهایش در استان ما بود متوقف کرد، برای بار سوم درسفر به اصفهان بر ادامه اجرای پروژه تاکید کرد ، مدیر عامل آب منطقه ای اصفهان را برکنار کرد و دومرتبه او را ابقاء کرد ، تونل بهشت آباد را اوایل امسال متوقف کرد ، در سفر به اصفهان خبر از اجرای دوباره پروژه درآینده نزدیک داد، بالاخره این اعمال و گفتار متناقض است.

 

بعد از توقف پروژه گلاب ۲ که فقط مخصوص آب شرب است بنده تذکری در مجلس دادم و به همراه ۱۵ نفر دیگر از همکاران به نهاد ریاست جمهوری رفتیم و متاسفانه از ورود نمایندگان ممانعت بعمل آمد با وساطت رئیس مجلس به دفتر ایشان رفتیم و موضوع در جلسه همان روز سران قوا مطرح شد و آقای رئیس جمهور قول برخورد با حرمت شکنان را داد و رئیس مجلس نیز به آقای چیت چیان گفت: گلاب ۲ همان است که گفتید مشکلی ندارد چرا آنرا متوقف کردید؟ و وزیر نیرو دستور بازگشت آقای میرمحمد صادقی را به آب منطقه ای داد . به هر حال زاینده رود متعلق به همه ملت ایران و بلکه مردم جهان است و این تمدن درحال از بین رفتن با همه آثار باستانی بی نظیر آن است . البته طرح استیضاح وزیر نیرو در ۲۰ محور ،طرح شکایت برای آب کشاورزاندر کمیسیون اصل ۹۰ و شکایت از وزیر نیرو بخاطر سخنان تفرقه افکنانه بین قومیت ها در برنامه ثریا به کمیسیون امنیت ملی از دیگر اقدامات ماست .

*کلیه تصویب نامه ها نباید مغایر قانون باشد .

خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) سئوال کرد: چند سال پیش اضافه کار کارکنان از شمول حق بیمه خارج شد اما دولت بعلت مخالفت مجلس حدود یک ماه پیش اقدام به دریافت حق بیمه از اضافه کار،کرد چرا؟

وکیل ملت در مجلس پاسخ داد : بعید است مجلس قانونی اخیراً تصویب کرده باشد اما احتمالاً رئیس محترم مجلس آنرا مغایر با قانون تشخیص داده است. چون همه تصویب نامه ها باید با قانون منطبق باشد .

*استیضاح حق قانونی نمایندگان است .

“غیر از وزیر نیرو بحث استیضاح وزیر دیگری در مجلس مطرح نیست و استیضاح حق قانونی نمایندگان است”پاسخ خبر نگار پایگاه خبری شاهین نا بودکه به عملکرد وزرای امور خارجه ،ارشاد ،نفت ونیرو انتقاداتی داشت وازدرراه بودن استیضاح آنان سئوال کرد.

 

*خسارت عدم کشت کشاورزان شمال اصفهان در هیأت دولت تصویب شد.

خبرنگار روزنامه اصفهان زیبا از وضعیت کشاورزان شمال اصفهان پرسید و آقای حاجی این طور توضیح داد: شغل اصلی بیشتر مردم حوزه انتخابیه ما کشاورزی است. بیشتر چاه های کشاورزی خشک شده اند وآنهایی که اندک آبی دارند، آب نامرغوبی را از عمق ۳۰۰ متری استحصال می کنند. با احداث کانال که هزینه هنگفتی بر مردم و دولت تحمیل کرد، کشاورزان واداربه اصلاح روش آبیاری شدند، وام های کلان گرفتند و آبیاری نوین اجرا کردند. الان ۵ سال است لوله های آبیاری و تأسیسات آن، آبی بخود ندیده. چرا که حق قانونی آنان در دریافت آبی که پول آنرا داده اند تضییع شد . کشاورزان منطقه ما به بدهکاران بیکار تبدیل شدند. نگران وضعیت آنها هستیم .در چند مرحله معاون وزیر نیرو، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تعاون روستایی کشور را به منطقه آوردیم، وعده هایی دادند، امیدواریم عمل کنند .بحث خسارت عدم کشت را به هیأت دولت بردیم، تصویب کردند و منتظر پرداخت خسارت به کشاورزان هستیم .این را هم باید اضافه کنم با کمال تأسف استان، توجهی به شمال اصفهان ندارد و فقط شرق را می بیند که به همین جهت هم گله مندیم .

*تناسبی بین بازار کار و فارغ التحصیلان دانشگاهی وجود ندارد .

نماینده قوه مقننه در کار گروه اشتغال استان اصفهان در پاسخ به سئوالی مبنی بر وضعیت اشتغال تحصیل کرده های علوم انسانی و بازگشت به کار بازنشسته ها گفت: بازار کار و خروجی دانشگاه ها تناسبی با هم ندارند و لذا با حجم زیاد بیکاران تحصیل کرده مواجهیم. به عبارتی، دانشگاه های ما بدون توجه به ظرفیت بازار کار، اقدام به پذیرش دانشجو و تربیت آنان می کنند و پدر و مادرها به امید کار، به خودشان سختی می دهند تا فرزندشان تحصیل کند و پس از تحصیل موقعیت شغلی ،عملاً برای آن تحصیل کرده وجود ندارد. این موضوع برای فارغ التحصیلان علوم انسانی سخت تر است، چرا که کار در مراکز دولتی بیشترین امکان ظرفیت شغلی آنهاست. اما امروز عملاًمی بینیم شرایط برای بازنشسته ها فراهم تر است . چند روز پیش معلمان حق التدریس تجمعی را روبروی مجلس داشتند و میگقتند یک معلم پس از این که ۵سال از آموزش و پرورش منفک شده با سن بالا، به کار دعوت می شود اما از وجود ما برای تدریس استفاده نمی شود .

*کمبود آب و شبکه جمع آوری فاضلاب اصلی ترین مشکل منطقه ماست .

خبر نگار دفتر خبری صداو سیما از دستاورد سفر مهندس جانباز به منطقه پرسید و آقای حاجی پاسخ داد : ازهمان ابتدای شروع مسئولیت در مواجهه با مردم، یکی ازدغدغه های اصلی را کمبود آب شرب و شبکه جمع آوری فاضلاب یافتم و به همین دلیل به عنوان اولین سفر یک مسئول ملی به حوزه انتخابیه، از مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور دعوت کردم و آقای ثمره هاشمی به منطقه ما آمد. بعد از آن هم بارها پیگیری کردیم تا بخشی از مطالبات مردم انجام شد. با تغییرات دولت به دیدار آقای جانباز مدیر عامل جدید رفتم و ایشان هم به دو شهرستان ما سفر کرد و مشکلات را از نزدیک دید صورتجلساتی تنظیم شد و پس از ۱۰ روز برای گرفتن نتیجه مجدداً به دیدار وی رفتم و گفتم بودجه ی مربوط به اجرای طرح آب و فاضلاب حوزه ام را در جدول ۲۰ آورده ایم و بایستی اقدامی عملی برای رفاه مردم بکنید و ایشان هم به هزینه بر بودن اجرای طرح ها اشاره کرد و خواستار همکاری بخش خصوصی در این زمینه شد .البته چون موضوع آب رسانی از طریق خط ۶۰۰ برای گز و کل منطقه، حیاتی بود، مبلغ بیست میلیارد ریال از طرف آقای نوبخت به هیأت وزیران پیشنهاد شده و بزودی ابلاغ میشود . کمک از محل منابع در اختیار ،تأکید بر افزایش اعتبار دولتی و اصلاح ماده ۲۱۵ از دیگر دستاوردهای دیداربا مهندس جانباز است.

*واسطه گری شرکت های وابسته به بانکها باعث تورم و انحراف اصلاح اقتصادی کشور است .

خبرنگار خبرگزاری ایکنا گفت : افزایش سود سپرده توسط بانکها باعث رکود است نظر شما چیست ؟

 

و عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی پاسخ داد : منابع بانک ها در بخش تولید سرمایه گذاری نمی شود این منابع در اختیار شرکت های زیر مجموعه بانکها قرار میگیرد که کارهای واسطه گری میکنند و باعث تورم و انحراف اصلاح اقتصادی کشور می شوند در همین رابطه باید بگویم افزایش سود سپرده در بانکها باعث شده مردم هم رغبتی برای سرمایه گذاری نداشته باشند و با اطمینان خاطر، سرمایه خود را با هدف دریافت سود بیشتر در بانکها سپرده میکنند .بدین ترتیب منابع قرض الحسنه ای بانکها به شدت کاهش یافته و این روند بر صندوق های قرض الحسنه محلی نیز اثر گذار شده است. در این خصوص تذکر به مسئولان امر داده ایم و اخیراً سوالی را در همین زمینه یعنی عدم پایبندی بانکها به نرخ تصویبی سپرده بانک مرکزی از وزیر اقتصاد مطرح کرده ایم .

*مدیریت جدید شهرستان در مجموع مثبت ارزیابی می شود.

ارزیابی یکسال گذشته مدیریت شهرستان سوال خبرنگار نشریه خبررسان بود ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی در جواب گفت : بنده در مجموع مدیریت جدید شهرستان را مثبت ارزیابی میکنم. اما این بمعنای بدون اشکال بودن نیست و به همین جهت در شورای اداری شهرستان مرتب تذکر میدهم. مثلاً در جلسه اخیر شورای اداری گفتم مبادا برای خوش آمد مدیرکل و افزایش درآمد مالیاتی استان، به مردم ، اصناف و صنعتگران فشار وارد کنید. یا مثلاً به شغل دوم مدیرانی که مرتبط با شغل اول آنهاست و احتمال استفاده از رانت می رود انتقاد دارم و متذکر شدم. همچنین نسبت به حضور دلالان در ادارات که کار چاق کن هستند و خدمتی را که مردم ۲ ماهه هم نمیتوانند بگیرند آنها یک هفته ای حل میکنند تذکر جدی دادم.

*خیانت مدیران در بحث آلوده بودن آب را قبول ندارم .

خبرنگار کیهان از خیانت مدیران درآلوده بودن آب و معرفی آنان پرسید و آقای حاجی تاکید کرد: اینکه از کیفیت آب میگویم بدان معنی نیست که همیشه اینگونه است. در زمان پیک مصرف چون از آب چاه های نامطلوب در شبکه استفاده می شود باعث آلودگی است و الا این موضوع همیشه اتفاق نمی افتد و بعبارت ساده تر مدیران آب، بخاطر کمبود آب مجبور به استفاده از آب نامرغوب هستند و بنده خیانت مدیران در بحث آلوده بودن آب را قبول ندارم. ضمن اینکه اگر بنده در این خصوص مرتب صحبت میکنم روشن شدن ذهن مسئولین برای تدبیر جایگزین وضعیت موجود ،تصفیه خانه جدید و پدافند غیرعامل در تامین آب شرب ۵ میلیون نفر است .

202020202020202020202020

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با ایمنا: در حال رسیدن به یک دیدگاه منطقی برای حل مسئله زاینده رود با استان های همجوار هستیم

خبرگزاری ایمنا: نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت:هنوز برای مثبت ارزیابی کردن سفر معاون اول رئیس جمهوری به اصفهان زود است و زمانی می توان آن را مثمر ثمر خواند که طرح های آبرسانی زاینده رود به مرحله اجرا و نهایی شدن رسیده باشد.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری به همراه وزرای نیرو، صنعت و معدن و کشاورزی روز دوشنبه( سوم شهریور ماه) برای یک سفر یک روزه به اصفهان سفر کردند. بر اساس گمانه زنی ها و حواشی که پیرامون بحران زاینده رود ایجاد شده یکی از اصلی ترین اهداف این سفر پیگیری خشکسالی اصفهان و چاره اندیشی برای جاری شدن مجدد رودخانه زاینده رود پیش بینی شده بود. حضور وزیر نیرو در کنار معاون اول رئیس جمهوری نیز این احتمال را قوت بخشید. در جریان این سفر و بعد از بازدید هوایی اسحاق جهانگیری و وزیر نیرو از حوضه آبریز زاینده رود در اظهار نظرهای صریح و روشن نمایندگان دولت قول های مساعدی برای حل هر چه سریعتر بحران زاینده رود و مسئله آب استان اصفهان مطرح کردند. شروع دوباره تونل گلاب۲ و بهشت آباد که در چند ماه گذشته متوقف شده و جلوگیری از برداشت های بی رویه از زاینده رود در نقاط مختلف استان اصفهان از مهمترین درخواست های مسئولین استان از معاون اول رئیس جمهور بود.
بعد از حضور معاون اول رئیس جمهوری در اصفهان روز گذشته (جمعه هفتم شهریور ماه) نیز سخنگوی دولت در جمع مردم اصفهان بر ضرورت جاری شدن زاینده رود و تاکید رئیس جمهوری بر این امر گفت: هر بودجه ای که برای زنده شدن زاینده رود لازم باشد اختصاص خواهد یافت.
حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با سفر معاون اول رئیس جمهوری به اصفهان و قول های مطرح شده در ارتباط با حل بحران زاینده رود از سوی اسحاق جهانگیری و وزیر نیرو به ایمنا گفت: ما امیدواریم که آنچه در سفر معاون اول رئیس جمهوری مطرح شد برخاسته از اعتقاد درونی باشد و بی بنیان نباشد در این صورت می توان گفت که ما برای حل خشکسالی زاینده رود یک قدم به جلو حرکت کرده ایم.
وی افزود: باید اقدامات نمایندگان و تجمعی که در مقابل نهاد ریاست جمهوری داشتند را در نتیجه ای که امروز حاصل شده در نظر داشت. وقتی هیات دولت جدیت نمایندگان مردم استان اصفهان در پیگیری مطالباتشان را دید متوجه شد که بحران زاینده‌رود جدی تر از آن چیزی است که آنها تصور می کنند.
حاجی در ادامه گفت: مهمترین نکته‌ای که در روزهای اخیر بوجود آمده این است که مسئله زاینده رود از حالت تدافعی برخی استان ها خارج شده و ما در حال رسیدن به یک دیدگاه مشترک و منطقی در برداشت های اصولی از حوضه آبریز زاینده رود هستیم که به اعتقاد من همین ایجاد همدلی و نگاه مشترک می‌تواند به حل همیشگی بحران زاینده رود کمک کند.
نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس همچنین تصریح کرد: در شرایط فعلی میان پنج استان کرمان، یزد، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و خوزستان زمینه های همکاری های مشترک فراهم شده و همه این پنج استان با در نظر گرفتن کار کارشناسی و منطقی می توانند برداشت های مورد نیاز خود را از زاینده رود داشت