خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم
(پیشگام در حماسه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی)
آخرین مطالب

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای جویا از اصفهان؛ این دفعه پایگاه مطالبه گر عدالت‌خواهی شاهین‌شهر طی یادداشتی در کانال‌های اجتماعی خود به (افشای بخشی از جریان فساد و تبعیض در استخدامی‌های شهرداری شاهین‌شهر) پرداخته است.

وی در این یادداشت بحث‌برانگیز آورده است؛ این روزها بحث تعدیل نیرو در شهرداری شاهین‌شهر بسیار جنجالی شده است.

لذا احساس کردیم مثل همیشه باید در این زمینه شفاف‌سازی صورت گیرد و ناگفته هائی بیان شود تا علت جوسازی افرادی که منفعت آن‌ها در این ماجراها به خطر افتاده یا دنبال سیاسی بازی هستند برای مردم روشن گردد.

ابتدا باید عرض کرد وضعیت مالی شهرداری شاهین‌شهر بحرانی است. برای روشن شدن این ادعا باید بدانید در دوره چهارم شورای شهر شاهین‌شهر ١۶٠ میلیارد تومان بودجه را بستند درحالی‌که درآمد آن‌ها ٨٨ میلیارد تومان بود یعنی حدود ٧٠ میلیارد کسری بودجه داشتند!!!

در حال حاضر شهرداری ماهیانه ٧ میلیارد تومان بابت حقوق کارکنان شهرداری پرداخت می‌کند. یک میلیارد تومان هم بابت وامی که شورای شهر قبل گرفتند پرداخت می‌کنند. یک میلیارد تومان هم خرج‌های جاری شهرداری است. یعنی در مجموع ماهیانه ٩ میلیارد فقط هزینه‌های جاری شهرداری است. و اگر ضرب‌در ١٢ ماه سال کنیم می‌شود ١٠٨ میلیارد تومان که این فقط خرج حقوق و بدهی وام شهرداری می‌شود!!!

خوب درآمد سالانه شهرداری چقدر بود ٨٨ میلیارد تومان!!! یعنی تا اینجا شهرداری شاهین‌شهر قدرت پرداخت حقوق کارکنان خود را هم ندارد!!! خوب حال پروژه‌های عمرانی و خدماتی به مردم چه می‌شود؟!

دیگر چیزی نمانده است و همه هزینه‌ها باید خرج حقوق کارکنان شود!!! لذا شهرداری توانایی احداث یا افتتاح پروژه عمرانی جدید برای مردم شاهین‌شهر را ندارد! یعنی پول مردم شاهین‌شهر که باید تبدیل به خدمات شود همه خرج حقوق کارکنان می‌شود.

این روند کسری بودجه در این مهروموم‌ها به نحوی شده که این بدهی‌های میلیاردی به پیمانکاران مدام بر روی‌هم انبار شده و اگر این روند ادامه پیدا کند این بدهی‌ها آن‌قدر زیاد می‌شود که شهرداری زمین می‌خورد!!! حال مقصر این فاجعه‌ای که رخ‌داده چه کسانی هستند؟!

مقصر شورای شهر و شهرداران سابق شاهین‌شهر هستند که با استخدام بی‌رویه فامیلی و قومیتی باعث شدند که پرسنل شهرداری به ١۵٠٠ نفر برسند.

برای مثال سال ٩١ شهرداری شاهین‌شهر حدود ۱٫۸ میلیارد حقوق پرسنل را ماهانه پرداخت می‌کرده با ٨٠٠ پرسنل ولی آن‌قدر نیرو وارد کردند که الآن ٧ میلیارد تومان ماهانه حقوق می‌دهند با ١۵٠٠ نیرو.

لذا اگر بخواهند از زمین خوردن شهرداری شاهین‌شهر جلوگیری کنند باید نیروها را تعدیل کنند تا هزینه‌های جاری شهرداری کاهش یابد.

اما نیروها چه کسانی هستند؟ نیروهای زیادی توسط مسئولین مختلف استانی و شهری به‌کارگیری شده‌اند که به بعضی موارد آن اشاره می‌کنیم. دو دختر فرمانداران استان در شاهین‌شهر به‌کارگیری شده‌اند.

دختر رئیس اداره برق فلان جای استان اصفهان به‌کارگیری شده است. خواهرزاده شهردار دو دوره قبل به‌کارگیری شده‌اند. ۱۸ نفر فامیل نسبی شهردار سابق به‌کارگیری شده‌اند.

برادرزاده فلان بازاری شاهین‌شهر به‌کارگیری شده است؛ عروس‌های دو نفر از اعضای شورای شهر سابق، دختر فلان عضو شورای شهر سابق، برادر فلان عضو شورای شهر و خواهرزاده فلان عضو شورای شهر سابق همه به‌کارگیری شده‌اند.

٧٠ نیرو توسط معاون سابق شهردار از بوئین به‌اضافه ٣ تا بردار خانم آقای معاون بکارگیری شده است. این‌ها فقط به‌عنوان نمونه و مثال بود و خیانت بسیار فراتر است. ضمن اینکه به‌غیراز فامیل درجه‌یک نسبی دوستان و اقوام و همشهری‌های آقایان نیز بوده‌اند.

جالب است بدانید که مثلاً دختر فلان مسئول استان با زانتیا تشریف می‌آوردند سرکار و یا دختر فلان مسئول از سپاهان شهر با خودرو شهرداری تشریف می‌آوردند و مردم شاهین‌شهر را مستفیض می‌کردند.

یا فلان کارگر به کار گرفته‌شده در شهرداری توصیه پزشکی داشته که شیء دو کیلو به بالا بلند نکند و فقط در سایه کار کند.

این اوضاع اسف‌باری است که شوراهای سابق و شهرداران سابق این شهر به بار آوردند و کاری با شهرداری شاهین‌شهر کردند که به این حال روز افتاده است.

به‌طور واضح بگوییم که یک باند مافیائی در شاهین‌شهر و استان اصفهان از مسئولان سابق و فعلی وجود دارند که صدها نیرو در بدنه شهرداری و سایر ارگان‌ها دارند که اگر کسی هم بخواهد این نیروها را تعدیل کند چنان فشار و هجمه‌ای از استان اصفهان و شهرستان شاهین‌شهر و میمه می‌آورند که شخص مجبور به عقب‌نشینی شود.

حال صریح و واضح با مردم شاهین‌شهر سخن بگوییم که طبق بررسی‌های همه‌جانبه جریان عدالت‌خواهی فقط دو نفر از اعضای فعلی شورای شهر مقتدرانه بر تعدیل نیروها اصرار دارند و در جهت نجات شهرداری شاهین‌شهر کوشا هستند.

این دو نفر هم آقایان مهرداد مختاری و علی فتحی هستند که قابل‌تقدیر است….!

مطمئناً با نام بردن از این دو نفر جریان مافیائی فساد و تبعیض از فردا جریان عدالت‌خواهی را متهم به جانب‌داری از این دو نفر عضو شورای شهر می‌کند در حالی که جریان عدالت‌خواهی با هیچ‌کس عقد اخوت ندارد و حتی دیده‌اید که در همین مطالب گذشته تندترین انتقادات را برای مثال به آقای فتحی انجام داده‌ایم که هیچ کس در این شهر جرأت بیان علنی آن را نداشت ولی در این جریان نجات شهرداری و مقابله با مافیای فساد و تبعیض آقایان مختاری و فتحی سنگ تمام گذاشتند و اگر بیان نمی‌کردیم مطمئناً از عدالت خارج‌شده بودیم.

برای این مطلب هم دلایل روشن و واضحی داریم. آقای مختاری به‌عنوان رئیس فعلی شورا و فتحی به‌عنوان عضو می‌توانستند در این ماجرای تعدیل نیرو مثل سایرین عمل کنند و تمام نیروهای کنونی را حفظ کنند و مانند گذشتگان خودشان هم یکسری دیگر از اقوام و همشهری‌های مسئولین شهر را به‌کارگیری کنند تا موجب خشنودی جریان مافیائی فراهم شود و ضمن اینکه از این حجم بالای تخریب و فشار هم در امان باشند. اما عقل منفت طلبانه می‌گوید خودت را به دردسر نینداز.

ولی وقتی این دو نفر حجم فشار و تخریب و جنگ روانی را به جان می‌خرند هر انسان با وجدان و دارای کوچک‌ترین شرافت انسانی متوجه می‌شود که مسئول منفعت‌طلب خود را با مافیای قدرت و ثروت و فساد درگیر نمی‌کند و موج تخریب و فشار را به جان نمی‌خرد لذا ما و مردم در این جریانات باید هوشیار باشیم و قدردان مسئولان شجاع باشیم.

البته در زمینه تعدیل نیرو اشکالاتی هم هست که با صراحت به خود این دو عضو شورا هم انتقال داده‌ایم. برای مثال شهرداری ١٠٠ نفر لیست تعدیل نیرو آماده و اعلام می‌کند. از این صد نفر؛ پنجاه نفر افراد بی‌پشتوانه از کار بیکار می‌شوند ولی پنجاه‌نفری که به جریان مافیائی اتصال دارند با فشار و هجمه مجدد خود را به نحوی بر می‌گردانند.

البته تا به حال خیلی از افراد پرنفوذ بیکار شده‌اند مثل دختر فلان فرماندار استان ولی برخی هم، چنان فشاری آورده‌اند که شهردار و شورا را مجبور به عقب‌نشینی کرده‌اند. لذا در این ماجرا باید مراقب آن کارگر مظلوم و زحمت‌کش بی‌پشتوانه باشند.

شورای شهر باید دست را بر روی افراد و اقوام درجه‌یک نسبی مسؤولان شهر و استان و وابستگان آن‌ها بگذارند، دست را بر روی کسانی بگذارند که ساکن این شهر نیستند و از شهرهای اطراف با باندبازی آمده‌اند.

و از آن کارگر و جوان شاهین‌شهری حمایت و آن را در بدنه شهرداری حفظ نماید، اگرچه دردسرهای مالی هم برای شهرداری ایجاد شود.

البته یکی از مقصران اصلی این ماجراها بی‌شک عده‌ای از مردم شاهین‌شهر هستند که درگذشته به این افراد نالایق رأی دادند و از طرفی هم عده‌ای با سکوت خود و با این استدلال که یا به ما مربوط نمی‌شود و دنبال دردسر نگردیم و یا اگر اعضای شورا و شهردار و معاونان باندبازی می‌کنند ما هم از این سفره بهره‌مند هستیم و فلان فامیل و همشهری از این ماجراها منتفع هستند ولی دیدیم که این فسادها آن‌قدر جمع شد که اکنون دامن همه مردم شاهین‌شهر را گرفته است.

البته این نکته را هم یادآوری کنیم که در این جریان مقابله با مافیای فساد و تبعیض به غیر از آقایان مختاری و فتحی، یکی دو نفر از دیگر اعضای شورا و شهردار هم همراه بوده‌اند ولی مانند دو نفری که نام بردیم علنی و بی‌پروا نبوده‌اند.

انتهای پیام/د

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۷/۰۲/۱۳
آقای جویا

افشا

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی