خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم

پایگاه خبری تحلیلی حماسه ساز

خادم مردم
(پیشگام در حماسه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی)
آخرین مطالب
۱۰ مرداد ۹۶ ، ۱۶:۲۳

یادداشت/ حماسه سوم

نورالله جویا: خبرنگار و فعال سیاسی و اجتماعی/ یادداشت

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین، اگر ما مخلوقات خداوند متعال هنگام راه رفتن به هر دو پای خود نگاه کنیم، دائماً مشاهده خواهیم کرد که یکی جلو هست و دیگری عقب و خوب میدانیم نه پای جلویی به خاطر جلو بودن مغرور می‌شود و نه اینکه عقبی به خاطر عقب بودن شرمنده و ناراحت چون به‌نوعی فهمیده‌اند شرایطشان مدام در حال تغییر و تحول است.

به همین جهت می‌رویم سراغ فرمایشی از امام علی (ع) که می‌فرمایند: «دنیا دو روز هست، روزی با تو و روزی علیه تو، روزی که با تو هست، مغرور نشو و روزی هم که علیه تو است ناامید نباش»!

همچنین امام علی (ع) در نامه‌ای پنجم خود به اشعث بن قیس فرماندار آن زمان آذربایجان می نویسد:

و من کتاب له ع إلى أشعث بن قیس عامل أذربیجان وَ إِنَّ عَمَلَکَ لَیْسَ لَکَ بِطُعْمَهٍ وَ لَکِنَّهُ فِی عُنُقِکَ أَمَانَهٌ وَ أَنْتَ مُسْتَرْعًى لِمَنْ فَوْقَکَ لَیْسَ لَکَ أَنْ تَفْتَاتَ فِی رَعِیَّهٍ وَ لاَ تُخَاطِرَ إِلاَّ بِوَثِیقَهٍ وَ فِی یَدَیْکَ مَالٌ مِنْ مَالِ اَللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ وَ أَنْتَ مِنْ خُزَّانِهِ حَتَّى تُسَلِّمَهُ إِلَیَّ وَ لَعَلِّی أَلاَّ أَکُونَ شَرَّ وُلاَتِکَ لَکَ وَ اَلسَّلاَمُ

ترجمه: نامه به اشعث ابن قیس فرماندار آذربایجان، این نامه پس از جنگ جمل در شعبان سال ۳۶ هجرى در شهر کوفه نوشته شد؛
(هشدار از استفاده نارواى بیت‌المال)
«همانا پست فرماندارى براى تو وسیله آب‌ونان نبوده، بلکه امانتى در گردن تو است، باید از فرمانده و امام خود اطاعت کنى، تو حق ندارى نسبت به رعیت استبدادى ورزى، و بدون دستور به کار مهمی اقدام نمایى، در دست‌تو اموالى از ثروت‌های خداى بزرگ و عزیز است، و تو خزانه‌دار آنى تا به من بسپارى، امیدوارم براى تو بدترین زمامدار نباشم، با درود»

با کمک این نامه‌ی پر محتوای امیر مؤمنان علی (ع) می‌خواستم مطلبی را خدمت حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم دو شهرستان برخوار، شاهین‌شهر و میمه به رشته تحریر درآورم. آنچه دوستان و مخاطبان گرامی و همیشه همراه در این مطلب می‌خوانند به‌هیچ‌وجه قصد جسارت و یا توهین به شخص، جریان یا گروه خواصی ندارم و نخواهد داشت بلکه به‌نوعی روشنگری مطلبی به نام «حماسه سوم» است که روز به روز به آن نزدیک و نزدیک‌تر می‌شویم.

ابتدای همین یادداشت ضمن عرض خدا قوت به مخاطب اصلی این یادداشت جناب آقای حاجی دلیگانی نماینده زحمت‌کش، ولایتمدار و پیگیر دو شهرستان برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی به‌عنوان یک شخصیت خبری که اتفاقاً برنامه‌ها و افکار شما به‌عنوان یک بسیجی فعال در عرصه قانون‌گذاری را می‌پسندم و یکی از کسانی بودم که در انتخابات دوره‌های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی به‌عنوان یک ایرانی و یک شهروندی که سالیانی است ساکنان شاهین‌شهر هستم برای حل مشکلات و کمک به انسان‌ها یا به عبارتی بهتر برای کمک به بندگان خدا در دو شهرستان شما را مناسب ارزیابی و انتخاب کردم و از این انتخاب خویش ناراضی نیستم، اما بنا به دلایلی که در این متن بیان می‌کنم و امیدوارم منطقی و به واقعیت نیز نزدیک باشد به برخی از اتفاقاتی که پیرامون شما می‌گذرد نقد دارم و گله‌مندم.

واقعیت این است تیم رسانه‌ای شما که در حوزه فضای مجازی و برخی کانال‌ها از جمله در تلگرام و اینستاگرام با عنوان حماسه دوم که بویی از حماسه‌های فردا یا بهتر بگوییم سوم و چهارم می‌دهد، درحالی‌که هیچ بنده‌ای اطلاعی ندارد که آیا فردا در این دنیا هست یا نه؟! که این کانال‌ها منتسب به شما با محوریت خدمت به مردم نیز می‌باشند بعضی مواقع چندان ضرورتی ندارد که به مسائل کلی بپردازند یا به‌نوعی کلی‌گویی کنند.

چراکه امروز برخی این پیگیری‌ها را شعار می‌پندارند و مردم بابت همین شعارها گوش‌هایشان خسته و پر شده است؛ و بیشتر به‌جای شعار دوست دارند مزه عمل را بچشند تا اینکه فلان مسئول فریاد برآور که فلان کار را برای مردم کردم درصورتی‌که مردم هنوز ثمره یا نتیجه‌ای از آن فریاد زده‌شده به چشم ندیده‌اند.

اما از همه این بحث‌ها بگذریم نقد و چند سؤال مهم در خصوص مسئول دفتر شما در حوزه انتخابیه که به‌نوعی در سایه نیز هست وجود دارد و اینکه چرا بعضی مواقع کارها و خدمات شما را به‌عنوان ابزاری برای مقاصد شخصی عده قلیلی استفاده می‌کنند یا اینکه با توجه به این‌همه فعالیت‌ها و پیگیری‌هایی که در تهران و اصفهان انجام می‌دهید همین مسئول دفتر شما فیلمی را کارگردانی می‌کند که شما به‌عنوان نقش اول این فیلم در آن بازی می‌کنید و به‌گونه‌ای در این فیلم صحنه‌سازی شده است که نمایش خدمت به مردم را مرصع ظهور برسانید اما پشت‌صحنه این فیلم یا تئاتر گویای یک‌چیز دیگر از جمله یک حصار امنیتی باشد.

ابتدا بر این تصور بودم که مسئول دفتر و برخی از مشاوران شما به‌صورت ناآگاهانه درصدد چنین کارهایی هستند اما بعد متوجه شدم نه واقعیت چیز دیگری است.

مسئول دفتر شما در شهرستان‌های برخوار، شاهین‌شهر و میمه با استفاده از بستگان درجه اول در دفاتر شما و تنها استفاده از یک جریان سیاسی خاص و دوستان و بازنشستگان خود در سازمانی که قبلا بوده است؛ چندان نمی‌تواند در رسیدن به حماسه سوم یا حماسه‌های دیگر با این فعالیت‌ها برای شما موفقیتی کسب کند.

چراکه شما آقای حاجی دلیگانی هر چند به‌عنوان یک اصولگرا طیف و جریان سیاسی شما برای همگان مشخص است اما شما نماینده یک جریان خاص نیستید بلکه شما نماینده مردم دو شهرستان هستید و باید با توجه به قول و قرار که بسته و داده‌اید به همه آن‌ها خدمت کنید و بدانید نزدیک به ۴۰ هزارنفری که به شما رای دادند تنها اصولگرا نبودند بلکه جناح‌ها و گروهای مختلف دیگری نیز بودند.

جالب‌تر آنکه شما بعضی مواقع بر اساس اطلاعات غلطی که همان اطرافیان یا مشاوران به شما می‌رسانند، کوپن اعتبارات خود را برای جاهایی خرج می‌کنید که نباید بکنید خواستم به‌عنوان یک شهروند بی‌ادعا خواهش کنم اسیر بازی برخی اطرافیان نشوید.

من منکر پیگیری‌ها، نقطه نظرات، صحبت‌ها، نطق‌های میان دستور در مجلس شورای اسلامی و غیره و غیره نبوده و نیستم و حتی تشکر می‌کنم که با جسارت بالا در مقابل آنچه نظام، رهبری را تهدید می‌کند و به نفع مردم نیست می‌ایستید. چراکه مجلس نیازمند همچنین روحیه‌ای است اما خداوند هیچ بنده‌ای را بی‌عیب و نقص خلق نکرده است و گل به عیب خدا هست.

بازهم استدعا دارم نگذارید مردم از رأی خود پشیمان شوند و اسیر افرادی نشوید که هیچ دغدغه‌ای برای دو شهرستان برخوار، شاهین‌شهر و میمه ندارند و تنها دنبال لابی‌گری و سیاست‌بازی‌های خویش هستند و می‌خواهند از شما به‌عنوان یک ابزار تبلیغاتی استفاده کنند. هر چند ممکن است به شما دست برادری هم داده باشند چراکه زمانه به‌گونه‌ای شده است که خیانت برادر به برادر افزایش پیدا کرده است.

ما دوست داریم شما همچنان خادم مردم شهرستان‌های یاد شده باشید، نه خواسته یا ناخواسته خیال برخواری که زادگاه شما است و شاهین‌شهر و میمه که زمانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آن بوده‌اید را در سر بپرورانید.

استفاده از ظرفیت بانوان، بخصوص جوانان و جناح‌های مختلف را نادیده نگیرد و دفاترتان را از حالت یکرنگی خارج سازید و از مشاوران جوان و دلسوز استفاده کنید تا به اعتبار شما نماینده اهل رسانه و کار لطمه‌ای وارد نشود. استفاده بستگان و یا فامیل و دوست بازی در دفاتر و فعالیت‌های شما با آنچه بیان می‌کنید زمین تا آسمان فاصله دارد.

امیدوارم آنچه را به‌عنوان فرزند کوچک شما مطرح و بیان کردم زمینه را برای موفقیت‌های دیگر شما فراهم آورد البته به شرطی که اگر از یاران و مشاورانی همچون شهیدان (حجت السلام تقوی، محمدجواد زارع) و به‌نوعی تیم‌های جوان، دلسوز و مورد اعتمادی شما همراهی کند نه‌فقط یک عده‌ای خاص که دنبال کارهای سیاسی و لابی‌گری‌های خویش‌اند.

انتهای پیام/ج

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی