خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم
(پیشگام در حماسه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی)
آخرین مطالب

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، حجت‌الاسلام ابوالقاسم لطفی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر علویجه شهرستان نجف‌آباد با تبیین فرمایشات امام خامنه‌ای در خصوص اینکه چه کسانى و با چه اهدافى بن‌بست نمایى می‌کنند و این افراد عمدتاً چه کسانى هستند و چه انگیزه و اهدافى را دنبال مى‌کنند؟ اظهار کرد: بررسى و مطالعه نوشته‌ها، تحلیل‌ها و نامه‌هایى که در این‌ رابطه منتشر شده به‌ویژه نامه ‌۲۹۲ نفره، ۳۰ نفره و ۱۰۰ نفره اى که به‌منظور فشار به نظام جهت مذاکره مستقیم با آمریکا منتشر گردیده، نشان مى‌دهد امضاء کنندگان چنین نامه‌ها و نویسندگان این‌گونه تحلیل‌ها که به‌صراحت با توان موشکى و دفاعى کشور مخالفت کرده و کنار آمدن با غرب را تنها راه ممکن پیشنهاد مى‌کنند، از سه گونه عمده خارج نیستند.

وی با بیان اینکه دسته اول مأموران و مواجب‌بگیران هستند که در این‌ رابطه به‌عنوان مهره اصلى همسو و بعضاً همکار با سرویس‌هاى اطلاعاتى آمریکا و غرب مى‌باشند، ادامه داد: دسته دوم عناصر ضد انقلاب و معاند با نظام مى‌باشند که موفقیت نظام را شکست و نابودى خود مى‌دانند لذا براى پیروزى دشمن تلاش مى‌کنند تا شاید بهره‌اى ببرند.

امام‌جمعه علویجه نجف‌آباد متذکر شد: اما در دسته سوم اشخاصى دیده مى‌شوند که نه مزدور رسمى غرب هستند و نه در زمره اپوزیسیون برانداز نظام‌اند، اما همان‌گونه فکر می‌کنند که دشمن مى‌خواهد در داخل ایران فکر کند.

وی بیان داشت: این افراد را نیز مى‌توان در سه دسته جاى داد؛ دسته اول کسانى هستند که با بزرگ‌نمایى قدرت غرب در واقع خودشان را بزرگ مى‌کنند و اصطلاحاً از این ‌راه ارتزاق مى‌کنند. کسانی که به ظاهر فلسفه مى‌گویند و در قالب روشنفکرى مطالب خود را ترویج مى‌کنند.

وی ادامه داد: اما در واقع مبلغ فکرى و سیاسى ناتوانى در برابر غرب هستند. عمل این عده اگرچه ممکن است در دراز مدت به مفهوم کندن قبر خودشان باشد، چراکه با بزرگ‌نمایى غرب در واقع خود را کوچک مى‌شمارند، اما نان امروزشان را در همین رفتارها مى‌بینند زیرا بدون آن حرفى براى گفتن و طرح خویش ندارند. البته باید حساب آن دسته که به‌واسطه مأموریت به شکل مستقیم از این راه روزى وافر مى‌خورند به جهت آن‌که نفوذى سیاسى هستند، جدا کرد و به دنبال شناسایى آن‌ها بود.

حجت‌الاسلام لطفی تصریح کرد: در دسته دوم کسانى قرار دارند که با شناخت خود از غرب و آمریکا، باور به مقابله در برابر آن‌ها را از دست داده و یا نسبت به عواقب این راه بیمناک هستند. این افراد خود را به‌ظاهر دلسوز ایران و ملت دانسته اما در تشخیص راه به دلیل ترسى که در دل دارند دچار اشتباه شده و یا با معادله هزینه و فایده، قائل به هزینه بالاى ایستادگى و مقاومت در مقابل هزینه اندک عقب‌نشینی و تعامل مى‌باشند.

وی ادامه داد: درحالی‌که گذشته این رفتار هم در کشور ایران و هم در همه نقاط دنیا نشان می‌دهد که اتفاقاً همه هزینه‌هاى تعامل با استکبار بیهوده بوده و آن‌ها به دلیل همین خوى برترى‌طلبى خود را ناگزیر به تعامل و مذاکره با کشورهاى پایین‌تر از خود نمى‌بیند. رفتارى که نمونه بارز آن را مى‌توان در پاره کردن برجام توسط دولت آمریکا مشاهده کرد.

امام‌جمعه علویجه اصفهان گفت: در دسته سوم افرادى هستند که بعضاً سابقه انقلابى نیز داشته و عنوان خط امام را نیز یدک مى‌کشند، اما با استحاله فکرى تغییر رویه داده و به‌جای «استکبارستیزى»، «آمریکا ستایى» را پیشه کرده‌اند.

وی افزود: اگرچه نمى‌توان تأثیر دو گروه قبلى بر استحاله این گروه را نادیده گرفت اما ترجیح منافع شخصى و گروهى بر منافع ملى بزرگ‌ترین دلیل آن‌ها براى عبور از نظام و همسویى با بیگانگان هست.

حجت‌الاسلام لطفی خاطرنشان کرد: مشکل اساسى این عده آن است که حقانیت راه نظام را باور داشته اما موفقیت آن را به پیروزى تفکر انقلابى، بسیجى و ولایى مى‌دانند که آن‌ها در برابرش قرار داشته‌اند.

وی با بیان اینکه همین نوع نگاه، سبب بروز تناقضاتى در عمل و رفتار این طیف مى‌شود که نمونه‌هایى از آن‌را مى‌توان در مانور اقتدار موشکى سپاه و رزمایش هفت‌صدهزارنفری بسیج مشاهده کرد، اظهار کرد: از یک‌سو، به تمجید اقدامات بازدارنده نظام می‌پردازند و از سوى دیگر، با بحرانى نشان دادن وضعیت کشور، نومیدى را به جامعه و جوانان تزریق کرده و تنها راه نجات کشور را تعامل با آمریکا و مذاکره با شیطان مى‌دانند.

انتهای پیام/ج

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی