خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم
(پیشگام در حماسه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی)
آخرین مطالب

۱۳ مطلب در آبان ۱۳۹۳ ثبت شده است

از ابتدای آذرماه جاری:

سیستم تمام مکاتبات اداری شهرستان شاهین‌شهر و میمه الکترونیکی می‌شود

فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه گفت: سیستم تمام مکاتبات ادارات و نهادی واقع‌شده در سطح شهرستان شاهین‌شهر و میمه از ابتدای آذرماه جاری الکترونیکی می‌شود.

علیرضا بصیری امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر به تشریح سیستم یکپارچه دولت الکترونیک پرداخت  و ضمن تاکید بر بسترسازی و آمادگی کلیه دستگاه‌های شهرستان به استفاده از این سیستم، اظهار کرد: سیستم اتوماسیون اداری شهرستان شاهین‌شهر و میمه از ابتدای آذرماه سال جاری آغاز به کار خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: در ابتدای آذرماه سال جاری کلیه مکاتبات ادارات و نهادهای واقع‌شده در سطح شهرستان شاهین‌شهر و میمه صرفاً از طریق این سیستم امکان‌پذیر خواهد بود.

فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه در خصوص الکترونیکی شدن مکاتبات بین ادارات گفت: سیستم مکاتبات الکترونیکی بین ادارات یکی از سیاست‌های اصلی دولت است که علاوه بر اینکه بخشی از قانون خدمات مدیریت کشوری می‌باشد، در قانون ماده ۴۶ برنامه پنجم توسعه نیز بر آن  تاکید شده است.

وی با برشمردن مزایای بی‌شمار الکترونیکی کردن مکاتبات اداری، ادامه داد: این طرح یکی از سیاست‌های ابلاغی دولت تدبیر و امید است که کمک شایانی به تسریع ارائه خدمات مراجعات، کاهش تردد ارباب‌رجوع به ادارات مختلف، صرفه‌جویی در وقت و هزینه، عدم استفاده از نامه‌ها و مکتوبات فیزیکی و همچنین پیشگیری از فسادهای احتمالی در دستگاه‌های اجرایی است.

بصیری در ادامه با پرداختن به شعار سال مقام معظم رهبری (اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی) و دغدغه‌های معظم اله در خصوص ابلاغ سیاست‌های کلی«اقتصاد مقاومتی» و «جمعیت»، تصریح کرد: راهبرد اصلی و اساسی عزم ملی و مدیریت جهادی همان نقشه راهی است که در ابتدای 1393 توسط مقام معظم رهبری تهیه و تدوین‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: اولین کاری که همیشه باید بعد از فرمایشات امام خامنه‌ای انجام داد گام نهادن به سمت و سوی اجرایی کردن این فرمایشات است و بدانیم شعاری رفتار کردن با فرمایشات و سیاست‌های حکیمانه معظم اله به ضرر منافع تمامیت ملی ما خواهد بود و دل دشمنان قسم‌خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی را شاد خواهیم کرد.

* اصلاح در فرهنگ و اقتصاد کشور یک ضرورت همگانی است

فرماندار شاهین‌شهر و میمه با بیان اینکه اصلاح در فرهنگ و اقتصاد کشور یک ضرورت همگانی است، اظهار کرد: تحقق این امر یک عزم ملی را می‌طلبد که همه ما باید درست مصرف کردن را بیاموزیم چرا که مبنای تعریف اقتصادی مقاومتی در همین جمله نهفته است.

وی  با پرداختن به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی، ادامه داد: اقتصاد مقاومتی به عنوان یک الگوی علمی متناسب با نیازهای کشور با تکیه بر مؤلفه‌هایی نظیر مردم بنیادی، عدالت محوری، درون‌زایی، دانش بنیانی و نامیرایی شکل گرفته است و به عنوان یکی از محورهای اساسی در برنامه 5 سال ششم توسعه می‌تواند نسخه‌ای شفابخش برای اقتصاد ایران  با فرض اینکه تحریم‌ها ادامه می‌یابد تلقی شود.

بصیری گفت: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در تعریف اقتصاد مقاومتی بر این باورند که "اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که مقاوم است؛ با تحریکات جهانی، با تکانه‌های جهانی، با سیاست‌های آمریکا و غیر آمریکا زیرورو نمی‌شود؛ اقتصادی است متّکی به مردم."

این مسئول تاکید کرد: باور مردم و مسئولین کشور به این راهبرد کلان در حوزه اقتصاد کشور اتفاقا علاج مسئله تحریم‌ها نیز می‌تواند باشد و درهای جدیدی را به سوی کشور باز کند. منتهی اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی محدود به برخوردهای شعاری شود و تنها مسئولان کشور به سخنرانی‌ها و اظهارات خود بسنده کنند دردی را از کشور ما درمان نمی‌کند. چرا که "بزرگی سراسر به گفتار نیست / دو صد گفته چون نیم کردار نیست" اینکه در زبان بگوییم و در عمل کند حرکت کنیم ما را از اهداف کوتاه مدت، میان‌مدت و بلندمدت سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی بازمی‌دارد.

فرماندار شاهین‌شهر و میمه با بیان اینکه امسال حرکت‌های خوبی در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان صورت گرفته، تصریح کرد: فرهنگ‌سازی برای تحقق این امر مهم را از مدارس شروع کرده‌ایم و با مسئولین ادارات، نهادها و صنایع مختلف جلسات مختلفی جهت اجرایی شدن مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی و استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های  شهرستان جهت تحقق این امر برگزار کرده‌ایم.

وی بیان کرد: مسئله دیگری که امروزه جامعه ما مورد تهدید قرار می‌دهد کاهش نسل و یا جمعیت است به همین جهت سیاست‌های کلی «جمعیّت» که بر اساس بند یک اصل 110 قانون اساسی و پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده است توسط مقام معظم رهبری به رؤسای قوای سه گانه ابلاغ گردیده است.

 

بصیری با بیان اینکه امکانات و ذخایر لازم برای 150 میلیون نفر جمعیت در کشور ما وجود دارد، ادامه داد: در این زمینه نیز گام‌ها و جلسات متعددی جهت ارتقاء پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت با افزایش نرخ باروری به بیش از سطح جانشینی؛ رفع موانع ازدواج، تسهیل و ترویج تشکیل خانواده و افزایش فرزند، کاهش سن ازدواج و حمایت از زوج‌های جوان و توانمندسازی آنان در تأمین هزینه‌های زندگی و تربیت نسل صالح و کارآمد؛ تحکیم بنیان و پایداری خانواده با اصلاح و تکمیل آموزش‌های عمومی درباره اصالت کانون خانواده و فرزند پروری و با تأکید بر آموزش‌ مهارت‌های زندگی و ارتباطی و ارائه خدمات مشاوره‌ای بر مبنای فرهنگ و ارزش‌های اسلامی- ایرانی و توسعه و تقویت نظام تأمین اجتماعی، خدمات بهداشتی و درمانی و مراقبت‌های پزشکی در جهت سلامت باروری و فرزندآوری؛ ترویج و نهادینه‌سازی سبک زندگی اسلامی- ایرانی و مقابله با ابعاد نامطلوب سبک زندگی غربی و .... برداشته شده است.

انتهای پیام/2301

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ آبان ۹۳ ، ۰۸:۳۱
آقای جویا

متن نطق میان دستور آقای حاجی نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر ومیمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی25/08/1393

بسم الله الرحمن الرحیم


مردم و نماینده اصفهان

همکاران گرامی ، ملت بزرگ ایران اسلامی!

امروز روز 25آبان است. امروز روز22 محرم است،روز حماسه وایثار، روزی که 370شهید عملیات محرم سال 61همگی یکجا در استان اصفهان تشییع شدند.

روز تشییع کسانی که بعد از گذشت هزار واندی سال ازحادثه عاشورای 61قمری نیز پیروی از سالار شهیدان را با خون خود امضا نمودند.

روزی که امام شهیدان بنیانگذارانقلاب ونظام اسلامی در وصف شان می فرماید: در کجای دنیاجایی مثل اصفهان پیدا می کنید که در یک روز 370شهیدش را تشییع کرده باشند.

روزی که امام خامنه ای در وصف آن می فرمایند : حماسه اصفهانی ها در 25 آبان 1361 مصداق دیگری از سرافرازی در امتحانات الهی است در آن روز عظیم مردم استان اصفهان همزمان با تشییع 370 شهید هزاران نفر از جوانان رشید خود را راهی جبهه ها کردند و نماد برجسته ای از ایثار و سرافرازی آفریدند .آری شهدا در روزهای امتحان، روزهای مبادای نظام ،روزهای حمله به نظام ، روزهای مظلومیت نظام ،در جبهه دفاع از نظام ایستادند و با اهداء جان خود سرافراز بیرون آمدند .

همکاران گرامی !

در پاسداری از دستاوردهای شهدا وظیفه ماست به کسانی اعتماد کنیم که در روزهای مبادای نظام ،در روزهای امتحان ،روزهای مظلومیت نظام از جمله سالهای 78 و 88 در جبهه دفاع از نظام ایستادند کسانی که حماسه 9 دی را آفریدند. نه کسانی که دچار تردید شدند ،نه کسانی که در جبهه براندازی نظام ایستادند و به نظام اسلامی ظلم کردند . اینها قابل اعتماد نیستند.

جناب آقای رئیس جمهور ،اعضای هیأت دولت ،همکاران !

یکی از اساسی ترین دغدغه های پدران و مادران ،اشتغال فرزندان است . خصوصاً فرزندانی که با هزاران امید تحصیلات عالیه را نیز پشت گذرانده اند .

-     چرا تلاش لازم در این جهت نمی شود .

-     چرا منابع کشور در این جهت بسیج نمی شود .

-     چرا با صدور مجوز واردات افسار گسیخته موجبات بیکاری شاغلین را فراهم می کنیم ؟

آقای رئیس جمهور ،هیأت دولت،همکاران

از مشکلات دیگر مردم کشور و حوزه انتخابیه اینجانب ،نبود مسکن،کمبود مسکن و گرانی مسکن است . چرا در این جهت اقدام شایسته ای صورت نمی گیرد ؟

آنهایی که خانه ندارند چه کنند ؟

آنهایی که پول رهن ندارندچه کنند ؟

آنهایی که توان پرداخت اجاره بهای بالا را ندارند چه کنند ؟

به مردم آدرس دهید کدام بانک وام مناسب می دهد ؟کدام بانک ودیعه مسکن می دهد ؟کدام درآمد کفایت پرداخت اجاره را می دهد؟

آقای رئیس جمهور ،هیأت دولت!

از اصولی که در شرع مقدس ما در قانون اساسی ما بر آن بسیار تاکید شده ،عدالت است.

آیا خبر دارید فاصله بین پایین ترین درآمدهای یک خانوار و بالاترین درآمدها چقدر است ؟

آیا به شما مصداقی خبر دهم حداقل 40 درصد مردم حوزه انتخابیه اینجانب درآمدشان در ماه کمتر از 700 هزار تومان است ؟فکر می کنم بقیه کشور هم همینطور باشد .

آیا شما خبر دارید افرادی حتی در زیر مجموعه های مستقیم و غیر مستقیم دستگاه های دولتی و عمومی تا 70 برابر افراد دیگر در دستگاه ها در ماه حقوق برداشت می کنند ؟

آقای رئیس جمهور محترم !

 جنابعالی مسئول اجرای قانون اساسی هستید چه موقع وکی و توسط چه کسی یا کسانی باید با تبعیض ها و ناعدالتی ها مبارزه شود و بر این وضع پایان داده شود ؟

به خداوندی خدا این نوع پرداخت ها با عهدی که در نظام بستیم منافات دارد. بیایید همگی از این حق و ناحق شدن ها توبه کنیم.

بیایید فکری به حال بی درآمدها و کم درآمدها بنماییم

مگر منابع کشور ما کم است ؟

چرا دچار روزمره گی شده ایم؟

مگر نه این است که همه روز حساب در قیامت اعتقاد داریم ؟آیا میتوانیم در پیشگاه خدا به دختری که به خاطر نداشتن دو سه میلیون پول یا وام قرض الحسنه چند سال است عقد کرده ولی نمی تواند زندگی مشترکش را شروع کند پاسخی دهیم؟

آیا پسری که می کوید یا شغل به من بدهید یا چند میلیون وام تا شغلی را فراهم کنم و صاحب زندگی شوم و از ما پاسخ منفی میشنود پاسخی داریم بدهیم؟

آیا پاسخی به بازنشستگان که برای امرار معاش مشکل دارند داریم بدهیم ؟در حالی که اجازه داده ایم مسئولین همان صندوق های بازنشستگی تا 30 برابر حقوق یک مستمری بگیر برداشت کنند ؟

آیا روز قیامت می توانیم پاسخی به پدران و مادران بدهیم که میبینند پسر و دختر جوانشان نیاز به ازدواج دارند ولی به خاطر عدم توانایی مالی ازدواجشان را به تاخیر می اندازند ؟

هر کدام از اینها را سند و مصداق می خواهید بیایید تا تقدیم کنم .                      

 

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ آبان ۹۳ ، ۰۸:۵۹
آقای جویا


دفتر حاجی نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار

 حسینعلی حاجی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر از تأسیس آموزشکده فنی و حرفه‌ای در شاهین‌شهر خبر داد و اظهار کرد: در شهرستان شاهین‌شهر و میمه ظرفیت‌ها و امکانات لازم برای تأسیس چنین آموزشکده‌ای وجود داشت.

وی افزود: ارتباط بین صنعت و دانشگاه بسیار مهم و اساسی است و در این بین باید دانش‌آموزانی تربیت شوند که نیاز جامعه را برآورده کنند.

عضو هیئت ‌رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر دانشگاه مأموریتی دارد اما در کلان دانشگاه‌ها به دو موضوع تقسیم می‌شوند، دانشگاه‌های عرضه محور به معنای تولید علم و ارائه نظریه‌های علمی به دانشجویان و در گروه دوم دانشگاه‌های کارآفرین‌ هستند.

وی تصریح کرد: در کشور ما به صورت استوانه‌ای ادامه تحصیلات انجام می‌شود، برای مثال فرد ابتدا دنبال مدارک است، به همین دلیل به صورت قطع می‌توان گفت این ارتباط با صنعت بسیار ضعیف است.

حاجی در ادامه با پرداختن به جزئیات تأسیس آموزشکده فنی و حرفه‌ای شاهین‌شهر خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه شهرستان شاهین‌شهر و میمه دارای دو هزار واحد صنعتی است، ایجاد چنین آموزشکده‌ای یکی از ضروریات محسوب می‌شد.

وی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای تأسیس آموزشکده فنی و حرفه‌ای شاهین‌شهر و کسب مجوزهای لازم از دفتر گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اظهار کرد: آموزشکده فنی و حرفه‌ای شاهین‌شهر بهمن امسال با تعداد 80 نفر دانشجو در دو رشته برق صنعتی و تأسیسات الکتریکی در مقطع کاردانی آغاز به کار خواهد کرد.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با پرداختن به مؤلفه‌های یک دانشکده کارآفرین، تصریح کرد: دانشگاه کارآفرین یعنی نباید تنها دنباله‌رو باشد بلکه باید زمینه‌های مناسب را در کشور ایجاد کند، دانشجو بتواند نیازهای بازار را برآورده کند و می‌توان گفت دانشجو در این سیستم باید ایده را به یک فرآیند تبدیل کند.

وی با بیان اینکه آقای علی ضامن مسعودی مسئول راه‌اندازی این آموزشکده است، افزود: فارغ‌التحصیلان این آموزشکده همگی دارای بازار کارند و نیروهای فنی و تخصصی تربیت‌شده در شرکت‌های تابع بکار گیری خواهند شد.

انتهای پیام/2301/س

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ آبان ۹۳ ، ۲۱:۱۵
آقای جویا

حسینعلی حاجی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان پیرامون مسائل و مشکلات آب استان اصفهان، اظهار کرد: فلات مرکزی کشور که شامل استان‌های اصفهان، کرمان و یزد است به نوعی بر اثر خشکسالی‌های پی در پی در چند سال گذشته با کمبود منابع آبی و با بحران آب مواجه‌اند.

خادم مردم

وی افزود: برای رفع این بحران در چند سال اخیر طرح‌هایی در دست اقدام بوده است که برخی از آنها عملیاتی شده و نتیجه به دست آمده از اجرای این طرح‌ها تأمین آب شرب و کشاورزی برای مردم بوده است.

عضو هیئت ‌رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: برای ادامه حیات استان‌های ذکر شده به ویژه اصفهان نیاز است که بر روی پروژه‌های جدیدی مطالعه و کار کارشناسی صورت می‌پذیرفت تا آب از مسیرهای مختلف دیگر به این استان انتقال ‌یافته و عملاً اصفهان بتواند به حیات خود ادامه دهد.

وی با بیان اینکه استان اصفهان نزدیک به 5 میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است، گفت: استان‌های همسایه‌ اصفهان از جمله کرمان و یزد منتظر اقدامات این استان جهت تأمین آب‌ هستند تا به منافع خود که همان تأمین آب و ادامه حیات است، دست یابند.

حاجی با بیان اینکه 11 میلیارد مترمکعب آب شیرین در سرچشمه‌های کارون وجود دارد، خاطر نشان کرد: بخش اعظمی از این آب به سمت اروند و در نهایت به خلیج‌ فارس ریخته می‌شود که در واقع باید گفت آب شیرین وارد آب‌های شور دریا می‌شود.

وی مطرح کرد: آنچه که در این طرح مطالعاتی تحت عنوان پروژه «بهشت‌آباد» مطرح شد و بنا بود انجام شود، انتقال یک میلیارد مترمکعب آب از آن 11 میلیارد مترمکعب آب سرچشمه‌های کارون به سمت فلات مرکزی ایران از جمله استان‌های اصفهان، کرمان و یزد بود.

عضو هیئت ‌رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تشریح پروژه بهشت‌آباد، اضافه کرد: بررسی‌های کارشناسی که توسط متخصصین آب کشور در طول این 12 سال صورت گرفت به این نتیجه رسید که بهترین گزینه حفاری حدود 70 کیلومتر تونل است که بتواند آب را از سرچشمه‌های کارون به سمت استان اصفهان و از این استان به سمت استان‌های یزد و کرمان سرازیر کند و مشکل آب شرب مصرفی این سه استان را برطرف کند.

وی بیان کرد: البته در ادامه این طرح مطالعاتی میزان آب انتقالی مقداری کاهش پیدا کرد و بنا شد که 250 میلیون مترمکعب به استان اصفهان، 180 میلیون مترمکعب به استان کرمان و 150 میلیون مترمکعب به استان یزد داده شود.

*‌ وزارت نیرو نتوانست در پروژه بهشت‌آباد مدیریت لازم را انجام دهد

حاجی ادامه داد: در حالی ‌که پروژه بهشت‌آباد می‌خواست وارد فاز اجرایی شود با مخالفت برخی از مسئولان استان‌های هم‌جوار رو‌به‌رو شد و متأسفانه وزارت نیرو هم نتوانست مدیریت لازم را بر این موضوع انجام دهد.

وی  تأکید کرد: خود وزارت نیرو به جای اینکه موضوع را در یک جایگاه ملی و بر اساس نظرات کارشناسی، منطق و قواعد پذیرفته‌ شده حل و فصل کند موجب دامن زدن و طولانی‌تر شدن برخی از مشکلات شد.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس یادآور شد: با توجه به موضوع ذکر شده وزارت نیرو و برخی از مسئولان یکی از استان‌های هم‌جوار فعالیتی در راستای توقف پروژه گلاب دو که تأمین‌کننده کسری آب شرب اصفهان بزرگ بود، انجام دادند تا به این نحو در مسیر اعتراض‌هایی که استان اصفهان به نحوه مدیریت بحران آب انجام می‌دهد سودی را عاید خود کنند.

وی با بیان اینکه تلاش آنان بر این بود که پروژه بهشت‌آباد به وسیله تونل صورت نگیرد، تصریح کرد: برای همین موضوع اختلافاتی را بین استان‌های اصفهان، یزد و کرمان به وجود آوردند و به دو استان کرمان و یزد پیشنهاد دادند آب را از سرچشمه‌ای که بناست پروژه بهشت‌آباد در آن انجام شود، به وسیله لوله انتقال دهند.

حاجی بیان کرد: وقتی دو استان کرمان و یزد به وسیله لوله و پمپ آب خود را دریافت می‌کنند هیچ توجیهی ندارد که اصفهان برای انتقال آب تونلی بزند و باید این استان هم به وسیله لوله و پمپ آب خود را دریافت کند.

وی با بیان اینکه در پروژه بهشت‌آباد غفلت شده است، عنوان کرد: امسال با لطفی که خداوند متعال به مردم اصفهان به خصوص کشاورزان داشته حجم آب پشت سد زاینده‌رود از کم‌ترین میزان خود یعنی 150 میلیون مترمکعب به حدود 420 میلیون مترمکعب رسیده که این امر موجب رهاسازی مقداری آب جهت‌ بخش کشاورزی شده است.

عضو هیئت ‌رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: عده‌ای در اصفهان بر این تصورند که با جاری شدن آب در زاینده‌رود مشکلات آب اصفهان حل و فصل شده است در حالی ‌که این امر یک کار زودگذر و فصلی است چرا که مشکل اصلی و اساسی همچنان بر قوت خود باقی است.

حاجی با مطرح کردن موضوع دیگر در خصوص آب اصفهان آن هم در منطقه شاهین‌شهر و برخوار، تأکید کرد: کشاورزان منطقه شاهین‌شهر و برخوار چند سال پیش مبالغی جهت ایفای قرارداد خرید 80 میلیون مترمکعب آب با شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان انعقاد کرده بود که بر این اساس این قرارداد آب منطقه‌ای موظف می‌شد در سال 80 میلیون مترمکعب آب از طریق دو کانال بل و حاجی‌آباد به کشاورزان پرداخت کند اما متأسفانه به جز چهار سال آب منطقه‌ای دیگر نتوانست به تعهداتی که داده بود، عمل کند.

وی ادامه داد: نزدیک به پنج سال است که آب منطقه‌ای به تعهد خود عمل نکرده است و کشاورزان زحمت‌کش بخش مرکزی شاهین‌شهر و شهرستان برخوار از حق مسلم خود دورند.

انتهای پیام/2301/ل40


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ آبان ۹۳ ، ۱۶:۲۴
آقای جویا
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه وزیر دادگستری از مجلس رأی اعتماد می گیرد ولی به مجلس پاسخگو نیست تصریح کرد:‌ وزیر دادگستری در مقابل قوه قضائیه به قوه مجریه پاسخگویی دارد ولی نسبت به نمایندگان مردم پاسخگو نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۸ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، در موافقت با دو فوریت طرح نحوه اجرای قسمتی از اصل ۱۶۰ قانون اساسی گفت: یکی از نکات مهمی که مقام معظم رهبری در سیاست های کلان ابلاغ کردند، کارآمد شدن بیشتر قوه قضائیه و استفاده از ظرفیت وزارت دادگستری بود و موادی از این طرح دو فوریتی نشان می دهد که وزیر دادگستری را در قبال کلیه مسائل مربوط به روابط قوه قضائیه با سایر قوا و وظایف قانونی خود مسئول می کند تا او نیز مانند سایر وزرا در برابر مجلس پاسخگوباشد.

نماینده مردم شاهین شهر ومیمه/برخواردر مجلس شورای اسلامی افزود: براساس این طرح وزیر دادگستری موظف است مطابق آیین نامه داخلی مجلس مانند سایر وزرا به سوالات نمایندگان در مورد مسائل مربوط به قوه قضائیه، پس از کسب اطلاع و با رعایت استقلال قضات پاسخ دهد.

وی با اشاره به ماده ۵ این طرح توضیح داد: مسئولان واحدهای مختلف قوه قضائیه موظفند به منظور پاسخگویی وزیر دادگستری به مجلس شورای اسلامی و اجرای مسئولیت های مندرج در این قانون، اطلاعات و مدارک لازم را در اختیار وزیر قرار دهند.


خادم مردم

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: وزیر دادگستری از مجلس رأی اعتماد می گیرد ولی به تنها قوه ای که پاسخگو نیست، قوه مقننه است در حالی که در مقابل قوه قضائیه به قوه مجریه پاسخگویی دارد.

حاجی دلیگانی ادامه داد:‌براساس اصل ۱۶۰ قانون اساسی وزیر دادگستری مسئول برقراری روابط سه قوه است که در این طرح نیز به آن اشاره شده و چون نمایندگان حق رسیدگی به همه امور کشور را دارند، نمی توانند در مورد مسائل در قوه قضائیه در خصوص ابعاد مالی و اداری دارد،‌بدون پاسخ باشند.

این نماینده مجلس افزود: در این طرح ضمن آنکه اختیار لازم به وزیر دادگستری داده شده،‌پاسخگویی وزیر را نیز پیش بینی کرده است زیرا اگر نمایندگان نتوانند به وزیر دادگستری تذکر دهند یا از او سوال کننده چطور می خواهند پاسخگوی مردم باشند و اگر قرار است او به مجلس پاسخگو نباشد، چرا وزیر باشد.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آبان ۹۳ ، ۱۸:۰۵
آقای جویا
عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به دنبال انتخاب فردی کامل، به‌تمام‌معنا دانشمند و بدون حاشیه برای وزارت علوم است.
حاجی

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛حسینعلی حاجی دلیگانی در بیان ویژگی‌های وزیر پیشنهادی علوم اظهارکرد: مجلس به دنبال انتخاب فردی کامل، به‌ تمام‌ معنا دانشمند و بدون حاشیه است؛ از دیدگاه نمایندگان خانه ملت سنجش کارآمدی وزیر پیشنهادی علوم تنها مقالات “ISI “نیست چراکه جامعه نیازمند علمی است که کارآمدی آن در بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی و … کاربردی و قابل‌دسترسی باشد.

وی افزود: خروجی دانشگاه‌ها باید به سمت تربیت سربازان نظام و انقلاب قرار بگیرد و نمایندگان به وزیری رای اعتماد خواهند داد که بدانند او توانایی وظایف سنگین وزارت علوم را دارد.
حاجی دلیگانی در خصوص کاهش جهانی قیمت نفت خام و تاثیر آن در برنامه‌های بودجه دولت در سال جاری تصریح کرد: این اقدام در راستای تکمیل پازل غرب برای ضربه زدن به اقتصاد جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است و به همین دلیل نیز آمریکا به عربستان سعودی فرمان داده تا با افزایش تولید نفت قیمت جهانی هر بشکه نفت خام را کاهش بدهد.
وی افزود: پس ‌از آنکه ایران اسیر تحریم‌های ظالمانه غرب و خواسته‌های نابه جای آن‌ها نشد آمریکا و هم‌دستان منطقه‌ای او تصمیم گرفته‌اند تا از این طریق بر اقتصاد ایران فشار وارد کنند اما با توجه به این‌که حباب ایجاد شده در قیمت جهانی نفت زودگذر است این تغییر قیمت در بلند مدت تأثیری در برنامه‌ها و سیاست‌های اقتصادی دولت نخواهد گذاشت.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش قیمت ۲۵ دلاری هر بشکه نفت خام در بازارهای جهانی به درازا نخواهد کشید و پیش‌بینی‌های کارشناسان فن حاکی از این مساله است که با توجه به نزدیکی زمستان در برخی نقاط جهان قیمت هر بشکه نفت خام نه تنها به روال سابق خود بازمی‌گردد بلکه ممکن است در آینده نزدیک به ۱۰۵ دلار نیز برسد.
نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی به انعطاف‌پذیری سیاست‌های اقتصادی دولت در مواجهه با کاهش قیمت جهانی نفت اشاره کرد و ادامه داد: دولت تدابیری اندیشیده است که این کاهش قیمت در اقتصاد کشور تأثیری نداشته باشد و در ادامه با کمبود درآمد از محل کاهش قیمت نفت مواجه نشده و کمبود حاصل‌شده را به نحو دیگری جبران کند این در حالی است که در مقطعی از سال نیز قیمت هر بشکه نفت خام در بازارهای جهانی با قیمتی بالاتر از پیش‌بینی‌های دولت در بودجه سال ۹۳ به فروش رفته است.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آبان ۹۳ ، ۱۷:۵۹
آقای جویا

حماسه سازان

(پیشگام در حماسه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی)

حماسه سازانپایگاه خبری و نشریه حماسه سازان

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آبان ۹۳ ، ۱۷:۵۱
آقای جویا

عضو هیئت‌ رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس:
مردم از تجمیع همه سلایق اصولگرایی استقبال می‌کنند / عملکرد مثبت رئیس شورای عالی هم‌گرایی اصول‌گرایان
عضو هیئت‌ رئیسه فراکسیون اصول‌گرایان مجلس شورای اسلامی گفت: مردم از تجمع همه سلایق اصولگرایی به ویژه در مقاطع حساسی همچون انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی استقبال خواهند کرد.

حسینعلی حاجی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر، پیرامون موضوع گسترش جلسات وحدت اصولگرایان در کشور به خصوص حضور اخیر آیت‌الله مصباح یزدی در جلسه هم‌گرایی اصولگرایان در تهران اظهار کرد: در همان ابتدای فعالیت حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی به عنوان رئیس شورای عالی هم‌گرایی اصول‌گرایان کشور، احساس برخی از بزرگان اصولگرایی بر این بود که با توجه به فضایی که ممکن است جبهه مقابل جریان اصولگرایی به وجود آورد، وی در این راه چندان نتواند به موفقیت دست یابد.

وی افزود: گذر زمان، نحوه تدابیر، رفتار و نوع حرکت حجت‌الاسلام تقوی در ادامه مسئولیتی که احساس وظیفه کرد و بر عهده گرفت به گونه‌ای پیش رفت که اقبال عمومی برای این حرکت بیشتر شد و شانس این که بتوان افراد اصولگرا، ولایی و ارزشی را در مسائل مختلفی با یک جبهه متحد سازمان‌دهی کرد، دو چندان شد.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار ادامه داد: در ادامه این حرکت ایشان توانست نظر آیت‌الله مصباح یزدی را جلب کند.

وی با بیان اینکه تا رسیدن به هدف نهایی گام‌های زیادی لازم است، تاکید کرد: منافع اصولگرایان در گرو چنگ زدن به ریسمان الهی و دست دادن به همدیگر است.

حاجی با بیان اینکه در گذشته تجربه نیز نشان داده هر زمانی که دوستان اصولگرا و ارزشی احساس نگرانی کرده‌اند تنها اتحاد و همدلی رمز و راز موفقیت آنها بوده است، تصریح کرد: البته این تجربه نیز وجود دارد زمانی که اصولگرایان در برخی جایگاه‌ها در رأس قدرت قرار گرفته‌اند، تفرقه بین آن‌ها بیشتر شده است.

وی بیان کرد: حرکت صورت گرفته از سوی حجت‌الاسلام تقوی را نباید به صورت مقطعی و تنها معطوف به انتخابات کنیم، چرا که باید پس از این همه فراز و نشیب‌هایی که در طول 35 سال گذشته پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران داشته‌ایم الان دور هم جمع شویم و برای مسائلی مهم‌تر از انتخابات تصمیم‌گیری کنیم.

عضو هیئت ‌رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس اظهار کرد: البته به این موضوع نیز معتقد هستیم که باید بتوانیم با این حرکت در ادامه مشکلات را رفع و از تفرقه بین اصولگرایان پرهیز کنیم و در صحنه‌های مختلف اثرگذار باشیم.

وی در پایان اضافه کرد: مردم از تجمع همه سلایق اصولگرایی به ویژه در مقاطع حساسی همچون انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی استقبال خواهند کرد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آبان ۹۳ ، ۱۷:۴۱
آقای جویا

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: اتباع بیگانه یک میلیون و ۳۰۰ هزار فرصت شغلی را در کشور تصاحب کرده‌اند که این امر توسط تمام نمایندگان مردم در مجلس جهت پیگیری و بررسی به وزیر کشور اطلاع داده شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از برخوار، حسینعلی حاجی دلیگانی صبح امروز در نشست سفیران خدمت روستای مورچه‌خورت در جمع اهالی این روستا اظهار کرد: فلسفه برگزاری این‌گونه جلسات ارتباط تنگاتنگ بین مردم و مسئولان است.

وی بیان کرد: اگر امروزه ما مسئولان در مورد عملکردمان در برابر مردم پاسخگو باشیم، قطعاً فردای قیامت که سخت‌تر از امروز خواهد بود در مقابل مردم شرمسار نخواهیم بود و باید همه مسئولان در جهت تأمین رضایت خلق خدا بکوشند که این امر یک فریضه واجب الهی است.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس با بیان اینکه طرح سفیران خدمت شناسنامه‌ای از نیازها و حل و بررسی مشکلات حدود ۴۰ شهر و روستای دو شهرستان شاهین‌شهر، میمه و برخوار است، ادامه داد: اجرای دور اول و دوم مصوبات طرح سفیران خدمت روستای مورچه‌خورت رضایت‌بخش بوده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه امسال ۱۰۰ درصد اعتبارات استانی توسط معاون محترم راهبردی و برنامه‌ریزی ریاست جمهوری به استان‌ها اختصاص یافته است، تأکید کرد: امسال از ۷ میلیارد تومان بودجه عمرانی که برای شهرستان شاهین‌شهر و میمه اختصاص‌ یافته بر اساس تبصره ۲۲ ماده ۱۲۰ قانون بودجه، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آن برای انتقال آب از شاهین‌شهر به سمت مورچه‌خورت در نظر گرفته شد.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه از ۷ میلیارد تومان اختصاص‌ یافته به شهرستان، ۲۵۰ میلیون تومان دیگر جهت احداث شهرک دامپروری در نزدیکی این روستا است، تصریح کرد: با پیگیری‌های به عمل آمده ۲۰۰ میلیون تومان از طرف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت بازسازی میدان ورودی مورچه‌خورت و معابر این روستا اختصاص یافته است.

وی گفت: برای بازسازی پروژه نیمه‌کاره مدرسه مورچه‌خورت با پیگیری‌های به عمل آمده در تهران ۵۰۰ میلیون تومان توسط رئیس سازمان نوسازی مدارس کل کشور و ۱۰۰ میلیون تومان از محل عوارض پالایشگاه اختصاص‌ یافته که به زودی شاهد عملیات اجرای این پروژه خواهیم بود.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس با بیان اینکه نصف جمعیت روستای مورچه‌خورت را اتباع بیگانه تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: اتباع بیگانه یک میلیون و ۳۰۰ هزار فرصت شغلی را در کشور تصاحب کرده‌اند که این امر توسط تمام نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی جهت پیگیری و بررسی به وزیر کشور اطلاع داده شده است.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۸ آبان ۹۳ ، ۰۹:۰۶
آقای جویا

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با بیان اینکه مشکلات بانکی گروه صنعتی گیتی‌پسند برطرف شد، گفت: دولت حاضر به اعطای دوباره تسهیلات بانکی(سرمایه در گردش) به این شرکت است و اصفهانی‌ها نگران سرمایه‌های خود در گیتی‌پسند نباشند.

حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر پیرامون مسائل و مشکلات اخیر گروه صنعتی گیتی‌پسند، اظهار کرد: مسائل و مشکلات اخیر این گروه صنعتی هیچ‌گونه ربطی به تحریم‌های خارجی نداشته، بلکه ریشه این تحریم‌ها داخلی و آن هم در ابتدا به نوع استانی باز می‌گردد.

وی با بیان اینکه مسئولان وقت استان اصفهان این گروه صنعتی فعال، پویا و به نوعی مادر را به شکل بی‌رحمانه‌ای مورد تحریم قرار داده‌اند و هر گونه ارائه خدمات بانکی به آن را مسدود کرده‌اند، افزود: پیرو همین تصمیمی که آن زمان در استان گرفته شده بود، وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی نیز روی این امر صحه گذاشته و هرگونه انجام معاملات و خدمات بانکی از جمله ارائه وام، خرید و فروش سهام و عرضه اوراق مشارکت را طی نامه‌ای برای گروه صنعتی گیتی‌پسند ممنوع اعلام می‌کنند.

*‌ وزیر اقتصاد دستورات لازم برای برطرف سازی مشکلات گیتی‌پسند را صادر کرد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری‌های اخیری که در مجلس برای رفع مسائل و مشکلات این گروه صنعتی صورت گرفته است، ادامه داد: از وزیر اقتصاد و دارایی پیرامون مسائل و مشکلات گروه صنعتی گیتی‌پسند سؤالاتی را مطرح کردم که وزیر مربوطه پیش از پاسخگویی در صحن علنی مجلس با رایزنی‌هایی که با رئیس کل بانک مرکزی انجام داده بود، به تمام دستگاه‌های زیر‌مجموعه دستورات لازم برای برطرف‌سازی مشکلات بانکی این گروه صنعتی را داده بود که به این دلیل از ادامه سؤال خود منصرف شدم.

وی با اشاره به جلسه‌ دیگری که اخیراً با حضور معاون اقتصادی نهاد ریاست جمهوری برای اعطای تسهیلات به این گروه صنعتی برگزار شد، تأکید کرد: خوشبختانه در این جلسه نیز تصمیم بر آن شد که برای بار دیگر دولت به این گروه صنعتی اعتماد کند و به زودی تسهیلات بانکی را در قالب اقساط بلندمدت به این شرکت پرداخت نماید تا چرخ‌های توسعه صنعت استان اصفهان پیش از پیش فعال‌تر شود.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه جهت دادن دوباره تسهیلات به این گروه صنعتی که بیشتر صنایع آن در شهرک صنعتی مورچه‌خورت مستقر است؛ باید طی نامه‌ای مجدد توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت به معاون اول محترم ریاست جمهوری جهت تسهیل این فرآیند نوشته شود تا در هیئت دولت به عنوان مصوبه تنظیم و برای اجرا به بانک مرکزی ابلاغ شود، گفت: ارائه این تسهیلات در حالی اتفاق می‌افتد که گروه صنعتی گیتی‌پسند در سیستم نظام بانکی کشور دارای تعدد چک‌های برگشتی فراوانی است.

وی تصریح کرد: دادن تسهیلات به این گروه صنعتی در واقع کمکی است که این شرکت دوباره جان تازه‌ای بگیرد و پاسخگوی نیازهای همه‌ افراد سرمایه‌گذار چه در سطح کلان و چه در سطح خرد باشد و به روند رشد توسعه صنعت استان کمک کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰ درصد راندمان گروه صنعتی گیتی‌پسند فعال است، بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود با اعطای تسهیلات در نظر گرفته ‌شده از سوی دولت راندمان شرکت به ۷۰ درصد برسد و بخش زیادی از مشکلات آن از جمله ۲ هزار نیروی کاری که در گذشته کاهش یافته بود، مجدداً از بین جوانان بومی منطقه به کار فراخوان شوند.

*‌ سرمایه‌گذاران اصفهانی نگران سرمایه‌های خود در گیتی‌پسند نباشند

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار اظهار کرد: سرمایه‌گذاران به هیچ عنوان نگران سرمایه‌های خود در این گروه صنعتی نباشند چرا که ما به عنوان نماینده آنها در مجلس شورای اسلامی پیگیر مسائل و مشکلات هستیم.

وی با نقد عملکرد ضعیف مدیران گروه صنعتی گیتی‌پسند در پیگیری مطالبات و خواسته‌های به حق برخی سرمایه‌گذاران در این شرکت، اضافه کرد: از مدیران این گروه صنعتی انتظار بیشتری می‌رود، چرا که باید با مقداری پیگیری‌های منسجم‌تر و با جدیت بیشتر مسائل و مشکلات شرکت را دنبال کنند و زمانی که نقدینگی آنها از طریق بانک تأمین شد پاسخگوی تمامی نیازهای سرمایه‌گذاران به خوبی باشند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ آبان ۹۳ ، ۰۹:۰۴
آقای جویا